Jump to content


LINN & NAIM republika


sondek

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Al' nas nesto 'oce:

http://linnrecords.c...9767B6002735221

http://www.linnrecords.com/linn-awards.aspx?utm_medium=email&utm_source=CampaignMontior&utm_content=324661888&utm_campaign=LOTYOctober2010&utm_term=listofaward-winningrecordings

Nedavno su dva nemacka casopisa proglasila Sondek LP12SE u full opremi za novi svetski referentni gramofon,nisam javio.To iovako nije neka novost odavno mu u opisu stoji "gramofon prema kome se svi ostali porede".

Uskoro stize prinova u mom sistemu,da se kompletira 25 Year aniversary komplet Linn Izvora.Jos nije gotova stvar pa da ne baksuziram sta je...

Link to comment
Share on other sites

Zahvaljujem Alen.Sjajne slike,praznik za oci(verovatno i za usi).Dobro izgleda i taj Neat sa zvucnicima prema gore sa izobarik sistemom rada-Linn skola.

Nazalost tu kombinaciju N-N kod nas nismo u mogucnosti da cujemo jer su razliciti distributeri u pitanju za ove dve firme. Sujeta, nesposobnost ili jednostavno ne zainteresovanost za zelje fanova, ili vec sta je,ko zna-ne znam sta je gore.Ne znam kako samo Naim i Neat to trpe.Mozda je ipak lakse nastaviti sa blamiranjem u razdvojenim prezentacijama u kojima nit Naim nit Neat ne prikazuju ono sto su zamislile te dve firme u Engleskoj,pa se ljudi cudom cude onima koji nesto od toga kupe za velike novce.U dve reci: Nasa posla.

Nasa Republika je srecom nezavisna od njih,pa da eto po drugi odavde put skrenemo paznju(znam da bar jedan ovo cita).

P.S.Pozdrav i za Troter garazu uskoro ce trebati jedan SH nap250,pa ko ima nek ponudi.:cheers

Link to comment
Share on other sites

Uh sto su slike... :facehearts Kakvi su Neat XL6 ? :D Sta ih je tacno teralo? Meni lici na HDX + 282 + Hi-Cap + 250.2, ali ne mogu da budem siguran... I kakvi su nSats? To me nesto kopka ovih dana.... Daj napisi nesto o zvuku covece :D

@nkrgovic,

da budem iskren. Malo mi se žurilo po sobama. Imao sam neke obaveze za naÅ¡ Slo forum Audio-kontakt. U ovoj sobi sam bio najduže. Jednostavno, meni se zvuk svideo na prvu i mogao bi ga sate i dane sluÅ¡ati. Moda zato jer niÅ¡ta nije ni falilo ni iskakalo. Jednostavno samo muzika se Äula. Imali su i najveÄu sobu.

Sutra idem i biÄu ceo dan tamo. Lepo te molim, da mi ovde napiÅ¡eÅ¡ sve Å¡ta te zanima i Å¡ta sve da pitam ljude koji to predstavljaju. Sa svim tim informacijama i joÅ¡ detaljnijim fotkama, javit Äu ti se najkasnije u ponedeljak popodne.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Zahvaljujem Alen.Sjajne slike,praznik za oci(verovatno i za usi).Dobro izgleda i taj Neat sa zvucnicima prema gore sa izobarik sistemom rada-Linn skola.Nazalost tu kombinaciju N-N kod nas nismo u mogucnosti da cujemo jer su razliciti distributeri u pitanju za ove dve firme. Sujeta, nesposobnost ili jednostavno ne zainteresovanost za zelje fanova, ili vec sta je,ko zna-ne znam sta je gore.Ne znam kako samo Naim i Neat to trpe.Mozda je ipak lakse nastaviti sa blamiranjem u razdvojenim prezentacijama u kojima nit Naim nit Neat ne prikazuju ono sto su zamislile te dve firme u Engleskoj,pa se ljudi cudom cude onima koji nesto od toga kupe za velike novce.U dve reci: Nasa posla.Nasa Republika je srecom nezavisna od njih,pa da eto po drugi odavde put skrenemo paznju(znam da bar jedan ovo cita).P.S.Pozdrav i za Troter garazu uskoro ce trebati jedan SH nap250,pa ko ima nek ponudi.:cheers

Živela republika!

Meni baÅ¡ drago da vidim da je joÅ¡ neko lud, pa joÅ¡ na odreÄ‘enu marku. BaÅ¡ kao i ja. :oops: Malo je proizvoÄ‘aÄa sa takvim idolopoklonicima Å¡irom sveta.

:bacanje

Link to comment
Share on other sites

Sutra idem i biču ceo dan tamo. Lepo te molim, da mi ovde napišeš sve šta te zanima i šta sve da pitam ljude koji to predstavljaju. Sa svim tim informacijama i još detaljnijim fotkama, javit ču ti se najkasnije u ponedeljak popodne.

