Jump to content


AMAZON


boskogit

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Pošto sam preko ove teme dobio ideju i skupio potrebne info. za kupovinu preko Amazon-a, reko da prenesem moje utiske i obnovim malo temu.

Kupovinu/narudzbinu sam izvrÅ¡io 12.03 preko Intesa Visa Electron kartice , na Amazon.uk. Na karticu direktno uplatio funte. Amazon mi je posalo tri kom. cd-a 13.03, posle par dana skinuli pare a diskovi su stigli 27.03  :bounce .

Od tri diska, pakovanje jednog je naprslo ali ništa strašno. Dava su bila u celofanu dok jedan nije.

NaruÄio sam dva dupla diska i jedan obiÄan i u proseku me disk izaÅ¡ao 950 din.

Iz nekog razloga (možda zato Å¡to je prva porudžbina) Amazon mi je skinuo 30 penija viÅ¡e nego Å¡to mi je total na raÄunu  :crno-na-belo .

Sve u svemu zadovoljan i sledi  :listen pa onda ponovo  :type

Link to comment
Share on other sites

Skinuli su ti više oko 2-3 funte, ali vraćaju posle par dana - ne znam zašto se ovo radi ...

 

E to znam i tako bi, ali i nakon tog vraćanja ukupno su mi skinuli 30 penija viÅ¡e nego Å¡to mi je ukupan raÄun. E to ću da razjasnim (sa njima ili bankom) ako ista priÄa bude prilikom sl. naruÄivanja

Link to comment
Share on other sites

Guest makino

E to znam i tako bi, ali i nakon tog vraćanja ukupno su mi skinuli 30 penija viÅ¡e nego Å¡to mi je ukupan raÄun. E to ću da razjasnim (sa njima ili bankom) ako ista priÄa bude prilikom sl. naruÄivanja

Banka ti je vise naplatila, jer se celokupna potroÅ¡nja u inostranstvu obracunava u EUR.( Pise ti u Ugovoru) To znaci da je bolje uplatiti Eur -e na racun , jer se radi samo jedna  konverzija. Ovako , radjene su 2 konverzije iz GBP u EUR, pa iz EUR u GBP.

Link to comment
Share on other sites

Banka ti je vise naplatila, jer se celokupna potroÅ¡nja u inostranstvu obracunava u EUR.( Pise ti u Ugovoru) To znaci da je bolje uplatiti Eur -e na racun , jer se radi samo jedna  konverzija. Ovako , radjene su 2 konverzije iz GBP u EUR, pa iz EUR u GBP.

 

Potvrđujem ...

Link to comment
Share on other sites

Banka ti je vise naplatila, jer se celokupna potroÅ¡nja u inostranstvu obracunava u EUR.( Pise ti u Ugovoru) To znaci da je bolje uplatiti Eur -e na racun , jer se radi samo jedna  konverzija. Ovako , radjene su 2 konverzije iz GBP u EUR, pa iz EUR u GBP.

Tako je.

Ja npr. imam AmEx, gde se bilansi svode nominalno u $, kao i PayPal, gde skoro sve plaćam u $, ali uplaćujem parice na raÄun u €, upravo zbog konverzije, s obzirom da se kod nas sve obraÄunava iskljuÄivo u €, tako da bilo kojom valutom da plaćate uvek uplaćujte na karticu €, jer ovako imate samo jednu konverziju, dok ako uplatite kao Dzonin drugu valutu imate 2 konverzije i veći gubitak, zato Å¡to za svaku sledi provizija banke.

Naravno, ako plaćate  u € konverzije nema...

Link to comment
Share on other sites

Tako je.

Ja npr. imam AmEx, gde se bilansi svode nominalno u $, kao i PayPal, gde skoro sve plaćam u $, ali uplaćujem parice na raÄun u €, upravo zbog konverzije, s obzirom da se kod nas sve obraÄunava iskljuÄivo u €, tako da bilo kojom valutom da plaćate uvek uplaćujte na karticu €, jer ovako imate samo jednu konverziju, dok ako uplatite kao Dzonin drugu valutu imate 2 konverzije i veći gubitak, zato Å¡to za svaku sledi provizija banke.

