Jump to content


LINN & NAIM republika


sondek

Recommended Posts

Međutim, iz Linna se očekuje još apgrejda za LP12, a evo par insajderskih informacija:

  1. New plinths, natural wood or RAL-colours, high gloss, optimised for outstanding musicality,
  2. New complete redesigned Top plate with sensational performance,
  3. Updated Urika I/1 phono stage,
  4. Updated Urika II/2 phono stage,
  5. Optimised Klimax Radikal (DC motor control and PSU for Urika),
  6. Ekos SE/2 tonearm for higher compatibility with non-Linn cartridges,
  7. Kapal, the successor of our flagship moving-coil Kandid,
  8. Attak, the succesor of out moving-magnet Adikt

Zato se na oglasima i Ebay-u pojavilo dosta Urika i Radikala... :)

Meni je diler javio da će Karusel i mali tanjir da mi nabavi besplatno, jer sam skoro kupio celi gramofon, a sada se u sve nove LP12 svih kategorija ugrađuje Karusel bez promene u ceni :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
On 29.4.2020. at 16:06, goran_p said:

jao meni to potpuno bez veze izgleda u tim bojama... nije mi to - to  :( 

ko kupi crveni saznaće kako se Elton Džon osećao u crvenom Rols Rojsu, u donjem spotu... :D  

 

 

Link to comment
Share on other sites

U ovoj koncepciji sveta, čini se normalno.
Kako bi ste razlikovali ljude sa primanjima od 100k £ i 500k £, koji imaju potrebu i žele da se razlikuju.
Ne mogu se stalno praviti nove mehanicke konstrukcije.
Boja i monogram prave razliku, za one sa potrebom da se razlika primeti, za prihvatljivu njima cenu.
I vuk sit i koze na broju.
Kao i stan, u kondominijumu “poznatih”, vs. “isti” stan u blizini bez “poznatih”.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Srecko said:

U ovoj koncepciji sveta, čini se normalno.
Kako bi ste razlikovali ljude sa primanjima od 100k £ i 500k £, koji imaju potrebu i žele da se razlikuju.
Ne mogu se stalno praviti nove mehanicke konstrukcije.
Boja i monogram prave razliku, za one sa potrebom da se razlika primeti, za prihvatljivu njima cenu.
I vuk sit i koze na broju.
Kao i stan, u kondominijumu “poznatih”, vs. “isti” stan u blizini bez “poznatih”.

Dobar dan Srećko. Izvinite što ću Vam  u ovoj temi postaviti pitanje. Zanima me da li ste negde predstavili svoj sistem. Posebno me zanimaju Harbeth zvučnici koje ste pominjali u nekoj od tema. Hvala Vam unapred. 

Link to comment
Share on other sites

Gospodine [mention]džonibigud [/mention] nisam predstavio ceo sistem nigde, već sam u par tema pominjao neke stvari koje posedujem da bih dobio pomoć u nekim odlukama koje sam donosio.

Da posedujem dva para zvučnika:

1. Quad ESL 63 i

2. Harbeth Super HL5 Plus.

Nisam predstavio sistem zato sto mi je vokabular jako skroman jer sam daleko od pravog audiofila (citao sam prave eseje o doživljaju HiFi zvuka) ali ću pokušati da Vam prenesem svoju impresiju.

Osnovni deo sistema sa Quad ESL 63 mi je bio recimo zaokruzen.

Slušao sam ih sa Quad 405 II Keith Snook Modification (leti) i Dynaco ST-70 (zimi).

Pred pojačavač nije bio Quad 44 već PS Audio 5.6 (po preporuci znalaca dalekooooo vecih od mene i moram reci sa pravom i po mom mišljenju).

To svira (u mojoj dnevnoj sobi od oko 20 kvadrata) za sve pare, naravno po mom laickom mišljenju i generalnom utisku (slušao sam mnogooooo dobrih sistema ali moram da priznam bez analitičkog udubljivanja jer sam jednostavno nesposoban za to i nije mi bitno neko poređenje osim upravo generalnog utiska).

Problem tog sistema Quad, iako sam i sada prezadovoljan sa njim, je veličina i polozaj u prostoru Quad ESL 63 u konstelaciji sa nameštajem-policom u mojoj sobi.

Čim ih stavim osetim se klaustrogobicno jer njihov planarni izgled kao da mi smanji sobu za četvrtinu (ne vidim od njih zid).

Zato sam počeo da razmisljam da kupim neki od modela tzv. BBC monitora koji mi ne bi u toj meri smanjili prostor, po cenu da i ne budem bas prezadovoljan zvukom.

