Jump to content


LINN & NAIM republika


sondek

Recommended Posts

Ono sto je bitno je fabricko servisno uputstvo.Imao sam neka Linn-ova recimo za svoje uredjaje,kojima je i Linn ukinuo podrsku(nije sondek to ce doveka servisirati) i na osnovu toga je servis iskusnom serviseru laka stvar.Bukvalno su navedeni simptomi,moguce greske i nacin kako da se resi.Kad sam im objasnio da sam daleko od bilo kog servisera neke(sitne) delove su mi ipak poslali,besplatno.Nevolja kad imas spravu za koju ne postoji dealer.

Naim servis dozvoljava samo autorizovanim servisima i snabdeva ih delovima.Nije im dozvoljena prodaja tih delova.Ti servisi su uglavnom jeftiniji od naima i naim im taj servis prepusta rado.Najcesce je to fabricki redovni servis,a ne kvarovi.Tako da verujem da sadasnji dealer ima pristup tim servisnim uputstvima,a i servisera.Shipping u oba smera nije jeftina stvar i jednostavno neke stvari se trebaju resavati u lokalu uz saradnju sa distributerom.Voleli ga ili ne.

Pratimo ovde resenje problema,javi obavezno ishod i eventualni odgovor Plejera.

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, No1Livz4Ever said:

Jel pitanje hipoteticko ili ozbiljno? Mislim ako znaš kazi nam emoji4.png. U suprotnom možda bi neko poput Gox-a mogao da zna ...

Nije hipotetičko. Ozbiljno je. Ako jesu kvalifikovani serviseri, vrv se i dalje bave time u nekom drugom servisu ili za sebe. Pa sam nešto tripovao da ih kontaktiram.

Ali evo, Sondek kaže da je servis moguć samo kod ovlašćenih, tako da ći da pišem Naim-u pa Player-u, pa da vidim šta kažu.

Izveštavaću ovde...

Link to comment
Share on other sites

 Player jeste ovlascen servis, ja sam radio servis CD 5X, nesto mi pobrljavio laser. Oni su cimali Naim, dobio sam uvid u celu prepisku (nisam snimio), bukvalno je Naim poslao sve delove i upustvo kako se radi servis. Kad sam otisao na servis da podignem uredjaj lik koji radi tamo mi je pokazao dokumentaciju koju je dobio: zamena lasera je imala, po mojoj proceni, jedno 50 strana A4 formata, bukvalno je imao sliku "skini ovaj sraf", pa redom.

 Dobio sam nazad stari laser, kutiju u kojoj je sve stiglo direkt iz Naim-a, sve. Servis je bio nesto preko 100 EUR (ne secam se vise), ali sve uradjeno po PS-u. Trazio sam i da provere kondenzatore i napajanje, to su mi rekli da moraju standardno da rade (takodje ima u tim papirima) i rekli da mi ne treba re-cap za CD jos sigurno X godina. :)

 Sustina je: Naim drnda ovlascene servise samo tako. Bukvalno, ako oni rade, mora SVE da se uradi kako oni kazu. I ja sam imao i zadrsku i sumnje, ali kad sam video sta im je sve Naim napravio da bi ih pustio da naruce rezervni deo i oni urade zamenu bilo mi lakse ;)

Link to comment
Share on other sites

Naravno,igras po njihovim uslovima ili nikako.U visokoj ceni uređaja je i taj aftersale servis.

Btw.jedan moj drugar veliki audiofil je 90-tih imao biznis i lokal u Sofiji na fantasticnoj lolaciji.Recimo Knez Mihajlova Bgd da bude poređenje.Obratio se Linn-u da im bude dealer za Bugarsku.Kad je video njihovu listu zahteva rekao im hvala ne.Nije mi precizirao sta je ali bilo je u fazonu "ma ovi tvoji nisu kako treba".Sećam se da se u to vreme kao osnovni zahtev imali "SINGLE speaker demonstration room"...Da ne pominjem citavu gamu proizvoda za prezentaciju.Za servis i podesavanje gramofona kurs je bio u fabrici.Kućna instalacija svega sto kupis obavezna.Nakon čega sistem treba da zvuci BOLJE nego kod dilera.

Mogućnost direktne uporedbe je osnovni i jedini savet Linn kako da se izabere uređaj."If it sounds bettel it is better" i to treba da bude jedini nacin.Videli ste onu prezentaciju direktne uporedbe sa naim konkurentom...vole to da rade.I sam sam se 90-tih nasao kod jednog Linn only dealera i kad sam pomenuo naim amp momentalno je ustao i otvorio mi jedan orman i ponudio da dok slusam ukljuci amp da se malo zagreje i da uporedimo sta je bolje.Njihov lk amp ili Naim

