Jump to content


LINN & NAIM republika


sondek

Recommended Posts

31 minuta ranije, Zexx said:

Osim što su stavljeni Neutrik Speakon umesto originalnih banana terminala za zvučnike, kao i XLR za svaki kanal pojedinačno umesto jednog za oba, ostalo deluje legitimno.

Nema oznaku DR na poleđini. Ako se nešto menja na uređaju, mislim da bi bilo korektno da se to navede u opisu. Ovako se postavlja pitanje šta je sve rađeno na tom snagašu.

Link to comment
Share on other sites

28 minuta ranije, Zexx said:

Osim što su stavljeni Neutrik Speakon umesto originalnih banana terminala za zvučnike, kao i XLR za svaki kanal pojedinačno umesto jednog za oba, ostalo deluje legitimno.

Osim sto nema serijski broj  i natpis 250 Pro

Radio je Naim za BBC nekoliko uredjaja.

NAP 250 PRO Rear Cablesmed.jpg

Link to comment
Share on other sites

Just now, bogdan63 said:

Nema oznaku DR na poleđini. Ako se nešto menja na uređaju, mislim da bi bilo korektno da se to navede u opisu. Ovako se postavlja pitanje šta je sve rađeno na tom snagašu.

Ne radi se o 250 DR to je sigurno

Link to comment
Share on other sites

24 minuta ranije, goran_p said:

Ne radi se o 250 DR to je sigurno

Ne mora da znači, postoji mogućnost nadogradnje starijih modela na DR verziju, ali nisam neki stručnjak za Naim, pa ne znam da li to podrazumeva i novu nalepnicu na poleđini ili su izmene vidljive samo ispod haube. Jedino sigurno je da je amp budžen, samo je pitanje ko i kako je to radio.

Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, Zexx said:

Ne mora da znači, postoji mogućnost nadogradnje starijih modela na DR verziju, ali nisam neki stručnjak za Naim, pa ne znam da li to podrazumeva i novu nalepnicu na poleđini ili su izmene vidljive samo ispod haube. Jedino sigurno je da je amp budžen, samo je pitanje ko i kako je to radio.

Upravo to pitanje je postavljeno tzv "Majstor"-u ali se ne javlja vec 3 dana

Link to comment
Share on other sites

Nap 250,od samog pocetka i jeste korisćen za BBC.Zato je i stavljen XLR,a naim je isporucivao kao ustalom uz sve snagase adekvatan kabl.U pitanju je samo konektor,uređaj nije balansiran kako neki pomisle.Kad uređaj nema serijski broj znaci da je rađen za naim osoblje ili je van redovne prodaje,viđao sam dosta takvih...cak i jedan sa izvodom za napajanje za Sony pro novinarski walkman :DOvo je verovatno neka varijanta za studio rađena po posebnim zahtevima,van serijske upotrebe.Video sam jednom i strujnu letvu u pakovanju nap 250 koje su nosali po prezentacijama da zbune "neprijatelja" ...u fazonu "ne mere to bez kabla"...

Link to comment
Share on other sites

5 minuta ranije, sondek said:

Nap 250,od samog pocetka i jeste korisćen za BBC.Zato je i stavljen XLR,a naim je isporucivao kao ustalom uz sve snagase adekvatan kabl.U pitanju je samo konektor,uređaj nije balansiran kako neki pomisle.Kad uređaj nema serijski broj znaci da je rađen za naim osoblje ili je van redovne prodaje,viđao sam dosta takvih...cak i jedan sa izvodom za napajanje za Sony pro novinarski walkman :DOvo je verovatno neka varijanta za studio rađena po posebnim zahtevima,van serijske upotrebe.Video sam jednom i strujnu letvu u pakovanju nap 250 koje su nosali po prezentacijama da zbune "neprijatelja" ...u fazonu "ne mere to bez kabla"...

Sve je to ok. Lepo je saznati nešto novo, da tako kažem ,,iz prve ruke,, :)

Problem je što u tekstu uz oglas piše nešto sasvim drugo, što navodi na pomisao da prodavac želi da obmane potencijalnog kupca.

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, sondek said:

Ja inace ne bih verovao prodavcu,već bi poslao naimu mail.Odgovarali su mi vrlo vrzo i na pitanja o delovima iz uređaja starih 40g

Uređaj nema broj, tako da bi Naim imao na raspolaganju samo lošu fotografiju uređaja sa KP. Sumnjam da bi mogli da daju neki relevantan odgovor, ali možda nisam u pravu.

Link to comment
Share on other sites

13 minuta ranije, bogdan63 said:

Uređaj nema broj, tako da bi Naim imao na raspolaganju samo lošu fotografiju uređaja sa KP. Sumnjam da bi mogli da daju neki relevantan odgovor, ali možda nisam u pravu.

Nema Naim serijski broj, ali ima BBC nalepnicu i njihov inventarski broj, ne verujem da je neki problem da se tako dođe do informacije.

