Jump to content


LINN & NAIM republika


sondek

Recommended Posts

 

https://www.linn.co.uk/careers

Linn je oglasio 13 otvorenih radnih mesta.

Jedna od pozicija je i "Senior Audio Engineer" , a u oglasu kažu da će kandidat raditi u timu za razvoj nove generacije zvučnika....

Verovatno je u planu zamena Majik 109 i 140... a zameniće ih (kažu glasine) neka nova Selekt serija.

Selekt serija će verovatno imati prazne "slotove" u koje će moći da se ubacuju moduli, kao i u sam Selekt DSM. Tako da, ko kupi Selekt DSM, kreće od pasivne konfiguracije. Kasnije može da dokupi Katalyst modul za DSM i Katalyst module koji će da se ugrađuju u same zvučnike, a zvučnici time dobijaju aktivne skretnice i pojačala snage za svaki driver.... i sistem postaje malo po malo aktivni, da bi nakraju završio kao potpuno aktivni. Deluje zanimljivo, nema šta :)

 

Link to comment
Share on other sites

Ja cu malo da priblizim slusne (a bogami i estetske) utiske od jucerasnje posete osnivacu, pokretacu i "glavnom motoru" ove teme, Milanu, aka Sondeku. Vec tokom prethodne posete, kada su sistem krasile Naim SBL kutije (nesto su mi poznate ... :)), jasna je bila transparentnost (i naravno uskladjenost), koja je verno odrazavala svaku promenu na izvoru. Tada nisam mogao da se opredelim koja komponenta je zvezda sistema, da li fantasticni LP12 sa Linn Troikom čija je zvučna slika veličine prosečne trospratnice, da li je u pitanju čuveni NAC 82, sa prefinjenim zvukom i odličnom fono sekcijom, NAP 250 koji bez ikakve poteškoće gura i mnogo zahtvevnije kutije od SBL-a, bez preteranog trzanja, ili su to bili SBL, moćne ali male kompresivne kutije, koje su olako dosezale 35Hz bez ikakve koloracije u basu, zadržavajući lepotu visokih tonova i ne muljajući midbass. Sistem isti osim ... Nj.V. Quad ESL. Sve što je bilo dobro u prethodnoj konfiguraciji podignuto je na viši nivo. Možda je izuzetak surova dubina basa, ali ritmičnost, preciznost, kick ... o boy ... sve je tu. Kada zasvira Automation od Jamiroquai, oseti se neverovatna disco/electro energija snimka, kick. Niko naravno ne očekuje onaj visceralni osećaj pomeranja utrobe, ali kako reče Sondek "Lale je pitao gde je sub", tako i ja ... sve nešto gledam da nije neka pasivna membrana u okolini ... :). Naročiti utisak ... srednjetonsko područje. Glas ... Momenat kad čujete glas (Gregory Porter) iz elektrostatika je onaj kad znate da osim ako sebe ne počastite istim, nećete nikad čuti to u svom sistemu. Vokali - gaće spadaju. Visokotonsko područje - sve je tu, ali ništa "in your face", ni u jednom momentu nemate osećaj zamora, želje da isključite muziku da biste malo odmorili uši od digitalije (ako govorimo o digitalnom izvoru). Posebno dopadljivo kod Quad-ova je činjenica da i radio Karolinu možete da slušate a da vam se ne povraća od mp3 kvaliteta. Zvučnici koji daju SVE ali ne oduzimaju ništa. Kupovina jednom u životu. Naravno, i digitalni deo sistema je dorastao, ali mislim da, kao ljubitelj analogije, ne mogu da skrenem sa utiska koji daju Linn, Troika, Prefix i ostatak sistema u kombinaciji. I još nešto. Milan je sjajan domaćin, čovek koji izuzetno poznaje, poštuje i voli muziku, i svako vreme provedeno sa njim koristim da nešto naučim, ne samo o tehnikalijama, Naimu, engleskom zvuku, već i o dobroj muzici generalno. Predusretljiv, nenametljiv, ali sa jasnim stavom, što se vidi i u koracima kojima je gradio svoj sistem. Mogu slobodno da kažem mali Hi End sistem, na kojem se sluša divna muzika.

P.S. ko poželi da kupi ESL neka se prvo konsultuje sa boljom polovinom, ili neka je samo iznenadi. Savet - ne pokazujte ESL svojim suprugama pre nego što ih unesete u kuću, naročito ako su u originalnom pakovanju ... :). Ovo naravno ne u smislu da su ružni ... ko zna razumeće.

