Jump to content


LINN & NAIM republika


sondek

Recommended Posts

Da vidimo malo kako to izgleda taj Naim iz Salisbury-a,spolja i iznutra.Gde se prave te nase crne kutijice.Jel' neko mozda bio u fabrici od Republikanaca? Bili su momci iz TNT-a pre par godina,proseta ce nas uz dobar prikaz i tekst sa naslovom "You are nobody without Naim :-)", pa da vidimo http://www.tnt-audio...aimaudio_e.html

Link to comment
Share on other sites

Da vidimo malo kako to izgleda taj Naim iz Salisbury-a,spolja i iznutra.Gde se prave te nase crne kutijice.Jel' neko mozda bio u fabrici od Republikanaca? Bili su momci iz TNT-a pre par godina,proseta ce nas uz dobar prikaz i tekst sa naslovom "You are nobody without Naim :-)", pa da vidimo http://www.tnt-audio...aimaudio_e.html

Pazi ovog izgladnelog, poluludog, eksploatisanog (malo)letnika iz fabrike:

post-16807-0-59736300-1295914899_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

"You are nobody without Naim :-)",

Udaranje na ego egocentriÄnih. Jasno mi je odavno da većina "Naimovaca" kupuje te ureÄ‘aje jer misle da su time kupili i statusni simbol.

Zbog toga, pored hrpe minusa zbog drugih stvari, imaju kod mene još jedan i zbog ovog razloga. :moon Ovakav reklamni nastup vređa inteligenciju. :screwy

Link to comment
Share on other sites

Da, humor, za one koji nisu u panicnom strahu da ih neko ne prevari..... "You're nobody without a name". A "name" i "Naim" se citaju jako slicno. Wow.

Naravno, posalica je u drugom planu kad treba trolovati. Verovatno je ovo subliminalna poruka za kupovinu.... A ima i onih koji kad ne shvate panice da ne ispadnu glupi - pa odma predju u ofanzivu :D

Link to comment
Share on other sites

Da li je neko video tj. probao ovo deluje mi kao interesantno i prakticno http://www.grahams.c...ydra-leads.html ,izbegao bi bilo kakve razdelnike koji su skupi i ustekao direktno u uticnicu,fazona radi mozda bih ugradio "engleski" steker. :cool: Upravo ide jedna tema o strujnim kablovima, ali ovo se predstavlja kao Naim only Naim tweak,pa zato pitam ovde.

post-11818-0-51755900-1296255235_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Ko se malo vise pozabavio razvodnim letvama poznaje tu pricu. Filozofija je da uzemljenje i vodovi imaju tackasto grananje, sve iz jedne tacke. Tako smetnje koje unosi jedan uredjaj u kabel za napajanje ne mogu da se nadju na putu napajanja drugom kablu. U klasicnim razvodnim letvama vodovi idu serijski od uticnice do uticnice pa kda jedan uredjaj unosi smetnje te smetnje idu i preko vodova dugogo uredjaja. Malo tesko za razumeti ali cu pokusati na narodski nacin. Zamislite da sedite u bioskopu iza nekog visokog ko se stalno pomera. tako i vi pomerate glavu da bi videli ekran. pa onaj iza vas takodej jer mu vi smetate. Uzmite sad slusaj da ste svi slozeni jedan pored drugog i svako ima cist put do izvora koji posmatra. Jel sad jasnije. nije naim tu nista novo izmislio sto se vec nije znalo

Link to comment
Share on other sites

Ovo nije naim proizvod,vec pravi firma Graham ali za naim uredjaje.Pitam cisto jel neko imao iskustva i ako je moguce rado bih probao,ako unapredi zvuk i kupio nije preskupo u odnosu na strujne letve i skupe stujne kablove.Citao sam na pfm cesto da hvale ove "hidre".Bilo je i pitanja zasto za naim,kazu zbog osiguraca koji ovde ne vidim.Na linn kablovima takodje ima osigurac,ali su za engleski steker pa ih ne koristim. Deluje mi prakticno da sve ustekam odjednom u zid i ne mislim kako je sta okrenuto.Engleska uticnica u zidu kod hifi-a bi mi trajno otklonila mogucnost da pogresno okrenem kabl.

