Jump to content


AMAZON


boskogit

Recommended Posts

Sa huta mi se desila cudna situacija.... Narucim 8 albuma, i poslaju mi odma 3, a 5kom stoje tako nikom nista. javim im se ja, pitam sto ne salju, odgovore mi kao da trenutno nemaju diskove, da se strpim. Prodje skoro mesec dana. Porudzbinu nemogu da otkazem, a diskova nema. I evo tek danas su poslali preostalih 5 diskova.

Glavno je da stize. Ali bas sam se nacekao. :S

Tema je amazon a zavvi i hut su postali glavna tema....Zavvi treba da dobije svoju temu ocigledno...

Link to comment
Share on other sites

post-16450-0-36661700-1312301213_thumb.jpost-16450-0-77807500-1312301188_thumb.jpost-16450-0-57981400-1312301172_thumb.jpost-16450-0-28673300-1312300978_thumb.jpost-16450-0-72539900-1312300970_thumb.jpost-16450-0-70783400-1312300804_thumb.jpost-16450-0-40499600-1312300794_thumb.jpost-16450-0-12237500-1312300785_thumb.j

Da, presli smo na zavvi i thehut, amazon ostade negde iza!

Ja sam im usao u stos, ako kazu da nemaju na lageru i da mogu da nabave za tri radna dana, to odma' pomnozis sa tri i dobijes 9 radnih dana! Za sedam dana- ceka se tri nedelje... lazu, mammmmicu im... poljubim! :smile:

Uzeo sam The best of, da cujem kako to zvuci i ispitam teren sa njihovim albumima!

Saljem u attach-u kako izgleda Eurythmics, Beautiful south, i vec pominjani The Pogues!

Link to comment
Share on other sites

Uh super deluje. Ja imam neki best of kuci, kupljen pre 10 godina, ali razmisljam da kupim albume kad naletim na dobru cenu. Po meni licno best of eurythmics je odlican disk. Skoro sve pesme su bas hitovi...Vredi imati.

***Meni su iz nekog razloga sve naplatili skuplje. Jos nisam skapirao zasto. Mislim da je zbog odnosa funta-evro. Naplatili su mi dodatnih pola evra za svaku narudzbinu. Umesto na primer 12e naplate mi 12.48. Nije strasno to je 50 dinara...Nego nikad ranije to nisu radili...

Amy winehouse dogurala do 7.5e za samo nedelju dana. Pocetna cena za back to black je bila 4.85e pa onda 6.45e i sad 7.45 za standardni album. Cudo ako ne kupim, dogurace do 10e. A necu namerno da je sad kupim. Beozbrazni su. Pre bi uzeo deluxe za 12.5e :D

Ko o cemu ja o Amy...Bas bode oci. Bar moje....Al nikako da se vatam za novcanik...xaxaxa

Link to comment
Share on other sites

I ja sam primetio da su me nesto zavrnuli sa jednim diskom... Isti je bio iz ''ekipe'' 3 za 10 GBP ! Na kraju, ili mi je banka racunala funtu 125,00 ili su ovi nesto zeznuli.

Eurythmics je Sony GBP, sve ih je Sony pokupovao. Zvucno... sta znam, posteno ordradjeno, masno, to mi se svidja ! Mala zamerka - basovi se mozda malo vise isticu za moj ukus...

Link to comment
Share on other sites

I ja sam primetio da su me nesto zavrnuli sa jednim diskom... Isti je bio iz ''ekipe'' 3 za 10 GBP ! Na kraju, ili mi je banka racunala funtu 125,00 ili su ovi nesto zeznuli.

Eurythmics je Sony GBP, sve ih je Sony pokupovao. Zvucno... sta znam, posteno ordradjeno, masno, to mi se svidja ! Mala zamerka - basovi se mozda malo vise isticu za moj ukus...

E tako su i mene. Ja sam uzeo par tih 3 za 10GBR ali sam placao u evrima. I naplatili su mi 12.50e.

Uh ja to i volim, da su basovi malo definisaniji. Ovaj best sto imam od njih je dosta tanak tu.

