Jump to content


AMAZON


boskogit

Recommended Posts

Sa Visa Virtuon (Rajfajzen banka) kod ukucavanja broja i verifikacionog koda skinu 0,01 € radi provere validnosti kartice.

Mozda je problem kod tebe sto nemas ni tih 0,01 €?

Vrlo moguce, ta kartica je valinda na dosta sajtova. Dobro si to rekao, ja nisam znao, cesto vidim na svom bilansu gomilu skidanja po 0.01e ali nisam skapirao sta je.

Link to comment
Share on other sites

Javiću Å¡ta sam uradio, Äisto da imamo joÅ¡ jednu korisnu informaciju...

A verovatno ću izvaditi i Erste karticu zbog nekih drugih sajtova.

Sa usa amazona sam proteklih godina uzimao preko american express kartice i to je iÅ¡lo bez problema, doduÅ¡e to je drugaÄiji tip kartice...

Link to comment
Share on other sites

Sa Erste poklon visa karticom mozes prakticno sve da placas (internet, kafane, radnje, butici, pumpe, avio karte, ...), ali ne i da podizes gotovinu sa bankomata (nema pin kod), kao ni da proveravas stanje na istom!

Svaki sajt uzima to malo dinara kad proverava da li imas sredstava na racunu. Obicno je dovoljno da imas 10 centi ili penija, pa da prihvate porudzbinu. Zavvi i thehut nekad uzmu 4 din. u tu svrhu, ali ne uvek (da me pitas zasto je to tako, ne bih znao da ti kazem)!

Link to comment
Share on other sites

…ja sam se presabirao par dana i na kraju izvadio Visa poklon karticu u Erste banci ! Nema cekanja, udjes, platis i dobijes karticu za 2 min. , pa pravac kuci da porucujes!

Kartica je debitna, dinarska, i samim tim nema nepotrebne zbrke oko funta-evro komplikacije! Banka skida dinare po prodajnom kursu date valute (dakle, moze da se pazari i u dolarima, jenima, bla bla), na tebi ostaje samo da se odlucis za najpovoljniji kurs. Kao sto smo utvrdili, za zavvi i thehut he najbolja opcija funta! Kad vadis karticu, moras da uplatis 1000 din. od kojih se odmah oduzima 150 za vadjenje kartice, pa ostaje 850 din. Svaka sledeca uplata ne moze da bude manja od 1000 din. (to je jedino ogranicenje). Svaki put kad uplatim lovu, trazim da mi odstampaju kretanja na racunu (besplatno) i uvek imam uvid u troskove.

Kakav je to poklon za koji ti unapred naplate 150 dinara?

Link to comment
Share on other sites

I to i sto ne mozes da pratis stanje preko neta. To je dosta losa osobina. Ja cesto pogledam stanje svoje kartice, sta je naplaceno koliko itd. Znaci preko erste kartice ti prakticno ne znas koliko ce ko da ti naplati? Mozes samo da predpostavis? Ne dopada mi se ta opcija uopste. Preko banka intese ja mogu sve da pratim, cak da vidim naplate koje se jos nisu izvrsile itd. Jel kao sto sam vec spomenuo u nekom gornjem postu, desi se da naplate vise nego sto treba, lepo je imati uvid u stanje.

Link to comment
Share on other sites

@Denis - uvek postoji neko inicajlno placanje. Nikad nista nije džaba. Ili polazes neki ulog (u Raifaisen banci je 20 evra obavezno za otvaranje deviznog racuna), ili platis tu papirologiju - to te dodje 150 din. za Erste. Kartica se zove poklon zato sto tome i sluzi - ne dajes nekome za rodjendan, diplomu, svadbu i sl. pare na ruke, vec kupis tu karticu i na taj racun uplatis koliko si isplanirao, pa onda tu karticu koja dolazi sa lepim folderom poklonis tom nekom!

Ako pogledas samo placanje u Posti... sad da odes da uplatis 50 din., provizija je 30 din. Ako zelis da uplatis 5000 dinara, provizija je opet ista. Erste ti trazi za tu prvu uplatu 150 din. provizije, i dok ti vazi kartica zavrsio si sa time! Naravno, oni imaju jos neke sitne provizije koje se menjaju kvartalno, i tome uci u trag necemo nikada!

