Jump to content


LINN & NAIM republika


sondek

Recommended Posts

Novi broj je za republikance - poslastica. :wave2 Malo mi je zao sto cika Zoki nije dobio i jedan 555PS da overi i to u kombinaciji, ali onda bi saranio previse ostale :lol:.

A kome je dosta - moze da predje i na online What Hi-Fi? - ima nesto vrlo zanimljivo.

Naim NDX :lol:. Taman da se pocne sa njima, pa se onda doda i DAC. I 555PS. I onda bar jedan super-capovan 282 :D.

Jedina mana WHF-a je sto su autori.... paaaa.... Ajde za pocetak ovako: Nije Zoran Karapandzic. :thumbsup2.

Link to comment
Share on other sites

Da zaista,jedan je Zoki.Moze rame uz rame uz Martin Colomsa i Alvin Gold-a imao sam osecaj da ga slusam dok sam citao,a bilo je i za ljubitelje tehnickog opisa vise nego dosta.

Ako bog da jedan N.dac ce na uporedni test sa Karik/Numerik kombinacijom.Taj uredjaj je bukvalno sahranio trziste SH Naim CD-ova.Krenusmo na jednoj drugoj temi od cd5i za 1000,pa za te pare videh servisiran CDX sa novim mehanizmom,a CD5i za 450.Onda mi paja posalje post za CDX2 u garanciji za 2000.Ja ga nadjoh novog sa 2+3g garancije za 2000 GBP(2400E),a onda i polovan CDX2 za 1350GBP.Sve sto fali tim plejerima je digitalni izlaz do doticnog N-DAC-a.Iskreno zalim ljude koje pare izgubise u tako kratkom roku(zato se bezbedno drzim vintage opreme,ona cak poskupljuje).S druge strane nije lose iskoristiti priliku da se dodje do "jefitnog" i skoro novog CD-a.

Pogledajte sta moj omiljeni Naim SH dealer James (tomtomaudio) ima u ponudi(idete na preloved),sve je veca: http://www.tomtomaudio.com/

P.S. Ne propustite priliku da odsvirate malo bubnjeve,ja sam se vec izveshtio (Bujodraze -raspali!!!)

Link to comment
Share on other sites

Doticni tomtom je odlican, a CD X2 moze da se prepravi da ima digitalni izlaz. Tj. moze Naim da ga prepravi za tebe - samo onda mu iskljuce DAC totalno i naprave ga u transport. Kvalitet takvog CD X2 kao transporta je identican onome koji daje CD X2 - 2, tako da nije bacanje para... samo moras posle da platis jos :wave2. Tuzno, ali cuj, uvek izlazi novo. S'druge strane, CD X2 :thumbsup2 . Odlican je to plejer i bez DAC-a.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Royd Eden.Odlican zvucnik za male prostore u foumskim oglasima za smesne novce viewtopic.php?f=21&t=18876 ,rucni rad cuvenog engleskog entuzijaste J.Acroyda(tako i izgledaju).Poslat direktno iz fabrike od strane Mr.Acroyda odusevljenog cinjenicom da ovde neko zna i postuje njegov rad.Slusao sam ga cesto kod prijatelja.Uz nait high-end kombinacija.Za oko 500E i pojacalo i zvucnici,fali samo jos Linn gramofon na izvoru za Best buy sistem do 1000E.Vecina danasnjih sistema od 2-3000 bi se osramotila pored ove kombinacije.Stvarno mi nije jasno kako to neko nije otpazario vec dosad,a kupuju se svakakve gluposti za 5 x vece pare. :thumbsup2

Uz Linn Kan,Harbert i Rogerse ziva legenda britanskog zvuka. :cheers

Link to comment
Share on other sites

A kome je dosta - moze da predje i na online What Hi-Fi? - ima nesto vrlo zanimljivo.

Naim NDX :thumbsup2. Taman da se pocne sa njima, pa se onda doda i DAC. I 555PS. I onda bar jedan super-capovan 282 :cheers.

Interesantno je da Naim NDX na ulazu podrzava najvise 24/96 (Flac i WAV) bilo preko UpnP ili preko USB prikljucka. Preko SPDIF podrzava 24/192.

Link to comment
Share on other sites

Ima zanimljiv thread na Naim forumu, gde se stice utisak da NDX treba da zvuci bolje nego HDX. Ja sam se malo cudio, ali mislim da je HDX i dalje bolji izbor, bas zbog te mogucnosti da koristi 24/192 kroz mrezu.

Meni je HDX-SSD idealno resenje, uz neki NAS negde vec na mrezi. Naravno, ko ima para, moze da uzme NDX za drugu sobu, ako mu je neki Uniti slab.

P.S.

http://forums.naimaudio.com/eve/forums/ ... 1562924437

Link to comment
Share on other sites

Potpuno se slazem. Prednost HDX je ne samo u tome sto podrzava vecu rezoluciju na pojedinim ulazima nego pre svega u tome sto ima ugradjene diskove. Samim tim cela problematika sa prenosom podataka preko mreze otpada, odnosno postaje od drugorazrednog znacaja. HDX-SSD je jos jedan korak u pravom pravcu. Jedino sto je prva verzija HDX imala prilicno male diskove ugradjene: 400 GB. Doduse u raidu ali to je za danasnje pojmove premalo. Ne znam koliko su veliki ovi SSD u novoj verziji, ali verovatno nisu puno veci jer su SSD diskovi jako skupi jos uvek.

Link to comment
Share on other sites

Da to je vec problem. Jer sta da radis sa 16 GB diskom ? Trebalo bi da postoji opcija da mozes sam, bez nekog posebnog znanja, da zamenis disk u uredjaju i stavis recimo neki veci. Ovako to moze da uradi samo ovlasceni servicer ... Mada - kad bolje razmislim - to ne bi trebalo da bude show stopper ...