Samo ovo sto sam vec pitao: Sa cime sviraju Neat XL6 - i da, naravno dodas i svoj utisak :D

Takodje, ako nSats budu svirali, prijao bi mi utisak i za njih. Nesto se razmsljam o njima ovih dana.... :D Uz taj utisak, molim te, inforamcija koliko su bili blizu zidu otpozadi.

Znaci - malo pitanja za njih - hocu da cujem tvoje utiske :D

Link to comment
Share on other sites

Nismo samo ovde poznati kao "religiozni kult".Mala ali verna grupa sledbenika,sto bi se perom Zorana Karapandzica reklo.Ne znam sta nas je samo to omadjijalo da se tako smesno ponasamo,ali nesto tu ima.Meni recimo skrene koncentraciju sa svega drugog osim muzike,slicno dozivljavam vrlo retko,uglavnom na koncertima.

Da li ti je na prezentaciji publika delovala hipnotisano,eto vidim i ti ides ponovo na mesto zlocina-pazi samo sta pijes,da ti ne sipaju neku drogu u pice,opasni su to likovi...:screwy

Na jednom Engleskom forumu(PFM),nedavno je jedan clan pisao nesto uglavnom pozitivno o naimu koji je slusao ranije, nedavno je presao na lampe pa je poredio...:blah Usledio je sledeci komentar:

"Is there really life after Naim? "

Meni je interesantna i slepa poslusnost na naimove savete,za skinute grilove na SBL zvucnicima dobija se NO,NO,o tudjim kablovima da ne pricam- za takve greske na adresu vec izlazi Naim policija i pleni opremu.:grin:

Meni se generalno svidja sektasenje u hifi-u,toga je bar ovde na ovom forumu koliko hoces: Naim/Linnovci,Exposuristi, Sanuisti, Marantzovci, Vinilasi,Kasetdekasi(ziveo Nakamichi sto se mene tice), Lampasi,Tanojasi,i naravno Bang&Olufsenasi...

Kod nas se kaze dva Srbina-tri mislenja,i svaki misli da je samo on u pravu,zato nam tako sjajno i ide.Meni su recimo lampe odmah iza Naima,redovno mi se svide zvucno,ali jednostavno nemam dovoljno strpljenja,vremena i novaca za njih.Prema Exposure(onom starom) imam poseban respect.

Link to comment
Share on other sites

Ok.

Tamo sa jedne slike Vas i ja pozdravljam. ViÅ¡e utisaka i reportaža, bit Äe na naÅ¡em SLO forumu.

Kako sam obeÄao, danas sam jedan sat proveo u meni najboljoj sobi. Sobi sa najboljim zvukom.

Nisam znao da jednog od predstavnika i liÄno poznajem. Super, i ako kome Å¡ta treba...

Koncert Andrea Bocelli se je strimovao na sistemu III (vidi foto sa spiskom sistema)

Mali NAIM n-SAT prkosi zakonima fizike. Nekoliko nas je bilo koji smo gledali da li ne sviraju NEAT ELITE. Ne!

Toliko energije su sposobni isporuÄiti. Da, bio je ukljuÄen i NAIM n-SUB. Njega se ionako nije Äulo. Njega si samo osetio.

Kakva je to sinergija samo! Voleo bi imati taj kompletiÄ i za svoj kuÄni bioskop. Za mali do srednje veliki prostor - match point.

Izrada vrhunska. Skinuli smo mrežice samo zbog vas!!! InaÄe se TO ne radi... :oops:

Od zadnjeg zida su bili cca 70cm.

...idemo napred.

Link to comment
Share on other sites

SISTEM I

Sistem I, sa NEAT ULTIMATE MF5 zvuÄnicima bio je dijamant na kruni. Možda najbolji sistem do sada.

CD playeri su mrtvi. Živeli NAS i ostali serveri i strimovanje po zraku ili žici. Morao si doneti svoj USB privezak, ako si hteo svoj materijal da ÄujeÅ¡.

NAIM-ova soba je bila jedina sa odsustvom bilo kakvog akustiÄkog tretmana. Goli zidovi (oni Å¡to se miÄu da se napravi joÅ¡ veÄi prostor) i neÅ¡to malo zavesa.

NEAT ULTIMATE MF5 zvuÄnici su zaista ultimativni. Treba im prostor da zadiÅ¡u. PostojeÄi prostor im je nekako odgovarao po gabaritima.

