Jump to content


AMAZON


boskogit

Recommended Posts

…ima li iko predstave kako da reshim ovo jer ebay ne odgovara nishta kao ni paypal…

Na netu bas i ne mozes tako lako naci resenje, iako postoji ;)

Ali recimo ako u google kucas „paypal“, „Bosnia & Herzegovina“ ili „Croatia“, i slicno mozda ti odgovor sam dodje :rolleyes: …

Link to comment
Share on other sites

Uzimao neko ovakvo pakovanje ? Ima brdo klasicnih albuma u ovoj varijanti. Koliko vidim, nisu remasteri, a to mi zvuci privlacno!

Ja sam uzeo npr. ova dva diska , nema booklet ali sasvim lepo zvuci.

Ti si kao i ja. izbegavas remastere....stvarno ocajno zvuce... meni je to dosta vazno....samo da nisu remasterovani....

Inace nisam jos uzimao te classic albume....nesto me ne privlace iskreno. Vise volim bas album da kupim po mogusctvu da je originalno izdanje a ne remaster....

mada vidim da ljudi masovno uzimaju remastere, cak ih i hvale.

Link to comment
Share on other sites

Ma, kupim kad moram, sta cu... kod tih digitalnih remastera mi smetaju vokali ! Nekako su bez volumena i stalno na ivici da zaskripe! Takodje i zice umeju da zametale...

Ovi klasicni albumi.. verujem da nisu remasterizovani, ali ne mogu sa sigurnoscu da znam. Ako nisu - to je moja sledeca zavvi destinacija!

Da. I ja to mislim isto. Gitara suvise tvrdo zvuci, metalno. Cinela prsti kao da udara neznam sta, a ne cinelu. Tu se najvise oseti, i bas ne ide dovoljno dole. Tanki su u basovima. Ja kupio naprimer od stonsa stripped 24-bit remaster. I Imam kuci original izdanje. Razlika je nebo i zemlja. Sve to sto sam naveo jasno se cuje.

Ali to je druga strana medalje. Jedino ako bas mora da se kupi, a nema drugo izdanje. Ja odustanem ako ima samo remaster. Uzmem neki drugi album. Hvala bogu tone toga nemam, a voleo bi da imam, tako da mi nije problem da izaberem.

Link to comment
Share on other sites

Odlican album, sa knjizicom, dobra produkcija. Samo sto je u kartonskom pakovanju.

Imam ga kupljenog na Amazonu pre par meseci…

super hvala za info. Nisam planirao da ga kupim. Nego je bas dobra cena. a inace album je dobar, Nisam znao da je kartonskom omotu. Znaci digipak....

Link to comment
Share on other sites

Evo i jednog upozorenja...

Ako porucite Simon & Garfunkel - Greatest Hits , nece vam stici CBS, vec Columbia, i to sa jadnim omotom i bez booklet-a. Ne treba pominjati kako to nije platinum album... Takodje, nije studijski, vec uglavnom live album. Nije remaster ali je jenda od tuznijih ''analogija'' prebacena na CD !!! Dakle, totalno razocarenje, pogotovo sto sam to hteo da poklonim ocu, a sad ne mogu ni najvecem neprijatelju.

Danas su mi odgovorili na neke prethodne zalbe, i ponudili discount code od standardnih 10% . Prihvatam, ali resite i ovo pitanje, jer je krajnje neozbiljno da mi saljete nekog bugara (zemlja porekla - Austrija), 'mesto CBS platinum izdanja!!! Cekam odgovor, a u attach-u vam saljem slike da mozete da ih uporedite sa CD-om koji je u ponudi na zavvi.com!

