Jump to content


LINN & NAIM republika


sondek

Recommended Posts

Posto mene te novotarije do 20g starosti ne zanimaju ja mogu da budem musterija za refresh tj. servis koji je kod naima vrlo bitan i preporuka je na 10g odprilike.Pre svega zbog koriscenja nekih delova kojima se menjaju karakteristike menjaju relativno brzo,na 10-15g (tantalium kondenzatori).Da jos malo zloupotrebim kolegu Gox co za temu u ime naim vintage fanova imam pitanje da li je radio servis nekog starog ampa originalnim delovima iz naima.Ja tu imam kandidata kojem se u zvuku vec cuje potreba za refreshom.

Link to comment
Share on other sites

https://www.whathifi.com/features/making-linn-sondek-lp12

The making of: Linn Sondek LP12

By Becky Roberts 11 hours ago British Hi-Fi Week 

We visited Linn's factory in the brand's motherland of Scotland to witness the making of a classic turntable

  •  
  •  
  •  
The making of: Linn Sondek LP12
 

Perhaps only the vegetables on Hugh Fearnley-Whittingstall’s dinner plate have as much right to be labelled ‘homegrown’ as Linn’s hi-fi products do. Since 1973, the Scottish company has designed, made and assembled a catalogue of products – from turntables to active speakers to music streamers – in its factory located on the outskirts of Glasgow.

Back then, 45 years ago, founder Ivor Tiefenbrun (now the company’s Chairman of the Board) paved the way for Linn’s ‘source-centric’ focus and created the brand’s first product: the now-legendary Sondek LP12 turntable (....)

....  https://www.whathifi.com/features/making-linn-sondek-lp12

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jel' sa pfm? Hteo ja da je uzmem za drugara,ali smo se dogovorili da uzme moju kad nadjem neku sa 5 ili 6 "glava".Jeftin,a lep apgrejd.Nikako mi ne ide da minimalizujem komplikovani sistem,bio sam ubedjen da ce taj cirkus koji imam oko preampa da resi DSM, ali dzaba,nije upalilo.Ostaje da u nekoj sledecoj turi isprobam adsm ili kdsm,ne odustajem ali zasad pravi preamp je ipak bolja opcija.Doduse velik napredak je i skok sa 72 na 82.

Aj' napisi koju i o efektima Hydre,da ne bude da uvek ja izvestavam.Meni je napredak bio opsti.Treba samo odabrati maksimalno dobar i detaljan snimak.

Cestitam i srecno slusanje. :cheers

 

Link to comment
Share on other sites

  Na prvi pogled kompletna slika je veća a dinamika bolja. To je posle sat

vremena slušanja. Nisam imao vremena za ploče nego samo CD i  streaming

sa kompjutera. 

  Kupljen je sa ebay-a u Britaniji. Malo sam ga pretplatio ali želja da ga imam bila je jača.(105 Funti)

Na to još poštarina do Londona.

 Spojio sam ga sa Supernaitom, FlatCapom, Teddy Pardom koji je sa CDX-

om i Linn Lintom.

Imam jedno pitanje a to je da u konektoru  koji je za englesko tržšte ima

osigurač povezan sa fazom. Osigurač  je 13A.

Sa novim konektorom sam to izbacio jer nema u njemu mesta da se ugradi.

Koliko je to loše ako je uopšte loše.

 

Link to comment
Share on other sites

onaj na PFM bio 75£...jesi malo preplatio al nije sve u parama.Meni kao da je ceo sistem dobio blagi loudness ..al u pozitivnom smislu,sve je pomalo bolje izbistri se i bas ima bolji bogie...

nisi se hvalio za Linto.Voleo bi ga uporediti sa Prefix-om nekad.Samo montirani BNC konektorie

Link to comment
Share on other sites

Evo da se upisem u "republikance" ...5i, prezadovoljan.

Kamo lepe srece (i mnooogo vise pameti) da je to uradjeno ranije, no dobro.

Trenutno bih da stavim krsten zvucnicki kabl, NACA5 je preskup i trenutno ne razmisljam o njemu...to cu na kraju kad se skrasim sa sistemom.

Uzeo bih Linn K20 (ako sam dobro razumeo kod engleza - to mu dodje isto sto i NACA4) preko ebay-a...5 funti je metar novog.

