Jump to content


AMAZON


boskogit

Recommended Posts

Meni stigla proudzbina sa zavvija za 5 dana. Narucio sam 20-tog a stiglo mi pre neki dan. Zaista za pohvalu. I mmeni se desava da mi se zagubi disk. Evo ja jos cekam jedan album narucen jos 7 juna. Jos ga nisam dobio.

*Treba pogledati na zavviju ima lepih albuma za 4e, pod akcijom 3 diska za 12e. Ja sam sebi uzeo par komada.. evo ovde moze da se pogleda spisak naslova.

Link to comment
Share on other sites

Ih, pazarim redovno diskove iz 3 for 10 akcije!

Ti to pazaris u evrima? Meni se funte vise isplate, imam dinarski racun, a kod Britanaca je odnos funta - evro mnogo jaci, pa mi funta dodje daleko povoljnije! Pre neki dan je dogurala do 123,00, ali juce, vidim, pade na 118 ! E, to je bilo lepo iznenadjenje! :grin:

I, kad vec pisem... primetih da su Mercury i Sony BMG izdanja odlicna! To se, ipak, ne moze reci za Columbia izdanje 'Santana - Black magic woman' !

Bilo bi zgodno da uskoce svi sa nekim komentarom u vezi izdavackih kuca, sumiramo i znamo sta nam je ciniti.

Uzeh Jamiroquai-a, High times Singles 1992-2006, Sony BMG. Zvucno - odlicno, disk sa lepom, debelom stampom, booklet obiman itd.

Link to comment
Share on other sites

Naravno. Nazalost nemamo ista misljenja. Ja Sony ne volim mnogo. On radi dosta novih produkcija koje mi tanko zvuce. Pogotovo sto su vecinom remasteri.

Mada SONY je odkupio veliki broj naslova i sad ih izdaje.

Skoro uzeh od sony mucis duplog santanu, duplog chris rea, best of SRV, sve sam prodao. Sve je remasterovano i dosta lose zvuci.

Kao sto gore denis kaze, Polydor, Columbia, CBS, Atlantic, volim originalna izdanja, i po mogucstvu da nisu remasterovana.

EMI ima vrhunska izdanja. Imam puno diskova od njih i dopada mi se zvuk.

Capitol isto radi dobra izdanja.

Vecina izdanja su dobra ako se radi o original produkciji, a ne licencama. KOliko sam uspeo da vidim na zaviju su iskljucivo original izdanja.

Ja licno bezim od remastera i novih izdanja. Sto ne znaci da su losa, to je vec stvar ukusa.

Link to comment
Share on other sites

Jako je lepo i znati da izlaze u susret ako ne dobijete proizvod. Meni se desilo da nisam dobio jedan disk narucen pre mesec dana. Danas sam se pozalio i odma su mi vratili sav novac. A to ce nasa posta ili DHL da plate. mene ne zanima. Ja disk nisam dobio. Pa nek se oni jure. Uglavnom kao potrosac zasticeni smo. Za 2h su mi uplatili iznos za disk koji nisam dobio, veoma su brzi moram da priznam.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da se ne varas... Trudim se da izbegnem ''not now music'' upravo zbog tih cena, sta znam... Naravno, oni sebe hvale! Mada, mozda valja rizikovati za jedan disk od 2-3 GBP?

Kuca koja se isto pojavljuje cesto (a, nisu im jeftini diskovi) je ''Camden'' , za njih bih voleo da cujem kako rade...

Slazem se za CBS i EMI ! Columbia mi je slala vrlo mrsava izdanja (nema buklet, stampa na disku nije nis' posebno, itd.), a i zvucno mi je malo... <_< Polydor... iskreno, ne znam, preturicu policu, ali mislim da nemam nista od njih.

Dobar glas ide i za ''Mercury'', kao i za ''Virgin'' !