Opredelio sam se za BBC monitor zvuk jer pamtim da mi je se taj tip zvuka dopadao i u mladosti jako, pored Tannoy Arden (dugo sam ih imao ali su i oni ogromni kao sto znate) zvuka koji verovatno i danas mi najviše mi godi.

Za Harbeth sam se opredelio slučajno jer ih je moj dobar drugar kupio i to me je podsetilo da je to otprilike ono kako ja pamtim taj tip zvuka.

Zbog klaustrogobije, krenuo sam sa veoma malim kutijama Harbet C7-ES3 (upravo da mi vizuelno ne smetaju)

Jako sam se iznenadio kako su lepooooo radile kod mene.

Jedina, bukvalno jedina zamerka zvuku je bila sto sam imao utisak da mi pozornica nije korektna. Kao da sam mogao da kad zazmurim lociram zvucnike kao tacke (nisu “nestajali” u zvuku, potpuno nelogično sto su manji, kad formiraju pozornicu lakše bi trebalo da “nestanu”).

Ostalo, sve super, moje matoro uho nije uocilo neku manu.

Zbog toga sam ih zamenio sledećim-većim modelom Harbeth Super HL5 Plus.

Dok ih nisam nabavio vratio sam Quad ESL 63 sa Quad 405 II.

Kada sam uzeo SHL5 i postavio ih umesto Quad ESL 63 (ne sa namerom da ista poredim) blago je reci da sam bio razočaran.

Generalno kazu da je Harbeth zvuk koji god da je model u pitanju prepoznatljiv a ovo je bilo sve sem to.

Najbolji opis razočaranja je bio kada je zena primetivši da sam neraspoložen rekla da me uteši “lepo sviraju samo sto iz Quad ESL 63 izlazi mnogooooooo više zvuka”.

Do kasno u noć sam se zezao sa njima pomerajući ih i svašta nešto probajuci da bi oko 23 časa jednostavno prosvirale malte ne kao Quad ESL 63.

Opcija da mogu da ih postavim do samog zida me je usrecila više od zvuka.

Da se razumemo, ko je ikada čuo elektrostatike, ne treba da argumentujem sledeće.

Nije to zvuk kao Quad ESL 63 ali nije ni primetno lošiji.

Ne da mogu da živim sa tom razlikom, nego uživam.

Neverovatno mi se dopada sto ih možete slušati satima ma danima bez da osetite bilo kakav zamor.

Sa Quad 405 II Keith Snook MOD sviraju odlicno kao sto sam i očekivao. Drugarov Naim Supernait II sa njima (ima isto HL5) svira super ali ja ne primećujem da mi nešto smeta sa mojim Quad 405 II (verovatno sto ja ne mogu da uocim razlike a ne da one ne postoje).

Taj moj drugar je upravo kupio novi integralac Accuphase E370 (neka sumanuta lova) i kaže da mu je to bolje nego Naim Supernait II.

Da, lampe (ko ih voli kao nor. ja) sviraju drugačije za mene prelepo.

bb5274cb5744c886dd4ebb30889a862b.jpg

Harbeth C7-ESL3

778af3cc03db3108e56bba85c05902e0.jpg

Harbeth Super HL5 Plus

Nadam se da sam Vam nešto pomogao.

Link to comment
Share on other sites

Quad ESL 63 ne slušam uopšte.

Stoje u uglu jedne (druge) sobe a pojacavac i pred pojacavac u plakaru.

Jednom u 2 meseca vratim Quad ESL 63 na par dana u dnevnu sobu (da me želja mine) mada rekoh nisam ja neki audiofil.

Definitivno teško je se rastati od elektrostatika (npr. Quad ESL 63) jer je to drugačiji zvuk od zvuka klasičnih kutija i kome se “uvuče pod kožu” i kad ih proda posle izvesnog vremena ih mnogi kupe.

Ja sam npr. imao tokom 40-tak godina 2XQuad ESL 57, 2XQuad ESL 63 i 1XAcoustat III.

Zato generalno ljudi i imaju A i B sisteme jer je se uvek teško odluciti da li plavuša ili crnka.

Link to comment
Share on other sites

Hvala na odgovoru.To sa A i B sistemom mi nikad nije bilo jasno cak i kad su oba aktivna za slusanje u razlicitim prostorima.

Po meni koliko god da su razliciti uvek je jedan zbog neceg bolji,makar podsvesno.

Uzivaj u sistemu i u muzici.Pozdrav

 

Sta se desilo kad si napisa da je Harbeth u jednom trenutku prosvirao.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...