Jump to content


LINN & NAIM republika


sondek

Recommended Posts

Šarkice će svakako tokom vremena da odu, ali pažljivim rukovanjem produžićeš im maksimalno vek trajanja.

To je slaba tačka na svim Linn gramofonima, i na mom Axis-u sam zamenio 1 par, evo traju već 3 godine. Poručeno from UK, otprilike 25-30 GBP bude par.

Inače, LP12 izgleda prelepo, u sreći i veselju da slušaš ploče.

Link to comment
Share on other sites

Slusaj gramofon bez poklopca,bolji je zvuk. Treba malo vremena da se izvešti,a li ja to skidam i dok svira ploca.Zgrozio sam Turbomaximusa jednom prilikom :D ...al je bar odmah direktno cuo da je bolje bez poklopca.Tako i sarke najduze traju,ne koriste se.Inace turbov gramofonski deo police je brutalno fin i lak za podesavanje,tj nivelaciju bez problema bih i to odradio uz muziku sa ploce al ajd',baš za takvim egzibicionizmom nema potrebe.

 

Link to comment
Share on other sites

7 minuta ranije, sondek said:

Slusaj gramofon bez poklopca,bolji je zvuk. Treba malo vremena da se izvešti,a li ja to skidam i dok svira ploca.Zgrozio sam Turbomaximusa jednom prilikom :D ...al je bar odmah direktno cuo da je bolje bez poklopca.Tako i sarke najduze traju,ne koriste se.Inace turbov gramofonski deo police je brutalno fin i lak za podesavanje,tj nivelaciju bez problema bih i to odradio uz muziku sa ploce al ajd',baš za takvim egzibicionizmom nema potrebe.

 

Tako je, to je najbolje. I ja skidam poklopac kad ga koristim, ali ne i dok svira....za svaki slučaj. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Dobro de pa mora necim da se qrci :D ...ma ne radim ni ja to cesto,jos da odpadne sarka na rucku ili tako sta...

Btw.ti bi trebao nekad da probas Ittoka na Axisu,to je drasticno bolja rucka od basic plus,a i Sme,imao sam ih sve tri.Axis je redak u kombinaciji sa Ittok,ali Gavra kaze da mu je to dream combo.Axis je mnogo stalniji zvukom od sondeka,koji se rastimava pa od toga u velikoj meri i zavisi kako zvuci.Kad sam preminulog Supexa stavio na Ittok samo sto nisam uzviknuo " pokojni Toza".Cudo bozje koliko to bolje radi sa MC. Meni je dream arm Ittok 3,kad tad cu je imati.Samo je retka i kolekcionarski hit.Mnogi je vole vise od Ekos.

Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, sondek said:

Dobro de pa mora necim da se qrci :D ...ma ne radim ni ja to cesto,jos da odpadne sarka na rucku ili tako sta...

Btw.ti bi trebao nekad da probas Ittoka na Axisu,to je drasticno bolja rucka od basic plus,a i Sme,imao sam ih sve tri.Axis je redak u kombinaciji sa Ittok,ali Gavra kaze da mu je to dream combo.Axis je mnogo stalniji zvukom od sondeka,koji se rastimava pa od toga u velikoj meri i zavisi kako zvuci.Kad sam preminulog Supexa stavio na Ittok samo sto nisam uzviknuo " pokojni Toza".Cudo bozje koliko to bolje radi sa MC. Meni je dream arm Ittok 3,kad tad cu je imati.Samo je retka i kolekcionarski hit.Mnogi je vole vise od Ekos.

Ittok za naći, a da ne košta ko bubreg i da je u dobrom stanju je dosta teško. Znaš da sam se svojevremno ložio da uzmem baš nju, ali sam posle izvesnog vremena digao ruke i pogledao u pravcu SME ručki, ustvari, prema modelu 3009. Sada mi više i nije na nišanu, pošto sam sa ovom SME dobio ono što mi je sa Basik Plus nedostajalo, plus, sad mi je Devialet u zoni interesovanja, pogotovo da ga namestim kako treba za gramofonsku sekciju (btw, ljudi iz Devialeta su odradili odličan posao što se tiče glave koju još uvek imam, Benz Micro Gold....postoje full podešavanja do najsitinijeg detalja u okviru data baze na njihovom sajtu....nema da se štima i preštimava....nadam se....).  

Link to comment
Share on other sites

22 sati ranije, RingeRaja said:

Šarkice će svakako tokom vremena da odu, ali pažljivim rukovanjem produžićeš im maksimalno vek trajanja.

To je slaba tačka na svim Linn gramofonima, i na mom Axis-u sam zamenio 1 par, evo traju već 3 godine. Poručeno from UK, otprilike 25-30 GBP bude par.

