Jump to content


AMAZON


boskogit

Recommended Posts

"Fulfilled by Amazon" salju kod nas ili ne?

ЗавиÑи да ли продавац има Ñамо иÑпоруку унутар земље или шаље и у иноÑтранÑтво.

ZnaÄi 0.99 bez obzira na broj diskova koji se nalaze u pošiljci?

Поштарина од 0,99 фунти је по Ñтавци тј. диÑку.

Узгред, кад ће да Ñе отвори поÑебна тема за Zavvi/TheHut ?

Link to comment
Share on other sites

ЗавиÑи да ли продавац има Ñамо иÑпоруку унутар земље или шаље и у иноÑтранÑтво.

Поштарина од 0,99 фунти је по Ñтавци тј. диÑку.

Узгред, кад ће да Ñе отвори поÑебна тема за Zavvi/TheHut ?

Na zavi-ju je 0,99 funti po posiljvci, a na hut-u je 0,99 funti po disku. Danas je aktuelan popust od 10 % na Zaviju.

Link to comment
Share on other sites

"Fulfilled by Amazon" salju kod nas ili ne?

Da, sa amazon.com kada kod podavca to piše, šalju i kod nas. Na primer, prodavac betamusic. Dobio sam od njega nekoliko diskova. Jedna pošiljka je stigla pre par dana. U pitanju su bila tri diska koja su pored plastiÄnih kutija bili i u zajedniÄkom kartonskom omotu. Sve to je bilo na kraju spakovano u papirni koverat koji je bio tapaciran sa onim plastiÄnim mehurićima. Na žalost, sve tri plastiÄne kutije su stigle polomljene. Kao da je neko po tome gazio. Moglo bi se reći da su amerikanci malo traljavi sa pakovanjem.

Diskovi su bili neoštećeni. Pošiljka je putovala preko 20 dana.

Link to comment
Share on other sites

Jeste, sve sto sam stavio u korpu bilo je used, reko da ustedim, ali izgleda ....

Znaci mogu narucivati samo nove cd-e i ploce. ok.

Da li ima neka slicna adresa za narucivanje polovnih ploca i cd-a u Srbiji. Mislim na neku firmu tipa Amazon, a ne licnih oglasa?

Hvala :thumbsup2

Da naravno da postoji gomila Engleskih, i Americkih sajtova. Adrese koje cu ti dati za kupovinu polovnih CD izdanja, ja vec uspesno koristim, bez ikakvih problema poslednjih sedam godina! Sve sto sam porucio, stizalo je bez ikakvih problema.

www.mattscdsingles.co.uk

www.gemm.com

Pozdrav, Naum

Link to comment
Share on other sites

Da, sa amazon.com kada kod podavca to piše, šalju i kod nas. Na primer, prodavac betamusic. Dobio sam od njega nekoliko diskova. Jedna pošiljka je stigla pre par dana. U pitanju su bila tri diska koja su pored plastiÄnih kutija bili i u zajedniÄkom kartonskom omotu. Sve to je bilo na kraju spakovano u papirni koverat koji je bio tapaciran sa onim plastiÄnim mehurićima. Na žalost, sve tri plastiÄne kutije su stigle polomljene. Kao da je neko po tome gazio. Moglo bi se reći da su amerikanci malo traljavi sa pakovanjem.

Diskovi su bili neoštećeni. Pošiljka je putovala preko 20 dana.

Ok, hvala.

Link to comment
Share on other sites

Sve u svemu, moje iskustvo sa Amazonom je dobro, ali sa tendencijom pogorsanja.

