Jump to content


LINN & NAIM republika


sondek

Recommended Posts

Ne znam da li si slusao Cyrus Two + PSX sa LP12?

.

Nazalost nisam nikad zajedno,odvojeno da.Izuzetno cenim taj amp zbog dobrog phono dela i poznat mi je taj match.Taj cyrus mi je u top 5 britanskih integralaca iz tog perioda,a i danas.Ipak za cenu polovnog Cyrusa sa psx moze se uzeti pre power combo Naim i to sa phono plocicom pravljenom direktno prema Linn specifikacijama tj. za Linn glave.Linnov izbor iz tog vremena je bio naim,pa i moj s obzirom da je ceo sistem od medjusobno kombinovanih komponenti.Inace i jedna i druga firma su se dosta udaljili od te medjusobne zavisnosti i idu otvoreno ka slobodnijem kombinovanju sa ostalim delom hifi sveta.Kako vidim N-dac se dobro snalazi svugde,hvale ga i oni koji zbog predrasuda ne vole naim- i kod tebe se udomio sasvim lepo.

Link to comment
Share on other sites

...Ipak za cenu polovnog Cyrusa sa psx moze se uzeti pre power combo Naim i to sa phono plocicom pravljenom direktno prema Linn specifikacijama tj. za Linn glave...

Ja sam moj Cyrus Two sa PSX-om platio 360 eur.

Full refresh i ciscenje su me dosli dodatnih 45 eur.

Sada su maltene kao novi iz radnje.

Trenutno se u oglasima nudi jedan komplet za 400 eur.

Ne znam na koji tacno Naim pre/power komplet mislis, koji, sve sa phono plocicom, ide uobicajeno za te pare na trzistu polovnih sprava?

Link to comment
Share on other sites

Ja sam moj Cyrus Two sa PSX-om platio 360 eur.

Full refresh i ciscenje su me dosli dodatnih 45 eur.

Sada su maltene kao novi iz radnje.

Trenutno se u oglasima nudi jedan komplet za 400 eur.

Ne znam na koji tacno Naim pre/power komplet mislis, koji, sve sa phono plocicom, ide uobicajeno za te pare na trzistu polovnih sprava?

Za 500 vec moze,bilo je i na kp iz olive serije sa MC plocicom.Ne znam da li je bila fiksna cena.Btw.povoljno si pazario super amp :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

http://www.one-hifi....ucer.aspx?id=65

Hvala bogu da se neko setio da ih zastupa!

Velik je spisak zahteva od strane Linn-a , napokon da to neko i zadovoljava.Na prvom mestu nadam se da je tu i dalje zahtev da tu bude i Single speaker demonstration room.E sad jos daj boze svima nam para,da Linn mozemo i da platimo.U medju vremenu moze da prodje i po koji SH da se prekrati vreme i upozna linn/naim sound.Velik broj forumasa je u poslednje vreme udomio po neku L&N komponentu.Nekoliko nait-a,par odvojenih naim combo-a,Linn Genki plejer,2 x Linn Sare,Linn Sondek i Axis gramofoni,2x N-dac,2 Linn Kudos tjunera,a tu je jedan all Linn komplet Linn Kairn preamp,lk280/Numerik :klanjanje ,za ovo znam, naravno dosta ljudi ne objavi sta je kupilo.Dakle mnogo vise L7N sprava nego do pre godinu dve.PP oko toga sasvim dobro pomaze,a naravno tu je i Republika.

Ja sam pri prodaji uvek strpljiv u zelji da sprave ostanu ovde,to je ujedno i prilika da se po drugi put udome ili bar u prijateljskoj atmosferi ponekad ponovo cuju uz korisnu razmenu iskustava.

Ja sam udomio za vikend u zameni za svoj amp one male naim zvercice 62 preamp i 90 snagas, o kojima sam pisao dok su bili na KP,prosto neverovatno kojom lakocom pokrecu SBL zvucnike kojima je ipak partner nap 250.Narocito sam se odusevio kad sam unutra video Holden Fisher trafo,iako sam ocekivao nesto drugo.Razlog vise da potrazim i nap 250 iz te godine proizvodnje i posaljem na recap.Nakon malo uzivanja u njima 62/90 ce biti zamenjen ali cudo bozje koliko taj entry level L/N komlet uz Linn Axis/Supex stvara endorfina kod mene ovih dana.Ako je neko raspolozen za malo "Endorfina" neka svrati.Saljem slicice lepotana.