Stvar ukusa ja mislim.

Sto se sonija tice u pravu si. Sve su zivo uzeli da izdaju. Ako imaju dobre matrice, ne bi trebalo da zvuci lose...

Link to comment
Share on other sites

Evo malo i Jose Feliciano-a... Legendarni album - Concert at the London Palladium - dupli CD !

Remaster je u pitanju, ali mislim da je solidno odradjen (par mana na originalnom snimku nije moglo da se dotera, ali ajd' )! Zamerki ima - prezentacija po malo suva, zice zametale malkice, sve ostalo je perfektno!

U attach-u se vidi sta je Sony BMG danas...

post-16450-0-95708400-1312304057_thumb.j

post-16450-0-91084800-1312304065_thumb.j

post-16450-0-57634800-1312304075_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Znas sta, ovaj put prastam, sledeci im saljem e-mail sa staaaarom srpskom pretnjom pomesanih vremena - ako vas opet u'vatim, j..b'o sam vam mamu! :bounce

Ja imam dinarski racun, pa je jeftinije kupovati u funtama! Mislim da je to isplativije - oni, naravno vise cene svoju valutu, pa je razlika funta-evro veca, zato je bolje kupovati u funtama!

Link to comment
Share on other sites

Jeste tu si u pravu. Evo ja sam danas prvi put kupio funte. Obicno sam placao evrima.

Na sajtu kad se prebacis u evre ispada da zavvi racuna odnos funta-evro 1.35, a ako kupis funte i pogledas kurs evra odnos je 1.14 - 1.16 Dosta se izgubi na par diskova...

Ti porucujes jos vise diskova od mene, ovako ce da dodje jeftinije! Jedina zezalica je sto je funta nestabilna k'o tašta u svojoj kući, pa se kreće od 116 do 124 din. (prodajni kurs, naravno) ! Ali na kraju ipak dodje povoljnija od evra.

Danas su mi poslali http://www.thehut.com/cd/david-bowie/best-of-david-bowie-1980/1987-cd-dvd/8602063.html jedva cekam da stigne, vrtecu ga ceo dan! :bacanje

Link to comment
Share on other sites

Jel’ moze malo pojasnjenje za neuke? :)

Koja je fora funta/evro? Ja placam Visom Virtuon i na njoj imam sada 50 funti i 50 €…

Jel’ to znaci da ako izaberem zastavicu Velike Britanije i cene mi budu u funtama, sa kartice ce mi skinuti funte?

Ili je bolje da placam Visom kreditnom, dinarskom?

Link to comment
Share on other sites

Jel’ moze malo pojasnjenje za neuke? :)

Koja je fora funta/evro? Ja placam Visom Virtuon i na njoj imam sada 50 funti i 50 €…

Jel’ to znaci da ako izaberem zastavicu Velike Britanije i cene mi budu u funtama, sa kartice ce mi skinuti funte?

Ili je bolje da placam Visom kreditnom, dinarskom?

Ne. To sam i ja mislio. Zavisi koja ti je zvanicna valita za karticu. Za moju banka intesa internet karticu zvanicna valuta je evro. Sto znaci koju god valutu da stavis, dokle god imas evre prvo ce to da skidaju, pa kad sve skinu prelaze na sledecu valutu. Danas sam bio do banke i lepo mi objasnili. Takodje kontaktirao sam zavvi u vezi toga, i objasnili su mi da oni sa tim nemaju veze. Skidaju sta god da ima na kartici. Sto se tice funte i evra na sajtu to sluzi posto je zavvi engleski sajt, za internu upotrebu, a za strance da bi se lakse snasli da mozes da pretvoris u evre ne da racunas.

