Jump to content


AMAZON


boskogit

Recommended Posts

Ova zadnja porudzbina bas kasni. Evo vec 11 dan, jos nisam dobio.

Items Ordered Price 1 of: Rising [Audio CD]

By: Rainbow

Condition: New

Sold by: Amazon EU S.a.r.L.

£3.74

1 of: RetroSpective - The Best Of Suzanne Vega [Audio CD]

By: Suzanne Vega

Condition: New

Sold by: Amazon EU S.a.r.L.

£4.16

1 of: My Love: The Essential Collection [Audio CD]

By: Celine Dion

Condition: New

Sold by: Amazon EU S.a.r.L.

£2.49

2 of: Carnaval: the Best of Santana [Audio CD]

By: Santana

Condition: New

Sold by: Amazon EU S.a.r.L.

£4.03

A jos jednu cekam u medjuvremenu sam narucio jos 8 diskova. Nadam se da cu do marta dobiti sve.

Link to comment
Share on other sites

Nista posebno, to mi je standard. Dva paketa od 7,8 diskova svaki mesec.

Добро је да има горих од мене. Мој проÑјек Ñу 1 до 2 поруџбине.

spaghettibriefencounter.th.jpg

Ðего, узима ли ко шта Ñа американÑког Ðмазона? Шта је Ñа поштарином?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Сад је и Amazon.de почео да зајебава, хоће да узму за поштарину 14,00 евра умјеÑто уобичајених 6,00.

110jbbd.jpg

Link to comment
Share on other sites

da li neko zna kojim sluchajem, zashto im toliko treba za dispatching i zbog chega bi trebalo da stignu u roku od 30 dana? :S

Delivery #1: Not Yet Dispatched

Dispatch estimate: 7 Mar 2011 - 11 Mar 2011

Delivery estimate: 24 Mar 2011 - 1 April 2011

diskovi danas porucheni.

Link to comment
Share on other sites

Datumi koji su dati za pristizanje narudzbine su preterani. Tu su uracunati i zastoji u postama, desava se da se zagubi paket. Meni je prosla porudzbina stojala u nasoj posti pune 2 nedelje. Medjutim amazon je poslao odmah. Da ne bi reklamirali amazonu, on uvek daje duzi rok isporuke.

A sto se slanja tice, zaista im duze treba. Evo ja sam prekjuce narucio 6 diskova, jos ga nisu pripremili za slanje. Treba im 3 dana. To se obicno desi ukoliko neka izdanja nemaju, ali mogu da nabave iz drugih ispostava. Kod nekih albuma cak naznace da nemogu odma da posalju.

Kad sam narucivao jedan album naznacili su mi odma da im treba 3 dana samo da dodju do njega, ali posto je na extra popustu bio, sacekao sam.

Link to comment
Share on other sites

Сад је и Amazon.de почео да зајебава, хоће да узму за поштарину 14,00 евра умјеÑто уобичајених 6,00.

I 6e je mnogo, ali to je zato sto narucujes samo 1 item. Kad bi uzeo vise komada postarina bi bila neprimetna.

Posto uzimam diskove muzicke, ne bluray diskove, mogu da kazem da kad narucim samo jedan, naplate mi 6e po disku, ali ako uzmem preko 5 komada padne mi na nekih 200 dinara po komadu.

Obicno mi uzmu oko 2.3e po disku na preko 5 komada.

I jako je bitno odakle narucujes. Sa kog amazona. Razlikuju se ne samo po cenama proizvoda, nego i postarini. I to moze bas velika razlika da bude.

Link to comment
Share on other sites

Datumi koji su dati za pristizanje narudzbine su preterani. Tu su uracunati i zastoji u postama, desava se da se zagubi paket. Meni je prosla porudzbina stojala u nasoj posti pune 2 nedelje. Medjutim amazon je poslao odmah. Da ne bi reklamirali amazonu, on uvek daje duzi rok isporuke.

A sto se slanja tice, zaista im duze treba. Evo ja sam prekjuce narucio 6 diskova, jos ga nisu pripremili za slanje. Treba im 3 dana. To se obicno desi ukoliko neka izdanja nemaju, ali mogu da nabave iz drugih ispostava. Kod nekih albuma cak naznace da nemogu odma da posalju.

Kad sam narucivao jedan album naznacili su mi odma da im treba 3 dana samo da dodju do njega, ali posto je na extra popustu bio, sacekao sam.

skontao sam, poruchio sam 5 diskova, podeljena u dva paketa, zbog pripreme jednog od njih. poshiljka od jednog diska je trebala da bude poslata 9. marta i trebala bi da stigne 24. marta, a ostale da budu poslate 3. a da stignu 14. prva poshiljka je stigla juche odnosno 16 dana ranije a druga josh uvek nije stigla.

tako da ne planiram uopshte da se oslanjam na njihov sistem procena, od sad nakon porudzbine, samo sedim i chekam :)

Link to comment
Share on other sites

pa tako nekako....