Veliki pozzz svima od G.S. !

post-16450-0-72528900-1312830315_thumb.j

post-16450-0-42885400-1312830325_thumb.j

post-16450-0-49824900-1312830341_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Na nemackom amazonu amazon.de je akcija 3 diska za 15e. Ona vec odavno traje. Vecina izdanja odatle ima i na zavviju. S tim sto je na amazonu cini mi se jeftinije. Postarina je 6e i fixna je za bilo koju kolicinu. Za izdanja koja su tamo u akciji vise se isplate preko amazona uzeti. Ima dosta lepih i dobrih izdanja pa ako nekog zanima nek poseti nemacki amazon. Naplata je u evrima. Zavvi je drasticno digao cene u zadnje vreme zbog odnosa evra i funte. Diskove koje sam pre mesec dana kupio za 4.95e sada su 6.45 i 7.45e. Bas velika razlika.

Link to comment
Share on other sites

Evo i jednog upozorenja...

Ako porucite Simon & Garfunkel - Greatest Hits , nece vam stici CBS, vec Columbia, i to sa jadnim omotom i bez booklet-a. Ne treba pominjati kako to nije platinum album... Takodje, nije studijski, vec uglavnom live album. Nije remaster ali je jenda od tuznijih ''analogija'' prebacena na CD !!! Dakle, totalno razocarenje, pogotovo sto sam to hteo da poklonim ocu, a sad ne mogu ni najvecem neprijatelju.

Danas su mi odgovorili na neke prethodne zalbe, i ponudili discount code od standardnih 10% . Prihvatam, ali resite i ovo pitanje, jer je krajnje neozbiljno da mi saljete nekog bugara (zemlja porekla - Austrija), 'mesto CBS platinum izdanja!!! Cekam odgovor, a u attach-u vam saljem slike da mozete da ih uporedite sa CD-om koji je u ponudi na zavvi.com!

Veliki pozzz svima od G.S. !

Bukvalno si prevaren. Ja bi im vratio disk. Imas i tu mogucnost, s tim da oni plate i postarinuu. Jedino sto je cimanje i cekao bi sigurno mesec dana na drugi.

Link to comment
Share on other sites

Bukvalno si prevaren. Ja bi im vratio disk. Imas i tu mogucnost, s tim da oni plate i postarinuu. Jedino sto je cimanje i cekao bi sigurno mesec dana na drugi.

Ma, ne sekiram se ja mnogo, g-din tata je zadovoljan sa CD-om, njemu lepo zvuci. U medjuvremenu sam vodio aktivnu korespodenciju sa zavvi.com. Naime, priznali su gresku, a odgovor je sledeci:

Hi Miroslav,

Thank you for sending in the picture.

I'm so sorry that you received the incorrect edition of the CD. Usually I would ask you to return the item for a refund or replacement but on this occasion as it is a gift you may not receive the correct item in time especially as it is now out of stock.

If you would like to return the item for a refund please let me know and I will send you the return details other than that if you are happy to keep the CD I can issue you either a 10% refund on the item of give you an other 10% code to use on a future item. Please let me know which resolution you would prefer.

Kind regards

Jennifer

Meni, naravno, odgovara ovih 10% popusta, sto cu i da uradim. Tata da slusa CD, ja ugrabim taj discount code i svi srecni !

Link to comment
Share on other sites

Ma, ne sekiram se ja mnogo, g-din tata je zadovoljan sa CD-om, njemu lepo zvuci. U medjuvremenu sam vodio aktivnu korespodenciju sa zavvi.com. Naime, priznali su gresku, a odgovor je sledeci:

Hi Miroslav,

Thank you for sending in the picture.

I'm so sorry that you received the incorrect edition of the CD. Usually I would ask you to return the item for a refund or replacement but on this occasion as it is a gift you may not receive the correct item in time especially as it is now out of stock.

If you would like to return the item for a refund please let me know and I will send you the return details other than that if you are happy to keep the CD I can issue you either a 10% refund on the item of give you an other 10% code to use on a future item. Please let me know which resolution you would prefer.

Kind regards

Jennifer

Meni, naravno, odgovara ovih 10% popusta, sto cu i da uradim. Tata da slusa CD, ja ugrabim taj discount code i svi srecni !

Odlicno. Isplati se svakom....Sad naruci dupli order...da iskoristis posteno tih 10%. Ja obicno narucim oko 40e narudzbinu i onda dobijem disk za dz....hahaha bas sam bezobrazan....