Sto se cele price ja sam dosao do sledeceg:

"Na zavviju racunaju odnos funte i evra 1.32. Jednostano uzmes bilo koji album sa zavvija pogledas cenu u funtama, pa u evrima i skapiras da je odnos dosta jak 1.35 koliko sam video. Ja sam danas kupio funte po 119 dinara. Kad to podelis sa gornjim kursem evra koji je 104 dinara dobijes da je odnos funte i evra 1.14 a ne 1.32 kako racuna zavvi. Jednostavno receno ustedeces, ako ti nije cimanje to sve da radis. Ja relativno cesto narucujem diskove pa mislim da mi se isplati. S tim sto opet prvo ce da mi potrose sve evre sa kartice pa tek onda da krenu na funte. Najbolje bi bilo da povuces evre sa kartice ako imas, i onda kupis funte i samo funte drzis. Medjutim ja vec imam 4 porudzbine koje treba da se naplate, pa nisam hteo da sklanjam evre."

Link to comment
Share on other sites

Jel’ moze malo pojasnjenje za neuke? :)

Koja je fora funta/evro? Ja placam Visom Virtuon i na njoj imam sada 50 funti i 50 €…

Jel’ to znaci da ako izaberem zastavicu Velike Britanije i cene mi budu u funtama, sa kartice ce mi skinuti funte?

Ili je bolje da placam Visom kreditnom, dinarskom?

najbolje ti je da sklonis evre sa kartice ako hoces da ti u funtama naplate. Tako bi ustedeo dosta.

Link to comment
Share on other sites

Ti porucujes jos vise diskova od mene, ovako ce da dodje jeftinije! Jedina zezalica je sto je funta nestabilna k'o tašta u svojoj kući, pa se kreće od 116 do 124 din. (prodajni kurs, naravno) ! Ali na kraju ipak dodje povoljnija od evra.

Danas su mi poslali http://www.thehut.co...vd/8602063.html jedva cekam da stigne, vrtecu ga ceo dan! :bacanje

A da video sam taj best. Deluje dobro i nije skup. Odlican disk.

Ja licno izbegavam mnogo te best of izdanja i razne kompilacije, sem ako je bas neko zvanicno izdanje.

Uzeo sam par takvih izdanja nisu mi se dopali.

Uzeo sam chris rea duplog still so far to go....zvuk je dosta los....izdanje je Sony BMG

santana dupli carnaval isto sony izdanje.

Em su remasteri em mi se ne svidja zvuk. Tanak dosta i remasterovano sve.

Dok na primer uzeo sam dupli ZZ top warner bros izdanje i duplog ray charlesa isto warner bros zvuk je vrhunski.

Link to comment
Share on other sites

Mogu da povucem evre koje imam. Moram samo da ostavim onih 20 koji su valjda nesto kao depozit.

Tacno. Mislim da si u pravu... Jednom mi je ostalo samo funti i njih su mi skidali...

:thumbsup2

Tako su meni danas objasnili u banci. Mislim da ti se isplati. Jeftinije je funtama placati. Na jednom disku ustedis pola funte.

Link to comment
Share on other sites

A, stvarno zaj.bu stvar sa remasterom... Planirao sam bas da pazarim Santanu, sad cu da razmislim dobro! Posalji mi link za Ray Charles-a, njega sam palnirao da pazarim isto!

Elem, i ja izbegavam best of izdanja, ali kad se na jednom disku okupi 4-5 pesama koje najvise volis - kupujes i pevas! :rolleyes:

Sto se tice kartica... ja sam se presabirao par dana i na kraju izvadio Visa poklon karticu u Erste banci ! Nema cekanja, udjes, platis i dobijes karticu za 2 min. , pa pravac kuci da porucujes!

Kartica je debitna, dinarska, i samim tim nema nepotrebne zbrke oko funta-evro komplikacije! Banka skida dinare po prodajnom kursu date valute (dakle, moze da se pazari i u dolarima, jenima, bla bla), na tebi ostaje samo da se odlucis za najpovoljniji kurs. Kao sto smo utvrdili, za zavvi i thehut he najbolja opcija funta! Kad vadis karticu, moras da uplatis 1000 din. od kojih se odmah oduzima 150 za vadjenje kartice, pa ostaje 850 din. Svaka sledeca uplata ne moze da bude manja od 1000 din. (to je jedino ogranicenje). Svaki put kad uplatim lovu, trazim da mi odstampaju kretanja na racunu (besplatno) i uvek imam uvid u troskove.

