Jump to content


LINN & NAIM republika


sondek

Recommended Posts

Nesto se pricutasmo,pa da nabacim jedan perfect match uz linn-naim koji sam ovih dana imao na slusanju,a naravno potom "slatkish" i kupih-cijena prava sitnica.

U pitanju je SUPEX SDX 1000 ili ti Linn asak u drugom telu(Supex je u vreme asaka radio za linn).Uz linn konverter i "midle of the road" Linn Axis sa basic+ sam se vec poceo privikavati na cd kao izborni medij(uglavnom zbog izbora muzike)-kad djavo dodje po svoje.

Taj supex tako dobro radi sa linnom da sam iskljucio CD i ne slusam ga vec 15-tak dana.Preslusao sam gomilu ploca ispocetka,dve nove sam kupio i samo smisljam kako do kojeg novog vinila.Axis koji sam dosad slusao sa ortofonom mc15mk2,odjednom zazvuca kako treba-bolje nego 2-3xskuplje vrteske koje cuh u svom sistemu.Pozeleo sam posle dugo vremena da slusam glasno muziku.Izuzetno neopterecujuc zvuk,sa mnogo novih detalja u odnosu na ortofon i linn k9 koje sam cuo sa ovom vrteskom.Dok se sa numerikom zadovoljim sa par wati u kojima se ''sve'' cuje,ovde zadovoljstvo raste sa svakim watom vise-satima bih mogao slusati bez opterecenja glasnu muziku.I to me tako lako vrati u vremena dok sam imao Sondeka,i tu dodje DJAVO po svoje sve sa recenicom: "Milane pomisli kako to samo zvuci sa Sondekom,misli malo na sebe,pusti more ,decu,kucu,posao,novi auto(iovako nikad bolje nije isao i sta ce ti kojidjavo klima-da se razbolis), hleb i mleko i ostale kojestarije svakodnevnog zivota,jedan je zivot da se zivi bez Sondeka".

I eto tako to svake noci ima sta da te probudi u hladnom znoju il' djavo ili savesni andjeo-ne znas koji je gori.

Pa rekoh da podelim ove muke s nekim grupna terapija u ovakvim teskim zivotnim situacijama(i obolenjima) pomaze.

Pozdrav

Sondek

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Naim DAC je zvanicno predstavljen novinarima...

http://www.malcolmsteward.co.uk/?p=1409

http://whathifi.com/News/Naim-launches- ... tal-input/

Od zanimljviosti:

- S/PDIF signal se bufferuje u RAM, pa odatle ponovo salje dalje. Znaci, nije klasican reclock, vec buferovani ulaz. Oni kazu "zero jitter".

- Ima punu podrsku za IPod, i prvi je, bar kazu, high-end DAC koji to podrzava.

- USB ulazi podrzavaju 24b/768kHz ! Testiran je na 300kHz zvuku!

- Naravno, upgrade-able je sa dodatnim napajanjima :thumbsup2.

Ja jedva cekam da cujem. :thumbsup2:thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

...Malo mi ti "novi" momci u Naimu previse naginju "onostranom",i za Ovator i za Dac su po novinama to konacno uredjaji koji sad vec dobro rade i sa drugim uredjajima.Gde se smetnu glediste:"Postoje samo dve vrste hi-fi-a :

1.naim

2.ostali

No dobro ,nije bas tako sve crno belo i meni su svojevremeno poslali koje su to jos tri firme koje dobro rade sa naimom,bili su to Royd,Epos i naravno Linn.Vise tu pricu prave fanovi nego sam naim.Meni licno odgovara sinergija koju sam licno proverio i koja cesto i vise znaci nego sam kvalitet uredjaja,ne mislim naravno na naim nego uopsteno.Nedavno sam tu pricu potvrdio i sa svojim prijateljem Milanom Karanom-Karan Acoustic,i njegovi uredjaji rade odlicno sa njegovim jer su pravljeni "istim uhom",ali sta ces ljudi vole experiment.Nije za zameriti samo sto provedu godine u dismath-u,a onda otkriju da je zemlja ravna.

Procitah naravno o naim dac-u,toliko su bili protiv odvajanja dac-a od cd-a.Govorili su vise stete nego koristi,verovatno su kvalitetno resili jitter problem kako se i navodi u tekstovima-to im je bila prica zasto dac ne odvajati,a i plejeri nisu imali digitalne izlaze bas zbog toga.Mislim da je tu stavku linn resio pre vise od 15 godina stavivsi na numeriku Sync link opciju za njihove plejere- cime se jitter resava potpuno,tu mi je funkciju Karan tehnicki i logicki pojasnio potvrdio da je to odlicno resenje.

Doduse sad se i pojavila potreba zbog velikog broja digitalnih izvora,pa je velik broj ulaza na naim Dacu praktican,a i svim tim izvorima daje isti karakter zvuka svim ovim uredjajim sto je odlicno.Tako mi fali jedan opticki ulaz da cujem mezzo tv preko numerika.