Kako sam ovde na forumu saznao da su ostecenja kutija cesta, a i nisam bio siguran do kolikog iznosa se ne naplacuje carina, prvih devet posiljki usmerio sam na jednu adresu u Minhenu. Jedna od tih porudzbina bila je za polovne diskove, a pet za nove diskove koje su prodavale firme koje posluju preko Amazona. Njihovi isporucioci su bili iz SAD, Britanije, Nemacke i sa Tajvana, svi sa reputacijom od najmanje 95%. Jedna kutija sa tri diska, koja je dosla iz UK, imala je pukotinu od oko 8 cm. Osam posiljki stiglo je ili za dva dana, bez obzira na vikende i drzavne praznike (naravno, sa nemackog Amazona) ili za znatno krace vreme nego sto je najavljeno. Jedna posiljka (od prodavca iz UK) ozbiljno je kasnila, pa je trazen povracaj novca i uplacena suma je posle dva dana vracena. Medjutim, nekoliko nedelja kasnije diskovi su ipak stigli, a novonastala situacija jos nije raspetljana.

Postanski sanducici na pomenutoj adresi znatno su veci od nasih i sa vecim su otvorom. (Cini mi se da je ugradnja takvih najavljena i kod nas, a u vezi sa ulaskom Srbije u EU - ko zna koje godine.) Ukoliko primalac nije kod kuce, a paket ne moze da se ubaci u sanduce, postar ga ostavi kod nekog od suseda, a u sanduce primaoca ubaci obavestenje o tome. Alternativno, paket ostavlja u najblizem automatu za podizanje i predaju paketa. I jos jedna razlika: postar je zensko.

Za sledece poruzbine davao sam svoju beogradsku adresu sa spratom i brojem stana navedenim u “idiot proof” formi – slovima i ciframa. Sada sam vec mogao da kupujem samo direktno od Amazona – americkog, nemackog i britanskog. Italijanski i francuski sam posle nekoliko proba iskljucio iz razmatranja, a uglavnom narucujem od Britanaca. Sto se tice diskova koje drugi prodaju preko Amazona, ponekad se, osim u slucaju Nemaca, odbija i isporuka u Nemacku, a u Srbiju obavezno.

Medjutim, i pored tih ogranicenja, moze se kupovati vrlo povoljno. Pre svega, jeftinije je nego u prodavnicama. U samom centru Minhena, na Mariensplatzu, je velika robna kuca Ludwig Becks na cijem se petom spratu prodaju samo CD-ovi i nesto ploca. Ovde je najveci izbor klasicne muzike, mozda i dzeza, u Nemackoj, a lako moguce i u Evropi. Ali, na uzorku od 10-15 izdanja neki od Amazona je uvek bio povoljniji.

Do sada mi je stiglo osam paketa iz UK, SAD i Nemacke. Jedna porudzbina iz UK bila je za 2+9 diskova i paketi su dosli odvojeno. Kod ostalih kombinovanih narudzbina nije bilo razdvajanja. Carina nije naplacivana, a najveca vrednost bila je blizu 37 evra, dok je maksimalan broj diskova bio 17 (EMI).

Prvih nekoliko paketa postar je doneo na vrata. Jedan paket sa dva diska u jednoj kutiji ubacio je u sanduce. Onda je pre nekoliko dana u sanducetu zavrsio i paket sa 3x2 diska, sto su tri standardne kutije i pakovanje sa 4 sloja kartona - pa je ukupna debljina oko 32 mm. Jedna od kutija bila je toliko slomljena da sam morao da je bacim. Pitao sam se kojim je hudinijevskom manevrom postar uspeo da to ipak ubaci u sanduce, ali i sumnjao da je to uradio na silu. Sanse da ga sretnem su male, pa mu je neko drugi rekao sta se desilo, a on je odgovorio da je to nemoguce. Ocekivao se nastavak normalnih isporuka, ali je samo 4 dana posle te opomene u sanducetu nadjen novi paket sa (2x2) + 7 diskova – ukupno oko 41 mm. Jedna plasticna kutija je malo napukla na dva mesta, a kartonska je lako deformisana, dok je pakovanje na jednoj strani prilicno iscepano. Tada sam merilom sa nonijusom izmerio vertikalni otvor sanduceta: sirina 14 mm (pa ni samo onih 7 diskova u kartonskoj kutiji ne mogu da prodju), a visina je za nekoliko cm manja od najvece dimenzije paketa koji je u sanducetu stajao uspravno, sto je prakticno i jedini moguci polozaj.