Naravno, ako plaćate  u € konverzije nema...

Pa ja sam skontao kako iz ove teme tako i sa info. od banke da je bolje da uplaćujeÅ¡ valutu u kojoj plaćaÅ¡, jer možda tu valutu možeÅ¡ da kupiÅ¡ u menjaÄnicama po boljem kursu nego Å¡to ti daju banke. Ali za ovu caku nisam znao, iako sam pitao da mi objasne kao debilu da li ću joÅ¡ neÅ¡to platiti sem konaÄnog raÄuna Amazon-a. Hvala na info. pa ću sl. put uplatiti u evriće. Mislim tih 30penija koji su mi uzeli viÅ¡e nego Å¡to sam oÄekivao nije neka para ali mi je cilj, kao i svima, da proÄ‘em Å¡to jeftinije pa zato da isprobamo sve kombinacije.

Link to comment
Share on other sites

Guest makino

Pa ja sam skontao kako iz ove teme tako i sa info. od banke da je bolje da uplaćujeÅ¡ valutu u kojoj plaćaÅ¡, jer možda tu valutu možeÅ¡ da kupiÅ¡ u menjaÄnicama po boljem kursu nego Å¡to ti daju banke. Ali za ovu caku nisam znao, iako sam pitao da mi objasne kao debilu da li ću joÅ¡ neÅ¡to platiti sem konaÄnog raÄuna Amazon-a. Hvala na info. pa ću sl. put uplatiti u evriće. Mislim tih 30penija koji su mi uzeli viÅ¡e nego Å¡to sam oÄekivao nije neka para ali mi je cilj, kao i svima, da proÄ‘em Å¡to jeftinije pa zato da isprobamo sve kombinacije.

Mislim , da u posiljci sa Amazona UK imas i racun gde ti se nalazi po kom kursu su raÄunali GBP u EUR. To je makar bilo proÅ¡le godine, kada sam kupovao preko njih. Ovih dana ocekujem posiljku , pa cu da vidim da li je vreme isporuke isto  kao i ranije 5-7 dana. Vidim da je tebi paket putovao 14 dana, sto je bas dosta. 

Link to comment
Share on other sites

@Dzonin

Naravno da kupujeÅ¡ u menjaÄnici iza ćoÅ¡ka, poÅ¡to nijedna banka kod nas nema baÅ¡ najpovoljniji kurs.

Poenta je da naše banke sve transakcije u valutama svode na evro, tako da ako npr. kupuješ u funtama slede ti sve konverzije:

prva je konverzija iz funte u evre, pošto si platio nešto u funtama

druga je opet iz funte, ali ove koju si uplatio na devizni raÄun, opet u evre, naravno

Svaku konverziju banka ti uredno naplati:)

Konverziju možeÅ¡ izbeći iskljuÄivo ako ono Å¡to kupujeÅ¡ ima cenu u evrima, ali možeÅ¡ izbeći dvostruku, tako Å¡to na raÄun uplaćujeÅ¡ iskljuÄivo evre.

Ako ne veruješ proveri pa ćeš videti.

Pozz

Link to comment
Share on other sites

Placanje Intesa-inom internet karticom se radi bez konverzija. Tj, ako na "Internet" racunu imate jednu valutu i u toj placate online, prvo se ona skida. Bez ikakvih konverzija.. Probano vise puta i uvek je bilo tako.

Sa ostalim njihovim karticama se, mislim, uredno placa konverzija, kao sto je gore objasnjeno..

 

Mada, konverzije izadju svega par eura, u najgorem slucaju. Ne znam cemu tolika frka oko toga.. :)

Link to comment
Share on other sites

Placanje Intesa-inom internet karticom se radi bez konverzija. Tj, ako na "Internet" racunu imate jednu valutu i u toj placate online, prvo se ona skida. Bez ikakvih konverzija.. Probano vise puta i uvek je bilo tako.

Sa ostalim njihovim karticama se, mislim, uredno placa konverzija, kao sto je gore objasnjeno..

