Jump to content


LINN & NAIM republika


sondek

Recommended Posts

Evo za Sondeka iz Audio Revije koju je izdao Klub Audiofila, Zemun, u maju 1997 clanak o njegovom ljubimcu

Izvini, ali taj magazin nije izdao Klub Audiofila. Koliko se sećam, izdat je samo "pilot broj" magazina Audio Revija, kojeg je osnovao neki Äovek iz Majdanpeka. On se obratio nama iz Kluba Audiofila, promovisali smo njegov magazin i dao nam je neke primerke, zatim se taj broj pojavio na trafikama i ja sam ga kupio. Mislim da ga joÅ¡ uvek imam negde saÄuvanog, ali je zaturen u toku selidbe, tako da mi nije pri ruci.

Ne znam Å¡ta se dalje deÅ¡avalo sa Äasopisom, niti sa Äovekom koji ga je izdavao. Ako imaÅ¡ neke informacije voleo bih da proÄitam, pa zato samo napred ... Možda joÅ¡ neki sken ... :thumbsup2

I na kraju, radi potpunosti bih ovo gore dopunio informacijom da je naš Klub izdavao svoj mali fanzin, ali je to bilo krajem osamdesetih godina prošlog veka. Urednik tog dvolistka je bio naš cenjeni drugar Miloš Kutlarović, poznat po svojoj ogromnoj kolekciji vintage hi-fi uređaja.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Ho,HO,HO Bozic stize ranije za Republikance.Registrujte se besplatno na Linn records-u,mozda bude neki Studio master poklon za vas ako odgovorite kakvi ste bili ove godine.:xmashttp://xmas.linn.co....rocess-form.php

P.S.Ne znam kako kod vas ali FM je kod mene kao nikad dosad.Na nivou je vrhunskog CD plejera odnedavno- po ceo dan mi se u glavi vrti onaj hit: "Radio kill a video star"

post-11818-0-91299800-1292964547_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Sondek svaka cast za temuthumbsup2.gif.Evo i mog malog doprinosa,Naim DAC.

http://www.malcolmst...d.co.uk/?p=2132

Hvala na komentaru i slikama Acuphase,iskustvo slusanja jednog skupocenog Acuphase sistema sa 10000E vrednim Harberth zvucnicima necu lako zaboraviti,u najpozitivnijem smislu.Jedan je od retkih koji je uspeo da napuni svaki delic sale u Holiday Inn-u muzikom.Moc,snaga,kvalitet,prefinjenost dizajna,pre svega muzikalnost ali i cena solidnog stana u Beogradu.Ovo zadnje mu je ujedno bila i jedina mana,ali ko vec ima stan-sta ce mu jos jedan.Sjajan brend,jedan od decackih snova.

Sto se linka tice moram reci da je Malcolm moj omiljeni tekstopisac i sajt mu je sjajan,vec sam jednom postovao link ka njemu.Od njegovog sistema padam u nesvest,kao uostalom i svaki republikanac http://www.malcolmsteward.co.uk/?page_id=649 .3x250 i aktivni DBL :klanjanje .Ja se inace svojski trudim da stignem do njegovog ranijeg set up-a sa Sondek+250+SBL i na korak sam od toga,dalje ne bih isao.

Jednu stvar ipak moram reci u vezi predstavljanja Naim Dac-a, Hi-files i nas Zoran Karapandzic je dao domaci zadatak cak i UK casopisima,ujedno i najvecu podrsku Naim republikancima dosad-ko ga je citao sve zna sto treba o njemu.

Acuphase,Zorane,Republikanci :cheers

Link to comment
Share on other sites

Interesantno je da se malo pise o Naim Network resenjima: serverima i clientima. Naim ima prilicno komplentnu ponudu u tom segmentu ali imam utisak da ona ne nailazi na odjek trzista ... Samo moj utisak ili ... ? Ovde u Austriji se na demonstracijama Naim uredjaja, cak i kada se predstavljaju novi modeli, sve vrti oko klasicnih Naim komponenti: DAC, Ovator, Tuner, .... ali nema ovih network igrackica ...

Ili je stvar u tome da su SqueezeBox i Apple zahvatili tako veliki deo trzista da za ostale nije ostalo puno prostora ... ?