Link to comment
Share on other sites

Pa ekonomska logika vlasinka prodavnice iz Srbije je vrlo jasna - ima zaradu kao da prodaje drogu to jest 500 %, a to na ovu krizu i nije bas malo. I zawi i prodavac iz Srbije nabavljaju Cd iz istog izvora , isto kosta i prevoz itd, jedino je zarada ovog iz Srbije MALOO veca

Link to comment
Share on other sites

Iskreno, verujem da bi 50% ljudi u Srbiji, vrlo rado sebi priustili bar 1-2 diska mesecno za ~1.000 dinara. Ali kada treba da daju 1.500 za jedan, a u dzepu imaju recimo 2.000 dinara sigurno im nije svejedno.

Vise puta mi se desavalo da u nekoj radnji, kod nas, gledam diskove i voda mi ide na usta („normalna“ izdanja, ne XRCD, DSD, SACD i sl...), ali izadjem nesretan praznih ruku, jer mi se za dva diska ne daje preko 3.000 dinara. Pomislim da cu radije detetu kupiti nesto za te pare i gotovo.

Onda naravno idu FLAC, APE i ostali audiofilski formati. Jal' se to tako bese zove? ;)

A ovako (zavvi, thehut, amazon...) vidim da racun bude 20 €, a u korpi 4-5 diskova, i slatko mi je da platim i cekam 7 dana :):listen

Kad dodju, kao malo dete :):bounce

Link to comment
Share on other sites

Mene vrlo interesuje kakava je (ekonomska) logika da se jedan album u Beogradu, u prodavnici, prodaje za 1.499 dinara, a narudzbom sa zavvi-ja ili thehut-a, svejedno, isti taj sa postarinom do Srbije plati ~600 dinara?

Ko je tu zbunjen, a ko…? :mellow:

NIje do prodavnice toliko koliko je do drzave. Prodavnica tu najmanje zaradi.

Ti na ovaj nacin zaobilazis sve drzavne protokole, neplacas poreze, carinu, poreza na promet robe i usluga, i zato taj disk tebe kosta 4e a u radnji je skoro 20e. A nisam racunao PDV. Kad sve to dodas na jedan disk lako ces dobiti jaku cenu i bez neke ugradnje.

Ja sam nekad drzao radnju sa diskovima za vreme 90-tih. Drzao sam originale. Secam se da sam narucivao od Universal Recordsa diskove, koji su imali predstavnistvo u Beogradu. Mogu ti reci da na disk koji kosta 1000 dinara u prodaji ja sam zardjivao 250.

Slazes se da to nije dranje? Problem je sto Universal plati sve taxe i dazbine i nabavna cena diska na veliko je bila 7.5e.

Eto malo da pojasnim stvari.

Link to comment
Share on other sites

Hvala..

Stvarno ima dobrih albuma za male pare na zavvi-ju :listen

Zavi trenutno ima najbolje cene. Bolji su od amazona, i od discoga. Jedina mana je mozda sto nema sve. Nemaju izbor kao amazon, ali su mnogo bolji sa cenama, pakovanjima i isporukama.

Ja zaista dosta narucujem i pohvatao sam neke fore. Prosek mi je preko 20 albuma mesecno.

Amazon se dugo ceka i do 25 dana i jako puno robe dolazi osteceno (puknu kutije itd). I nisu tako dobri zbog carine. - da pojasnim Amazon salje sve u jednoj kutiji i onda podlezes carini ako preteras.

Zavvi radi drugacije.

Na primer narucis 15 diskova. Oni ti posalju danas sta mogu par komada, par komada sutra i par komada za 3-4 dana. Izbegavas carinu 100%. Svaki disk dolazi u svojoj kutiji, nijedan mi sa zavvija nije pukao. I jako brzo dodju. Meni sva roba sa zavvija stize za 6-9 dana. I zavvvi ima odlicnu customer servrice preko facebooka ili putem maila na nalogu.

To je ono sto ja iz mog iskuustva mogu da kazem.