Link to comment
Share on other sites

Danas stigla jos 3 CD-a, i po starom obicaju delim informacije i slike pa kome pomogne...

Nakon razocarenja sa Simon & Garfunkel, ovo je melem za oci i usi !

The best of David Bowie - 1980-1987 CD+DVD, I APSOLUTNO SAM PREZADOVOLJAN ! EMI izdanje, sjajan booklet, zvucno nemam ni jednu zamerku!

Van Morrison - Moondance, Warner Bros (radjen u Nemackoj). Takodje ODLICAN ! NIJE remaster, analogija do koske i itekako mami osmeh na lice!

Tchaikovsky - Swan Lake, Nutcracker, Sleeping Beauty - Philadelphia Orchestra, Ormandy diriguje, Sony Classical !!! Prelepo zvuci, booklet odlican ! Kao poklon sestri, vidim da ce cesce da bude kod mene nego kod nje!

@Bluesman, obrati paznju na poslednju sliku!!!

post-16450-0-08257100-1312909211_thumb.j

post-16450-0-54701200-1312909224_thumb.j

post-16450-0-72141700-1312909238_thumb.j

post-16450-0-43419100-1312909249_thumb.j

post-16450-0-51202600-1312909261_thumb.j

post-16450-0-48800300-1312909273_thumb.j

post-16450-0-68374300-1312909476_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Danas stigla jos 3 CD-a, i po starom obicaju delim informacije i slike pa kome pomogne...

Nakon razocarenja sa Simon & Garfunkel, ovo je melem za oci i usi !

The best of David Bowie - 1980-1987 CD+DVD, I APSOLUTNO SAM PREZADOVOLJAN ! EMI izdanje, sjajan booklet, zvucno nemam ni jednu zamerku!

Van Morrison - Moondance, Warner Bros (radjen u Nemackoj). Takodje ODLICAN ! NIJE remaster, analogija do koske i itekako mami osmeh na lice!

Tchaikovsky - Swan Lake, Nutcracker, Sleeping Beauty - Philadelphia Orchestra, Ormandy diriguje, Sony Classical !!! Prelepo zvuci, booklet odlican ! Kao poklon sestri, vidim da ce cesce da bude kod mene nego kod nje!

@Bluesman, obrati paznju na poslednju sliku!!!

Ludilo. Morrison jos WB izdanje. Inace volim taj album uvek ga tesko zaobilazim. Lepo si pazario. I tog bowie sam video. fino fino nema sta. Mora da se pazi samo sa se uzima.

Jako lepo sto slikas. I ja bi mogao, samo da mi se sestra vrati sa mora, da sam joj aparat.

Link to comment
Share on other sites

Tacno :)

A paypal nalog nisi ni mogao da otvoris na Srbiju jer je nema na listi...

tachno, nalog je otvoren na Bosnu i Hercegovinu.

Tacno tako. a vecina prodavaca prihvata samo paypal za naplatu. Prvo na ebayu je dosta privatnih prodavaca, kao ja i ti, koji prodaju svoje diskove, i paypal je najbolji za naplatu. kako on da skine sa tvoje kartice novac? Nemoze... Tako da ili promeni sajt za kupovinu, kupuj kako mi karticama, ili kupuj samo od firmi koje prihvataju karticu, sto znaci samo nova roba dolazi u obzir.

nadam se da smo ti malo pomogli u vezi teme.

za sada 100% prodavaca prihvata ili zahteva paypal kao sredstvo placanja. on mozhe da skine novac sa moje kartice, jer sa istim tim paypalom placam i na ostalim sajtovima na kojima kupujem, jedino je placanje paypalom preko ebay-a (preko kojeg su isti i povezani, u smislu, ne morate otvarati paypal pa unositi email onoga kome placate, vec kroz par koraka na ebay-u budete usmereni ka naplati, i skida vam se sa rachuna koji ste uneli na paypalu ali bez otvaranja samog paypala). tu je problem, tachno kada bih trebao da zavrshim kompletnu transakciju, dobijem taj error. inache, nemam nikakvih problema sa paypalom...

