Jump to content


LINN & NAIM republika


sondek

Recommended Posts

Pa kriza je, da se ustedi malo materijala ! icon_biggrin.gif

Salim se, naravno - verovatno za bolje strujanje vazduha izmedju komponenti to jest bolje hladjenjeicon_listener.gif

Moguce je ... Medjutim ako na donjoj polici imas uredjaj koji se jako greje, onda ce se ta toplota bolje prenositi na gornji uredjaj. A to nije dobro ... Ploce zato i sluze - da izoluju na vise nacina uredjaje jedan od drugog ...

Link to comment
Share on other sites

Mislim da nije stvar u strujanju vazduha, Naim sprave se generalno jako malo greju. Cena je ta koja je, mada je OSETNO manja nego za pravi Fraim.

Meni je ovo vest - jer je to zamena za policu koja se prodaje vec... znace Sondek bolje od mene. Fraim je komponenta sa tradicijom. Od sadasnjih Naim komponenti u prodaju nema ih puno koje imaju staz kao fraim....

P.S. Tj. nije zamena.... vise dopuna. Original ostaje u prodaji.

Link to comment
Share on other sites

Meni su licno te hifi police bacanje gomile para dovoljne za solidnu gomilu ploca ili jednu koncertnu sezonu.Ako je Linn za gramofon,koji je ipak najosetljiviji na vibracije od svih komponenata, rekao vec davno da mu je sasvim dobro i na kofi tejblu cemu onda skupa polica,inace dizajn je lep,ali ponovljiv u DIY varijanti..Mislim da su te rupe estetskog karaktera,da bolje mami na slici,naim je mrtav 'ladan pa mu za hladjenje ne treba tako nesto,moze se staviti i uredjaj jedan na drugi,mada oce da zujne malo phono sekcija u tom slucaju.Moja Univer Srafkovic polica funkcionise odlicno ,police su teske po 20kg svaka,a i nozice kojima se moze nivelisati gramofonski nivo se slazu uz Chrome bumpere.Za podlogu koristim sanduk sa 300-400 ploca-vibracije su nestale medj' brazdama ploca.

P.S.Gramofon nisam batalio,kod drugara je na slusanju,a za prasinu koju sam uslikao ce me odrobijati apotekarka kol'ko jos samo da saceka poklon za 8.mart...

post-11818-0-38356900-1299368988_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Dodjoh i ja do Linn-a,u pitanju je gramofonska glava K-5 na mom TT Recycled Transformer gramofonu.

Welcome to the Club.Dobar starterski mm za nekog kom nije gramofon izvor br 1,kod Scepe su to sjanni dekovi . :cheers

Imao sam K-9 ,najs.Problem je bio sa iglama,a Linn preporuka za zamenu i upgrade je bio Adikt.

Link to comment
Share on other sites

Šćepo :thumbsup2

@Sondek, koliko sam video, stavljaju AT95 iglu na K5.ÄŒak, spominju se i verzije sa Shibata vrhom.

Bujo ko zabode samo jednom Supex iglu u hifi venu iz Linn sprica postaje pasan Adikt sa amnezijom na druge igle. :grin:

Salim se ,secam se tako neceg sa nekog foruma ,ali da dimenzije plasticnog dela nisu bas skroz iste pa ima malo "lufta",treba probati svakako jer je ta igla stara 20-tak godina.(rece covek sa 30g starim Supex-om,doduse malo presao-"paljen" samo subotom samo do pijace i tako to,kako se vec kaze...) :rolleyes:

P.S.Te budget K glave je za LINN i pravila Audio Tehnika,pa cela prica sa AT iglama nije bez veze

Link to comment
Share on other sites

Bujo ko zabode samo jednom Supex iglu u hifi venu iz Linn sprica postaje pasan Adikt sa amnezijom na druge igle. :grin:

Salim se ,secam se tako neceg sa nekog foruma ,ali da dimenzije plasticnog dela nisu bas skroz iste pa ima malo "lufta",treba probati svakako jer je ta igla stara 20-tak godina.(rece covek sa 30g starim Supex-om,doduse malo presao-"paljen" samo subotom samo do pijace i tako to,kako se vec kaze...) :rolleyes:

P.S.Te budget K glave je za LINN i pravila Audio Tehnika,pa cela prica sa AT iglama nije bez veze