I najvaznija stvar ne placas postarinu. To je velika stavka.

Ali u stvari zavvi bi trebalo da vrsi povracaj PDV koji je 20%, on to ne radi nego ti plati postarinu. Isti djavo u stvari.

Link to comment
Share on other sites

Pratio sam ovu temu baÅ¡ zbog zavvi-ja. Ranije sam naruÄivao diskove (i knjige) sa amazona i baÅ¡ to sa carinom je uvek bio problem - da li će "lupiti" ili će se paket "provući" :rolleyes: Par puta su mi stizale polomljene kutije diskova...

Sada ću definitivno preći na zavvi, eventualno amazon ako mi nešto zatreba što baš na zavvi-ju nemaju.

Plus ovo što denis kaže -

Iskreno, verujem da bi 50% ljudi u Srbiji, vrlo rado sebi priustili bar 1-2 diska mesecno za ~1.000 dinara. Ali kada treba da daju 1.500 za jedan, a u dzepu imaju recimo 2.000 dinara sigurno im nije svejedno.

Vise puta mi se desavalo da u nekoj radnji, kod nas, gledam diskove i voda mi ide na usta („normalna“ izdanja, ne XRCD, DSD, SACD i sl...), ali izadjem nesretan praznih ruku, jer mi se za dva diska ne daje preko 3.000 dinara. Pomislim da cu radije detetu kupiti nesto za te pare i gotovo.

Onda naravno idu FLAC, APE i ostali audiofilski formati. Jal' se to tako bese zove?

A ovako (zavvi, thehut, amazon...) vidim da racun bude 20 €, a u korpi 4-5 diskova, i slatko mi je da platim i cekam 7 dana

Sada je mnogo "slađe" uživati u "legalnoj" muzici :hdphones

Lepo od vas Å¡to ste podelili ove korisne informacije sa ostalim Älanovima :cheers

Link to comment
Share on other sites

Koji crni povracaj PDV-a da vrsi kad im neki diskovi kostaju manje od 2 evra? :) ...sa postarinom...

Nema to veze....Po zakonu sve sto ide van zemlje oslobadja se PDV. Zato amazon uvek skida cenu kad kupise neki proizvod.

Znaci na disk od 2e po pravilu bi trebalo da ti naplati 1.60e. Posto to ne rade, ne naplacuju postarinu.

Link to comment
Share on other sites

Sto se carine tice, ja sam furao 40e paket i nisam platio nikad postarinu. Znaci moze....

Kod zavvi i thehut je jos bolje jer ne salju sve odjednom nego iz delova i tako ti ista porudzbina stize u razmacima i do 5 dana. Idealno za nasu zemlju.

Ono sto mi se ne dopada je sto nemaju opis kao amazon. Desi se da kupim album miseci da nije remaster, jer ne pise, a ono bude remaster, nemaju ISBN broj pa da moze da se proveri izdanje.... Nema godine izdanja, samo izdavacka kuca....Ali da ne trazim dlaku u jajetu....

Link to comment
Share on other sites

Danas stigao jedna disk iz narudzbine od pre 7 dana sa thehut.com. Svaka cast za brzinu. Narucio sam disk 27 jula. Malo je napukla kuitja iako je bio u vakuum pakovanju. Ali nista strasno. Nego jel ste primetili da sa amazona nijedan disk nije celofaniran? A sa zavvija i huta sve je u celofanu. BAr je tako u mom slucaju. Nije da mi smeta, samo konstatujem. :D

Link to comment
Share on other sites

Kod mene je 50:50, neki lepo upakovani u celofan, drugi - golaci ! :grin:

Elem, meni danas stiglo 6 komada!!! Postar juce nije dolazio, pa se danas preznojio silno... :smile:

I opet po jedan pozitivan glas za Sony BMG i Mercury !!! Eurythmics ima booklet od 12 debelih, masno stampanih strana!!! :banana

Sta si uzeo od eurythimcsa? Best Of?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...