Jump to content


Marantz SM-80 i Marantz SC-80


brera

Recommended Posts

Naleteo sam na ove komponente pa me interesuje da li ovo vredi 600e ? Uredjaji su dobrom stanju nisu izgrebani i sa daljinskim je... Nisam u toku sa cenama pa vas zato i pitam da se ne izritam 600e a da to vredi mnogo manje :cheers

Link to comment
Share on other sites

Ðко је у очуваном Ñтању, купуј.

Ðко је потпуно иÑправан, купуј.

Ðко има оригинални даљинÑки, купуј.

И ако је још Шампањ боје :cheers ,Купуј.

Према ÑервиÑном упутÑтву, и нема Ñкупих елеменета!

8) зеоÐ_Ридер

Link to comment
Share on other sites

Moje iskustvo je da je preamp SC80 jedan od dva najgora preampa koja sam posedovao ikada. Potpuno osrednja elektonika sa bednom sekcijom napajanja i zalosnim cipom kao ulaznim selektorom kao na osrednjim integralcima. Imao sam sampanj verziju sa stranicama od punog metala. Zvuk jad i beda, tanak, nikakav. Prava komercijalna prevara upakovana u svetlucavi, sjajni omot. Ne bih za njega dao vise od 80-90 EUR.

Link to comment
Share on other sites

Moje iskustvo je da je preamp SC80 jedan od dva najgora preampa koja sam posedovao ikada. Potpuno osrednja elektonika sa bednom sekcijom napajanja i zalosnim cipom kao ulaznim selektorom kao na osrednjim integralcima. Imao sam sampanj verziju sa stranicama od punog metala. Zvuk jad i beda, tanak, nikakav. Prava komercijalna prevara upakovana u svetlucavi, sjajni omot. Ne bih za njega dao vise od 80-90 EUR.
Link to comment
Share on other sites

Sc-80 je kostao od 1000 do 1200 dm(1991),a sm-80 je bio od 1400 do 1600 dm iste godine u Nemackoj,u funtama tj. u Engleskoj je preamp bio 480 a snagas 500 funti.U Nemackoj (stereoplayu,audio-u,hifi vision-u i stereo-u je sc-80 bio prosecno ocenjen,posebno su mu pohvalili phono sekciju u stereoplay-u,koju su stavili u klasu vise).E sad koliko to vredi objektivno danas tesko je odrediti.Mozda,verovatno ako ZoranBG kao nas vrhunski strucnjak tako kaze,ipak je izuzetno kompetentan i jako strucan da da realno misljenje preamp i nije nista posebno,mozda zaista ne vredi puno po kvalitetu samom(80-90 evra),ali je ipak Marantz,ima i daljinski.A to je ipak dovoljno za neku njegovu trzisnu vrednost od 150 evra,treba postaviti pitanje koliko bi ga vi cenili da je vas(ja ga ne bi dao ispod 150,zbog navedenih razloga a i razloga sta se sve prodaje po toj ceni kod nas).Snagas u ovom kompletu predstavlja ipak svetliju tacku,uz po meni vrednost od nekih 250 evra.Tako da je cena od 600 evra za taj komplet po meni previsoka.400-450 evra je po mom misljenju realna cena,plafon tj. maksimum koji moze da se trazi je 500 evra(a da se realno plati maximum 400-450 i da bude u odlicnom stanju).Shvatam da ima i ljubitelja koji bi bas taj komplet kupili i da njima mozda ovo vredi i vise(zato sam i naveo cifru od maximum 450 evra),ali treba biti realan(400 evra).Treba cuti ovu kombinaciju sa necim u istoj klasi cene,pa prosuditi pre kupovine.

Link to comment
Share on other sites

Da... imao sam upravo takav kao sa The Vintage Knob-a. A neki kazu da je i taj Sony los... koliko se secam Prekobare je pisao o tome, a cuo sam i od drugih ljudi, sam nemam iskustava.

Sto se Marantza tice, taj model ima ono LC79xx kolo kao ulazni selektor a koje uvek lose boji zvuk i koristilo se na pojacalima nize/srednje i vise srednje klase (neka od HK pojacala). Koristilo se i na nekim jevtinim pretpojacalima tipa Teac PRA1200 itd. Sekcija napajanja je imala par 2200 MFD kondenzatora i to je to - losije nego na solidnim modelima deset godina ranije...

Kvalitet komponenti je bio kao da ste izvadili preamp sekciju iz nekog osrednjeg integralca. Pa ovaj Sony TAFA5ES koji imam poseduje tri puta bolji preamp.

Sa snagasem nemam iskustava ali je retkost da firma napravi izuzetan snagas a grozan preamp (ima izuzetaka ali ih je malo). Bio bih vrlo oprezan.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...