@Bluesman - Da, uvek je zgodno kad istog momenta mozes da proveris stanje! Meni je Erste na 300 m od gajbe, pa prosetam...

Link to comment
Share on other sites

Aaaa takav poklon. :thumbsup2

Ja mislio banka poklanja tebi, a ne banka prodaje tebi, a ti poklanjas nekom trecem, a taj treci daje nekom cetvrtom... ;)

Blago nama za banke i kladionice. Zemlja Serbia je u procvatu. „Zivela demokracija i promene, pa makar i na gore“ (prim. aut. – duuuugo ponavljani citat…) :bacanje

Link to comment
Share on other sites

@Denis - uvek postoji neko inicajlno placanje. Nikad nista nije džaba. Ili polazes neki ulog (u Raifaisen banci je 20 evra obavezno za otvaranje deviznog racuna), ili platis tu papirologiju - to te dodje 150 din. za Erste. Kartica se zove poklon zato sto tome i sluzi - ne dajes nekome za rodjendan, diplomu, svadbu i sl. pare na ruke, vec kupis tu karticu i na taj racun uplatis koliko si isplanirao, pa onda tu karticu koja dolazi sa lepim folderom poklonis tom nekom!

Ako pogledas samo placanje u Posti... sad da odes da uplatis 50 din., provizija je 30 din. Ako zelis da uplatis 5000 dinara, provizija je opet ista. Erste ti trazi za tu prvu uplatu 150 din. provizije, i dok ti vazi kartica zavrsio si sa time! Naravno, oni imaju jos neke sitne provizije koje se menjaju kvartalno, i tome uci u trag necemo nikada!

@Bluesman - Da, uvek je zgodno kad istog momenta mozes da proveris stanje! Meni je Erste na 300 m od gajbe, pa prosetam...

Ako ti Denise sta znaci otvori u banci intesi, ne uzimaju nista, i nemoras da imas nista na racunu. Jedino sto moras da uplatis devizama nemozes dinarima na taj racun. Ceka se 15 dana. Isto kao i u Erste banci.Neuzimaju ni tih 150 dinara. I mozes online da gledas placanje.

Skupstina blago tebi, meni je najbliza erste banka 7 tramvajskih stanica, zaista me mrzi, a ovako mi i odgovara.

Link to comment
Share on other sites

Ma zezam se malo.

Imam tzv. „paket“ u Rajfajzen banci. Visa kreditnu, Visa electron, Visa Virtuon, devizni racun, tekuci racun… I ono sto je najbitnije imam online pristup. Sam kupujem, prebacujem, prodajem devize, dinare… Dozvoljeni minus, nedozvoljeni minus, SMS uplatnice sa 10 dinara fiksne provizije na bilo koji iznos, predefinisane naloge, itd, itd…

U banku odem jednom godisnje, onako… Samo da bih video jednu zgodnu sluzbenicu ;)

:cheers

Link to comment
Share on other sites

Za one koji su propustili odlicna ponuda na zavviju se u akciji 3 diska za 10funti nalazi i 3-struki miles davisov workin', relaxin', steamin'. Fali samo ccokin' iz tog perioda. Ovo nije kompilacija, ovo su samo 3 regularna studio albuma stavljena u jedno izdanje.

Za 4e koiko ovaj disk kosta dobijate 3 njegova regularna albuma iz perioda miles davis quartet. Izdavac je Big3 zvuk je remasterovan sa analognih zapisa. Sasvim pristojno zvuci. Fenomenalna ponuda.

Disk se nalazi u kartonskoj korici, podseca na knjigu, a unutra se nalaze 3 CD. Dosta dobra ponuda. Za samo 4e ovo je sigurno best buy.

Evo i slike albuma. Dobar je i kao poklon, a zaista nije skup.

2is8svs.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ovo je super! Miles koji zvuci lepo - to je veoma retko, pogotovo za te novce!