Link to comment
Share on other sites

Imamo velikih problema sa Naimom u servisu. Navescu vam primer. Stigao je Naim sa stradalim displejom, nebitan je model. Uredjaj je u garanciji. Porucen je displej iz Naima i nakon 20 dana stigao u servis. Drugacije izgleda ploca sa drajverom ali se isto montira na uredjaj. Namontiram displej i ukljucim spravu, displej radi ali slova idu sa desna na levo i okrenuta su za 180 stepeni. Kontaktiran je Naim i od njih stize odgovor da oni salju arm i kabl za pristup mikrokontroleru a mi treba da kupimo dodatni JTAG uredjaj za programiranje koji nas kosta 59 Eura plus svi ostali troskovi. Veoma zanimljiva situacija., iako je prvobitnoj razmeni poruka tacno i precizno naveden tip uredjaja kao i model displeja. Sada se ceka da stigne i taj njihov pribor i da se kupi JTAG programer. Sta reci a ne zaplakati. Cak i sam Naim preporucuje da taj displej ne svetli stalno u toku koriscenja jer su svesni loseg kvaliteta istog i savetuju da se u meniju podesi gasenje istog u toku rada. I da ne zaboravim, u pitanju je ovlasceni NAIM servis, Player. Toliko o tome.

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, Gox co. said:

Imamo velikih problema sa Naimom u servisu. Navescu vam primer. Stigao je Naim sa stradalim displejom, nebitan je model. Uredjaj je u garanciji. Porucen je displej iz Naima i nakon 20 dana stigao u servis. Drugacije izgleda ploca sa drajverom ali se isto montira na uredjaj. Namontiram displej i ukljucim spravu, displej radi ali slova idu sa desna na levo i okrenuta su za 180 stepeni. Kontaktiran je Naim i od njih stize odgovor da oni salju arm i kabl za pristup mikrokontroleru a mi treba da kupimo dodatni JTAG uredjaj za programiranje koji nas kosta 59 Eura plus svi ostali troskovi. Veoma zanimljiva situacija., iako je prvobitnoj razmeni poruka tacno i precizno naveden tip uredjaja kao i model displeja. Sada se ceka da stigne i taj njihov pribor i da se kupi JTAG programer. Sta reci a ne zaplakati. Cak i sam Naim preporucuje da taj displej ne svetli stalno u toku koriscenja jer su svesni loseg kvaliteta istog i savetuju da se u meniju podesi gasenje istog u toku rada. I da ne zaboravim, u pitanju je ovlasceni NAIM servis, Player. Toliko o tome.

Pretpostavio sam da je neki zez u pitanju oko zamene displeja.

Nekoliko korisnika sa Naim foruma su imali istu situaciju sa displejem naopacke

Link to comment
Share on other sites

43 minuta ranije, goran_p said:

Da li moze na NAC 172 da se podesi da se displej ugasi ranije ?

Kod mene na NDX gasi se posle 5 sekundi

Može, i kod mene je bilo podešeno 2 min, što je očigledno previše. Minimum je 10 sec.

Naim  zna za jadac, čim su uveli opciju da se displej gasi za par sekundi. Šta su koj' andrak stavljali fancy OLED kada mu je radni vek ni par stotina sati?!?

A što se zamene tiče, izgleda da je kontroler displeja u paketu sa samim displejom. Zato mora da se reprogramira. Ima kod dobavljača (ovih za razne displeje), displeja sa kontrolerom i bez.

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, Gox co. said:

Imamo velikih problema sa Naimom u servisu. Navescu vam primer. Stigao je Naim sa stradalim displejom, nebitan je model. Uredjaj je u garanciji. Porucen je displej iz Naima i nakon 20 dana stigao u servis. Drugacije izgleda ploca sa drajverom ali se isto montira na uredjaj. Namontiram displej i ukljucim spravu, displej radi ali slova idu sa desna na levo i okrenuta su za 180 stepeni. Kontaktiran je Naim i od njih stize odgovor da oni salju arm i kabl za pristup mikrokontroleru a mi treba da kupimo dodatni JTAG uredjaj za programiranje koji nas kosta 59 Eura plus svi ostali troskovi. Veoma zanimljiva situacija., iako je prvobitnoj razmeni poruka tacno i precizno naveden tip uredjaja kao i model displeja. Sada se ceka da stigne i taj njihov pribor i da se kupi JTAG programer. Sta reci a ne zaplakati. Cak i sam Naim preporucuje da taj displej ne svetli stalno u toku koriscenja jer su svesni loseg kvaliteta istog i savetuju da se u meniju podesi gasenje istog u toku rada. I da ne zaboravim, u pitanju je ovlasceni NAIM servis, Player. Toliko o tome.

Da li imaš neki kontakt sa serviserima u Player-u? Jel to novija priča? Nabavili su JTAG?

Link to comment
Share on other sites

intuicija... sta li je,ali pre par dana me na PP upita jedan clan oko servisa Naim CD plejera(Laser) i ja mu napisem da prvo kontaktira Player,a ako ne da proba sa kolegom Gox co koji mi od forumasa koji se bave servisiranjem uliva poverenje. Sjajno da znamo da imamo na forumu nekog ko odrađuje servis za Naim!

Eto zasto i lako treba koristiti forum i korisnicku temu.Od izuzetnog znacaja je ova poslednja diskusija i kad se pitanje postavi na pravom mestu.

Cheers :cheers

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...