Jump to content


LINN & NAIM republika


sondek

Recommended Posts

Ne znam o kakvoj blamazi govoris? Neat za testiranje svojih zvucnika paralelno koristi Linn, Naim i Exposure elektroniku (informacija dobijena direktno od proizvodjaca) tako da sto se tice "sinergije", AV Impuls ima kombinaciju koja je apsolutno na mestu - mislim na Neat/Exposue naravno. Neka moja iskustva govore drugacije u odnosu na ono sto si napisao. Slusao sam par kombinacija Naim/Neat i to svira odlicno. Neat/Expo kombo svira jednako dobro. Tonski onoliko drugacije da se pitanje "sta je bolje" moze apsolutno podvesti pod pitanje licnog ukusa i afiniteta. Sa druge strane, misljenja sam da Naim elektronika najbolje svira sa Naim zvucnicima. Po mom subjektivnom iskustvu tu (na moju zalost) Neat nema sta da trazi.

Takodje ne vidim sta tu ima Neat i Naim da "trpe"? Pozicija sa koje ti nastupas je klasicna "audiofilska" opterecenost "sinergijom" brendova i mistifikacijom iste. Gluposti. Veruj mi. Sta mislis kako Dynaudio i NAD "trpe" sto nisu pod istom distributerskom kapom(?) ili Arcam i Monitor Audio? (da ne nabrajam dalje...) Sve su to brendovi o cijim kombinacijama i sinergiji se pricaju price i pevaju pesmice a vidis, meni Arcam bolje svira sa nekim drugim zvucnicima. NAD takodje. Mani se forumskih "legendi" i marketinskih trikova. Da li si ikada cuo u direktnom poredjenju Naim i Exposure pojacala na Neat zvucnicima da bi ovako nesto mogao da napises? Ja jesam, govorim iz iskustva.

Pre par godina na CES-u je najzapazeniji "budget" sistem bio Neat i Exposure. http://www.sonicflar...ke-the-cake.php .

Americki distributer zastupa paralelno Neat i Expo. Za jace modele Neat-a koristi Chord amplifikaciju. Sta ti to govori? Nije u hi-fi sve crno belo. U stvari nije nista.

Poznajem coveka koji uz Naim Super Nait slusa neki zahebani Sonus Faber i nema nameru da ga menja! Jel treba da spomenem da je imao prilike da kod nas u salonu cuje Neat?

Da se razumemo, nemam nista protiv Naim-a. Naprotiv. Imam protiv ovakvog nacina razmisljanja. Kazes da ti "sektasenje" u hi-fi prija. Meni ne, ni u hi-fi a ni generalno. To je ogranicenost, zatucanost... a to je slozices se, bez veze. :wink: Danas su neki zatucani srusili pola centra Beograda. Sramota.

Pozdrav, NHF. :cheers

P.S.

Ima jedna firma koja takodje sa Neat-om svira jako dobro. Dodji na sajam da cujes.

:wink:

Nije lose pogledati Neat site,videcemo tamo njihovu slusaonicu u fabrici sa naim elektronikom i snagasem iz Chrome bumper perioda polici http://www.neat.co.u...ges/aboutus.php .

Izraz Blamaza sam upotrebio na osnovu onog kako je neat zvucnik bio predstavljen sa Leben pojacalom na jedinoj prezentaciji koju sam ja posettio,tj.zvuk koji se mogao cuti iz zvucnika od 10.000E,Ok moguce da tad jos niste imali Exposure pa niste mogli bolje,ali moglo se zapitati sta tu vredi te pare tom prilikom, i tu mislim da je trpeo Neat.S druge strane i naim je cesto ovde nespretno spajan sa Harberth,Triangle,etc...

Najcesce dve predrasude su kao je Naim taman i kao je Neat preostar-nemamo priliku da to cujemo zajedno pa da obe predrasude padnu u vodu o istom trosku.