Ovo mu dodje kao velika pomoc, saberemo sta valja a sta ne - da ne porucujemo na slepo.

U tu svrhu, saljem Gordon Lightfoot - Gord' s Gold, remaster (odlicno uradjen), lepo zvuci, sasvim solidan booklet sa kratkom istorijom. Izdanje ''Reprise'', ovde kaze kako je to division of Warner Bros. ! Sve u svemu - prezadovoljan sam, stvari poput Old Dan' s Records, Sundown, Steel rail blues, i ostale, itekako prijaju uz 'ladan Tuborg! :thumbsup2

post-16450-0-87835700-1312441756_thumb.j

post-16450-0-74637700-1312441773_thumb.j

post-16450-0-36651800-1312441788_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Ja sam u akciji 3 za 10funti nasao dosta zanimljivih stvari:

MIles Davisa

Aerosmith

Ozzy Osbourne

Leonarda Cohena

Lou Reed

Kenny G 2 albuma

Journey I album

toto IV

toto present

Keb' Mo' - fenomenalni akusticni blues

Bruce Springsteen Human touch

Bob Dylan - uzeo sam nashville skyline i time out of mind za sad...

itd

Cekam da mi stignu pa cu jaivti sta i kako se cuje...

Link to comment
Share on other sites

Evo i nekih novosti, od danas su mi ispod nekih (ne svih) porudzbina ubacili Free delivery in 2-3 working days!!! Isti slucaj kod vas?

Products In Your Order

Title Status Dispatch Date Ordered Pending Gift Wrapping Cost Moondance [CD] Despatched

03/08/2011 1 0 £0.00 £4.85 Delivery Method: Free Delivery - delivered in 2-3 working days Solid Bronze (Great Hits) [CD] Despatched

25/07/2011 1 0 £0.00 £3.35 Delivery Method: Free Delivery - delivered in 2-3 working days Ultimate Collection [CD] Despatched

25/07/2011 1 0 £0.00 £2.95 Delivery Method: Free Delivery - delivered in 2-3 working days

Link to comment
Share on other sites

imam jedan problem, pa da ne bih otvarao novu temu, reshih da potrazhim pomoc na ovoj temi.

od skoro imam nalog na ebay-u i uspeshno sam kupio par diskova, ali kada trebam da zavrshim sa uplatom u kojoj posreduje paypal, konstantno dobijam error "Sorry, we could not complete your request at this time." ima li iko predstave kako da reshim ovo jer ebay ne odgovara nishta kao ni paypal a iako gomila ljudi takodje ima ovaj problem, nisam uspeo nigde na netu da nadjem reshenje.

hvala unapred. ;)

Link to comment
Share on other sites

imam jedan problem, pa da ne bih otvarao novu temu, reshih da potrazhim pomoc na ovoj temi.

od skoro imam nalog na ebay-u i uspeshno sam kupio par diskova, ali kada trebam da zavrshim sa uplatom u kojoj posreduje paypal, konstantno dobijam error "Sorry, we could not complete your request at this time." ima li iko predstave kako da reshim ovo jer ebay ne odgovara nishta kao ni paypal a iako gomila ljudi takodje ima ovaj problem, nisam uspeo nigde na netu da nadjem reshenje.

hvala unapred. ;)

Pretpostavljam da imas otvoren paypal nalog.....

Ja bas zato ne idem na ebay sto moras paypal da imas....a to je za sad nemoguca misija za Srbiju.

Link to comment
Share on other sites

Tacno :)

A paypal nalog nisi ni mogao da otvoris na Srbiju jer je nema na listi...

Tacno tako. a vecina prodavaca prihvata samo paypal za naplatu. Prvo na ebayu je dosta privatnih prodavaca, kao ja i ti, koji prodaju svoje diskove, i paypal je najbolji za naplatu. kako on da skine sa tvoje kartice novac? Nemoze... Tako da ili promeni sajt za kupovinu, kupuj kako mi karticama, ili kupuj samo od firmi koje prihvataju karticu, sto znaci samo nova roba dolazi u obzir.

nadam se da smo ti malo pomogli u vezi teme.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...