Cheers :cheers

post-11818-0-38341700-1302701908_thumb.j

post-11818-0-30775000-1302701920_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Velik je spisak zahteva od strane Linn-a , napokon da to neko i zadovoljava.Na prvom mestu nadam se da je tu i dalje zahtev da tu bude i Single speaker demonstration room.E sad jos daj boze svima nam para,da Linn mozemo i da platimo.U medju vremenu moze da prodje i po koji SH da se prekrati vreme i upozna linn/naim sound.Velik broj forumasa je u poslednje vreme udomio po neku L&N komponentu.Nekoliko nait-a,par odvojenih naim combo-a,Linn Genki plejer,2 x Linn Sare,Linn Sondek i Axis gramofoni,2x N-dac,2 Linn Kudos tjunera,a tu je jedan all Linn komplet Linn Kairn preamp,lk280/Numerik :klanjanje ,za ovo znam, naravno dosta ljudi ne objavi sta je kupilo.Dakle mnogo vise L7N sprava nego do pre godinu dve.PP oko toga sasvim dobro pomaze,a naravno tu je i Republika.

Ja sam pri prodaji uvek strpljiv u zelji da sprave ostanu ovde,to je ujedno i prilika da se po drugi put udome ili bar u prijateljskoj atmosferi ponekad ponovo cuju uz korisnu razmenu iskustava.

Ja sam udomio za vikend u zameni za svoj amp one male naim zvercice 62 preamp i 90 snagas, o kojima sam pisao dok su bili na KP,prosto neverovatno kojom lakocom pokrecu SBL zvucnike kojima je ipak partner nap 250.Narocito sam se odusevio kad sam unutra video Holden Fisher trafo,iako sam ocekivao nesto drugo.Razlog vise da potrazim i nap 250 iz te godine proizvodnje i posaljem na recap.Nakon malo uzivanja u njima 62/90 ce biti zamenjen ali cudo bozje koliko taj entry level L/N komlet uz Linn Axis/Supex stvara endorfina kod mene ovih dana.Ako je neko raspolozen za malo "Endorfina" neka svrati.Saljem slicice lepotana.

Cheers :cheers

Koliko je W ovaj amp? Mene interesuje da li moze da pogura Tannoy 636 koji posedujem...?!

Link to comment
Share on other sites

Koliko je W ovaj amp? Mene interesuje da li moze da pogura Tannoy 636 koji posedujem...?!

30w.Ma,moze da gura i kamion :smile: .

Salu na stranu slusao sam ga sa kutijama od 83db i sa 4 ohm-skim sarama sa dva basa u izobarik sistemu rada,poznatim muciteljima pojacala.Inace velik je galamdzija,nimalo nije tisi od 160 koji je 50w sa ovim mojim

6 ohmskim,sluze se jednim trikom tako sto je malo veca osetljivost kod tih manjih modela sngasa pa glasnoca dodje otprilike na isto-slusanje na potu je od 8-11h i to sa gramofonom.Za kombinaciju sa Tanoy ne znam iz licnog iskustva,najpre ces o tome naci na PFM forumu pominju se cesto,razni Tanoy-i.Ne znam dali je Paja mozda probao.

Link to comment
Share on other sites

Ne bih da kvarim ovaj topic fan-ova, ali ti savetujem ogroman oprez pri ovom potezu... :wink:

Slusao si u svom sistemu?

Nisam bas siguran u prisustvo Majic-a na ovim prostorima,uz njegov amp ne postoji bolji match prema preporuci proizvodjaca.Naravno sve je za proveru,Linn za razliku od mnogih prodaje demonstracijom,niko u One hifiju nece imati nista protiv da ponese svoj Clearaudio na uporedbu.Bar zbog toga niko ne treba da slusa tudjim usima,kad vec ima takvu priliku na istom mestu.