Inače, LP12 izgleda prelepo, u sreći i veselju da slušaš ploče.

Hvala ti puno! :D

Link to comment
Share on other sites

Da prenesem utiske posle jednog dana slušanja:

Zvuk je lepši i prijatniji od master snimka 192/24 puštenog preko Majik DSM-a! Mnogo mi se dopada, ali mnogo! Danas celog dana na poslu razmišljam kako jedva čekam da stignem kući da bih pustio muziku sa njega... sinoć sam jedva zaspao... :D

I mojoj ženi se jako dopada, doduše estetski :rolleyes: , pitala me je da ostane u dnevnoj sobi...

Sada sam u problemu oko povezivanja... morao sam da donesem Majik DSM u dnevnu sobu, jer na Arcamu nema phono ulaza... pa mi je A sistem ostao bez svog glavnog elementa.

Razmišljam da možda kupim neko kvalietetno gramofonsko pretpojačalo, pa da LP12 radi sa Arcamom i malim Majik 109 zvučnicima u dnevnoj sobi u B sistemu. 

A da strimer i CD player rade u A sistemu u radnoj sobi.... LP12 je osvojio ženinu naklonost i to sada moram da iskoristim :D

Postoji i alternativa da Majik DSM i Arcam rade zajedno u dnevnoj sobi, na sledeći način: LP12 uključujem u Majik DSM (kao i TV i SBB receiver), a prednje Majik 109 kačim na Majik DSM. Zatim Majik DSM uključim preko HDMI kabla u Arcam AVR550. Kažu da onda iz Majik DSM-a u Arcam idu samo centralni i zadnji kanali. Na taj način bih mogao da slušam stereo preko Linn DSM-a, a 5.1 preko Linn DSM-a i Arcama zajedno.   

Link to comment
Share on other sites

Ni ja nisam mogao da spavam kad sam kupio prvi put lp12.Slusao sam ga 7-8 sati dnevno jer mi je bio jedini izvor zvuka,potpuno opsesivno sa 100% koncentracije i uzivanju prema muzici.Iskljucivo cele albume,to sam zadrzao.Prva pustena ploca Van Morrison Avalon sunset,kao da je juce bilo,a evo sledece godine 30g. od onda...cekam da navrebam dobro strano izdanje,milion puta sam je cuo

Link to comment
Share on other sites

Drage kolege, moje oduševljenje gramofonom ne samo da ne prestaje, nego je svakim danom sve veće. Evo upravo ga slušam i ne mogu da verujem kako lepo svira. CD plejer ne može da se meri sa njim, ni zvuk sa strimera... gramofon ima neku punoću, ali prirodnu punoću i svežinu, nema filera, botoxa ni silikona, nego je all natural.

Ono što bih posebno izdvojio je fenomenalni bas. Toliko dobro zvuči, što bi Sondek rekao ima - nekog boogija u tom basu, ali ne kao kod Naima, već je prirodniji, jači... ali ne na uštrb srednjih tonova, već naprotiv, srednji su najnaglašeniji, a bas je jak! To jednostavno ne može da se objasni rečima, mora da se čuje. Naim mi deluje malo tamnije, kao da je razlog tome prigušenje srednjeg područja. Evo slušam David Bowiea i u potpunosti uživam!  ...žena me tera da gledamo film, ja odbijam :) 

Evo još par slika, vidi se i ostatak sistema. LP12 mi je i na izled fenomenalan! 

Zaboravio sam da prijavim da sam u međuvremenu nabavio i Linn Majik 112 centralni zvučnik, čija se boja nažalost razlikuje od suba i prednjih :(, ali fenomenalno reprodukuje dijaloge

IMG-0804a.thumb.JPG.6871eed94b0f3e4546043575e54a52e1.JPG

Link to comment
Share on other sites

@zeljko1974 hvala! :)

@Engine u pravu si, deluje da su previše udaljeni. Ali rastojanje između prednjih je cca 4m, a od svakog od zvučnika pa do sweet spota je više od 5m... tako da mislim da je to Ok. Zakasio sam malo prednje prema unutra i jako lepo sviraju! Sa druge strane, sistem radi i kao 5.1 kućni bioskop, pa treba da bude veće rastojanje između centralnog i prednjih zvučnika.

 

Link to comment
Share on other sites

Preporučeno je samo da budu minimum 23cm udaljeni od zadnjeg zida, nažalost nema preporuke za rastojanje između samih zvučnika.
 

Držim se toga da prednji zvučnici i sweet spot treba da budu pozicionirani tako da predstavljaju temena jednakostraničnog trougla, a da prednji treba da budu zakošeni oko 10stepeni prema sweet spotu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...