Linn na primer ima oreol najboljih muzickih network playera. Ali njihova cena ih cini dostupnim malom broju kupaca. Osim toga Linn sprave, cak i one najskuplje, nemaju digitalne ulaze, nemaju diskove u sebi, nemaju WiFi, ... imaju neki proprietary software koji nije na nivou hardware-a .... Interesantno je da Linn ne menja tu strateigiju i dalje gura taj koncept, koji nije bas najfleksibilnije resenje koje postoji na trzistu. Interesantno (bar meni) je i to da umesto da dodavanjem digitalnih ulaza osposobi svoje playere da rade i kao eksterni DACovi, Linn ide u varijante spajanja pojacala i network playera, praveci tako all-in-one resenja (Magik DS-I). Mozda nije lose imati i takav proizvod, ali je pomalo neverovatno da Linn nema eksterni DAC u svojoj ponudi ... !?

Link to comment
Share on other sites

Moje misljenje je da Linn uz svoj Label (of the year) sa DS plejerima zeli da ima sve "od njive do trpeze" i da uostalom ima sto vise kupaca za kompletne sisteme,a da sa DAC-om otvara vrata onima koji slusaju sa kompjutera, Sqeeza i sl.Ujedno je nedavno ponudio besplatan upgrade DS plejera za f-ciju internet radia. Predpostavljam da analogni deo u strimerima urade bolje od drugih pa bolje rade od nekih drugih network plejera uz dodatak Dac-a. Samo redpostavka,naravno. Mogu da nas iznenade novim Dac-om,to je inace trendy uredjaj i pocinju ga svi praviti cak i naim ali Linn je slabo osetljiv na trendove on ih formira,a ostali iza u kolonu jedan po jedan.Inace i Naim do skora nije imao DAC,a ni digitalne izlaze na plejerima i bio iskljuciv protiv njih uz opasku da proizvode vise stete nego koristi.Linn je imao DAC jos od 1991. (koji i sam koristim) danas nema,sve se menja,samo gramofon ostaje.

Evo jednog polovnog DS plejera koji "nije" preskup http://www.pinkfishm...ead.php?t=91142

P.S.Mislim da ima na ovom forumu Republikanaca(i ostalih) koji bolje poznaju Network plejere od mene,pa nek se ukljuce.Ja sam vise na 33 obrtaja tip sa tehnickim znanjem :ruganje

Link to comment
Share on other sites

Spavate republikanci,spavate. Jos ce ovo neko da vam kupi ispred nosa pa cekaj opet http://www.kupujempr...filter_id=31796 ne znam kakav je primerak ali cena je OK,skup je transport tako neceg,oko 60kg. su teski...

..pa jos prodavac forumas http://www.hi-files....827#entry319827 ,ne zgodno jedino ako ponesete svoj naim da ih cujete, pa se covek predomisli oko prodaje.Odma isplata,pa na ledja.Racunajte na gasket kit trosak,svakim premestanjem ovih hifi lego kockica potebno je ponovno prepakivanje.Moze se poruciti G.kit preko one-hifi.Kako to prepakovati najbolje se moze videti ovde http://www.sbls.co.uk/

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Samo da obavestim republiku da postajem sve okoreliji Älan iste! Na Linn Kairna sam pre izvesnog vremena prikaÄio Linn LK 280, a zatim i Linn Numerik! Sistem je joÅ¡ u izgradnji, videćemo Å¡ta i kako dalje, ali u ovom trenutku sam prezadovoljan dobijenim! :cheers

Čim ugrabim vremena pisaću o zvuku!

:listen

Link to comment
Share on other sites

Hmmm cudno bas cudno <_< za fanove Linn/Naim kluba - vec 10 meseci i vise se vrti na oglasima i na KP i ovde na forumu doticni Linn komplet a niko nece da ga udomi. Pa sta je tu posredi? Prejaka cena ili nesto drugo? Stanje komponenti je koliko se vidi sa slika sasvim pristojno - pa nece valjda i ovaj HighEnd da (p)ostane siroce!

http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/16656-linn-system-lk1-lk280-dirak-spark-kaber/page__view__findpost__p__270741

Link to comment
Share on other sites

Samo da obavestim republiku da postajem sve okoreliji Älan iste! Na Linn Kairna sam pre izvesnog vremena prikaÄio Linn LK 280, a zatim i Linn Numerik! Sistem je joÅ¡ u izgradnji, videćemo Å¡ta i kako dalje, ali u ovom trenutku sam prezadovoljan dobijenim! :cheers

Čim ugrabim vremena pisaću o zvuku!

