Jump to content


AMAZON


boskogit

Recommended Posts

E, sad ste i mene zainteresovali.

Registrovao sam se na Amazon.com, izvadio sam Virtuon karticu, ubacio par diskova u korpicu.

Kako sad da proracunam postarinu i ostalo do BG?

Pero, kad ubacis ono sto zelis da kupis u korpu, i odes na checkout kao da hoces da kupis pisace ti koliko je postarina. Za engleski amazon uzimaju 2funte po disku, nemacki amazon naplati odmah 6e ali mozes da uzmes neograniceno diskova.

Pricam ovo iz svog iskustva. Jako puno sam kupovao na amazonu do skoro. Prosecno preko 20 albuma mesecno. Od sad sam presao na zavvi jer ne naplacuju postarinu. A cene su ili iste ili bolje. Tako da na svaki 3 kupljeni disk ustedim jos jedan disk jer nema postarine.

Pre par dana sam kupio 20-tak DVD-ova i odusevio se. Zaista nema postarine, sve je upakovano jako dobro. Svaki DVD dolazi u svojoj kutiji koja je hermeticki zatvorena, nijedan nije pukao, i svi su u celofanu.

Kad sam kupovao na amazonu, prvo paket u kojem salju robu je poluotvoren, naguraju po 6 diskova unutra i obicno mi svi dodju izlomljeni. Tako da sam od skoro batalio amazon. Razlozi su ocigledni.

Link to comment
Share on other sites

Provericu sta meni kaze.

Doduse, ja sam se registrovao na Amazon.com, ne Amazon.de, ili Amazon.co.uk. Na E-Bay je registracija na bilo kom nacionalnom EB pokrivala i sve ostale, ne znam kako je to kod Amazon-a.

Ne insistiram na Amazon-u, generalno me zanima narucivanje. Shodno tome, provericu i te isporucioce koje pominjes :).

Letimican pogled izaziva pomesane emocije. Nekih naslova kojih ima na Amazonu ovde nema, a neki ima kojih na Amazonu nema, ali su prilicno skupi :(.

Primeri: Roy Buchanan - Live Stock (ne izdanje 2-na-1) i Allan Holdsworth - Secrets.

Link to comment
Share on other sites

Provericu sta meni kaze.

Doduse, ja sam se registrovao na Amazon.com, ne Amazon.de, ili Amazon.co.uk. Na E-Bay je registracija na bilo kom nacionalnom EB pokrivala i sve ostale, ne znam kako je to kod Amazon-a.

Ne insistiram na Amazon-u, generalno me zanima narucivanje. Shodno tome, provericu i te isporucioce koje pominjes :).

Letimican pogled izaziva pomesane emocije. Nekih naslova kojih ima na Amazonu ovde nema, a neki ima kojih na Amazonu nema, ali su prilicno skupi :(.

Primeri: Roy Buchanan - Live Stock (ne izdanje 2-na-1) i Allan Holdsworth - Secrets.

Ako te narucivanje zanima, izvadi neku internet kreditnu karticu, i sa njom placaj. Uopste nemoras da se registrujes da bi kupovao. Ali je lakse. Tako bar ja radim. Amazon ima vecu ponudu, ali je postarina jaka stavka. Za tu razliku u ceni, i postarinu kad saberes, neznam meni se vise isplati zavvi trenutno.

Stvar licnog izbora.

Link to comment
Share on other sites

Ја пофалих zavvi.com и ко да их урекох. Двије наруџбине, поÑлате 24.маја и 1. јуна, још не Ñтижу :plakanje .

Link to comment
Share on other sites

Probacu malo vise da spartam zavvi-jjev, pa cu da vidim neku kombinaciju naslova koja i mogla da mi se isplati.

Recimo, John Coltrane - Love supreme, 7,45 funti, OK, Giant Steps 9,65 tako-tako.

Ako uzimas vise od 3 diska po turi isplati si, jer si oslobdjen postarine. to je velika stavka.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam mislio da se drzim 3 diska, to mi deluje neupadljivo zbog carine.