P.S. ...Zapisah se o digitalijama,a vec mesec dana odkako sam kupio novi MC(SUPEX) za mog linna CD plejer drzim ISKLJUCEN,bavim se "naucno istrazivackim" radom po svojim starim dobrim vinilima.

Link to comment
Share on other sites

Epos, kazes(?)... :lol:

Epos 14,stara legenda.Pri proizvodnji je koristen naim nap 250,prakticno za to i napravljen.Napisao sam:svojevremeno,za ove nove epose ne znam.To je bilo u vreme dinosaurusa,pre interneta-poslali mi iz naima lepo papirno pismo,neki Mr.Tucker,znaci sa T,ne sa F mister.Ja sam mu lepo vratio goluba i jednu novcanicu od 500.000.000 dinara za informaciju znaci to je bila '93-'94 hiperinflacija.Vrednost je bila 1x10[*]-14 funti,pa su zadrzali kao suvenir.

Neat nije bio na spisku.Kad vidis neat logo vidis da je match-cak i vizuelni.Sad bio bio verovatno na spisku pri vrhu.

Enivej,sva pitanja koja se upute naimu dobijaju brze i vrlo konkretne odgovore ,suport im je odlican.Isto je i sa linnom, svojevremeno su mi poslali deo besplatno,iako sam samo pitao za vrednost,pa je deo vracen njima,a onda su sa pisma isekli nalepnicu na kojoj je pisalo da se ne moze isporuciti zbog sankcija i ponudili da ga posalju bilo gde.

Link to comment
Share on other sites

Neat nije bio na spisku.Kad vidis neat logo vidis da je match-cak i vizuelni.Sad bio bio verovatno na spisku pri vrhu.

Ja mislim da tada Neat nije ni postojao. ( možda i grešim pa neka me Sonic ispravi )

A da su su sada pri vrhu, jesu, ako ne i na prvom mestu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja samo da odgovorim na sondekovo pitanje: Emotivan sam, mada mi fali jedna linja ka pozornici da upotpunim dozivljaj. :wave2 Cekam na istu... Takodje sam nesto prehladjen pa ubrzano usviravam emociju - kad vec nisam za ljude, bar me muzika trpi :wink:

P.S. Kad smo kod vrha, ono o cemu sam malo citao na Naim forumu, a sto bi voleo da cujem je Piega. Navodno riboni, a match za Naim :wave2 - i za jos ponesto... uglavnom se kao match spominju i Arcam i Accuphase. Nazalost, nema nigde da se slusne.

Sumnjam da je sinergija kao Neat, ali deluje da mogu da budu jako dobre kutije.

Link to comment
Share on other sites

Ima po forumima raznih match-eva.Uglavnom subjektivni dozivlaji slusalaca.Za razliku od nas napolju ti je normalno da poneses iz radnje nesto kuci na nekoliko dana,pa zato ima vise iskustava.Kod nas je najcesca rekla-kazala prica.

Jedan dobar dealer promovise neke Guru zvucnike cudnih dimenzija uz naim.Covek je inace ekspert za naim -pa kome treba sta novo ili polovno sa garancijom,preporucuju ga mnogi.www.tomtomaudio.com

Obratite paznju pri porucivanju neceg iz engleske da vas uredjaj od 400 funti moze sa svim globama izaci 1000E -tako sam prosao sa numerikom (postarina i osiguranje 155 funti!!!,carina,spedicija,porez i polako dodje na 1000).Zato se i bojim poruciti nac 82,cekam ukidanje viza -za te pare mozes videti sveta.

Nikola sad vec jako zelim cuti tvoj sistem,zbog emotiona.

XS opasno nahvalise u novom hi filesu.Odlican prikaz i reklama za republiku

Pozdrav

Sondek

Link to comment
Share on other sites

Problem sa XS-om je sto One-HiFi daje na review jednu komponentu. Prava stvar bi bila da se da na review pojacalo, pa onda, za nedelju-dve, podmetne revieweru i *Cap. :heat Pozive na susanje planiram kad zavrsim neko ludilo po stanu (moram da radim moleraj) i konacni tweak sistema: nova strujna uticnica, sama na svom, novom automatskom osiguracu, samo za audio. A i necu da slusas gramofon kad imam predpojacalo koje mora da se ubada u struju :D.

Primam savete za strujne uticnice. Novi kabl ce, skoro sigurno, biti Lapp, uzidan, ali ne znam cime da ga terminiram. Trenutno jedino Oyaide pada na pamet...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

...E pa republikanci 17.10. je Dan Republike.

Centralna proslava Holiday Inn 17.10. 12-20h.Prisustvo obavezno,garderoba: crno sa hromiranim detaljima,takodje dozvoljen i "military-olive" stil. ;)

Nadam se da ce biti Vinila na popustu i Sondek+Aro+Armagedon na izvoru,ako ne bice Sondeka bar u publici.

Poziv za sve forumase iz No Naim sveta na osluskivanije ;) ,a potom i prelaz u "sektu".