Jedna zajednicka prezentacija bi ipak kako vidimo bila tezak udar na sujetu,pa nista onda nastavite po svom-a mi cemo da gledamo ove sjajne slike ovog sjajnog Slovenca u nasim redovima i mastamo kako to uopste zvuci.Pola audiofila stare Yuge je bilo ubedjeno da su Sansui i Kef neki supermatch jer su oni to uvozili i imali jedan jedini hifi casopis u drzavi da to podrzi,vremena su se malo od onda promenila ,prosao komunizam-ljudi se slobodno informisu medjuostalom i ovde.

Sto se "sektasenja" tice svidja mi se iskljucivo iz prakticnih razloga-o Exposure cu ce rasptati od Ozzy-a,o DiY proizvodima od Gidjge,Zeona..., sansuiu od nekog Sansuiste,B&O od Alena,Marantza od Koko Bila,Vinilu od milovana,anubiusa,paje...Naravno da ne smatram nikoga od njih zatucanim,ogranicenim vec informisanim u svom fahu,voljnim da svoja iskustva podele.Izraz sekta prezirem u svakom drugom smislu ovde mi je ...jednostavno simpatican.

Licno smatram da nisam zatucan,otvoren sam za slusanje drugih uredjaja u svako vreme i cuo sam ih dosta.Naravno svako za svoj tim navija,ne znaci da druge treba da podcenjuje.Medjuostalom vise puta sam rekao da da najbolji sound koji sam cuo nije bio naim vec Quad ESL57 sa lampama,mada je ESL cesto kombinovan i sa naimom,ali nazalost nisam imao priliku da to cujem.

I naravno, N.H.F. 2 u 2,zelm ti sve najbolje u poslu,pokusaj da kritiku shvatis dobronamerno i napravis nesto korisno iza sebe i za nas-mogli bi da ti izrentiramo nekog naima za jednu "Republicku" prezentaciju kod tebe.Kostace te neki dobar Vinil,sto se mene tice.:cheers

Link to comment
Share on other sites

Nije lose pogledati Neat site,videcemo tamo njihovu slusaonicu u fabrici sa naim elektronikom i snagasem iz Chrome bumper perioda polici http://www.neat.co.u...ges/aboutus.php .

Izraz Blamaza sam upotrebio na osnovu onog kako je neat zvucnik bio predstavljen sa Leben pojacalom na jedinoj prezentaciji koju sam ja posettio,tj.zvuk koji se mogao cuti iz zvucnika od 10.000E,Ok moguce da tad jos niste imali Exposure pa niste mogli bolje,ali moglo se zapitati sta tu vredi te pare tom prilikom, i tu mislim da je trpeo Neat.S druge strane i naim je cesto ovde nespretno spajan sa Harberth,Triangle,etc...

Najcesce dve predrasude su kao je Naim taman i kao je Neat preostar-nemamo priliku da to cujemo zajedno pa da obe predrasude padnu u vodu o istom trosku.

Jedna zajednicka prezentacija bi ipak kako vidimo bila tezak udar na sujetu,pa nista onda nastavite po svom-a mi cemo da gledamo ove sjajne slike ovog sjajnog Slovenca u nasim redovima i mastamo kako to uopste zvuci.Pola audiofila stare Yuge je bilo ubedjeno da su Sansui i Kef neki supermatch jer su oni to uvozili i imali jedan jedini hifi casopis u drzavi da to podrzi,vremena su se malo od onda promenila ,prosao komunizam-ljudi se slobodno informisu medjuostalom i ovde.

Sto se "sektasenja" tice svidja mi se iskljucivo iz prakticnih razloga-o Exposure cu ce rasptati od Ozzy-a,o DiY proizvodima od Gidjge,Zeona..., sansuiu od nekog Sansuiste,B&O od Alena,Marantza od Koko Bila,Vinilu od milovana,anubiusa,paje...Naravno da ne smatram nikoga od njih zatucanim,ogranicenim vec informisanim u svom fahu,voljnim da svoja iskustva podele.Izraz sekta prezirem u svakom drugom smislu ovde mi je ...jednostavno simpatican.