Sad pokusavam da ispratim proces na Amazon.co.uk. Registracija ocigledno vazi i sa .com.

Izabrao sam Allan Holdsworth-a koji je kostao 11,99 funti. Izabrao sam delivery option "Standard" i pojavio

mi se ram u kome pise "Dispatching to...", naziv robe i cena od 9,99 funti.

U sledecem koraku samo unosim broj kartice itd.

Ne vidim gde mi se pojavljuje postarina. Umanjenje cene diska je verovatno zbog VAT-a, ali ne vidim postarinu. U adresi je jasno navedeno "Serbia".

Link to comment
Share on other sites

Ja sam mislio da se drzim 3 diska, to mi deluje neupadljivo zbog carine.

Sad pokusavam da ispratim proces na Amazon.co.uk. Registracija ocigledno vazi i sa .com.

Izabrao sam Allan Holdsworth-a koji je kostao 11,99 funti. Izabrao sam delivery option "Standard" i pojavio

mi se ram u kome pise "Dispatching to...", naziv robe i cena od 9,99 funti.

U sledecem koraku samo unosim broj kartice itd.

Ne vidim gde mi se pojavljuje postarina. Umanjenje cene diska je verovatno zbog VAT-a, ali ne vidim postarinu. U adresi je jasno navedeno "Serbia".

U tvojoj korpi imas cenu za diskove i cenu za postarinu. A ispod ukupan iznos koji imas da platis. Ali to tek na kraju. Kad sve upises, adresu karticu i sve podatke.

Link to comment
Share on other sites

@Bluesman,

vidim li ja taj podatak o postarini posto upisem podatke sa kartice, ali pre nego sto definitivno potvrdim narudzbinu?

Znaci, ako procenim da bih dodao jos neki disk, da bih smanjio postarinu po disku, to jos uvek imam mogucnost pre definitivne potvrde?

Malo me cudi da to nisu mogli da ispisu pre unosa podataka o kartici i nacinu placanja - adresu imaju, narudzbinu imaju...

Link to comment
Share on other sites

Ja sad pregledah zavvi.com, ima lepih naslova, a ja imam dva pitanja... :wink: Prvo, vidim da se vrti vise izdavackih kuca (vertigo, impulse,...), pa bi bilo zgodno znati na koje valja obratiti paznju. Drugo, kod koje banke je najisplativije izvaditi virtuon karticu (troskovi vadjenja, mesecni izdaci za koriscenje, itd.) ?

Najisplatljivija ti je banka intesa i erste.

Prvo ne placas proviziju, ne placas odrzavanje, ne placas nista. I ne uzimaju niakakv procenat od prodaje. Jos uvek je debitna kartica.

Erste banka jedina u srbiji daje novu kartu. Odnosno po novom EU zakonu krecu kartice sa 3D verifikacionim brojevima. Na mnogim sajtovima traze samo tu karticu. Zato je dobro imati je. Isto se ne placa nista. Koliko uplatis na racun toliko imas.

Ja imam obe kartice, banka intesa karticu imam vec 2 godine, a maestro sam skoro uzeo u erste banci. neki sajtovi nece da prime obicnu kreditnu traze 3D.

Sto se naslova tice, moras da vrtis gledas cene, i upordjujes sa drugim sajtovima. Nema pravila. Imas dosta dobrih budzetnih naslova do 5e. Toga ima na tone. I moze da se iskopa dobar album, dobra produkcija za 4.9e. Bitno je da neplacas postarinu pa se to isplati. Dodje ti kuci original album za 450 ili 490 dinara. To je dzabe.

A i pitanje je koju muziku slusas. Imaju i akcije. na primer albumi koji su do 7.5e imas akciju 3 za 10 funti, odnosno 12e. Kupis 3 albuma iz akcije i snize ti cenu da ti svaki bude po 4e. Isplati se ako nadjes neke skuplje albume koje bi voleo.