Link to comment
Share on other sites

Da to je vec problem. Jer sta da radis sa 16 GB diskom ? Trebalo bi da postoji opcija da mozes sam, bez nekog posebnog znanja, da zamenis disk u uredjaju i stavis recimo neki veci. Ovako to moze da uradi samo ovlasceni servicer ... Mada - kad bolje razmislim - to ne bi trebalo da bude show stopper ...

Zapravo, show stopper su dimenzije. Zato i ima samo jedan disk od 1GB - hteli su oni da stave dva, u RAID1 - ali ne staje.

Link to comment
Share on other sites

Moja razmišljanja su išla u pravcu UnitiServe-a, a sad najava NDX-a. Pitanje je šta uzeti, HDX otpada zbog cene.

Pa, mislim da UnitiServe i nije bas najbolje resenje... bar po onome sto sam cuo :

http://forums.naimaudio.com/eve/forums/a/tpc/f/48019385/m/4892984337?r=4482947437#4482947437

E sad, NDX bi trebalo da je blizu. Moraces da se igras pravljenja servera, ali mi se cini da je napravljen da zvuci bolje.

Link to comment
Share on other sites

Sondek, evo Sondeka.Šta misliš o ceni?Prodavac ima svašta još u ponudi.

http://www.audio-kontakt.com/index.php?page=view_ad&id=4086

Skupo,meni je preskupo da platim 1000 moju Valhalu sa Itokom koji je klasa vise od Akito(koju sam btw. prodao za 750).Poludeli prodavci,a jos i funta skocila pa je i iz UK sve skuplje.Taj primerak vredi po meni max 700E ili 800E za ljubitelje rosewooda(u prirodi je prelep,ovo je neka losa slika) i kao nov je kostao vise zbog finisa i to oko 20%. Mogao bi i da vrati stari mat od coje,za pocetak.Ako je vec hteo neku promenu mogao mu je okrenuti stranu :cheers

Nikola koliko kosta taj novi Ovator,vidim da je za razliku od prezahtevnog starijeg brata naglaseno na sajtu da je podesan i za skromnija naim pojacala("more modest").Daleko sam od zelje da ikad promenim SBL,ali bi ih voleo cuti.Jos uvek mi je zao sto onomad na prezentaciji nije bilo prilike da se cuju sa necim iz viseg ranga odvojenih stepena.Kako sam cuo, came u podrumu. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Oko ovog bi se valjalo potruditi http://cgi.ebay.co.u...=item1c158fcfc4 .Primerak Sondek Valhala/Ittok (identican sa onim koji je bio moj) sa jednim bitnim dodatkom Linn Troika zvucnica:facehearts .Specificna po tome sto se montira sa tri srafa u na za to spremljene rupe na Ittok headshelu-nema ni teorijske sanse da omanes u geometriji,a pritom kontakt savrsen,sto se mene tice jos Lingo napajanje i :cheers

Za one sklone perfekciji jedan najnoviji,kompletno opremljen exdemo SE Sondek za buy it now oko 10500 funti,nov 14400funti.Bas me zanima dokle ce stici aukcija. http://cgi.ebay.co.uk/Linn-Sondek-LP12-SE-/220670348557?pt=UK_AudioTVElectronics_HomeAudioHiFi_Turntables&hash=item3360fa4d0d

Link to comment
Share on other sites

Pa, mislim da UnitiServe i nije bas najbolje resenje... bar po onome sto sam cuo :

http://forums.naimaudio.com/eve/forums/a/tpc/f/48019385/m/4892984337?r=4482947437#4482947437

E sad, NDX bi trebalo da je blizu. Moraces da se igras pravljenja servera, ali mi se cini da je napravljen da zvuci bolje.

Hvala za link. Pratio sam Naim forum priliÄno povrÅ¡no poslednjih dana, tako da mi je ovo promaklo.

Link to comment
Share on other sites

Nikola koliko kosta taj novi Ovator,vidim da je za razliku od prezahtevnog starijeg brata naglaseno na sajtu da je podesan i za skromnija naim pojacala("more modest").Daleko sam od zelje da ikad promenim SBL,ali bi ih voleo cuti.Jos uvek mi je zao sto onomad na prezentaciji nije bilo prilike da se cuju sa necim iz viseg ranga odvojenih stepena.Kako sam cuo, came u podrumu. :cheers

Preporucena cena je £2,995, uz doplatu za neke varijante finisa. Konstrukcija je vrlo slicna kao S-600, kutija je nesto kao kompresiona (nije bas refleks, postoje vents, ali kontrolisani - deluje da nece imati problema sa relativnom blizinom zadnjeg zida), niskotonci su manji (papir, gumena vesanja...), a srednje/visoke i dalje proizvodi BMR jedinica! Doduse BMR nema svoje nezavisno vesanje kao na S-600, ali jeste izolovana od glavne kutije. Da, za razliku od S-600 za S-400 (za sada) ne moze da se uzme SNAXO.

Deluje skupo, ali kazu da lepo radi vec uz Nait XS - sto znaci da nije preterano zahtevna kutija. Ako nista, ako bude demo, trebalo bi da lepo radi makar je terao i SNait. Doduse, ja sam uvek tvrdio da je za S-600 minimum bar 282/250 (mada bi rado probao 82/135). Tako da se meni cini da je ovde, realno, 202/200 ono sa cime treba poceti razmisljati.

Nazalost, i dalje su osetno veci nego SBL. No, mozda se pojavi i neki S-200 ili S-300... Ova BMR jedinica zasluzuje da se koristi na sve strane.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...