Ovaj star earth se cesto pominje uz naim,nisam te struke pa nebih o tome.Nisam rekao,a ni mislio da je tu naim nesto izmislio sto se ne zna,pojasnjenje je vrlo slikovito-zahvaljujem. :cheers

p.s. Inace imam nekih zujkanja na phono MC-u u odnosu na ukljucivanje iskljucivanje drugih uredjaja i odvratni pijacni razdelnik koga bi da se resim,pa je ovo jedna od opcija.

Link to comment
Share on other sites

Mogu sklopiti jedan pa poslati po Gidjgi. Letva je prakticnija jer se moze okrenuti utikac ako treba zbog ubadanja faze za sve uredjaje identicno.

Voleo bih jednom da probam,imas ujedno poziv na slusanje mjuze kad si u NS.Moram da probam neku promenu strujnog kabla kod CD-a,na pojacalu je neki engleski shit konektor pa ne mogu-Karan se od srca zgadio kad ga je video.Ode nam Gidjga u gramofondzije,CD tesko dodje na red za slusanje kad dodje...

post-11818-0-92196000-1296259219_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Jedan tjunerski delikates,momci iz Hifi Choice su ostavili mogucnost da postoji neki koji bolje zvuci od ovog,medjutim oni ga nisu pronasli.Olive verzija,pa jos fabricki servisiran u Naimu,uh,uh :facehearts .Servis tjunera je inace mozda najskuplji servis,oko 300GBP- kako sam negde citao,zahteva oko 4h rada za precizno podesavanje. Bice interesantno ispratiti aukciju do kraja,prognoziram barem 700GBP.

http://cgi.ebay.co.uk/Naim-Audio-NAT-01-Tuner-Olive-/220732860811?pt=UK_AudioTVElectronics_HomeAudioHiFi_Tuners&hash=item3364b4298b

post-11818-0-79318800-1296595071_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=220732860811&ssPageName=STRK:MEWAX:IT

Jesu ovom kidnapovali zenu i decu pa je morao toliko da plati za ovo ****** da bi ih pustili?

Ima li iko bilo kakvo drugo objasnjenje za ovo? :D

Ima ljudi koji veruju da je to jedan od najboljih tunera ikada napravljenih.

Drugi moguci razlog jeste kolekcionarske prirode - NAT01 je veoma cenjen Naim proizvod, bio i ostao ...

Link to comment
Share on other sites

Jedan tjunerski delikates,momci iz Hifi Choice su ostavili mogucnost da postoji neki koji bolje zvuci od ovog,medjutim oni ga nisu pronasli.Olive verzija,pa jos fabricki servisiran u Naimu,uh,uh :facehearts .Servis tjunera je inace mozda najskuplji servis,oko 300GBP- kako sam negde citao,zahteva oko 4h rada za precizno podesavanje. Bice interesantno ispratiti aukciju do kraja,prognoziram barem 700GBP.

http://cgi.ebay.co.uk/Naim-Audio-NAT-01-Tuner-Olive-/220732860811?pt=UK_AudioTVElectronics_HomeAudioHiFi_Tuners&hash=item3364b4298b

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=220732860811&ssPageName=STRK:MEWAX:IT

Jesu ovom kidnapovali zenu i decu pa je morao toliko da plati za ovo ****** da bi ih pustili?

Ima li iko bilo kakvo drugo objasnjenje za ovo? :D

Evo šta kažu na sajtu fmtunerinfo.com

Naim NAT 01 (1985, $3,750, )

The NAT-01 is a rare, ridiculously pricey, minimalist British tuner with a reputation for good sound. NAT 01s with the "NAPST" power supply have sold for $1,200-1,825 on eBay in the past several years, and one NAT-01 sold for $2,600 in 2/05 as two morons chased each other up from $1,401. See what our panelist Jim thought of one particular NAT 01 on our Shootouts page.

Shootout #18 (posted 12/27/02): Kenwood L-02T vs. Naim NAT 01

Winner: L-02T

This is an older, two-piece tuner. The tuner is the Naim NAT 01. The power supply/controller, called the Naim NA PST, supplies power to a separate AM tuner and Aux something? It also takes the signals from these same three and sends one to a proper preamp via switching controls on the front. The tuner can also bypass this switching and go direct to your preamp, which is how I listened. It's a pleasant-sounding tuner with no real sonic irritations. The bass wasn't as deep or full as the L-02T's. The midrange was more one-dimensional and had a diffuse sound to it. The soundstage was taller than the L-02T and more laidback (meaning more to the rear of the speakers). The highs, as said, were non-fatiguing. There are NO controls on this model: no wide/narrow, no mute defeat, no manual blend, no mono, nothing! And it drifts off channel from time to time. It tries so hard not to offend and for that reason it did. Sonically? Livable. Ergonomics? I'll pass. Winner, the L-02T.