Koliko sam provalio, neki albumi su skuplji, neki jeftiniji, nema pravila. Ali s obzirom da ne placas postarinu mislim da je zavvi jeftinij.

Pored zavvi postoji jos jedan sajt. To je isto zavvi samo pod drugim imenom. thehut.com. Pogledaj i tamo. Nisu isti naslovi...neshvatljivo je, ali je tako. Isto se ne placa postarina a svi diskovi su jeftiniji za 0.05 funti. Ono sto je na zavviju naprimer 4.95 tamo je 4.93 i slicno.

Link to comment
Share on other sites

Ja u zadnjih par meseci samo tu kupujem. Prestao sam sa amazona. Pa iz mog iskustva mogu ti reci da mi sve stize za 10 dana. Sve je upakovano u fine kutije. Svaki disk ti posebno pakuju. Ako narucis 5 diskova. Svaki ti posebno upakuju u kutiju i posalju. Nijedan mi nije pukao.

Narucio sam skoro 20 diskova i sve su poslali za 10dana. Zaista im je dobra usluga. Ja sam zadovoljan jako sa njihovom uslugom.

Jako je bitno kad kupujes diskove sa zavvija, da gledas ispod svakog diska ti pise kad salju. Nisu ko amazon. Za neke diskove se ceka po mesec dana, vecina se salje za 24h, a ima i onih koji se salju za par dana. Od toga ti zavisi kad ce da posalju. A kad ce da stigne to zavisi od posta, to vise nema veze sa njima. Onog momenta kad napisu item is dispatched tog momenta to vise nema veze sa zavvi sajtom.

Ako je za neku utehu, ja sam ovog meseca uzeo oko 15 DVD i sve mi je stiglo za 10 dana. Nijedan slomljen, postarinu ni carinu nisam platio.

Primera radi narucis sa amazona 8 diskova i oni ti upakuju sve u jednu kutiju i moze da te zakaci carina. Jer je na sav iznos. Zavvi svaki disk posebno salje. Izbegavas carinu 100%.

Link to comment
Share on other sites

E, to je najbitnije, da te ne zakaci carina! Svidja mi se ta politika da salju svaki disk posebno, pa nema potrebe (kako je vec ranije pomenuto) slati diskove na razlicite adrese. Sto se tice izdavackih kuca... malo sam prekopao po net-u... mnoge od njih su nove, uglavnom iz UK, ali to ne mora da bude nuzno lose, cak naprotiv - moze biti samo dobro jer se laktaju sa konkurentima!

Nego, sto se tice pakovanja, Thehut ima istu filozofiju kao i zavvi, ili pakuje sve zajedno?

Skoknucu do Erste banke vec sutra da se raspitam...

Hvala ti puno na svim informacijama, sad je sve daleko jasnije! :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

E, to je najbitnije, da te ne zakaci carina! Svidja mi se ta politika da salju svaki disk posebno, pa nema potrebe (kako je vec ranije pomenuto) slati diskove na razlicite adrese. Sto se tice izdavackih kuca... malo sam prekopao po net-u... mnoge od njih su nove, uglavnom iz UK, ali to ne mora da bude nuzno lose, cak naprotiv - moze biti samo dobro jer se laktaju sa konkurentima!

Nego, sto se tice pakovanja, Thehut ima istu filozofiju kao i zavvi, ili pakuje sve zajedno?

Skoknucu do Erste banke vec sutra da se raspitam...

Hvala ti puno na svim informacijama, sad je sve daleko jasnije! :thumbsup2

thehut je isti sajt kao i zavvvi. odnosno 2 razlicita sajta ali isti vlasnik mislim. Nisam jos uzimao sa thehut-a, u stvari cekam prvu isporuku ovih dana da mi dodje.

Ako vec imas neku karticu izvadjenu nemoras za thehut i zavvi da vadis u erste banci karticu. Ali zbog nekih drugih sajtova isplati se. Bitno je da je to debitna kartica, znaci banka ne uzima proviziju. To je sigurno posto sam je ja izvadio. :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...