Licno smatram da nisam zatucan,otvoren sam za slusanje drugih uredjaja u svako vreme i cuo sam ih dosta.Naravno svako za svoj tim navija,ne znaci da druge treba da podcenjuje.Medjuostalom vise puta sam rekao da da najbolji sound koji sam cuo nije bio naim vec Quad ESL57 sa lampama,mada je ESL cesto kombinovan i sa naimom,ali nazalost nisam imao priliku da to cujem.

I naravno, N.H.F. 2 u 2,zelm ti sve najbolje u poslu,pokusaj da kritiku shvatis dobronamerno i napravis nesto korisno iza sebe i za nas-mogli bi da ti izrentiramo nekog naima za jednu "Republicku" prezentaciju kod tebe.Kostace te neki dobar Vinil,sto se mene tice.:cheers

Nije lose pogledati na tom istom Neat sajtu i sledeci komentar u odeljku FAQ http://www.neat.co.uk/p_pages/faqs.php#amplifyers

Q: AMPLIFIERS

Which amplification do you recommend?

A: We have used a wide variety of amplification (and source components) during the development of all Neat loudspeakers. Most common references are Naim, Exposure, LFD Audio, Dynavector, Cyrus, Linn, Quad, Creek, Musical Fidelity.

Lavardin, Mark Levinson, Krell, and Roksan, amongst others, have also been used very effectively. Valve (tube) amps can be used without problems, with the proviso that 25 watts/per/channel should generally be regarded as the minimum amplifier power required.

Slika sa Neat sajta dakle verovatno predstavlja trenutnu postavku sistema za slusanje. Kao sto vidis za testiranje zvucnika se koristi sirok spektar elektronike, nece valjda svaki put kad promene pojacalo i sliku na sajtu da menjaju??? :lol: :lol:

To sto je za tebe zvuk Neat/Leben bio blamaza je tvoje misljenje. Sreo sam na tom sajmu ljude koji su mi rekli da je zvuk bio izuzetan. Postujem i jedan i drugi stav ali ni jedan ne uzimam kao apsolutan i konacan.

Zajednicka prezentacija nije nikakav udar na sujetu ali moras da shvatis da je ovo za nas distributere ozbiljna rabota a ne puka zabava i ubijanje slobodnog vremena pa ispunjavanje zelja i zadovoljavanje znatizelje (sto bi Ljuba rekao) fun boy-eva ne ulazi u opis bosla. Nikad ni jedan potencijalni kupac nije bio odbijen u nameri da donese svoj uredjaj u salon i da na njemu poslusa komponentu koja predstavlja njegovu eventualnu i buducu kupovinu. Ne jednom je Igor iz Ib Sistema donosio na slusanje Cyrus pojacala i CD plejere u AV Impuls radi prezentacije potencijalnom kupcu Cyrus/Spendor sistema... ali da pravimo prezentacije da bi se pojedinci dobro zabavili, igrali i razonodili - to svakako ne. Za to postoje klubovi audiofila i sl organizacije. Organizujte se pa se druzite i zabavljajte. Sta vise, doci cu i ja u slobodno vreme. Nemam nista protiv. To je nas stav. Verujem da i One HiFi misli slicno.

Da razjasnim: svi koji su bili u poseti kod nas znaju da nije problem da se dodje "onako", bez bitnog povoda. Kad ima vremena poslusamo malo muzike, popijemo kafu ili neko pice i popricamo. Kad je guzva ljudi to vide, odu pa navrate na "casicu razgovora" drugi put... i to je jedno ALI organizovano i namensko "gubljenje" vremena i razonoda u radno vreme ne dolazi u obzir a posle istog, mog slobodnog vremena je malo. Ako ga bude i kad ga bude skupovi tipa koji si predlozio mogu da dodju u obzir.