Dobrom zvuÄniku ne treba ni akustiÄki tretman. Zanimljiv koncept sa dodanim "visokotoncima" na vrhu djeluje u smislu jako Å¡iroke zvuÄne slike. Bilo kuda da sam se pomerao imao sam binu i sweet spot. Sve je teklo fluidno i nije bilo "rupe" izmeÄ‘u visokih, srednjih i niskih. Homogeno i sa Ävrstim telom. Donji registri su bili odmereni, brzi i bez znaka zaostajanja. NeÅ¡to sliÄno se Äuje samo kod aktivnih zvuÄnih kutija. Malo sam bio skeptiÄan kada sam video BR otvor pozadi i zvuÄnik cca 60 cm od zida. Kako sam se samo bio iznenadio. Sistem je to za uživaÄe. Sistem je to za one koji znaju Å¡ta hoÄe. Meni je najvažnije to da su se mi dizale dlake na rukama. Posmatrao sam i publiku koja se je menjala. Dugo su se zadržavali i skoro svi su cupkali sa nogama. Prezentovanju muzike, sa svim oseÄajima i emocijama, je to namenjeno.

Sinergija i ljubav na prvi pogled, na prvu notu.

Link to comment
Share on other sites

Zahvaljujem Alen.Sjajne slike,praznik za oci(verovatno i za usi).Dobro izgleda i taj Neat sa zvucnicima prema gore sa izobarik sistemom rada-Linn skola.

Nazalost tu kombinaciju N-N kod nas nismo u mogucnosti da cujemo jer su razliciti distributeri u pitanju za ove dve firme. Sujeta, nesposobnost ili jednostavno ne zainteresovanost za zelje fanova, ili vec sta je,ko zna-ne znam sta je gore.Ne znam kako samo Naim i Neat to trpe.Mozda je ipak lakse nastaviti sa blamiranjem u razdvojenim prezentacijama u kojima nit Naim nit Neat ne prikazuju ono sto su zamislile te dve firme u Engleskoj,pa se ljudi cudom cude onima koji nesto od toga kupe za velike novce.U dve reci: Nasa posla.

Nasa Republika je srecom nezavisna od njih,pa da eto po drugi odavde put skrenemo paznju(znam da bar jedan ovo cita).

P.S.Pozdrav i za Troter garazu uskoro ce trebati jedan SH nap250,pa ko ima nek ponudi.:cheers

Ne znam o kakvoj blamazi govoris? Neat za testiranje svojih zvucnika paralelno koristi Linn, Naim i Exposure elektroniku (informacija dobijena direktno od proizvodjaca) tako da sto se tice "sinergije", AV Impuls ima kombinaciju koja je apsolutno na mestu - mislim na Neat/Exposue naravno. Neka moja iskustva govore drugacije u odnosu na ono sto si napisao. Slusao sam par kombinacija Naim/Neat i to svira odlicno. Neat/Expo kombo svira jednako dobro. Tonski onoliko drugacije da se pitanje "sta je bolje" moze apsolutno podvesti pod pitanje licnog ukusa i afiniteta. Sa druge strane, misljenja sam da Naim elektronika najbolje svira sa Naim zvucnicima. Po mom subjektivnom iskustvu tu (na moju zalost) Neat nema sta da trazi.

Takodje ne vidim sta tu ima Neat i Naim da "trpe"? Pozicija sa koje ti nastupas je klasicna "audiofilska" opterecenost "sinergijom" brendova i mistifikacijom iste. Gluposti. Veruj mi. Sta mislis kako Dynaudio i NAD "trpe" sto nisu pod istom distributerskom kapom(?) ili Arcam i Monitor Audio? (da ne nabrajam dalje...) Sve su to brendovi o cijim kombinacijama i sinergiji se pricaju price i pevaju pesmice a vidis, meni Arcam bolje svira sa nekim drugim zvucnicima. NAD takodje. Mani se forumskih "legendi" i marketinskih trikova. Da li si ikada cuo u direktnom poredjenju Naim i Exposure pojacala na Neat zvucnicima da bi ovako nesto mogao da napises? Ja jesam, govorim iz iskustva.

Pre par godina na CES-u je najzapazeniji "budget" sistem bio Neat i Exposure. http://www.sonicflare.com/archives/he2006-neat-motive-2-and-exposure-2010-s-series-take-the-cake.php .

Americki distributer zastupa paralelno Neat i Expo. Za jace modele Neat-a koristi Chord amplifikaciju. Sta ti to govori? Nije u hi-fi sve crno belo. U stvari nije nista.

Poznajem coveka koji uz Naim Super Nait slusa neki zahebani Sonus Faber i nema nameru da ga menja! Jel treba da spomenem da je imao prilike da kod nas u salonu cuje Neat?

Da se razumemo, nemam nista protiv Naim-a. Naprotiv. Imam protiv ovakvog nacina razmisljanja. Kazes da ti "sektasenje" u hi-fi prija. Meni ne, ni u hi-fi a ni generalno. To je ogranicenost, zatucanost... a to je slozices se, bez veze. :wink: Danas su neki zatucani srusili pola centra Beograda. Sramota.

Pozdrav, NHF. :cheers

P.S.

Ima jedna firma koja takodje sa Neat-om svira jako dobro. Dodji na sajam da cujes.

:wink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...