Obicno treba da stigne izmedju 5 i 8 dana od dana kad posalju. Tako je bar u mom slucaju. Glavno je da stigne....

meni su danas poslali konacno narudzbinu od 6 diskova. Bas cu da vidim kad ce stici. Nacuo sam neke price da sad dosta brze dolazi narucena roba.

Mada to najvise zavisi kojom postom salju. Ne salju uvek istom postom. Nekad je royam mail, nekad je DHL.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Diskovi su mi stigli sa Amazon.com za 16 dana. To je već Äetvrti put za redom. PoÅ¡tarina za dva diska je neÅ¡to preko 8 dolara. Ono Å¡to je zanimljivo je da su dva diska po prvi put bila spakovana u deblju kutiju koja nije mogla da proÄ‘e kroz prorez za poÅ¡tu koji imam na vratima kuće. PoÅ¡tar je naÅ¡ao solomonsko reÅ¡enje, pa je ostavio paket na podu pored vrata, naravno sa spoljne strane. Da ga ubrzo nije pronaÅ¡ao moj sin koji je nedugo zatim stigao kuÄi, mogao je da ga pokupi svako ko je prolazio ulicom.

Toliko o poštarima.

Gledajte da ste non stop kući onih dana kada oÄekujete da poÅ¡iljka stigne, inaÄe, odoÅ¡e diskovi.

Link to comment
Share on other sites

Ja poruÄujem vinil sa amazon.com i amazon.co.uk zavisno od cena. Sve stigne korektno i, za razliku od drugih izvora novih vinila, nijedna ploÄa nije kriva. Potrebna je veÅ¡tina da se izbalansira cena, kurs USD/EUR/GBP, poÅ¡tarina i carina, ali sve funkcioniÅ¡e savrÅ¡eno. Jedino me poÅ¡tar mrzi jer mora da se penje zbog velikih kutija :)

Link to comment
Share on other sites

Zar se pošta ne preuzima na pošti kod limanske pijace, tako je bar pre bilo...

Jel postoji mogućnost da ti ovi sa amazona oznaÄe paket kao gift, po mom iskustvu u tom sluÄaju ne plaća se haraÄ državi?

Jel postoji razlika u carini ako poruÄujes sa UK ili USA sajta?

Jel postoji pravilo koja vrednost paketa se ne carini?

Predpostavljam da Amazon marljivo naznaÄi vrednost paketa (iako ne bi morao) :)

Puno pitanja u jednom postu, ali oduÅ¡evio sam se kad sam pre neki dan otkrio da Vinil može da se poruÄi sa Amazona, poruÄivao sam pre neÅ¡to malo CD-ova, ali za novi Vinil pojma nisam imao!!!

Link to comment
Share on other sites

Zar se pošta ne preuzima na pošti kod limanske pijace, tako je bar pre bilo...

Po mom iskustvu, nekad kod Limanske pijace a nekad u centru, i nisam provalio po kom pravilu se odluÄuje.

Jel postoji mogućnost da ti ovi sa amazona oznaÄe paket kao gift, po mom iskustvu u tom sluÄaju ne plaća se haraÄ državi?

Nisam nikad probao one gift wrap opcije, možda pomogne... Super ideja!

Jel postoji razlika u carini ako poruÄujes sa UK ili USA sajta?

UopÅ¡te ne znam kako se dolazi do iznosa koji treba platiti prilikom preuzimanja - to je meni potpuno nedokuÄivo, a ubeÄ‘en sam da je metoda neka odokativna.

Jel postoji pravilo koja vrednost paketa se ne carini?

Do 20 evra.

Predpostavljam da Amazon marljivo naznaÄi vrednost paketa (iako ne bi morao) :)

Nažalost, uvek oznaÄi. Kod nekih manjih prodavaca (npr. www.bompstore.com) mogu da tražim da na paket stave neku malu vrednost (obiÄno stave vrednost jedne ploÄe iako ih je u paketu nekoliko) pa se onda zaobiÄ‘e carina.

Link to comment
Share on other sites

Po mom iskustvu, nekad kod Limanske pijace a nekad u centru, i nisam provalio po kom pravilu se odluÄuje.

Nisam nikad probao one gift wrap opcije, možda pomogne... Super ideja!

UopÅ¡te ne znam kako se dolazi do iznosa koji treba platiti prilikom preuzimanja - to je meni potpuno nedokuÄivo, a ubeÄ‘en sam da je metoda neka odokativna.

Do 20 evra.

Nažalost, uvek oznaÄi. Kod nekih manjih prodavaca (npr. www.bompstore.com) mogu da tražim da na paket stave neku malu vrednost (obiÄno stave vrednost jedne ploÄe iako ih je u paketu nekoliko) pa se onda zaobiÄ‘e carina.

Hvala puno na odgovorima.

Å to se carine tiÄe znaÄi fora je da ne bude cene na paketu.

Sa ebay-a sam uzimao gomilu ploÄa (korišćenih) i zamolio prodavce da mi ih poÅ¡alju kao poklon, tj bez cene, nijednom nisam platio carinu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...