Jump to content


AMAZON


boskogit

Recommended Posts

Nekoliko diskova sam spremio da naruÄim sa Italijanskog Amazona.Ima i popust pdv i poÅ¡tarina 6e, dodje mi 18e jeftinije nego isto to sa Uk Amazona. Da li je neko neÅ¡to naruÄivao od italijana ?

Ja sam u nekoliko navrata poruÄivao sa italijanskog amazona. Sve funkcioniÅ¡e kako treba. DoduÅ¡e uvek je prodavac bio sam amazon.it. PoÅ¡tarina je 6 eura po poÅ¡iljci bez obzira na broj diskova. Diskovi stižu za par dana. Potpuno isto funkcioniÅ¡e i amazon.es, odakle mi je uredno stiglo viÅ¡e diskova. Od samostalnih prodavaca nisam poruÄivao ni sa jednog od pomenuta dva amazona.

Pozz

Link to comment
Share on other sites

Ja sam u nekoliko navrata poruÄivao sa italijanskog amazona. Sve funkcioniÅ¡e kako treba. DoduÅ¡e uvek je prodavac bio sam amazon.it. PoÅ¡tarina je 6 eura po poÅ¡iljci bez obzira na broj diskova. Diskovi stižu za par dana. Potpuno isto funkcioniÅ¡e i amazon.es, odakle mi je uredno stiglo viÅ¡e diskova. Od samostalnih prodavaca nisam poruÄivao ni sa jednog od pomenuta dva amazona.

Pozz

Hvala na infou ! :wave2

Link to comment
Share on other sites

VeÄeras sam svratio do nemaÄkog Amazona da se malo troÅ¡karim. NaÅ¡ao lepo tri stvarÄice za ok kintu, i kad sam hteo da naruÄim, pojavilo se obaveÅ¡tenje da je nastao problemÄić, te da mi valja ili menjati sadržinu porudžbine, ili mesto na koje ista treba da se Å¡alje. Jel' tako? Gute Nacht, Freunde, Å¡to bi rekao Reinhard Mey, es ist Zeit für mich zu geh'n. Pravac na amazon.it, gde doduÅ¡e nisam naÅ¡ao ono Å¡to sam hteo da kupim od Nemaca, ali sam svejedno spiÄio do poslednjeg centa sve pare koje su mi bile na raspolaganju. Con piacere. Pola sata kasnije, Äisto iz radoznalosti, odem opet na amazon.de, kad ono sve ok, može da se pazari. E, sad JA neću. :evil:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

@Estaticar

Stigoše li Wagner i Mahler?

Da. U Amazonu su mudro postupili sto su zamenu za nestalu posiljku podelili na dve i pakete poslali dan za danom – ja sam ih primio sa razmakom od tri dana. Naime, imam utisak da se sve ovo ne bi dogodilo da mi prvobitno nisu oba paketa poslali u istom danu, pa je jedan stigao, dok je za drugi verovatno neko pomislio da je visak. Zato cu sada paziti da ono sto porucujem ne prelazi kapacitet standardne kutije ili da se ne moze podeliti.

Link to comment
Share on other sites

... imam utisak da se sve ovo ne bi dogodilo da mi prvobitno nisu oba paketa poslali u istom danu, pa je jedan stigao, dok je za drugi verovatno neko pomislio da je visak.

Ne verujem. I meni su delili pakete, pa ništa. Jedna jedina pošiljka koja se zagubila je bila all in one. Poslali su mi drugu, kasnije su me i obavestili da im je prva vraćena. Nemci, ne Englezi.

Link to comment
Share on other sites

Guest Gentleman

Ja, kao novajlija ovde, imam jedno pitanje :)

Narucio sam muzicki CD sa amazon.com i ukupan racun me je izasao oko 24$ (sa Standard International Shipping-om, kao gift). Estimated delivery time mi je 2. mart. Kakva su vasa iskustva sa dolaskom robe sa amazon.com, stize li pre tog roka i da li u Srbiji naplacuju neki dodatni porez na tu vrstu posiljke?