Link to comment
Share on other sites

A, stvarno zaj.bu stvar sa remasterom... Planirao sam bas da pazarim Santanu, sad cu da razmislim dobro! Posalji mi link za Ray Charles-a, njega sam palnirao da pazarim isto!

Elem, i ja izbegavam best of izdanja, ali kad se na jednom disku okupi 4-5 pesama koje najvise volis - kupujes i pevas! :rolleyes:

Sto se tice kartica... ja sam se presabirao par dana i na kraju izvadio Visa poklon karticu u Erste banci ! Nema cekanja, udjes, platis i dobijes karticu za 2 min. , pa pravac kuci da porucujes!

Kartica je debitna, dinarska, i samim tim nema nepotrebne zbrke oko funta-evro komplikacije! Banka skida dinare po prodajnom kursu date valute (dakle, moze da se pazari i u dolarima, jenima, bla bla), na tebi ostaje samo da se odlucis za najpovoljniji kurs. Kao sto smo utvrdili, za zavvi i thehut he najbolja opcija funta! Kad vadis karticu, moras da uplatis 1000 din. od kojih se odmah oduzima 150 za vadjenje kartice, pa ostaje 850 din. Svaka sledeca uplata ne moze da bude manja od 1000 din. (to je jedino ogranicenje). Svaki put kad uplatim lovu, trazim da mi odstampaju kretanja na racunu (besplatno) i uvek imam uvid u troskove.

Da i erste banka je dosta povoljna. Ja sam izvadio tu karticu ali je jos nisam podigao. Pa dobro ja inace ne uplacujem nikad ispod 10e mislim sa tim i nemozes mnogo. Mislim da je to sve ok. Dobro me podseti da je pokupim ovih dana.

Sto se ray charlesa tice ovo je dupli best zove se the definite Ray Charles. Izdanje je Warner Bros. Ima 46 pesama. Disk je u jako lepom kartonu, ima predivnu knjizicu sto za best of i nije uvek slucaj. I dopada mi se kako zvuci. To sam sa amazona uzeo. Nema ga na zavviju. Steta. Dobro izdanje.

Evo i pa slika tog izdanja.

41dhfjxztnlss400.th.jpg

51nsqzgc9nlss400.th.jpg

61a41imijll.th.jpg

61ezexnmwxl.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Još jedno pitanje u vezi zavvi-ja i intezine internet kartice.

PokuÅ¡avam već 2 dana da ukucam podatke vezane za karticu, Äak sam uspeo da naÄ‘em i Srbiju (koja je nekad u spisku a nekad nestane :rolleyes: ), meÄ‘utim nikako ne uspevam. Podatke o adresi i acc sam lepo uneo i to je ok, ali nikako da mi prihvate karticu.

Ovo je poruka koja mi se pojavljuje kada u podmeniju payment details sve uredno popunim (visa debit,card security code i sve ostalo) :

"Sorry, We were unable to authorise your payment. Please check your details and try again.

If you continue to have problems you may wish to contact your payment card issuer.

Alternatively, please try a different payment card."

Nisam niÅ¡ta poruÄivao i na kartici trenutno nemam keÅ¡a poÅ¡to sam je podigao pre 3-4 dana pa sve mislim da nije možda u tome problem :???: (mada ne znam kakve bi to veze imalo poÅ¡to je kartica aktivirana 24h od trenutka preuzimanja i trebalo bi da bude prihvaćena).

Drugo pitanje u vezi plaćanja - šta je na kraju po vama bolje - plaćati preko intezine internet (devizne) na koju položim funte ili izvaditi dinarsku erste karticu (internet ili tu "poklon" karticu)?

Hvala unapred na savetima i pomoći i ne zamerite ako sam udavio :wave2

Link to comment
Share on other sites

Da i erste banka je dosta povoljna. Ja sam izvadio tu karticu ali je jos nisam podigao. Pa dobro ja inace ne uplacujem nikad ispod 10e mislim sa tim i nemozes mnogo. Mislim da je to sve ok. Dobro me podseti da je pokupim ovih dana.