Ja termine "zatucanost i ogranicenost" nisam uputio tebi licno. Vise sam komentarisao generalno.

Nema potrebe da meni :smile: iznajmljujete Naim pojacalo. Ja sam ga slusao i to sa Neatom... :smile: Svidja mi se. Nema razloga da to ne kazem.

Pitati Anubisa o vinilu, Ozzy-ja o Expo, Zeona o.... je isto kao da pitas mene o Spendoru. Nikad nisi siguran koliko sam zbog licne subjektivnosti i licnih preferencija uspeo da budem objektivan. :smile: To moze biti dvosekli mac. :wink:

Dobro, malo sam se nasalio pred kraj.

Hvala na lepim zeljama, smatraj da su ti uzvracene u potpunosti s' moje strane.

Ziv mi bio!

:cheers

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav Republiko! Ako dozvolite, samo jedno zapazanje. Neat je u poslednjih godinu dana izbacio na market dva nova modela zvucnika. Prvi je vise SE varijanta modela motiv2 nego samostlan model a drugi sa oznakom LX6 neodoljivo podseca na MF5. Oba modela umesto metalnih visokotanoca koji su Neatu davali taj otvoreniji karakter zvuka sada imaju soft dom visokotonce sto ce svakako uticati na otopljavanje ukupnog zvucnog utiska. Mislim da ce ovakav zaokret u odabiru visokotonca vise odgovarati Exposure, Cyrus i sl pojacalima nego recimo Naim i Linn modelima koji vaze za pomalo tamne. Ako ove promene pretrpe i ostali modeli iz ponude sto je vrlo verovatno po mom misljenju ima izgleda da sinergija Naim i Neat bude dovedena u pitanje. Videcemo sta ce biti.

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav Republiko! Ako dozvolite, samo jedno zapazanje. Neat je u poslednjih godinu dana izbacio na market dva nova modela zvucnika. Prvi je vise SE varijanta modela motiv2 nego samostlan model a drugi sa oznakom LX6 neodoljivo podseca na MF5. Oba modela umesto metalnih visokotanoca koji su Neatu davali taj otvoreniji karakter zvuka sada imaju soft dom visokotonce sto ce svakako uticati na otopljavanje ukupnog zvucnog utiska. Mislim da ce ovakav zaokret u odabiru visokotonca vise odgovarati Exposure, Cyrus i sl pojacalima nego recimo Naim i Linn modelima koji vaze za pomalo tamne. Ako ove promene pretrpe i ostali modeli iz ponude sto je vrlo verovatno po mom misljenju ima izgleda da sinergija Naim i Neat bude dovedena u pitanje. Videcemo sta ce biti.

Motive 2SE nema soft dome visokotonac, vec ribon. Ultimatum XL6 (na njega mislis, verovatno) ima dva ribonska super-tvitera, pored novog visokotonca koji jeste mekan. Konacno, i te kako ima soft dome visokotonaca koji zvuce svetlo, isto kao sto ima dosta soft dome kutija koje se lepo slazu u Naim (sam Naim i Linn za pocetak, zatim Dynaudio, PMC...).

Link to comment
Share on other sites

Sto se mene tice: Scan speak rules! Oni su u mojim SBL zvucnicima i bas super sokocu

i soft dome su,sto ih pre Neat ubaci to bolje.

Nesto sam se ulenjio,ali probacemo one Laline 3i sa mojim naimom, pa cemo ovde javiti jel' sve redu.Onako, ne zbog sebe...vec zbog preduzeca(sto rece Mile Sojic):grin: ,da dilerima ne trosimo dragoceno vreme u ozbiljnom su poslu,a vremena teska.