Pozdrav cenjenom forumu

Sondek

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Prijatelj iz Slovenije nam je poslao par fotki sa desavanja u Ljubljani uz komentar ;) .Pogledajmo za zagrevanje viewtopic.php?f=27&t=15971&p=227875#p227875 ,nadam se da ce i ovde biti za :thumbsup2 .Bilo bi lepo konacno cuti Naim zvucnike-dodje mi da rasklopim SBL pa da dodjem sve sa tubom silikona.Na pr. Ovator bi lepo upotpunio jedan kompletan NAIM sistem i napravio dogadjaj za pamcenje.

Link to comment
Share on other sites

Poštovana NAIM re-publiko,

"aktivno" uÄestvujem u restauraciji jednog NAIM pojaÄala.

U pitanju je Naim Nait 1 , koji je ostao bez svog originalnog kuÄiÅ¡ta. Radi se o jako lepom primerku starog engleskog

industrijskog oblikovanja iz kasnih 70-ih/poÄetka 80-ih.

Ponudio sam ruku za izradu Äelne ploÄe iz Gravoplast plastike.

Ista Äe biti iza originalne Äelne ploÄe koju je NAIM poslao po poÅ¡ti ali je jako tanka!

Poslali su i nalepnicu za zadnju stranicu kutije!

Vlasnik je izradio nacrt za potrebne izreze.

Pristupili smo unosu koordinata ...

Sledila je izrada nekoliko ploÄica u raznim bojama. Na žalost ispraznila se i baterija na fotiÄu.

post-4988-128510923566_thumb.jpg

post-4988-12851092359_thumb.jpg

post-4988-1285109236_thumb.jpg

post-4988-128510923607_thumb.jpg

post-4988-128510923614_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

@ Alan

Veoma lep prikaz; drzim palceve da sve ispadne onako kako ste zamislili i ocekujem jos informacija, kako slikovnih, tako i tekstualnih. Fino je to pojacalo, slusao sam ga vise puta u osamdesetim. Nekome moze da bude za B ili C sistem, a nekom, bogme, i za A masineriju :lol:

Mislim da bi ovo trebalo prebaciti u posebnu temu kao sto je to cest obicaj po forumima.

@ svi,

Da li znate koja je nasa poznata firma pocela biznis sa pravljenjem replika Naim-ovih pojacala u domacoj radinosti?

Link to comment
Share on other sites

Ne. Koja?

Reci cu, ali neka ostane jos malo ovako ... da gushtaju ljudi.

Inace, kada sam to slusao u Tehnoprometu kod crkve Sv. Marka radilo se o razbijenoj kombinaciji sliÄnoj onoj koju @sondek trenutno prodaje, a kutije su bile razliciti bookshelf modeli Heybrook-a, gramofon isto njihov, glava Goldring. Naravno, sam dizajn kutija i sve drugo sto moze doci pod znak upitnika zbog eventualne povrede intelektualnih prava je bilo u dovoljnoj meri razlicito (ovo kazem da unapred odagnam sumnju pojedinaca). Lepo je to sve zajedno sviralo u sali od oko 40kvm. Ne znam koliko je komada uradjeno i sta je sa njima bilo, pa ako neko zna nek kaze.

Link to comment
Share on other sites

Super izgleda posao, Alane. Deluje da ce tek da bude dobro... :)

Hocete li re-cap-ovati Nait-a? Koji su dalji planovi? I sta planirate da terate njim? To je i dalje fantasticno pojacalo za neki B,C... sistem.

PojaÄalo ide u refreÅ¡ komplet. PomoÄi Äe i neki drugi soforumaÅ¡i sa Slo foruma. Takvi DIY-eri, Å¡to znaju da vihte lemilicu.

Naravno, da Äu vas usput obaveÅ¡tavati o napretku ovog projekta.

Link to comment
Share on other sites

Reci cu, ali neka ostane jos malo ovako ... da gushtaju ljudi.

Jel' znaš onu foru:

Lik: Ruljo, jel' znate kako se budale drže u neizvesnosti?

Rulja: Kako? Reci nam.

Lik: Reći ću vam sutra.

Rulja: Ma, reci nam sada, reci nam, reci nam,.... :)

Nekako sliÄno je i Brian u "Life of Brian" postao Mesija. :)

Link to comment
Share on other sites

@ Alan

Veoma lep prikaz; drzim palceve da sve ispadne onako kako ste zamislili i ocekujem jos informacija, kako slikovnih, tako i tekstualnih. Fino je to pojacalo, slusao sam ga vise puta u osamdesetim. Nekome moze da bude za B ili C sistem, a nekom, bogme, i za A masineriju :)

Mislim da bi ovo trebalo prebaciti u posebnu temu kao sto je to cest obicaj po forumima.

@ svi,

Da li znate koja je nasa poznata firma pocela biznis sa pravljenjem replika Naim-ovih pojacala u domacoj radinosti?

Da, da obaveÅ¡tavat Äu cenjeni publikum. Å to se tiÄe nove teme, pa nisam siguran. Nije to moj projekat.

To sam samo želeo da podelim sa vama, entuzijastima i bolesnicima, kao što sam i ja!!!

:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...