Link to comment
Share on other sites

hvala nablepim recima...:cheers

I pored fascinacije Esl-om koja traje već 30g i ja sam bio iznenađen nekim stvarima pa je u tom smislu i izbor muzike bio sasvim drugaciji sinoć,bez uobicajenog jazz kluba za sve koji dođu...ponovo otkrivam nove stvari u muzici i prisećam se Neil Younga,Lou Reed-a,Stones-a,Van Morrisona i novih sjajnih imena poput pomenutog Gregory Portera.Lepo je prosiriti ukus,otkriti novu muziku ali i obnoviti stare emocije uz Bohemijsku rapsodiju,protresti glavu uz Metalicu,odvrnuti Yello,zađuskati na novi Jamiroqui ili na jednog i neponovljivog M.Jacksona ...pa se vratiti u svoju svakodnevnicu jazz kluba...Qvadići su sjajan saucesnik u švrljanju najrazlicitijim zanrovima pa covek moze da slusa dnevno 2 sata klasike,2 najrazlicitijeg pop/rocka i 2,5 sata jazz-a..

a sto se zena tice NI SLUCAJNO im ne reći unapred ...kazeš: kupio sam,platio,na putu su već pa kom opanci kom obojci...ja sam moju dodatno dobro naplasio da su veći od nje,pa je posle lakse proslo...mslm spremis se na par dana restoranske hrane,buračenja.. i tako to ...da gunđaju gunđaju, ali nista tu nema od razvoda...  a i mora da se povremeno zna ko nosi pantalone. :lol:

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, sondek said:

a i mora da se povremeno zna ko nosi pantalone. :lol:

Pitaju zenu kako to da je sa muzem vec 40 godina u skladnom braku?

Kaze ona, mi smo se na pocetku dogovorili da se on brine o bitnim a ja o nebitnim stvarima.

i?

Pa do sada se nista bitno nije dogodilo :D 

Link to comment
Share on other sites

23 sati ranije, No1Livz4Ever said:

Ja cu malo da priblizim slusne (a bogami i estetske) utiske od jucerasnje posete osnivacu, pokretacu i "glavnom motoru" ove teme, Milanu, aka Sondeku. Vec tokom prethodne posete, kada su sistem krasile Naim SBL kutije (nesto su mi poznate ... :)), jasna je bila transparentnost (i naravno uskladjenost), koja je verno odrazavala svaku promenu na izvoru. Tada nisam mogao da se opredelim koja komponenta je zvezda sistema, da li fantasticni LP12 sa Linn Troikom čija je zvučna slika veličine prosečne trospratnice, da li je u pitanju čuveni NAC 82, sa prefinjenim zvukom i odličnom fono sekcijom, NAP 250 koji bez ikakve poteškoće gura i mnogo zahtvevnije kutije od SBL-a, bez preteranog trzanja, ili su to bili SBL, moćne ali male kompresivne kutije, koje su olako dosezale 35Hz bez ikakve koloracije u basu, zadržavajući lepotu visokih tonova i ne muljajući midbass. Sistem isti osim ... Nj.V. Quad ESL. Sve što je bilo dobro u prethodnoj konfiguraciji podignuto je na viši nivo. Možda je izuzetak surova dubina basa, ali ritmičnost, preciznost, kick ... o boy ... sve je tu. Kada zasvira Automation od Jamiroquai, oseti se neverovatna disco/electro energija snimka, kick. Niko naravno ne očekuje onaj visceralni osećaj pomeranja utrobe, ali kako reče Sondek "Lale je pitao gde je sub", tako i ja ... sve nešto gledam da nije neka pasivna membrana u okolini ... :). Naročiti utisak ... srednjetonsko područje. Glas ... Momenat kad čujete glas (Gregory Porter) iz elektrostatika je onaj kad znate da osim ako sebe ne počastite istim, nećete nikad čuti to u svom sistemu. Vokali - gaće spadaju. Visokotonsko područje - sve je tu, ali ništa "in your face", ni u jednom momentu nemate osećaj zamora, želje da isključite muziku da biste malo odmorili uši od digitalije (ako govorimo o digitalnom izvoru). Posebno dopadljivo kod Quad-ova je činjenica da i radio Karolinu možete da slušate a da vam se ne povraća od mp3 kvaliteta. Zvučnici koji daju SVE ali ne oduzimaju ništa. Kupovina jednom u životu. Naravno, i digitalni deo sistema je dorastao, ali mislim da, kao ljubitelj analogije, ne mogu da skrenem sa utiska koji daju Linn, Troika, Prefix i ostatak sistema u kombinaciji. I još nešto. Milan je sjajan domaćin, čovek koji izuzetno poznaje, poštuje i voli muziku, i svako vreme provedeno sa njim koristim da nešto naučim, ne samo o tehnikalijama, Naimu, engleskom zvuku, već i o dobroj muzici generalno. Predusretljiv, nenametljiv, ali sa jasnim stavom, što se vidi i u koracima kojima je gradio svoj sistem. Mogu slobodno da kažem mali Hi End sistem, na kojem se sluša divna muzika.

P.S. ko poželi da kupi ESL neka se prvo konsultuje sa boljom polovinom, ili neka je samo iznenadi. Savet - ne pokazujte ESL svojim suprugama pre nego što ih unesete u kuću, naročito ako su u originalnom pakovanju ... :). Ovo naravno ne u smislu da su ružni ... ko zna razumeće.

koji quad esl  ste slusali.