Link to comment
Share on other sites

Nesto sam se ulenjio,ali probacemo one Laline 3i sa mojim naimom, pa cemo ovde javiti jel' sve redu.Onako, ne zbog sebe...vec zbog preduzeca(sto rece Mile Sojic):grin: ,da dilerima ne trosimo dragoceno vreme u ozbiljnom su poslu,a vremena teska.

Koliko pratim ti imas "starog" Naima a stari i novi ne zvuce jednako. Da se proba nije lose ali to sa nasom diskusijom nema neke veze. Uostalom ja i nisam tvrdio da Naim i Neat po mom misljenju nisu dobra kombinacija, naprotiv. Samo sam rekao da nisu "amin". Stvar je celog sistema, prostorije pa na kraju i samog ukusa. Postoje po mom misljenju drugi brendovi sa kojima Neat zvuci bolje nego sa Naimom. Ja sam ih cuo i pricam iz iskustva. To je moje misljenje, ne ocekujem da ga iko prihvati drugacije nego kao subjektivan stav. Ti i Republika mislite drugacije. Ok, ja sa tim nemam problem.

Na stranu sve ostalo, ne vidim cemu sarkastican ton u tvojoj poslednjoj recenici?

Link to comment
Share on other sites

Nema sarkazma.Vremena su zaista teska.Pare se tesko zaradjuju,nisam od onih koji trose tudje vreme.

Poslusacemo Naim i Neat privatno i za svoju dusu,a i za preduzece(Republiku),jednom prilikom kad se nadje vremena do koga sve teze dolazimo.

Btw.Na slici u Neat slusaonici i jeste stari naim,predpostavlam Chromebumper nap 250.

Od novih evo dva,koje Neat stavio na svoj site kao idealan match:

Naim SUPERNAIT amplifier and Neat MOTIVE 1s; a marriage made in heaven - it's official!

SupernaitMotive1.JPG

The first published review of Naim Audio's new Supernait amp has appeared in the June issue of Hi Fi Choice magazine. Malcolm Steward (who also wrote the very first review of the Neat Petite loudspeaker in 1991), used a pair of Motive 1 speakers to put the Supernait through its paces.

He concludes that "it turned out to be a marriage made in heaven. Each product gelled with the other to form what proved to be an intensely satisfying and dynamic musical joint venture....the Supernait and the Neats seemed able to dig deeper still into the music and get to those telling, often quite deeply submerged, nuances with immeasurable dexterity."

There has always been tremendous synergy between Naim electronics and Neat loudspeakers. We look forward to getting some hands-on experience with the Supernait in the near future.

January 2008

Neat speakers featured in a What Hi Fi? system test this month (using Naim’s entry level pre-power amps and a CD5X cd player), winning 5 stars in the context of an overall 5-star system score.

WHFMotiveNaimpic2_000.JPG

Naim Audio specifically requested Neat loudspeakers for this review and this result again confirms the widely held view that Neat and Naim are a winning combination. Of course, there are other electronics available which also give superb results when partnered with Neat loudspeakers….

Neke od ovih naim/neat kombinacija imaju nasi Republikanci,pozdav za njih:cheers .

...and now,

Something completelly diferent, my favorite shop na Youtube

Link to comment
Share on other sites

Od novih evo dva,koje Neat stavio na svoj site kao idealan match:

Naim SUPERNAIT amplifier and Neat MOTIVE 1s; a marriage made in heaven - it's official!

The first published review of Naim Audio's new Supernait amp has appeared in the June issue of Hi Fi Choice magazine. Malcolm Steward (who also wrote the very first review of the Neat Petite loudspeaker in 1991), used a pair of Motive 1 speakers to put the Supernait through its paces.

He concludes that "it turned out to be a marriage made in heaven. Each product gelled with the other to form what proved to be an intensely satisfying and dynamic musical joint venture....the Supernait and the Neats seemed able to dig deeper still into the music and get to those telling, often quite deeply submerged, nuances with immeasurable dexterity."