Sto se ray charlesa tice ovo je dupli best zove se the definite Ray Charles. Izdanje je Warner Bros. Ima 46 pesama. Disk je u jako lepom kartonu, ima predivnu knjizicu sto za best of i nije uvek slucaj. I dopada mi se kako zvuci. To sam sa amazona uzeo. Nema ga na zavviju. Steta. Dobro izdanje.

Evo i pa slika tog izdanja.

41dhfjxztnlss400.th.jpg

51nsqzgc9nlss400.th.jpg

61a41imijll.th.jpg

61ezexnmwxl.th.jpg

Uh, to kad naleti - uzimam 100% !

Još jedno pitanje u vezi zavvi-ja i intezine internet kartice.

PokuÅ¡avam već 2 dana da ukucam podatke vezane za karticu, Äak sam uspeo da naÄ‘em i Srbiju (koja je nekad u spisku a nekad nestane :rolleyes: ), meÄ‘utim nikako ne uspevam. Podatke o adresi i acc sam lepo uneo i to je ok, ali nikako da mi prihvate karticu.

Ovo je poruka koja mi se pojavljuje kada u podmeniju payment details sve uredno popunim (visa debit,card security code i sve ostalo) :

"Sorry, We were unable to authorise your payment. Please check your details and try again.

If you continue to have problems you may wish to contact your payment card issuer.

Alternatively, please try a different payment card."

Nisam niÅ¡ta poruÄivao i na kartici trenutno nemam keÅ¡a poÅ¡to sam je podigao pre 3-4 dana pa sve mislim da nije možda u tome problem :???: (mada ne znam kakve bi to veze imalo poÅ¡to je kartica aktivirana 24h od trenutka preuzimanja i trebalo bi da bude prihvaćena).

Drugo pitanje u vezi plaćanja - šta je na kraju po vama bolje - plaćati preko intezine internet (devizne) na koju položim funte ili izvaditi dinarsku erste karticu (internet ili tu "poklon" karticu)?

Hvala unapred na savetima i pomoći i ne zamerite ako sam udavio :wave2

Nisi prvi koji ima problema sa karticama. Desavalo se mnogima. Idi u Erste, za 5 minuta izvadi Visa poklon karticu i cao-zdravo!

Link to comment
Share on other sites

Još jedno pitanje u vezi zavvi-ja i intezine internet kartice.

PokuÅ¡avam već 2 dana da ukucam podatke vezane za karticu, Äak sam uspeo da naÄ‘em i Srbiju (koja je nekad u spisku a nekad nestane :rolleyes: ), meÄ‘utim nikako ne uspevam. Podatke o adresi i acc sam lepo uneo i to je ok, ali nikako da mi prihvate karticu.

Ovo je poruka koja mi se pojavljuje kada u podmeniju payment details sve uredno popunim (visa debit,card security code i sve ostalo) :

"Sorry, We were unable to authorise your payment. Please check your details and try again.

If you continue to have problems you may wish to contact your payment card issuer.

Alternatively, please try a different payment card."

Nisam niÅ¡ta poruÄivao i na kartici trenutno nemam keÅ¡a poÅ¡to sam je podigao pre 3-4 dana pa sve mislim da nije možda u tome problem :???: (mada ne znam kakve bi to veze imalo poÅ¡to je kartica aktivirana 24h od trenutka preuzimanja i trebalo bi da bude prihvaćena).

Drugo pitanje u vezi plaćanja - šta je na kraju po vama bolje - plaćati preko intezine internet (devizne) na koju položim funte ili izvaditi dinarsku erste karticu (internet ili tu "poklon" karticu)?

Hvala unapred na savetima i pomoći i ne zamerite ako sam udavio :wave2

Nisi udavio. I treba da pitas. I ja sam tako. Pazi mislim da je trenutno bolja varijanta sto skupstina kaze. Erste kartica. Evo i zasto:

1. karitcu primaju svi sajtovi

2. uplacujes u dinarima i kad robu kupujes u valuti, banka ti skida vrednost robe u dinaskoj protivrednosti na dan naplate.