Link to comment
Share on other sites

Ja, kao novajlija ovde, imam jedno pitanje :)

Narucio sam muzicki CD sa amazon.com i ukupan racun me je izasao oko 24$ (sa Standard International Shipping-om, kao gift). Estimated delivery time mi je 2. mart. Kakva su vasa iskustva sa dolaskom robe sa amazon.com, stize li pre tog roka i da li u Srbiji naplacuju neki dodatni porez na tu vrstu posiljke?

Imao sam samo jednu poÅ¡iljku sa amazon.com i stigla je unutar tog njihovog estimated delivery. U poslednje vreme (godinu ili Äak viÅ¡e) ni na jednu poÅ¡lljku nisam platio nikakav dodatni namet. Ranije se plaćala carina.

Link to comment
Share on other sites

Uspeo sam da sa amazon.es kupim disk od samostalnog prodavca, i to nov disk. Prodavac je iz Portugalije. To mi joÅ¡ nije uspelo ni na jednom drugom amazonu. Kad su u pitanju samostalni prodavci, uglavnom bi pisalo da se na navedenu adresu u Srbiji diskovi ne mogu slati. Ipak, platio sam ceh. Umesto uobiÄajenih 6 eura po poÅ¡iljci, poÅ¡tarina mi je obraÄunata u iznosu od 14 eura, pa kako je sam disk koÅ¡tao 9 eura, ukupno me doÄ‘e celih 23 eura sa poÅ¡tarinom. Dakle, standardna poÅ¡tarina na amazon.es jeste 6 eura po poÅ¡iljci, ali ako poruÄujete od samostalnih prodavaca, poÅ¡tarina može da bude pravo iznenaÄ‘enje.

Link to comment
Share on other sites

Ja poruÄih sa amazon.it pre desetak dana jedan CD, a sada kada otvorim porudžbinu vidim da joÅ¡ uvek nisu ni poslali paket???

E sad, ima i obaveštenje o kašnjenju isporuka zbog ovog suludog vremena, ali ovi nisu ni poslali CD, a kupljen je 04.02.

Da li joÅ¡ neko ima sliÄno iskustvo, s obzirom da mi je ovo prva kupovina sa amazona i odmah "problem". Na eBayu ovakvih stvari do sada nije bilo, a evo već treću godinu kupujem sve i svaÅ¡ta.

Link to comment
Share on other sites

Ja poruÄih sa amazon.it pre desetak dana jedan CD, a sada kada otvorim porudžbinu vidim da joÅ¡ uvek nisu ni poslali paket???

E sad, ima i obaveštenje o kašnjenju isporuka zbog ovog suludog vremena, ali ovi nisu ni poslali CD, a kupljen je 04.02.

Da li joÅ¡ neko ima sliÄno iskustvo, s obzirom da mi je ovo prva kupovina sa amazona i odmah "problem". Na eBayu ovakvih stvari do sada nije bilo, a evo već treću godinu kupujem sve i svaÅ¡ta.

Nisam imao nikakvih problema kod porudžbina sa amazon.it. Sve je stizalo uvek za sedam do osam dana.

Sada mi je stigao disk sa amazon.es za osam dana iz Porta u Portugaliji.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

U kartonskom pakovanju,unutra 5 LP style omota.Ima i kod nas u Novom sadu da se nadju u prodavnici-knjizari,oko 1500din.U Bratislavi u nekom fensi trznom centru videh isto to za 26 evra,sve gori lopov od goreg,al'dok je ovaca bice i Å¡iÅ¡aÄa.Planiram jedno manje sisanje za nesto nevazno,sumnjicav sam da ce da bude neki supersound pa ce da padne recimo jedan Otis Redding ili Areta gde mi je to nebitno.

Link to comment
Share on other sites

11.04.2012. - Amazon Will Buy Your Now-Useless CDs From You

At long last, someone has stepped forward to take your rotting music CDs off your hands. Amazon will now give you store credit for your old CDs, the site announced today. The site has not said how much customers can get, however. Smart Money's Kelli Grant talked with Cornell management professor Randy Allen about the move, who said Amazon doesn't actually value your CDs, but rather your loyalty. "Amazon is hoping the service will eventually translate to more purchases — and more loyal customers. Studies have shown that when consumers redeem gift cards or credit, they tend to spend 40% more than the value of that credit," Grant writes.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest ajlajla

I ja sam nova ovdje :) pa bih voljela da mi neko, ko je ranije naruÄivao sa Amazon.com, pokuÅ¡a objasniti kako funkcionira ovo sa brzom dostavom. Koliko sam shvatila, tada paket Å¡alju DHL-om, te je nemoguće izbjeći carinjenje.