There has always been tremendous synergy between Naim electronics and Neat loudspeakers. We look forward to getting some hands-on experience with the Supernait in the near future.

Neat speakers featured in a What Hi Fi? system test this month (using Naim’s entry level pre-power amps and a CD5X cd player), winning 5 stars in the context of an overall 5-star system score.

Naim Audio specifically requested Neat (???) loudspeakers for this review and this result again confirms the widely held view that Neat and Naim are a winning combination. Of course, there are other electronics available which also give superb results when partnered with Neat loudspeakers….

Ovo su citati novinara iz hifi magazina koje je Neat postavio na svoj sajt kao reklamu. Niko iz Neat-a ovo nije napisao, samo preneo tudje misljenje (koje im ide u prilog, u marketinske svrhe dakako)!

Narocito je interesantna gore boldovana i fontom uvecana recenica gde se i sam rivjuer ogradjuje od donosenja apsolutnih zakljucaka i prejudiciranja stvari. Nema govora o "idealnom match-u", naprotiv ; 'postoje i drugi proizvodjaci bla, bla...". Pa zar sam ja nesto drugo i rekao, razlicito od ovog gore napisanog???

Hajde i da malo unesem sale u pricu: Naim je trazio Neat za partnera a ne obrnuto. Zar ne? :rolleyes:

Salu na stranu, cudim se sebi sto se ovoliko upinjem da "dokazem da je zemlja okrugla" kao da mi nije stalo da kupci Naim elektronike kupuju Neat zvucnike. Istina je naravno potpuno drugacija. U pitanju je samo moja luda glava koja voli da "tera mak na konac" i isteruje pravdu kad misli da neko nije u pravu. Na stranu sto ogroman broj nasih kupaca koji je sebe obradovao nekim Neat zvucnicima uopste nema ne Naim ni Expo amplifikaciju. Izuzetak je naravno sektas i republikanac nkrgovic. :grin:

U skladu sa ovim gore napisanim ja bih se povukao iz dalje diskusije sem ako me neko opet ne "povuce za jezik". :cool:

:cheers

Link to comment
Share on other sites

Ne bih ni ja nastavljao na ovu temu,da ne ispadne da imam nesto licno protiv nekog,naprotiv mislim da AV ima sjajan odnos sa kupcima(slusao sam jedan home demo za vikend, i to je primer toga).One koje vec imaju Naim amp uputio da ga stave po misku i pravac u AVimpuls da cuju i Neat kako je i Sonik predlozio,nazalost u One-hifiju ne forsiraju naim zvucnike(to je inace cest slucaj i u svetu).

Ovom prilikom jos jedan Secondhand bargain u UK,CD plejer ruskog predsednika CDX2 za 1200GBP!,sve vise je ovakvih prilika nakon pojave n Dac-a. http://www.pinkfishmedia.net/forum/showthread.php?t=86669 ,razlog padu cena je nedostatak digitalnog izlaza koji vam uopste ne treba kad imate takav CD,kao i sve slabija zainteresovanos za CD kao medij u izumiranju.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Dobro vece,rece pokojni Toza.

...Jedno pravo pitanjce za OKORELE republikance.Sta bi ste vi odabrali od ova dva ampa sa 300-350E u dzepu za amp+manji servis(refresic)

1. Naim Nait 1

2. Linn Intek

Prvi je ziva legenda,nema sta da se prica.Uvek se setim pokojnog Verekera kad je nait stigao u USA,kad su ga pitali sta ce taj malisa u americi sa svojih 18W sa Krellovskom cenom.Lezerno je,tipicno engleski odgovorio:"Ima ustvari 15W" i osvojio novu engleku Naim koloniju.Cuo sam ga kako rastura po sobi neke velike Bowerse k'o od sale.

Drugi ipak nudi 50W,MM i MC sekciju,vise ulaza,standardnu 43cm dimenziju,jednom recju mozda bolju funkcionalnost.Nisam ga cuo.