 

Mada, konverzije izadju svega par eura, u najgorem slucaju. Ne znam cemu tolika frka oko toga.. :)

Pa ja sam plaćao preko Visa Electron koju su oni reklamirali kao kartica za plaćanje preko interneta i baÅ¡ sam tako i razumeo. Nema konverzije ako imaÅ¡ valutu u kojoj si izvrÅ¡io kupovinu na kartici. 

Sada sam uplatio evriće, naruÄio pa ćemo da vidimo prosek  u odnosu na proÅ¡li put.

I nema frke  :cheers nego gledam kako proći Å¡to jeftinije i koji je najbolji naÄin kupovine. 

Link to comment
Share on other sites

Intesa ima i posebnu karticu u ponudi, namenjenu iskljucivo za online placanje. U vreme kada sam je ja dobio, bila je sive boje (bez cipa, one "trake" na poledjini, itd).. Ne znam sada... Uz nju se dobijao i bas namenski Internet racun. 

 

Visa Electron (ako je to ona zelena, sa cipom) je univerzalna devizna kartica, vezana za primarni devizni racun. I mislim da se na nju obracunava provizija.. 

 

Ako te bas nesto toliko buni, nazovi banku i pitaj. To ti je najsigurnija varijanta..

 

:cheers

Link to comment
Share on other sites

Intesa ima i posebnu karticu u ponudi, namenjenu iskljucivo za online placanje. U vreme kada sam je ja dobio, bila je sive boje (bez cipa, one "trake" na poledjini, itd).. Ne znam sada... Uz nju se dobijao i bas namenski Internet racun. 

 

Ništa se nije promenilo, ostala je uvek istaaaa ...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 1 month later...

Malo me zabaksuziralo za prvu porudzbinu ploca za Amazona.Porucim Astral weeks koji vec duze trazim polovan i jos pride jedan album od Melody Gardot da malo umanjim shiping.Prvo mi ovi genijalci naparave zbirni racun,a onda sledeci dan jave da za jednu plocu imaju problem sa karticom.Vidim da ima para na njoj pa resim da ih malo ignorisem,oni sutra posalju opet,pa i prekosutra jos jednom istu poruku.Napicih ih malo za pocetak saradnje da mi ni najmanje nije jasno kako nesto nevalja sa karticom za jednu plocu,a za drugu je bila OK i da me ne zanima kako ce oni taj rebus da rese.Posalju vec poruku da je Astral Weeks krenuo i vec se oprostih od melody.Shiping posteno podeljen pola na jednu plocu pola na drugu,pa nisam u steti,cak stavise dobih plocu koja mi vise znaci.Stize AW za 4-5 dana,a ujedno i resise oni rebus pa krenu i Melodi.Stize melodi,al i carina 540din.Ajd progutam nekako to mada cu da idem da pitam kako to na jednu plocu ima,na drugu nema carine? il bolje mozda da ne talasam pa evo pitam vas iskusnije.Nije da se bunim kakava mi je sreca sa carinom,uvezoh ove godine bar 7-8 paketa garderobe po 49.999E+shiping sa sportdirecta i nikad ni dinar carine.Ali zar i ovo nije ispod 50E ,pa zar ne treba da bude oslobodjeno?U cemu gresim,il je vec u opstem rasulu drzave sve vec stvar slucaja i necjeg raspolozenja?(veceras inace uspedoh da napravim licnu kartu bez papira za drzavljanstvo,sarmirao tetku na salteru u Supu)

E da vidite da mi je Melodi bas skroz baksuzna nije to sto dosad nakuckah sve.Otpakujem plocu,medjuostalom i sa puno audiofilskih ocekivanja,pored toga sto cuh da je odlicna pevacica,stavih je na gram kad zamumla Melodi ko iz bureta...Jebenih 45 OBRTAJA  :evil:  :evil:  :evil:  ,Sondek radi samo na 33.33.

...

 

Edit Infidel

Link to comment
Share on other sites

Otkako je krenuo Paypal, naplacuje se 20% PDV na sve posiljke, bez obzira na iznos. U osnovicu ulazi i postarina, naravno, plus, ako ne zivite u mestu carinjenja, naplata i postarinu od njega do vas, bez obzira sto ste tu postarinu vec platili, a oni vam je i dodali u osnovicu za carinu i PDV. Srbija, u sluzbi gradjana!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...