Link to comment
Share on other sites

Otvorite uređaj pre kupovine,pa se vidi jel' DR,uslikajte pa posaljite naimu.U svakom slucaju nije standardan uređaj,ne verujem da je losiji od standardnog.Relativno dugo je u proizvodnji i moguće da je BBC-u odradio svoje,pa servisiran u DR ili je neko nakon kupovine odradio servis,ne mora da pise nazad-ne stavljaju oni nikakvu oznaku o tome,i moj je servisiran i stavljeni su mu novi izlazni tranzistori pa nema nikakve oznake nego ja znam da nisu ti sa naimovim logom stavljani '82.Sve u svemu dok se ne zaviri pod haubu ne zna se zasad puno.I ja sam video BBC nalepnicu kad sam uvećao sliku i verujem da imaju servisnu istoriju o tome u naimu,vode preciznu evidenciju.Treba Tomi javiti da bi slika unutrasnjosti uređaja dobro dosla.

Voleo bi da cujem DR model,200 ili 250 naspram mog CB-a.Olive sam cuo i odustao od zamene koju sam planirao,da li zbog trafoa ili cega već bolje mi zvuci CB.

200DR ima odlicno napajanje za preamp diskretno regulisano kao Teddy Pardo,promene u zvuku koje ljudi opisuju bas nalikuju onima sa DTC.Dual teddy pravi cudo i sa prefix fono sekcijom,dosta bolje zvuci nego sa Olive hicap-om,zivlje ,detaljnije sa manje midbas koloracija.Teddy je odlican izbor za fono sekciju.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
22 sati ranije, Oknarb said:

kako se mogu naći mc kartice za  nac 42

prati pfm forum.Obrati paznju da imas vise verzija tih 323 kartica.One sa oznakom K su za glave niskog napona kakve su bile linn i supex , 0,1- 0,2mV i naziv potice od linn Karma glave.Ja to trosim već 30g , prvo 323 u tim malim shoebox ampovima,a kasnije 523k u nac82 i na posletku u Prefix K.Imaš i standardne S (ili bez oznake) sa oznakama /1,2,3,4,5 .Imao sam i tu sa oznakom 323/5 na nac72 preampom

Sto se 42 /110 kompleta tice bilo bi dobro da je 42.5 opcija.Ako slucajno nema oznake prepoznaćes po hicap 5 polnom konektor za napajanje.Ta 0,5 modifikacija je vrlo bitan apgrejd dvostrukog ozicavanja tj vodova za napajanje i pocetak "nove ere" i mogućnosti naprednijih napajanja sto je i sustina naim filozofije kod predpojacala. Btw stiglo se kasnije čak do 10-12 odvojenih diskretno regulisanih napajanja za pojedinacne sektore predpojacala.Ja koristim nac 82 gde sa dva hicapa gde dolazi struja na 4 odvojena dela,52(i 252) na 10 sa Burndy kablom iz supercap-a.Ovih dana cituckam o adaptaciji 82-ke za supercap u svom punom kapacitetu.Radi je izvesni Mark vlasnik firme Witch Hat,inace bivsi zaposlenik Naima i zove se superlink apgrejd,kosta 600£ sa njihovim Burndijem pri cemu obavi i servis preampa u ceni.Kad već kuckam da bude malo sire i za ostale, koje zanima.

Da se vratim na 42/110 ,solidan amp je to.Amo koja sa "normalnim" kutijama postize 90% naimovog zvuka.Dobar je za upotrebu recimo sa starim Quad zvunicima kojima nesmes dati veliku snagu),a traze amp stabilan na svim impedansama,sto nezgodna kombinacija ili recimo starim linn,DY,AR...kutijama i jos ponekim koje su u to vreme redovno bile 4 ohm-ske,padale i do 2 ohm i sl.

U snagasu je odličan Holden&Fisher trafo i taj snagas je poznat i po adaptacijama u mono blok verziju,pa ih zato kolekcionari brzo pokupe sa ebay.O tome se takođe moze naći u PFM DIY arhivama.

Cenjen je po svojoj muzikalnosti kao osnovnoj karakteristici.Ja sam ga slusao u 2-3 navrata i to mu jeste osnovna karakteristika.Ako ga uzimas obavezno ga otvori i uporedi sa slikama sa net-a jer ima jedan preamp na ovim prostorima vrlo narusene unutrasnjosti od strane jednog naseg "naučnika" :roll: odvrnuti nozice i izvući amp je posao od 5 min,a vidi se i da nije iscureo neki kond,ili neki budž iznutra.Kolega Gox co je adresa za servis.

Link to comment
Share on other sites

On 31.5.2019. at 14:15, Delija said:

Često se čuje po forumima da Dynaudio svira odlično sa Naim amplifikacijom. Konkurentskim firmama je to sigurno zasmetalo. Pošto su mnogi korisnici potvrdili da je sinergija evidentna, konkurenciji jedino preostaje da insceniraju neki ovakav događaj. Ako neko hoće da poveruje u ovu priču, nemam ništa protiv. Mene nisu ubedili.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...