Jump to content


AMAZON


boskogit

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Poslednja poÅ¡iljka koju oÄekujem sa Amazon.com nije stigla ni 25. dana od dana kad je poslata. Prethodne poÅ¡iljke su stizale za oko 15 do 16 dana. Istina je da se u ovom periodu naÅ¡ao i Uskrs i Prvi maj, ali se sada već plaÅ¡im da je poÅ¡iljka izgubljena.

Interesuje me da li je neko Äekao diskove sa Amazon.com 25 dana ili duže?

Šta da radim ako pošiljka uopšte ne stigne?

Link to comment
Share on other sites

A mislim da mi je najbrze stizalo za 10-ak dana…

Ako je u pitanju Amazon.com, a o tome priÄamo, deset dana je stvarno ekspres. Ponavljam, uobiÄajeno mi je stizalo za 15 do 16 dana. Ovoga puta je proÅ¡lo već 26 dana a poÅ¡iljke joÅ¡ nema.

InaÄe, da li je neko poruÄivao sa CD Universe?

Link to comment
Share on other sites

KonaÄno je disk stigao. PoruÄen je sa amazon.com 17.04. a stigao je 16.05. ProÅ¡lo je dakle skoro mesec dana. Već sam digao ruke od porudžbine, kad eto ti poÅ¡iljke danas. Stigla je potpuno neoÅ¡tećena.

InaÄe kao oÄekivani datum prispeća poÅ¡iljke amazon je naveo 02.06, Å¡to je 45 dana od dana kad je poÅ¡alju.

Dakle, ako poruÄujete sa amazon.com, ne oÄekujte poÅ¡iljku za manje od 15 dana, a isto tako možete da raÄunate da će stići i posle 30 dana.

Link to comment
Share on other sites

KonaÄno je disk stigao. PoruÄen je sa amazon.com 17.04. a stigao je 16.05. ProÅ¡lo je dakle skoro mesec dana. Već sam digao ruke od porudžbine, kad eto ti poÅ¡iljke danas. Stigla je potpuno neoÅ¡tećena.

InaÄe kao oÄekivani datum prispeća poÅ¡iljke amazon je naveo 02.06, Å¡to je 45 dana od dana kad je poÅ¡alju.

Dakle, ako poruÄujete sa amazon.com, ne oÄekujte poÅ¡iljku za manje od 15 dana, a isto tako možete da raÄunate da će stići i posle 30 dana.

Rekoh vec i ranije... i meni su sa americkog amazon stizali paketi tek za oko 2 nedelje. Sve u svemu, ne vredi ih kontaktirati ni cimati pre nego sto istekne rok isporuke....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Hoce verovatno, kad vide paket od 100 i kusur funti… Mmmmmm… :order

ps. Odmah ce preracunati koliko ce budzet ove demokratske drzave biti ostecen, a mozda vas i stave u „Blic“, odmah na strani pored Beka, Sarica, Kostica, Miskovica… i „ostalih“ nicim izazvanih kapitalista. :bounce

ps mkII. Nemojte mi odmah obrisati ovaj post kao sve dosadasnje gde sam spomenuo kako nije sada sve divno u ovoj drzavi. Nema ovo veze sa politikom, nego sa ekonomijom, ’leba mi. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Meni je danas stigao paket koji sam naruÄio, sa amazona uk, 24. maja. Tri dana. Mislim da je ovo najbrže ikada.

Å to se tiÄe carine stvarno nema pravila, jednom sam platio kada je poÅ¡iljka imala vrednost 25 eura, a recimo danaÅ¡nja vredi 31 euro i proÅ¡la je bez carine.

Link to comment
Share on other sites

Ja od skoro narucujem preko www.zavvi.com. Jer ne nalacuju postarinu. Od skoro su ukinuli postarinu na sve zemlje, i svima salju bez naplate postarine. Obicno narucujem igre za PC, i filmove, mada ima i dosta muzike.

Amazon naprimer nece igre da salje za srbiju ne kapiram zasto...

Да, zavvi.com и thehut.com (дјелови иÑте групе) шаљу беÑплатно а ту Ñу попуÑти од 10% и разне промоције: попуÑÑ‚ на Blu-ray диÑкове, ваучери од 0,5 и 1 фунте, THG награде. Мада Ñе не бих уÑудио да од њих наручујем нешто оÑјетљиво и ломљиво.

Ршто Ñе тиче Ðмазона, Ñкоро Ñам добио 3 наруџбине, једна је била у огромном пакету, друга у знатно мањем али опет поприличе величине а трећа у оном картонÑком омоту танких зидова који више личи на коверат. ВриједноÑÑ‚ овог другог (57 долара) је била била више него дупло већа него првог пакета али ниÑам платио ни 5 евра за царинÑки преглед.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Да, zavvi.com и thehut.com (дјелови иÑте групе) шаљу беÑплатно а ту Ñу попуÑти од 10% и разне промоције: попуÑÑ‚ на Blu-ray диÑкове, ваучери од 0,5 и 1 фунте, THG награде. Мада Ñе не бих уÑудио да од њих наручујем нешто оÑјетљиво и ломљиво.

Ршто Ñе тиче Ðмазона, Ñкоро Ñам добио 3 наруџбине, једна је била у огромном пакету, друга у знатно мањем али опет поприличе величине а трећа у оном картонÑком омоту танких зидова који више личи на коверат. ВриједноÑÑ‚ овог другог (57 долара) је била била више него дупло већа него првог пакета али ниÑам платио ни 5 евра за царинÑки преглед.

Ja sam odusevljen zavvijem i thehut sajtovima zakupovinu. Em ne naplacuju postarinu em sve stize za 10 dana em je svaki disk posebno upakovan u kutiju od mikrovala tako da tesko moze da se osteti. Takodje koriste vakumirane dzep koverte. A pored svega toga, posto sam dobra musterija, dobio sam nagradu od njih. Uplatili su mi 10funti na moj racun da mogu da kupujem. Nije to nista veliko 10 funti ali lep gest. Bitno je reci da se jako puno ustedi jer se ne placa postarina. Da sve sto dodje je u posebnim pakovanjima, nema pucanja kutija itd. Dok sa amazona to nije slucaj. 80% diskova koje sam kupio sa amazona su naprsli ili skroz prsli. Mislim na kutije. I amazon sve natrpa u jednu kutiju koja je pritom poluotvorena. Zavvi salje svaki disk u drugoj kutiji. Sta znam ja sam veoma zadovoljan.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...