Link to comment
Share on other sites

@sondek pretpostavljam da je to ovaj gospodin i kolega https://www.cymbiosis.com/audio-experts/peter/ ?

Čini mi se da si mi ti pričao da njemu zaljubljenici u LP12 iz celog sveta plaćaju put, smeštaj i honorar... da doleti, podesi im LP12 i vrati se :D .

U gornjem tekstu se baš i hvali time - da ima najlepši posao koji je mogao da zamisli... da leti svuda po svetu i da brine o Naim i Linn entuzijastima... a da od toga zarađuje za život... stvarno, blago njemu :D

Kada jednog dana kupim LP12, a nadam se da taj dan nije mnogo daleko, mogli bismo da ga pozovemo da nas poseti, da mu priredimo srdačni republikanski prijem u L&N Balkan department-u.  

Link to comment
Share on other sites

Čovek je na tako dobrom glasu po sveCkim forumima da mu ladno ljudi plate da dodje u Hong Kong,Tajland i sl da dodje i podesi gramofon ....mslm kakvo ludilo.Ideja ti skroz nije losa.Ako su novosadjanski blueseri mogli da se organizuju i plate let i smestaj iz USA da dovedu bluesera od 90g(i jos dosta drugih)sto ga i mi ovde nebi probali P.Swaina da docekamo kako nam dolikuje.Al" da se ne zalecemo previse ...ko zna kolika mu je dnevnica,sumnjam da je mala...ali ideja skroz nije losa.Novi ljudi nove ideje,ja sam taman bio posustao pa nam se pojavi streaming Nikola sa Linn novotarijama da napravi ravnotezu naim cunamiju na balkanu  :D :D  :D

...inace nismo bas bzvz ekipa sektasa ovde,evo 133 strane nakuckasmo...pa za Dan bezbednosti ako me se sete sete...ako ne- napunismo barem forumaske sobe Naimom i Linn-om.Ja sam vec davnih dana ostvario svoj san da napunim oglase SH uredjaje kod nas L&N spravama od  apgreditisom zarazenih  :lol:

Link to comment
Share on other sites

Tako je :D

Uskoro Republika, koju si ti osnovao i o kojoj si brinuo sve vreme, slavi 10. rođendan, a to je zaista za respekt! :D

Lično ću da pošaljem dve "depeše", jednu u Glasgow, a drugu u Salisbury, da im objasnim da ti duguju jubilarnu nagradu za desetogodišnje zalaganje! :D Pazi, stvarno hoću, uopšte se ne šalim!

Što se tiče P.Swaina, ne verujem da je čovek ikada bio u Srbiji. Verujem da bi mu bilo zanimljivo da doleti na 2 dana, da vidi Bgd i NS, da malo razgovara sa Naim i Linn entuzijastima, a uzgred i da "pogleda" tu i tamo po koji LP12. Platimo mu povratnu kartu, 2 ili 3 dana hotel i dnevnice, koliko dogovorimo, organizujemo mu da vidi nekoliko znamenitosti...

I odmah da dogovorimo - ide u goste samo kod kolega koji poseduju all Linn ili all Naim konfiguracije, ili mix Linna i Naima. 

:rolleyes: Znači @nkrgovic i moja malenkost smo tu i naši sistemi mogu da posluže kao demo. Što se tiče @goran_p i @sondek , rado ću da vam pozajmim svoje Majik 109 zvučnike, dok čovek bude u gostima da može i kod vas da dođe, da se ne sramotimo :D ... a možda ostanu i duže na slušanju, jer će sigurno da vam se dopadnu :listen

 

Link to comment
Share on other sites

Pitanje za Naim-ovce, kako je rešeno servisiranje Naim-a kod nas?

Na NAC 172XS mi je nešto pobrljavio displej. To je onaj zeleni dot matrix OLED. Izuzetno je oslabio, jedva da se nešto vidi, čak i po mraku. A ako ga gledamo po celoj površini, oslabio je potpuno neujednačeno.

Deluje k'o da ga je pojeo burn-in, iako je podešen da se automatski gasi posle minuta. Efektivno, ne sakupi on ni 10-ak minuta "svetlenja" dnevno. A bude i da se par dana uopšte ne upali. I nešto se dojmim da je to propadanje bilo veoma naglo. Do pre par meseci je radio potpuno normalno. Nadam se da ga nisu spržili neki poremećaji napona na ploči.  :unsure:

Pisaću Naim-u da vidim šta preporučuju, ali nešto ne bih voleo da moram da ga dam u šake serviserima u Player-u. <_<

Link to comment
Share on other sites

Hm! Mnogo mi 300GBP samo za display (koji btw, i nema neku bitnu funkciju). Možda ako bi u sklopu zamene displeja radili još neki upgrade... ;)

Malo googlam, to je izgleda neki standardni 128x64, 2.4 ili 2.7" green OLED display. Ovako neki.

Ako je Player servis jedina opcija, pa još >XXX evra, vrv ću sam da pročeprkam i probam da nađem zamenu. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...