Po recenzentima ovog sajta, rangiran je kao 18. u nizu tjunera poređenih sa Kenwood L-02T.

Link to comment
Share on other sites

Izvinjavam se na kasnoj reakciji.Aukcija je zavrsila na neocekivano velikom iznosu.Jos jedan dokaz da je Ebay pogresno mesto za kupovinu naim uredjaja,narocito jos ako je worldwide.Na PFM se to kupuje za skoro upola manje,a bogami i ovde http://www.tomtomaudio.com/ uz garanciju od 12meseci na polovan naim uredjaj.Ja sam svoj SH Linn tjuner kupio od linn dilera i 6 meseci garancije po ceni manjoj od Ebay u pritom u 10/10 stanju.

Nevezano za ovu pricu jedan dobar tjuner moze vas pretvoriti u FM freaka-sto se mene tice nakon godina zaborava na FM uz sve manjkavosti naseg radio programa.Tu je i Clasic radio koji se moze slusati preko SBB kabla,jos da nam je BBC...

Evo slike kako Head unit Nat 01 tjunera izgleda iznutra(bez napajanja).

post-11818-0-21168400-1297551762_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sondek, znaš li nešto o ovom oglasu?

Ne znam,glava je inace ,best buy.Uracunaj novu iglu kad god kupujes nesto polovno i imaces rezervnu,to je moja logika(inace igle su dosta skupe,cesto i 70% od cene glave.tu ti jeGyger tip II).Ja sam je planirao dok nisam kupio Supex,MC je ipak MC.Mada imaj na umu i ovaj komentar za value "You can do better at a much higher price, but if you can only swing $349, odds are you’ll be happy with the Linn Adikt in your system." iz stampe,kad se pojavila.

Narocito mi se svidja nacin montaze Adikt-a kad su Linn/Rega rucke u pitanju-imas neke plastikice koje se postave u rupe na linn ruckama(shellu) i geometrija je perfektna,u slucaju drugih rucki moraju se ukloniti.Takvi jednostavni sistemi za montazu,kao sto je bio na pr. treci sraf kod vrhunske Linn Troika MC glave me odusevljavaju ili takodje 3 hole linn standard za montazu rucke(koji su mnogi prihvatili),ne volim previse nauke oko podesavanja i crva koji govori "Uh,da li sam sve dobro podesio, bas u mm?".

P.S.Pazi se prevoda reci Adikt,mozda posle mora da padne i metadonska terapija(to je moja sosa apotekarka probala,ali nije pomoglo)

Link to comment
Share on other sites

Od silnih naimista,pobogu zar nema ko da kupi ovo http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/19060-naim-audio-sbl/ cak ni po ovoj poklon ceni.Ne poznajem prodavca, niti doticni primerak pa je preporuka za zvucnike kao model(ostalo proverite sami), koji i sam koristim-verovatno dozivotno(fala bogu ima svih sastavnih delova u naimu,ako zatreba).Dobili su inace nagradu "Zvucnik godine" u UK i proizvod su na koji je glavni ing. Roy George u naimu najvise ponosan u svojih 30g provedenih u toj firmi.Trebace vam 6000E za nesto tako,a novo kod naima.Po mnogim hardcore sektasima :rolleyes: , ni to nece biti dosta ako hocete naim.Definitivno losa vremena za hifu,i bilo kakvu prodaju.

P.S.Zvucnici su inace poznati i kao "hifi lego" jer se svaki put rasklapaju u delove postavlaju na odvojene stalke jer su iz tri dela, lepe silikonom u jednom delu kad se pomeraju,podesavanje je otprilike kao za gramofon,ali sve u svemu nista strasno(ako ste bas jako pazljivi u transportu i pomeranju mozda i ne mora).Pokojni Julijan Vereker je cesto umeo da kaze oko toga "Just read the manual" i bio uveren da manje od 25% vlasnika koristi zvucnik prema uputstvu.Ako nekom bude potrebna pomoc moze na pp ili jos bolje koristan link http://www.sbls.co.uk/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...