Ovo vas pitam zbog drugara koji me je zamolio da sklopimo njegov prvi sistem od 1000E.Direktni uporedni test nazalost verovatno nece biti izvodljiv,a to je jedino objektivno.Sa ovako jeftinim ampom ostaje dosta para za zvucnike i naravno Izvor tj.CD plejer.Naknadno cu ga napiti il' drogirati i odvesti u banku da potpise stambeni kredit za gramofon.:roll:

E da sam ja mogao imati ovakav prvi sistem.

post-11818-023018000 1289341373_thumb.jp

post-11818-066281200 1289341405_thumb.jp

post-11818-092320800 1289341438_thumb.jp

post-11818-072975800 1289341459_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

Jedno pitanje: Ako zelim da spojim Naim uredjaj koji ima RCA i DIN izlaze sa uredjajem neke druge firme, koji ima balansirane ulaze, koji je bolji nacin da to uradim:

1.) Da uzmem kabl DIN-XLR i koristim DIN izlaz Naima

2.) Da uzmem kabl RCA-XLR i koristim RCA izlaze Naima

Takodje, znam gde mogu da nabavim kablove za varijantu br.2, ali da li neko zna gde mogu da se nadju kablovi za varijantu br.1 ?

Da li neko ima prakticnih iskustava sa ovom problematikom ?

Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da je bolje da ides na varijantu br1 ne zbog kvaliteta same veze koliko zbog tradicionalne posvecenosti Naim-a DIN konekciji. Ako se ne varam ti imas Naim CD. Verujem da su na njemu (i svim Naim uredjajima generalno) DIN izlazi/ulazi bolje odradjeni od RCA. Ovi drugi su pitanje komprpmisa tj naknadno su uvedeni kako bi Naim prosirio paletu potencialnih kupaca i inkorporirao svoje uredjaje u "no Naim" sisteme.

Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da je bolje da ides na varijantu br1 ne zbog kvaliteta same veze koliko zbog tradicionalne posvecenosti Naim-a DIN konekciji. Ako se ne varam ti imas Naim CD. Verujem da su na njemu (i svim Naim uredjajima generalno) DIN izlazi/ulazi bolje odradjeni od RCA. Ovi drugi su pitanje komprpmisa tj naknadno su uvedeni kako bi Naim prosirio paletu potencialnih kupaca i inkorporirao svoje uredjaje u "no Naim" sisteme.

Slicno sam i ja razmisljao ali nisam nigde video neki DIN-XLR kabl. Ima li to negde da se kupi ?

Link to comment
Share on other sites

Ako se narucuje - to ce onda i da kosta ... U tom slucaju je bolje ici na opciju 2.

Ima jos jedna opcija: kupi se Jensen trafo za konverziju i izolaciju i to sa RCA ulazima (na koji se zakaci izlaz Naima) i XLR izlazima (na koji se onda poveze taj drugi uredjaj). Jensen pravi dobre trafoe, tako da bi to moglo da bude takodje jedno resenje - ali resenje koje kosta par stotina eura ...

Link to comment
Share on other sites

Obrati se Naimu direktno resice ti problem za 5 minuta.Vidjao sam njihov din to RCA hiline,odradice ti i ovu konekciju uveren sam,ako kojim slucajem ne postoji.Din to XLR naim kabl postoji,za konekciju na njihov nap 250 koji ima takve ulaze(koristi se u profesionalne svrhe u BBC pa je to stvar standarda),nazalost to je 4 polni din koji ide od hicapa na 250.U svakom slucaju uz Naim treba koristiti naim kabl u protivnom stize naim policija i oduzima uredjaj,pa ti vidi sta ces.:rolleyes:

Alternativna adresa je CLASS A Shefifield,ovlasceni su naim serviseri,a umeju da budu jeftiniji. http://www.hifi-repairs.com/