Ako gresim po pitanju analogije Linn K20 i NACA4, zamolio bih da me ispravite....ili dajte neke predloge, misljenja, iskustva.

Interesuje me da li u tom slucaju moram takodje da ispostujem minimalnu duzinu kabla od 3.5m ili ne?

P.S. Ukoliko slucajno neko ima da ponudi polovan, ocuvan Linn K20 (ili eventualno NACA4) neka mi posalje PP.

Link to comment
Share on other sites

Čestitam jos jednom na kupovini i dobro dosao u klub da ne kzem s...

K20 naca4 ista zica.Uzimaj 3.5 ili vise kad tad ćes da cuješ neki stari pre/power kombo naspram tvog,pa da se ne trosis opet na zice ako ti se svidi vise stari naim...Dobar amp si kupio,al zna se kakva je ova boles' nasa kad tad crv proradi

Link to comment
Share on other sites

baš tako ja ga zovem DeBeLi...

Bass 15" ...sensitivity 92...4ohm ...ide do 17hz ...ne volim bas gledati specs ,ali ovde ne znas sta je ludže ...Vizuelno ormarići u cijim dimenzijama 15" izgleda ko normalan bass.Bas dobra fotka da se dobije utisak o dimenzijama ...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Drage kolege Republikanci,

Kako vam se čini ovaj kombo, koji trenutno traži novog vlasnika: https://www.kupujemprodajem.com/Audio/Pojacala/Naim-NAC-112-NAP-150-73794259-oglas.htm?filter_id=440427 ? :D

Da li je fer cena koju prodavac traži?

Voleo bih da svoj Majik DSM i Majik zvučnike zakačim na njega, pa da uporedim kako svira :listen

 

Link to comment
Share on other sites

Ovo je entry level combo, koliko je meni poznato, neka me ispravi neki malo veći Naim znalac.

Cena je relativna, po meni možda za koju stotinu jača, 700-750 mislim da bi bilo realnije.

Zvuk? Ovaj combo nisam imao prilike da slušam, ali ni to nije problem, ako prodavac ima sluha i pristane da se proba u tvom sistemu, možda na prvu loptu čuješ da li je to ono što tvom uhu prija. Ipak mislim da će Majik DSM ovo da pojede za doručak.

Link to comment
Share on other sites

Zamolio bih kolege za savet (da po običaju OPET! ne  zas**** stvar...)

Naim(e):D  muziku slušam dosta tiho (na potu, 7-8 sati) do kasno uveče. Loudness ili tonske kontrole bi ovde dobro došle, ali ih naravno nema.

Da li imate preporuke za zvučnike koji su provereno dobri za ovu namenu? Proizvođač ne bitan.

 

Link to comment
Share on other sites

Linn Sara, "radi bass" i na pola wata...ne treba loudness na tako tihom slusanju.Samo ponesi ipak amp na probu,nikad nisam probao sa novim integralcem bije ih glas da se tesko pokrecu sto NIJE i moje iskustvo.Sto se starih tice radili su odlicno i sa nap90 od 30w,odnosno nait 3(to je isti amp).Od klasicnih zvucnika jos nisam naleteo za bolji zvucnik za tiho slusanje,zaista se sve sto treba cuje na jako tihom nocnom slusanju.To bas i nije bio slucaj sa drugim njihovim zvucnicima. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Drage kolege,

Čestitam vam deset godina postojanja!

Posebno jubilej čestitam našem Sondeku, osnivaču i prvom predsedniku Republike, na njegovoj predanosti i strpljenju!

Želim da u godinama koje su pred nama što više slušamo muziku, pričamo o hifi-ju, družimo se... i da nas naše L&N igračke lepo služe!

Živeli!

:cheers 

P.S. Prošle delje sam bio na putu pa mi je promaklo da čestitku pošaljem baš 28.03.2019.godine....

Link to comment
Share on other sites

Da li je neko imao priliku da čuje uporedo :

Linn LK140+Kolektor vs Naim 5i? Interesuje me šta se dobija/gubi u samom zvuku?

Kod LK140 me odbija unutrašnjost 4 x TDAxxxx (ne vidim sa slike), ali je zato svaka dalja popravka jednostavna (ne znači ništa, čisto profesionalna "deformacija"  i nije vezana sa samim zvukom).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...