Jump to content


LINN & NAIM republika


sondek

Recommended Posts

3 minuta ranije, Delija said:

Premali i preslabi su to zvucnici za tolika rastojanja.

Slažem se da bi trebalo da budu snažniji... probao sam da umesto njih postavim veće Majik 140, koji takođe nisu dovoljno jaki, ali su jači, međutim ženi se nikako ne dopadaju... jbg :( 

Link to comment
Share on other sites

dala ti zena da potrosis tolike pare na uredjaje a ne da ti da ih slusas kako treba....zajebano rodjaci.

mada s obzirom da je linn i naim sistem bar imas opravdanje zasto lose zvuci :ruganje

 

samo sektas moze da stavi u policu gramofon i woofer.

 

iznajmi "svalerski stan" u kome ces da.....slusas muziku tajno.

Link to comment
Share on other sites

15 sati ranije, patason said:

dala ti zena da potrosis tolike pare na uredjaje a ne da ti da ih slusas kako treba....zajebano rodjaci.

mada s obzirom da je linn i naim sistem bar imas opravdanje zasto lose zvuci :ruganje

 

samo sektas moze da stavi u policu gramofon i woofer.

 

iznajmi "svalerski stan" u kome ces da.....slusas muziku tajno.

Zanimljiv predlog... :D

Link to comment
Share on other sites

Koliko ja znam u planu je zidna konzola,ili vec porucena ako sam razumeo Project-ova jer Target nece da posalje,slicne su,poslao mi vec Nikola kako izgleda i.to je bila preporuka dilera.Bez toga zaista nema slusanja.Ako je woofer u upotrebi samo za 5.1,moze ovako privremeno,neizdrž je cudo.Tom wooferu nije tamo dobro ni za filmove.

Enivej za bilo koji gramofon treba dobra i nivelisana podloga.Obavezno je proveriti sa libelom,zidne konzole isto moraju imati mogucnost nivelacije,ali i cvrst zid.Ako je zid los bolje podna.Turbomaximus-ova polica je odlicna,a za LP12 odlican je Sound Organisation(stalak ili konzola), Mana, Target(koristio sam godinama).U ovakvim neizdrž situacijama isece se komad viseslojne iverice ili blazujke od 4cm,napravi ispod nivelacija spajkovima,mermerna ili granitna ploca...snalaze se ljudi na raznorazne nacine.Mnogi cak hvale Ikea lack i video sam skoro citavu policu za sistem koju je.neko izdiyerisao seckajuci noge od Ikea lack i ubacujucibpo par spajkova medju nivoima.Meni nikad nije ulivao poverenje Ikea lack.

Link to comment
Share on other sites

juče sam na Audioberzi slučajno kupio ovo malo gramofonski pretpojačalo, za malo novca, pristojno je očuvano. U njega sam uključio LP12, a zatim diretkno u Arcam, dok ne rešim konačno šta ću da radim. Btw ovo malo čudo radi super sa Arcamom, zadovoljan sam! 

Linn Majik DSM sam vrati u stari setup, sa Majik 140 i Majik 2100... rade odlično u garniseri... :D  

IMG-0876.thumb.JPG.bb3fa7f125cbb9f8422dab23126e7dfa.JPG

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...