Moze da bude dobro, a i ne mora. Sve zavisi. Mozes da izvadis i banka intesa internet karticu isti ti djavo generalno. Tu je bolja varijanta sto mozes povoljnije da kupis valute koje ti trebaju i samo uplatis. Poredjenja radi ja sam evre kupio za 102.50 a banka racuna kurs 104 dinara. Razlika je smesna. Koju god karticu uzmes neces pogresiti. Jedina razlika je sto u erste banci nemozes da uplatis iznos manji od 1000 dinara. Mada ako polazes evre na banka intesa karticu, ne verujem da ces ikada stavljati manje od 10-20e. Obe kartice primaju skoro svi sajtovi. Ja sam uspesno kupovao robu sa bas dosta sajtova, sto americkih sto engleskih.

Samo je stvar sta ti trenutno vise odgovara zbog naplate. Dobra stvar je sto ako uzmes banka intesa karticu mozes preko kompa da pratis sve zivo sa tvoje kartice, ne znam dal to vazi za ereste. Obe kartice su debitne banka ne naplacuje usluge naplata i samo karticu. Za sad je sve to besplatno.

nadam se da sam ti pomogao, nije lose izvaditi obe kartice. Nista te ne kosta. Samo malo cimanja.

Link to comment
Share on other sites

Još jedno pitanje u vezi zavvi-ja i intezine internet kartice.

PokuÅ¡avam već 2 dana da ukucam podatke vezane za karticu, Äak sam uspeo da naÄ‘em i Srbiju (koja je nekad u spisku a nekad nestane :rolleyes: ), meÄ‘utim nikako ne uspevam. Podatke o adresi i acc sam lepo uneo i to je ok, ali nikako da mi prihvate karticu.

Ovo je poruka koja mi se pojavljuje kada u podmeniju payment details sve uredno popunim (visa debit,card security code i sve ostalo) :

"Sorry, We were unable to authorise your payment. Please check your details and try again.

If you continue to have problems you may wish to contact your payment card issuer.

Alternatively, please try a different payment card."

Nisam niÅ¡ta poruÄivao i na kartici trenutno nemam keÅ¡a poÅ¡to sam je podigao pre 3-4 dana pa sve mislim da nije možda u tome problem :???: (mada ne znam kakve bi to veze imalo poÅ¡to je kartica aktivirana 24h od trenutka preuzimanja i trebalo bi da bude prihvaćena).

Drugo pitanje u vezi plaćanja - šta je na kraju po vama bolje - plaćati preko intezine internet (devizne) na koju položim funte ili izvaditi dinarsku erste karticu (internet ili tu "poklon" karticu)?

Hvala unapred na savetima i pomoći i ne zamerite ako sam udavio :wave2

Zaboravi da te pitam koja je kartica u pitanju? Moguce da sa njom ne moze.

Link to comment
Share on other sites

U pitanju je Intezina Visa debitna internet kartica, ona bez Äipa koja može iskljuÄivo za net plaćanja da se koristi - ima validation code u donjem desnom uglu (pretpostavljam da je to Visa Debit kako je ponuÄ‘eno na zavvi-ju). Jedino da uplatim nekih 10ak evra pa da vidim da li će "proraditi" :rolleyes:

Å to se tiÄe Erste banke - da li je najbolje uzeti tu "poklon" karticu?

Link to comment
Share on other sites

U pitanju je Intezina Visa debitna internet kartica, ona bez Äipa koja može iskljuÄivo za net plaćanja da se koristi - ima validation code u donjem desnom uglu (pretpostavljam da je to Visa Debit kako je ponuÄ‘eno na zavvi-ju). Jedino da uplatim nekih 10ak evra pa da vidim da li će "proraditi" :rolleyes:

Å to se tiÄe Erste banke - da li je najbolje uzeti tu "poklon" karticu?

Ta karitca radi svuda. Ja sa njom placam svuda. Amazon, Zavvi, thehut, itd. Ili nisi dobro nesto popunio, ili nema novca pa je problem. Sigurno radi kartica.

Nemoras. Ako vec imas tu karticu samo kupi funte u banci ne evre. I resio si problem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...