Video sam, negde, sliku zelene AT95 igle na sivoj Linn glavi al' ne mogu da je nadjem.Može sigurno.Spominjan je i luft ali je reÄeno da ne pretstavlja problem.Spominjana je i Shibata modifikacija.To bi moglo biti interesantno ali je pitanje da li je isplativo.Možda se Shibata verzija odnosila samo na K9.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam imao "zutu" verziju K9,pa kupio novu sivu iglu(bila skupa ko djavo) razlika je bila samo u boji,zvuk isti tj. malo bolji jer je bila nova.Lep MM allrounder,koji su Linn dileri stavljali i u skuplje verzije Sondeka da bi prikazali da je ono sto "svira" ustvari baza.Mene je jedan "obradjivao" za prezentaciju Lingo Sondeka sa njom i da cu videti da je taj bolji od obicnog sa MC-om,na kraju je ispao u pravu.

Link to comment
Share on other sites

Bez veze je cele firme trpati u High-End segment. High-End može ili ne može biti samo određeni model uređaja.

Neke firme imaju modele koji su na vrhu njihove ponude, i koji se mogu smatrati High-End-om. I to je to.

To Å¡to bi neki žarko želeli da njhovo pojaÄalo od 1200 € spada u High-End je već odvojen problem.

Zato u ovoj sobi i ima svega i svaÄega. Od onoga Å¡to sasvim oÄigledno nije High-End, do ureÄ‘aja o kojima bi se moglo raspravljati da li su to ili nisu.

Sam pojam High-End se ne može striktno definisati, pa se tu provlaÄi sve i svaÅ¡ta.

Wikipedija ne mora a i Äesto nije referenca za objaÅ¡njenja ili informacije, ali u nedostatku boljeg, i tu imamo pokuÅ¡aj opisa:

""High-end audio is a term used to describe a class of consumer home audio equipment marketed to audio enthusiasts on the basis of high price or quality, and esoteric or novel sound reproduction technologies. High-end audio can refer simply to the price, to the build quality of the components, or to the subjective or objective quality of sound reproduction.""

""High-End audio je termin koji se koristi da se opiÅ¡e visoka klasa kućne audio opreme namenjene audio entuzijastima a na osnovu visoke cene ili kvaliteta, i esoreriÄnim ili inovativnim tehnologijama za zvuÄnu reprodukciju. High-End audio se može prepoznati jednostavno po ceni, po kvalitetu izrade komponente, ili po subjektivnim ili objektivnim kvalitetima u zvuÄnoj reprodukciji.""

I dalje nedovoljno precizno... :blink: ...osim stavke sa cenom.... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Meni se takodje svidjaju naim hi-fi komponente, vise zbog dizajna...ali objektivno, moje misljenje je da: on nikako ne pripada "Hi-End"-u! ..Za LINN nisam siguran... :-?

To si zakljuÄio na osnovu prebogatog iskustva sa Naim komponentama ili...?

Link to comment
Share on other sites

Zasto opet trolujes i provociras?

Zato Å¡to konstantno lupaÅ¡ o stvarima o kojima nemaÅ¡ pojma. PoÅ¡to o hifi nemaÅ¡ Å¡ta da kažeÅ¡ onda bombardujeÅ¡ forum besmislenim izjavama koje za cilj imaju da isprovociraju reakciju poput ove. Znam, hranim trola i zbog toga se izvinjavam Älanovima foruma ali valjda će te jednom neko skloniti za svagda pa za tim viÅ¡e neće biti potrebe. ZnaÅ¡ ti Å¡ta jeste a Å¡ta nije hiend... :roll:

Link to comment
Share on other sites

Bez veze je cele firme trpati u High-End segment. High-End može ili ne može biti samo određeni model uređaja.

Neke firme imaju modele koji su na vrhu njihove ponude, i koji se mogu smatrati High-End-om. I to je to.

Slažem se, tema bi sasvim elegantno (i nepretenciozno) ÄuÄala i u Hi-Fi audio. MeÄ‘utim, Äinjenica je da gro Linn/Naim ponude (ako niÅ¡ta drugo barem po cenama) spada u visoku klasu, te i najeftiniji ureÄ‘aji prelaze granicu od 1000e koja kod nas Äesto asocira na srednju klasu - ako je funkcija teme da se priÄa o Linn/Naim ureÄ‘ajima iz viÅ¡ih etalona, tema je na pravom mestu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...