Na netu bas i ne mozes tako lako naci resenje, iako postoji ;)

Ali recimo ako u google kucas „paypal“, „Bosnia & Herzegovina“ ili „Croatia“, i slicno mozda ti odgovor sam dodje :rolleyes: …

znam, bio sam u potrazi za odogovorom neko vreme, ali nisam uspeo nishta da iskopam, a po terminima za pretragu koje si naveo nema odgovora.

Link to comment
Share on other sites

…ne morate otvarati paypal pa unositi email onoga kome placate, vec kroz par koraka na ebay-u budete usmereni ka naplati, i skida vam se sa rachuna koji ste uneli na paypalu ali bez otvaranja samog paypala). tu je problem, tachno kada bih trebao da zavrshim kompletnu transakciju, dobijem taj error. inache, nemam nikakvih problema sa paypalom...

…

Da te utesim, nisi jedini :)

Ali zato trazis porukom od prodavca e-mail, objasnis mu da ti ebay salje error i onda odes direktno na paypal i platis. Radi, provereno ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja sam imao jednog Kineza koji nikako nije hteo tako jer je on „revnosni ebay-er“ :evil: i hoce samo preko ebay-a. Jedva sam ga ubedio :order

A veselo je bilo kada su poceli preko paypala da mi vracaju novac. Jednom jer nije bilo necega na stanju, a oni to nisu naznacili na sajtu, pa jednom kada nisu hteli da salju na adresu, pa jednom kada im adresa nije bila poznata :eek: …

Mislio sam da nema sansi da mi se novac vrati kad mi je zemlja virtuelna :), ali i to radi - provereno :)

A bio sam se oprostio od nekoliko desetina dolara.

Mada sam, zbog tih cari e-kupovine, iz „slobodnih umjetnika“ malte ne morao da predjem u ekonomiste, i to sive 8-)

:cheers

Link to comment
Share on other sites

Stiglo par albuma sa zavvija, lynyrd skynyrd second helping MCA original AAd produkcija, ZZ top rhythmeen novija produkcija, DDD ali nije remaster, Toto IV ista prica, produkcija je DDD kad je disk izdat, ali nije remaster. Aerosmith Honkin' on Bobo odlican blues rock album...

Sto se samih remastera tice, najbolje je pre kupovine na zavviju pogledati na amazon, veliki broj diskova na zavviju ne pisu da je remaster, ali na amazonu stoji remaster. Sumnjam da zavvi za iste pare prodaje originalan album. Pre ce biti da je to isto izdanje. Cekam Miles da mi stigne narucio sam dosta izdanja to ce biti prava poslastica za slusanje...

Iskreno zanima me trostruki miles u izdanju Big3 kako zvuci, takodje ima i 3-struki ray charles isto u izdanju Big3, ako MIles bude valjao uzecu i raya.

Inace ako vidite izdavacku kucu Camden, da vas ne buni, to je sony BMG u stvari ogranak BMG-ja.

Link to comment
Share on other sites

Bas sam se pitao kakva su Camden izdanja! :thumbsup2 Sony BMG pokupovao sta je stig'o...

sony je sve zivo pokupovao, to je strasno. arista, vertigo, epic, columbia, rca, itd...bas dosta je toga pod licencom sony sada.... nemora da zvuce lose, samo ih izdaje sony, verovatno imaju istu matricu.

Link to comment
Share on other sites

Jeste, zvucno se svi razlikuju! Samo... sad se zna ko je gazda! :grin:

Testirao sam thehut.com... Naime, ne treba pazariti kod njih 15-ak dana i odmah salju discount code! Dakle, jedno vreme se pazari na zavvi.com, pa se po dobijanju discount code-a predje na thehut.com, pa onda posle 15-ak dana stigne novi discount na zavvi.com, pa sve u svemu - igranka non-stop! :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...