Doduse ja bih uvek odabrao valhalu s itokom al' covek voli novo...doduse nije da nisam pokusao svojevremeno...

Link to comment
Share on other sites

Slusao si u svom sistemu?

Nisam bas siguran u prisustvo Majic-a na ovim prostorima,uz njegov amp ne postoji bolji match prema preporuci proizvodjaca.Naravno sve je za proveru,Linn za razliku od mnogih prodaje demonstracijom,niko u One hifiju nece imati nista protiv da ponese svoj Clearaudio na uporedbu.Bar zbog toga niko ne treba da slusa tudjim usima,kad vec ima takvu priliku na istom mestu.

Doduse ja bih uvek odabrao valhalu s itokom al' covek voli novo...doduse nije da nisam pokusao svojevremeno...

Naravno. No, upravo je to bila poenta mog posta, nikako bez probanja, da ne bude po onoj narodnoj - puno para za malo muzike. ;)

Link to comment
Share on other sites

Naleteh danas na ovaj fenomenalan post na Linn forumu, pa resih da ga podelim sa vama:

LP12 Set-up

Uzivajte!

Veliko hvala. :cheers

Od lose podesenog Sondeka nema gore.Od toga kazu i mali od palube (Axis) bolje zvuci (malo se tesim).U engleskoj ceo servis sa podesavanjem kosta koliko znam oko 100GBP(ako kupis polovan ili mu dodje vreme )i vredi te pare.Nedavno sam se cuo sa jednim Linnovcem iz Makedonije kupio ceo sistem i dosao covek iz Linn-a da podesi Sondek, Rolls Royce usluga. :klanjanje

Ne sumnjam ni najmanje u Acu i One-hifi,stari je to Sondekas.

Link to comment
Share on other sites

A na slici su... ? nac 282 ili 252 preamp, flat-cap i nap 200 ili 250? Je'l zapravo 282+250 ili nesto drugo ? Verovatno je NAP 250, cim ima flatcap (nap 200 moze sam da napaja pojacalo), pa cenim da je 282+250 combo, plus flatcap, ali opet je flatcap malo slab za taj combo...

U svakom slucaju reci sta je i kako svira.

Link to comment
Share on other sites

Javlja mi se da je 282/200/flatcap.Jedan Teddy cap plus bi savrseno legao kao zamena za 2xhicap i onaj mali napsc za displej i vol.O tom tediju sam razmisljao ako bi isao na 82 mada mi je sve to skupa zabava uz 72,sve me uvati pa me pusti kad pomislim na pare,kanda imam guju u Å¡lajpiku.Pisi Pajo obavezno kako radi combo cuo sam da je preamp uz supercap brutalan.

Link to comment
Share on other sites

Uz taj amp savrseno resenje za phono sekciju http://cgi.ebay.co.uk/NAIM-PREFIX-MC-Phonostage-Linn-Sondek-LP12-/290558269401?pt=UK_AudioTVElectronics_HomeAudioHiFi_Amplifiers&hash=item43a69f57d9 .Ugradjuje se u gram,ima odmah direktan konektor za linn rucku i interkonekt/napajanje za taj preamp,pa ne treba dodatno, jer je ulaz u njemu "powered".Vrlo kratak put osetljivog signala od MC zvucnice do njega,koji je ujedno i najosetljiviji.Sto manje kablova i skalamerika to bolje,ovo unutar gramofona me odusevljava,ako bi nekad ismao nesto iz nove serije ovaj Prefix bi bio moj izbor,uz repariranu Troiku.Ugradjuje se u sasiju linn lp12,isto tj slicno resenje kao i Linn Urika na Linn trampolin bazi gramofona samo mnogo jeftinije naravno...

Link to comment
Share on other sites

Fina ideja, da ne spominjemo da FlatCap ima dva napajanje, jedno ce terati 282, a taman drugo moze za phono sekciju. Naravno, nije ni StageLine los, ja ga imam i zadovoljan sam - a isto moze da se unapredi dodatnim napajanjem.

Ono sto fali je NAP-SC. On bi trebalo da se dobije uz 282, cudi me da fali...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...