Jump to content


LINN & NAIM republika


sondek

Recommended Posts

Hvala puno na predlozima.

Na osnovu reviewa i slika su mi Neat motive veoma zanimljivi... na oko mi deluju kao neke precizne mehaničke naprave, voleo bih da ih vidim u svom prostoru :) Naročito SX1. Nkrgovic i Sondek su verovatno potpuno u pravu kad kažu da bi manji zvučnik bio potpuno OK za moj prostor, ali se probojavam da će mi nedostajati dubina basa kod manjih kutija, pa zbog toga gledam veće... :( 

Audience Clairaudient 1+1 izgledaju futuristički i nekonvencionalno, ali veoma zanimljivo, ali bih voleo da ih čujem...

Kakvo je vaše mišljenje o recimo B&W 683 S2 ili 684 S2... ili možda 704S2 ? (mislim da je ovaj poslednji najmanji)

Puno pozdrava,

NL.

 

Link to comment
Share on other sites

31 minuta ranije, Woland said:

da vam ubeležim jednog istaknutog hifi delatnika međ republikance, Sondek ga poznaje, ne smem da kažem koji je, nemam dopuštenje :) ali eno ga, piška firnajz na Naim HDX

9a239ce14dd9463ba07315ed56081244.jpg

Taj uvek moze da kucne u drvo kad se pohvali nekom spravom :-)

Hdx prelepa makina.Cestitam.

P.S.ne mogu da upalim ko je

Link to comment
Share on other sites

On 6/4/2018 at 3:55 PM, sondek said:

Pisao sam juče prodavcu, zabrinut je što mu pišem, a tek što sam se registrovao... :( 

Objasnio sam da sam kupio Majik DSM/3 i da sada gledam Majik 109 ili 140... a da je kolega sa foruma postovao link ka ponudi 109 sa fer cenom... sad još kad vidi da sam iz Srbije, biće veselo :D

Link to comment
Share on other sites

57 minuta ranije, NL. said:

Pisao sam juče prodavcu, zabrinut je što mu pišem, a tek što sam se registrovao... :( 

Objasnio sam da sam kupio Majik DSM/3 i da sada gledam Majik 109 ili 140... a da je kolega sa foruma postovao link ka ponudi 109 sa fer cenom... sad još kad vidi da sam iz Srbije, biće veselo :D

Šta ćeš, paranoja ne vlada samo ovde.

Mene je jedan čikica od svojih 70 godina na pinkfish-u otkačio na keca. Zapeo da mu platim PayPal-om, ali isključivo kao gift. Ja mu objasnim da srpski PayPal nema tu opciju + što bi ja njemu slao pare na lepe oči, i ponudim mu da platim regularno + fee, onoliko koliko mu uzima PayPal. Napisao mi da mi ne veruje i da odustaje??? Svašta.

Link to comment
Share on other sites

Ne veruju ukoliko hoćes da mu platiš pay pal-om ,a da ti posalje na drugu adresu.To je potencijalno klasicna prevara gde se od pay pal trazi refund jer nisi dobio robu i on to ne moze da dokaze.Ja sam naprotiv imao jako pozitivno iskustvo sa PFM-erima,i pazario sigurno već 7-8 uređajaCak stavise kad sam jednom ne znajući za ovo gore trazio da platim pay palom kao u gornjem primeru prozvan za posibly scam ,jer sam hteo da se posalje kumu nerazmisljajući,priskocilo je par kolega u odbranu.Jbg nisam znao za takvu vrstu prevara...Inace jesu malo podozrivi prema novima.Bilo je nazalost tamo scammera.Proveri i ti dobro clana,ja sam listao njegove postove od ranije malo pre nego sam preporucio.Bolje je da je dugogodisnji clan ,veruj mi.Pogledaj malo deo o scam warninzima i preporukama u njihovim oglasima.Naoruzaj se strpljenjem.Ja sam btw tamo upoznao divnog coveka,70-godisnjaka koji mi je poslao uređaje od 8o-90kg .U bar 50 mailova mi preneo gomilu saveta iz 40g korisnickog iskustva.Teddy pardo mi covek poslao pre plaćanja jer je putovao u susednu zemlju koja je u EU,da mi ustedi carinu.Uz nap 250 dobio gratis tri kabla i par rezervnih delova.Dok nismo imali mogućnost primanja novca pay palom jedan mi je giftom poslao pare drugaru,a ja njemu uređaj.Ima dakle bas sjajnih likova tamo.Puno sreće.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Sve je stvar kulturne i otvorene komunikacije, ali nije pinkfish baš toliko "sveto mesto".