Link to comment
Share on other sites

Obrati se Naimu direktno resice ti problem za 5 minuta.Vidjao sam njihov din to RCA hiline,odradice ti i ovu konekciju uveren sam,ako kojim slucajem ne postoji.Din to XLR naim kabl postoji,za konekciju na njihov nap 250 koji ima takve ulaze(koristi se u profesionalne svrhe u BBC pa je to stvar standarda),nazalost to je 4 polni din koji ide od hicapa na 250.U svakom slucaju uz Naim treba koristiti naim kabl u protivnom stize naim policija i oduzima uredjaj,pa ti vidi sta ces.:rolleyes:

Alternativna adresa je CLASS A Shefifield,ovlasceni su naim serviseri,a umeju da budu jeftiniji. http://www.hifi-repairs.com/

Ovo je korisna informacija - hvala lepo ... :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Ja koristim linn kabl,posto je Linn i CD,a amp je naravno Naim.Imam standardni Linn black,a od skoro i Silver cable-pronasao sam na www.Ebay.de jednog nemackog Linn dilera naseg porekla koji prodaje na m jedan kotur,ako si za DIY proveri da li je aktuelno bio je 39e/m sto je oko 10-15% cene novog sa konektorima,savrseno ide uz naim.Inace taj kabl se radi u XLR varijanti posto su takvi konektori na Linn uredjajima.Ne daj se zavarati,kao ja- Silver je samo naziv proizvoda,unutar srebrne izolacije je BAKARNI kabl.

Kod forumasa Lale smo uporno testirali gomilu kablova,od kojih neki nisu bili bas jeftini,zavrsio je sa Linnovim interkonektima i Naim zvucnickim i stavio ih u forumaski potpis.

Hiline je dosta skup, nisam probao,ali ih vidim na "mom" UK forumu kao polovne ,voleo bi ih probati.Posto obozavam Naimov Din lock standard u tom slucaju Numerik bi dobio malo busenja od nazad i ugradjen naimov petopolni izlaz, iovako ih ima dva pa nebih nista poremetio na jednom.Mozda da i ti zabusis jos jednu rupu i iskoristis lepo kabl koji si dobio uz CD,uglavnom na kraju taj ispadne najbolji.Prijatelj koji ima all naim sistem je odusevljen kako radi taj standardni Snaic.Chord bi ja licno izbegao,bolje iz DIYsati original naim kabl.

P.S.Nadjoh Mr.Boska,jos ima jos "silver-a" u rinfuzi http://shop.ebay.de/?_from=R40&_npmv=3&_trksid=m570&_nkw=linn+silver

Link to comment
Share on other sites

Aman, Sondek, zar i ti. To nije SNAIC. Imas petopolni DIN interkonekt i imas (isto petopolni DIN) SNAIC, ali to nije isti kabl, Interkonekt je sivkast, i DIN je od 180 stepeni, SNAIC je crn i DIN ima pinove u 240 stepeni. Interkonekt, kao i Hi-Line, spaja izvor i pretpojacalo, a SNAIC napajanje i pretpojacalo (ili pojacalo i pretpojacalo - ako je pojacalo u napajanju).

http://forums.naimaudio.com/eve/forums/a/tpc/f/3452929996/m/4792954107

http://forums.naimaudio.com/eve/forums/a/tpc/f/3452929996/m/8592954107

@DejanM : Rapistaj se za Chord Cobra kabl. Trebalo bi da mozes da dobijes DIN->XLR, a to nije skup kabl. Ja imam Cobra3 RCA->DIN za tuner, sad je aktuelan CobraPlus. Trebalo bi da je ispod 100 EUR.

P.S. Na zalost nisam probao Hi-Line, mada mnogi kazu da vredi... Ne znam koji CD imas, ako je CD X2 ili bolji, razmislio bi. Za 5i bi sigurno uzeo Cobra-u i zaboravio, za 5X ili 5XS prvo FlatCap, pa onda, a i onda nisam siguran.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...