Zakljucak: postaru je dosadilo da ide liftom, pa je poceo da koristi neki “univerzalni kljuc“, a kutije ipak stradaju pre nego sto njemu padnu u ruke.

Sad razmisljam da li da odem na salter za reklamacije, ako takav u posti postoji.

Link to comment
Share on other sites

Ispravi me ako grešim, ali pogoršanje dolazi od Pošte, a ne od Amazona.

Tako je.

Rizik je mnogo manji kada se uzimaju kompleti u kartonskim kutijama sa pojedinacnim diskovima ubacenim u kartonske omote, a cene takvih diskova su i visestruko nize nego sto su bile dok su se samo odvojeno prodavali.

Uzgred, gde se u Beogradu mogu kupiti plasticne kutije za dva i tri CD-a?

Link to comment
Share on other sites

Jesu, ali obiÄno je prateća knjižica bedna, ili je ni nema. Al' ne može i ovce i novce :(

Za sad sam otvorio samo jedan od sest pristiglih kompleta iz Emijeve serije Icon – 10 diskova sa snimcima Frica Krajslera. Knjizica je trojezicna i ima 28 stranica, dok pojedinacna Emijeva izdanja imaju knjizice sa 6, 12 ili 16 stranica. Osim 10 stranica sa sadrzajem diskova, tu je i nesto vise od 4 stranice teksta o umetniku i snimcima. Meni to nije lose s obzirom da se pisane informacije iz deset zasebnih kutija delimicno poklapaju.

Danas je jedna moja komsinica gledala kako domisljati postar otkljucava moje sanduce da bi ubacio paket sa Amazonovom posiljkom. Ne ide mu bas glatko, a mora i da zakljuca. U paketu su bila dva kompleta i sve je u redu.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

kada je vec zavvi oteo temu amazonu, bicu slobodan da svoj "problem" izlozim ovde umesto da otvaram novu temu.

naime, 17.11. sam napravio svoju prvu porudzbinu na zavvi-ju. kartica je spremna, pare su na racunu, cak je ostao i neki evro kusura :D 18.11. u rano jutro mi od njih stize e-mail:

A customer service advisor has sent you the following message:

Hi Mladen,

Thank you for placing your order with us. For security purposes and as part of our ongoing customer care we would like to verify your details.

To enable us to proceed with your order can you please send evidence of your billing address, this can be in the form of a utility bill or credit/debit card statement.

Confirmation of your address can be either faxed to us on +44 845 862 1118 or emailed to [email protected] or even posted, to us at the address below. Please ensure your name and address is clearly legible and any other sensitive data is hidden.

Please include your order number, so we will be able to resolve this quicker for you.

Ja po PS-u skeniram prvu stranicu ugovora sa bankom, lepo su vidljivi moji podaci sa sve adresom i posaljem im na mejl koji su naveli u toku istog prepodneva. Ceo dan ne docekam odgovor i predvece opet presavijem (virtuelni) tabak i posaljem im jos jednu poruku i preko svog zavvi naloga i na FB stranici za korisnicku podrsku. U roku od oko sat vremena dobijam odgovor da ekipa iz "security team-a" ne moze da otvori moj attachment (obican jpeg poslat sa mog gmail-a, btw) i da ih nazovem kako bi telefonski resili moju identifikaciju. Ne budem ja lenj i opet posaljem isti sken i dodam i skeniran racun za telefon. Odgovora jos uvek nema.

Da li se jos nekome desila ova procedura identifikacije? I kako ste izasli na kraj sa tim?

Ako ja njima ukazem poverenje i narucim 15 diskova za nepunih 100 evropljana, onda ocekujem da mi ne traze bris grla da bi mi te diskove poslali. Ili da se makar ne foliraju da ne mogu da otvore attachment.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...