Za ovog čikicu mi i dalje nije jasno u kom fazonu je bio, nisam mu tražio da mi pošalje na drugu adresu, a bez ikakvog razloga me je isprozivao zato što nisam dugogodišnji član. Kao da samo "veterani" kupuju, a mi novajlije ne???

Neka lepo zabrane kupovinu članovima sa kratkim stažom i sve okay, neću ni da gledam oglase tamo.

A opet, imam prelepo iskustvo sa jednim Englezom sa kojim sam se na obostrano zadovoljstvo dogovorio u par poruka. Bez propitivanja i njakanja, ponudio mu cifru, on pristao i tražio PayPal mail adresu, poslao invoice, ja platio, on meni poruku da je poslao i tracking. Stiglo sve uredno, ja njemu poruku i zahvalnicu.

Inače...što se tiče PayPal-a i druge adrese od one koja je po defaultu... I to se može izbeći tako što se uradi komunikacija preko PayPal-a, gde se zvanično zatraži da shipping address bude ta i ta. Pa onda možeš da se žališ kome god hoćeš da nije šatro poslao na tvoju primarnu adresu, pošto postoji trag da si mu dao drugu.

Link to comment
Share on other sites

Slazemo se u potpunosti,nema svetih mesta na internetu...i sam sam naleteo i na neverovatno korektne,ali i obrnuto na neverovatno naduvenog lika.Duzi staž svakako pomaze.Poslao sam coveku poruku da sam ja taj koji je poslao link sa preporukom i zahvalio se prodavac..."It helps to reassure me."

Treba se staviti i u ulogu drugog...ima svega.Sećam se da se jednom clanu desilo da mu se lik koji ga je opljackao javio da se sjajno provodi na Ibici sa dve ribe njegovim novcem.

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, sondek said:

Slazemo se u potpunosti,nema svetih mesta na internetu...i sam sam naleteo i na neverovatno korektne,ali i obrnuto na neverovatno naduvenog lika.Duzi staž svakako pomaze.Poslao sam coveku poruku da sam ja taj koji je poslao link sa preporukom i zahvalio se prodavac..."It helps to reassure me."

Treba se staviti i u ulogu drugog...ima svega.Sećam se da se jednom clanu desilo da mu se lik koji ga je opljackao javio da se sjajno provodi na Ibici sa dve ribe njegovim novcem.

Hvala još jednom sondek, veoma lep gest koji baš cenim !!! :)

Čovek mi je odgovorio veoma ljubazno da želi da nastavi sa pregovorima, poslao slike 109 i stalaka na email... Prodaje uz 109 i stalke Kan 2... nemam baš puno iskustva, ali mi ti stalci ne deluju da su previše kvalitetni... kakvo je vaše mišljenje?

Pozdrav, NL.

Link to comment
Share on other sites

Stalci su brutalni.Samo ih nemoj puniti.Linn jako polaze paznju na sve sto je mehanicko pa su stlci izuzetno bitna karika.Kad ih vidis uzivo,zapravo pipnes trnove svve će ti biti jasno.Kod njih se sve steze imbus ljucem,manijacki dok prsti ne pobele.Cak i gramofonska glava.

Kad stegnes sve tako i podesiš spajkove da perfektno bez ikakvog klackanja nalezu na pod zvekni ih imbus kljucem i treba da zvone.Takva je preporuka za Kan,a ovo su slicne dimenzije.Mozes sa Linnom proveriti kompatibilnost starih stalaka sa 109,mislim da će biti OK.Btw. Misslim da će zbog tezine biti jako skup shipping.Drago mi je ako sam malo pogurao priču,vidim da je i englezu značilo malo ohrabrenja.Srećno!

Link to comment
Share on other sites

On 6.6.2018. at 19:23, NL. said:

Hvala još jednom sondek, veoma lep gest koji baš cenim !!! :)

Čovek mi je odgovorio veoma ljubazno da želi da nastavi sa pregovorima, poslao slike 109 i stalaka na email... Prodaje uz 109 i stalke Kan 2... nemam baš puno iskustva, ali mi ti stalci ne deluju da su previše kvalitetni... kakvo je vaše mišljenje?

Pozdrav, NL.

Jesi li ih ovo ti kupio?

https://www.pinkfishmedia.net/forum/threads/majik-109s-in-walnut.215145/#post-3402324

Link to comment
Share on other sites

Nakon Sondekove pomoći, prodavac i ja smo razmenili 20-ak emailova, čuli smo se i telefonom i sada očekujem da mi javi da mu je legla uplata, pa da mi ih pošalje... Šalje mi ih za Nemačku, gde će da ih preuzme moj rođak, pa će mi ih doneti u Bgd krajem juna... Naravno slede fotke kad stignu i kad ih priključim :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...