:listen

Brutalan high end sistem ciji ce sound tesko biti opisati recima ,licno jedva cekam.Meni je licno bio dovoljan komentar za glas Gilmore-a.Izuzetno mi je drago sto je Numerik otisao na pravo mesto,gde zbog sinergije daje svoj maksimum.Bas takav sistem sam slusao 90-tih sa bas Linn Kaber zvucnicima iz ovog drugog oglasenog sistema uz naravno dodatak Sondeka.Fali jos mozda samo to,zvucnici,ti ili mozda Sare iz oglasa za manje od 600E i to u najskupljem Rosewood finisu.Inace da podsetim samo na nekadasnje(1996.g) cene: Kairn preamp 4200dm,Numerik 3700dm Lk280 oko 4000dm i sve to danas za 1000-1500E,kad pomislim da ljudi danas daju toliko za neki plastikaner od CD-a...kuku lele.

Baal slikaj malo tu svoju "miniliniju" mojoj mozda malo fali Kairn,tebi Karik tu smo negde.

Uzivaj :listen i :cheers

Link to comment
Share on other sites

E da,malo zapostavljam Naim na republici,ali ne brinite na pola forumskih tema se samo o njemu i pise.Kako vidim slika o L&N se znacajno menja,a predrasude padaju u vodu kad se komponenta proba.Narocito mi je drago kad cujem da neko ko je gajio nepoverenje do skoro kupi na pr. ni manje ni vise nego Naim DAC koji se ocigledno snalazi i u No Naim okruzenju.Kuja i Ozzy su dosta pisali o tim svojim novinama u temi o udomljavanju http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/4549-sta-ste-udomili-u-poslednje-vrijeme/page__st__4160 cestitam im sa ovog posta na sjajnoj spravi,koju bih rado ugostio,udomio... .Upravo nacin na koji su odabrali dac je prava stvar,slusanjem i poredjenjem sa drugim-sta je bolje to treba odabrati i ne robovati predrasudi.Linn to vrlo dobro objasnjava kratkom recenicom "If it sounds better,it is better" prosto bas kao to. kako,sta i zbog cega,kakva tehnologija nova ili stara 40g.,lampe ili tranzistor ne bitno je skroz uredjaj je bolji ako bolje zvuci i .

Sledeca vrlo cesta predrasuda o Naimu su napajanja,o njima bih se samo ponavljao sa drugih tema ako bi ih nabrajao-mozda i hocu,malo kasnije u toku godine,tek je pocela,planiram inace vec duze da napravim pregled naim predpojacala i napajanja kroz istoriju i skupljam slike.

Mnogo je delotvornije napraviti slusni test.Ja sam jedan mali eksperiment vec napravio kod mene za dva audiofila usporedbom dva naim ampa koja imam jednog sa 2x24v napajanjem iz hicapa jednog obicnim iz snagasa.Efekat je bio takav da je jedan slusaoc rekao da bi trebao da pustim istu pesmu.Tesko mi je da to recima opisem ali razlike su vrlo lako uocljive.

Link to comment
Share on other sites

Hmmm cudno bas cudno <_< za fanove Linn/Naim kluba - vec 10 meseci i vise se vrti na oglasima i na KP i ovde na forumu doticni Linn komplet a niko nece da ga udomi. Pa sta je tu posredi? Prejaka cena ili nesto drugo? Stanje komponenti je koliko se vidi sa slika sasvim pristojno - pa nece valjda i ovaj HighEnd da (p)ostane siroce!

http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/16656-linn-system-lk1-lk280-dirak-spark-kaber/page__view__findpost__p__270741

Možda je problem samo u nerazumevanju među ljudima. Neki to smatraju za High-End, a neki ne.

Već je bio pokušaj sa temom da se definiše šta je to High-End.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...