Jump to content


LINN & NAIM republika


sondek

Recommended Posts

Pre par godina, došao sam kući s' posla, bila gadna grmljavina to prepodne u gradu. Čim sam ušao u stan, blagi miris paljevine. Meni je crklo PC napajanje. Po komšiluku još, da ja znam, 2 televizora, 2 PC-ja, i po koji ruter (ono, baš napajanje). Nisam intervjuisao sve komšije. Moj tadašnji HiFi je imao pravi power switch.

Ne b' se baš zezao u sezoni letnjih nevremena.

BTW, mnogo ste ugroženiji ako vam je ulična distribucija nadzemna. Ono, bandere sa žicama od TS do kuće. Ako je okolni razvod uglavnom podzemni kablovski, pa još ako je i srednji napon podzemni, mnogo je manja verovatnoća ovakvih problema. Ali nisu ni onda nemogući.

Link to comment
Share on other sites

Taj osigurač ti je skroz beznačajan u slučaju prenaponskih pikova u mreži. On ne može da štiti od takvih problema.

Koliko toliko, zaštita su oni surge protector-i, od kojih su neki zaista ozbiljni i uspešni u odbrani od prenapona iz mreže. Ima i kineskih no name koji rade posao. Od spomenutog problema sa crkavanjem PC-ja, većina elektronike mi je na jednom takvom.

E sada, kakvi su uticaji njih na zvuk, šgjz?!? Verujem da nisu korisni, zvuka što se tiče. Možda su i štetni.

Sada za Naim, koji treba stalno da je uključen, nisam baš pametan kako se ponašati.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, sondek said:

Ja svakako izvadim iz zida kabl,ili barem poiskljucujem uređaje,nije mi do zezanja.ovde kod mene po telepu bude baš gadno kad je grmljavina.

Da, znam kakav je Telep. Još ako imaš vazdušne vodove na ulici za napajanje, verovatnoća da bude qqll nakon grmljavina je jako velika.

Moram malo proučiti situaciju sa naprednim surge protektorima. 

Link to comment
Share on other sites

17 sati ranije, sondek said:

Ja svakako izvadim iz zida kabl,ili barem poiskljucujem uređaje,nije mi do zezanja.ovde kod mene po telepu bude baš gadno kad je grmljavina.

Moj predlog je da pronađeš koji su parametri za tvoj grad tj. deo grada na  izokerauničkoj karti. Sastaviš zahtev na osnovu tih parametara i odneseš u nadležnu ED za tvoj grad. Obavezno tražiš da se zavede a tvoj primerak pečatira i potpiše na pisarnici. U zahtevu tražiš ugradnju odgovarajućih odvodnika pre-napona na lokaciji tvoje stambene jedinice. Oni će u početku vrdati ali po zakonu moraju da ugrade odvodnike. U suprotnom ako se nešto desi usled atmosferskog pražnjenja dužni su da nadoknade svu štetu koja je nastala. Odvodnici pre-napona su jeftini, potrebno je samo da ih ugrade, naravno uz sam stambeni objekat. Oni snose sve troškove .

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, ciki said:

Moj predlog je da pronađeš koji su parametri za tvoj grad tj. deo grada na  izokerauničkoj karti. Sastaviš zahtev na osnovu tih parametara i odneseš u nadležnu ED za tvoj grad. Obavezno tražiš da se zavede a tvoj primerak pečatira i potpiše na pisarnici. U zahtevu tražiš ugradnju odgovarajućih odvodnika pre-napona na lokaciji tvoje stambene jedinice. Oni će u početku vrdati ali po zakonu moraju da ugrade odvodnike. U suprotnom ako se nešto desi usled atmosferskog pražnjenja dužni su da nadoknade svu štetu koja je nastala. Odvodnici pre-napona su jeftini, potrebno je samo da ih ugrade, naravno uz sam stambeni objekat. Oni snose sve troškove .

Zahvaljujem na korisnoj informaciji za tu mogućnost kod elektrodistribucije.Imam gromobran na zgradi,ali zgrada je okruzena niskogradnjom,malo štrči ,a ulica je u drvoredu koji je već daleko vislji od zgrade,srećom je i crkva blizu pa gromovi zavrse uglavnom tamo na 200-300 metara pa bas ne mozes da budes neodgovoran i opusten i slusas muziku po grmljavini. Pogled puca 10-tak km to je prednost stana za razkilu od nekih drugih prenaseljenih delova grada,pa mora i ''nesto za nesto'' da bude.Nemam strah pa cesto završim sa decom na terasi gledajuci gde gromovi zavrsavaju...uglavnom u daljini po fruskoj gori,ali relativno su česti udari groma po telepu.Ima po telepu jos bandera,kod mene u ulici ih srećom nema.Kad smo se doseljavali na telep sinu koji je tad imao 5-6g su bile bandere fascinirajući prvi utisak telepa.Nazvao ih je uzbuđenim glasom iz kola: ''Strujične daske!!!'' ,dečji biser. :D

 

 

Link to comment
Share on other sites

Gunđ! Kod One-HiFi je bilo NAC A5 za vrlo povoljnu cenu, i dok sam se ja nakanio da ih zovem, rasprodalo se. :(

Kod sada zvaničnog prodavca je 36€/m. Što je redovna cena, jel? A i dosta se čeka.

Može li na PP informacija gde ima odgovarajućih zamenskih kablova? Onaj Linn-ov ili šta je već najpribližnije?

Link to comment
Share on other sites

Probaj za pocetak da iskljucis uredjaje (na uredjajima, zatim iz strujnih stekera), pa proveri zicane konekcije (obzirom da je pucketanje na svim izvorima, obrati paznju na zvucnicke kablove, proveri kontakte na strani pojacala i na strani zvucnika. Proveri i interkonekte od izvora do pojacala. Proveri i strujne ako amp ima strujni konektor na zadnjoj strani).
Povezi sve i probaj, ne pojacavaj mnogo ako i dalje pucketa. Ako i dalje postoji problem onda bez panike u servis, mozda nije nista ozbiljno. Srecno.

Sent from my frižider


Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Letnji pozdrav društvo,evo nam exita u gradu,a mu prčkamo po gramofonokonima :D

Stigao mi je "najtragičniji gubitak iz naimove ponude" i...naravno " ne može to bez kabla".

Da priupitam i ovde: Da slučajno neko nema u višku 4 to 5 din naim kabl,ili da poručujem Flashback premiere???

Link to comment
Share on other sites

Gunđ! Kod One-HiFi je bilo NAC A5 za vrlo povoljnu cenu, i dok sam se ja nakanio da ih zovem, rasprodalo se.
Kod sada zvaničnog prodavca je 36€/m. Što je redovna cena, jel? A i dosta se čeka.
Može li na PP informacija gde ima odgovarajućih zamenskih kablova? Onaj Linn-ov ili šta je već najpribližnije?

Linn K20 je isti kao NAC A4. Imao sam ga pre A5 i rekao bih da nosi jedno 80% istog zvuka. Za 5e po metru. A5 je bolji ali ni blizu 7x bolji.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...