Ne radi se o paketu velike vrijednosti. Dakle, samo jedan DVD.

Da li je neko naruÄivao stvari brzom poÅ¡tom, isplati li se? Da li zaista stigne za 2 do 4 dana?

Hvala :oops:

Link to comment
Share on other sites

I ja sam nova ovdje :) pa bih voljela da mi neko, ko je ranije naruÄivao sa Amazon.com, pokuÅ¡a objasniti kako funkcionira ovo sa brzom dostavom. Koliko sam shvatila, tada paket Å¡alju DHL-om, te je nemoguće izbjeći carinjenje.

Ne radi se o paketu velike vrijednosti. Dakle, samo jedan DVD.

Da li je neko naruÄivao stvari brzom poÅ¡tom, isplati li se? Da li zaista stigne za 2 do 4 dana?

Hvala :oops:

Ðадам Ñе да ће ово бити разумљиво.

Бјежим од брзе поште као од куге због лоших иÑкуÑтава у прошлоÑти али у задње вријеме Ðмазон зна да пошаље пакет преко DHL иако је одабрана Ñтандардна опција. ПоÑледњи пут ниÑам платио чак ни уобичајени 1 евро за оÑлобађање од царине за наруџбину вриједну 55 канадÑких долара.

p1000389reduced.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Evo nastavka mojih avantura po Amazoniji.

1. Pre oko dve nedelje otisao sam u postu, gde su me cekala cetiri paketa iz UK. U posti su ih uvezali i poslali mi samo jedno obavestenje iako se radilo o cetiri zasebne porudzbine. Ukupna vrednost je prilicno premasivala 100 funti, a po kursu navedenom na jednoj fakturi, vrednost odgovarajuceg paketa je za nesto vise od jednog evra premasila limit (70 evra) iznad kojeg se carina naplacuje. Nije iskljuceno da je nasa carina koristila neki drugi kurs (npr. zbog vremenske razlike), a mozda je i neki drugi razlog – u svakom slucaju, nisu mi nista naplatili.

2. Juce mi je postar doneo paket iz Nemacke – njegova vrednost sa ukljucenim prevozom bila je 70,02 €. Medjutim, ova dva poslednja centa uvecala su cenu za jos preko 1400 din, a sa troskovima dostave za ukupno 1600 din. Dva dana pre nego sto sam porucio taj paket ukupna vrednost je bila nesto malo manja od 70 €. Cene se menjaju, ponekad i veoma naglo.

(I sa ovim dinarskim delom cena potonjih diskova ostala je smesno mala. Radi se o kompletu Bahovih kantata – i duhovnih i svetovnih – sa Helmutom Rilingom. 71 disk + CD ROM + dve knjizice, sve u vrlo lepoj i cvrstoj kutiji originalno upakovanoj u jednu minimalno vecu zastitnu kutiju koja je onda bila ubacena u jednu veliku kutiju sa dosta papira za „dampiranje“. Nisam odoleo iako oko trecine ovih izvodjenja imam na vinilu plus nekoliko na CD-ovima.)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Дошло је до промјена у цијени иÑпоруке код Amazon.de и Amazon.it. Укинута је флет тарифа од 6 евра и Ñада је наплаћује 9,50 евра по пошиљци + 3,00 евра по килограму Њемаца и 10,00+5,00 код Италијана. Amazon.es је још увијек по Ñтаром.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Jel znate Å¡ta se deÅ¡ava sa .zavvi.com jel praktiÄno cd-ova i nema. Samo DVD, Blu-ray i sl. ali udio Cd nema. 

Mada vidim da je ova tema dugo ne aktivna pa jel ima nekih novina?

Ja planiram da poÄnem sa ovim naÄinom kupovine i naoÅ¡trio se na zavvi, prema ovoj temi, kad ono.....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...