Jump to content


AMAZON


boskogit

Recommended Posts

Eevo danas stigla fina gomilica diskova. Sve sam birao dobra izdanja i zadovoljan sam. Nemoze tu mnogo da se pogresi ako se uzmu columbia, epic, emi itd.

Na 2 disk mi malo napukle kutije, ali to je normalno sasvim.

Dylan - selfportrait

Bruce springsteen - human touch & lucky town [iz akcije 3 za 10funti]

The Byrds - the best of Ovo je odlicno izdanje, columbia je izdavac

dido - safe trip home

eric clapton - unplugged

leonard cohen - songs of love and hate expanded

keb mo - keb mo

Primetio sam samo kod kleptona, dosao je odpakovan kao i jos par diskova. NIje to strasno, nego vidi se da je koriscen. Knjizica je malo dole pohabana, vidi se da je neko izvlacio. Nije to strasno ali eto deluje da nije novo. Naravno disk je potpuno nov. S obzirom da je warner bros izanje necu da kukam previse zvuk je fenomenalan.

Link to comment
Share on other sites

Meni stig'o danas HAIR SOUNDTRACK ! Prelepo zvuci, masno, bogato ! Nije remaster ! :thumbsup2

Juce pristig'o i Bill Withers (3 za 10) - apsolutno sam odusevljen! Sony BMG, prelepo zvuci !

Da hair vec imam, odlican je to je onaj prosireni sa 20-i nesto pesama. E kog si whitersa uzeo, ima ih nekoliko a i ja ga merkam vec neko vreme.

Slazem se ja sam uzeo dosta Sony BMG izdanja i jako fino zvuci.

Link to comment
Share on other sites

Danas stigli sledeci albumi sa zavvija:

ZZ top afterburner Warner Bros

Kenny G - the moment Arista

Kenny G - breathless Arista

Dido - Trip my way home

Nina simone - my baby just cares for me Not Now Music

Kenny G je odlicna produkcija, originalna, ovo je reprint, imam sara izdanja....fenomenalna svirka zaista.

ZZ top je warner bros izdanje.....sta reci...ja sam veliki fan banda....odusevljen sam zvukom.... Produkcija je DDD ali nije remaster, tako je disk izdat.

Ninu sam kupio dveojci. Nazalost produkcija je uzasna. Sve zvuci prazno...Njen glas prenaglasen, a cinele previsoko i sinteticko. Ukratko mnog losa produkcija... To sam i ocekivao od Not Now Music...znaci Izbegavajte njihova izdanja, sem ako vam kvantitet nije bitniji od kvaliteta.....

Nesrpljivo cekam vangelisa, miles davisa...iz ponude 3 za 10 funti...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ne mogu da se setim da li sam negde proÄitao o propisima o carinjenju pošiljki sa amazona, a search mi nešto ne pomaže. Naime, negde u malom mozgu mi je brojka od 20 eura kao graniÄna iznad koje se plaća carina, a ispod ne.

Pre desetak dana sam naruÄio nekoliko diskova u vrednosti od oko 70e. Amazonci su ih prigodno podelili na dva dela i prvo poslali jedan box set u vrednosti od oko 26e, što je i stiglo pre nekoliko dana, a ostalo je stiglo danas. Na oba paketa je bio udaren peÄat ne podleže carini.

Šta to bi?

Link to comment
Share on other sites

Потпуно је извјеÑно да од 15. Ñептембра Ñтартује шпанÑка верзија Ðмазона. Ðадам Ñе да ће поштарина бити фикÑна као код Њемаца и Италијана и да ће у почетку цијене бити Ñа великим попуÑтом, као кад Ñу почињали Италијани.

Link to comment
Share on other sites

Apropo carine, letos je promenjena margina vrednosti pošiljke koja ne podleže carini.

http://www.carina.rs...Povlastice.aspx

Sada je to 45e:)

Uživajte!

Nisam se previše udubljivao (gledao u ekran danas 10 sati...) i, koliko vidim, ova vrednost od 45e važi ako:

"Äija vrednost ne prelazi 45 evra, u dinarskoj protivvrednosti, koje primaju besplatno od fiziÄkih lica iz inostranstva. Ova povlastica ne odnosi se na pošiljke Äija je ukupna vrednost veća od 45 evra, kao ni na pošiljke koju fiziÄka lica, domaći i strani državljani, primaju od pravnih lica iz inostranstva"

Amazon je pravno lice.

Mozda gresim jer nisam pravnik, a, kao sto rekoh, imao sam naporan dan na poslu pa malo premecem...

Link to comment
Share on other sites

Ovde neko reÄe da ovaj forum Äitaju i carinici, pa... ;-)

Uglavnom, kod nas u Srbiji se sve na kraju svede na - možda bude al' ne mora da znaÄi. Kako se kome zalomi, da upotrebim drugi odomaćeni izraz.

Ja u ponedeljak kupim veš mašinu, za keš, 300 evrića, donesem kući, ukljuÄim i ne radi grejaÄ, ne greje. Odmah zovnem prodavnicu, oni kažu da sa servisom nemaju ništa, postoje ovlašÄ‡eni serviseri za odreÄ‘ene proizvoÄ‘aÄe. Da ne dužim, posvaÄ‘am se sa njima na kraju razgovora... Šta mi ostaje, zovem Samsung u Beograd, oni kažu nema u Milanovcu nijedan ovlašÄ‡eni serviser, ima u ÄŒaÄku. Daju mi 3 broja telefona. Od ta tri, dva servisa ne rade Samsung već 5 godina. Onaj jedan radi ali "nije mogao" da doÄ‘e od ponedeljka, danas je sreda.

Epilog: možda stigne sutra.

I šta da Äovek radi? Zvati udruženje za zaštitu potrošaÄa? Tužiti prodavnicu? Tužiti proizvoÄ‘aÄa? Koliko će to sve da traje a meni mašina ne radi...

Umoran sam, odoh da gledam Ligu šampiona :huh: .

Link to comment
Share on other sites

Nisam se previše udubljivao (gledao u ekran danas 10 sati...) i, koliko vidim, ova vrednost od 45e važi ako:

"Äija vrednost ne prelazi 45 evra, u dinarskoj protivvrednosti, koje primaju besplatno od fiziÄkih lica iz inostranstva. Ova povlastica ne odnosi se na pošiljke Äija je ukupna vrednost veća od 45 evra, kao ni na pošiljke koju fiziÄka lica, domaći i strani državljani, primaju od pravnih lica iz inostranstva"

Amazon je pravno lice.

Mozda gresim jer nisam pravnik, a, kao sto rekoh, imao sam naporan dan na poslu pa malo premecem...

U tom sluÄaju se uzima ukupna vrednost sa poštarinom koja stoji na fakturi. Sa privatnim licem nemaš fakturu nego navedenu vrednost od pošaljioca.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...