Jump to content


AMAZON


boskogit

Recommended Posts

Sto se tice odece, ne prodaje Amazon kao firma mnogo toga, ipak ima mnogo vise radnji koje prodaju preko Amanzona, sto je lako i videti kada odaberete proizvod.... samo treba naci prodavca koji salje za Srbiju, a takvih ima sve vise! Kada sam ja prvi put kupio nesto od odece bilo je jako tesko naci nekoga ko hoce da salje na ovu stranu, ali sada ih ima vise. Dakle, probajte od vise njihovih prodavaca da ubacite u korpu i videcete ko salje tako da nije nikakav problem!

Link to comment
Share on other sites

NaruÄio u Äetvrtak uveÄe 5 diskova, u petak poslato obaveÅ¡tenje da su otpremljeni, danas u utorak stiglo!!!

Ovo do sada nikad nije bilo - za 5 dana.

Your order #026-0090522-0553149 (received February 03, 2011)

-------------------------------------------------------------------------

Qty Item Price Delivery Subtotal

-------------------------------------------------------------------------

Amazon.co.uk items (Sold by Amazon EU S.a.r.L.):

1 Blue Light 'til Dawn £4.56 1 £4.56

1 Caught In The Act [CD + DVD] £4.16 1 £4.16

1 Songbird £3.73 1 £3.73

1 Loverly £4.06 1 £4.06

1 Somewhere £4.94 1 £4.94

Dispatched via Royal Mail (estimated arrival date: February 25, 2011).

-------------------------------------------------------------------------

Item Subtotal: £21.45

Delivery and handling: £9.54

Total: £30.99

Sa kartice skinuto 3.900,00 din, znaÄi 780,00 po disku. Pristojno.

Link to comment
Share on other sites

a sta bi sa New Moon Daughter?

I, mozda je vec bilo, ali da priupitam ponovo, sa kojom dinarskom karticom moze da se plati?

Hvala!

Nisam baÅ¡ razumeo prvo pitanje, ali to je album Cassandre Wilson. NaruÄio sam ga

prošlog meseca.

Može bilo kojom karticom, osim DINA karticom. Nije važno sa li su debitne, ili kreditne.

Link to comment
Share on other sites

Koji je po Vama optimalan broj diskova za naruÄivanje?

ProÅ¡li put je cena bila 20 funti, sa kartice je skinuto 2600,00, a naruÄio sam 4 diska, znaÄi ispod 700 dinara. Sada 5 za 3800,oo din. ZnaÄi ako cd platimo proseÄno oko 4-5 funti, to izadje oko700-800 dinara po cd-u.

Opet, treba biti strpljiv i ako je neÅ¡to na akciji, treba Å¡to pre kupiti, jer se meni desilo da jedan cd, koji je bio oko 5 funti i stavio u korpu, kada sam hteo da ga naruÄim poskupeo na 8 funti.

Normalno da sam naruÄio, ali moglo je i jeftinije.

Postaćemo vremenom iskusniji. :cheers

Link to comment
Share on other sites

Evo kako ja narucujem. Zbog carine gledam da mi iznos ne predje nikad 45e. Zaista je tacno sto se carine tice. BIlo je polemike na forumu u vezi toga. Kao dal ce da naplate carinu ili nece. Ja sam zvao upravu carine i pitao ih do koje cifre ne placam carinu, i objasnio da uzimam diskove sa amazona, Ljubazna gospodja mi je odgovorila da do 45e ne placa se carina. I bila je u pravu. Evo ovo je 4-ta narudzbina preko 40e i nijednom nisam platio carinu. Mada amazon mi nikad nije sve slao u istom paketu. Obicno sve to razdeli na manje pakete. Obicno 2 ili cak 3 paketa.

Fora je da se naruci sto vise diskova do tih 45e, jer tada postarina bude ispod 2funte po disku, sto je najpovoljnije, Kada ne zelim da uzmem toliko diskova, nadjem jos neke koji naruce preko moje kartice, i njima isto se isplati jer plate postarinu samo 2funte.

Do sad su mi uvek stizali svi diskovi. NIje se desili da se zagube. Nisam cekao nikad vise od 10 dana, cak ni za vreme bozica. Sto se paketa tice, desi mi se ponekad da naprsne malo plastika od diskova, ali to je neprimetno. To je samo neka sitnica nije skroz slomljeno.

Ko narucuje uci ce u foru. Takodje licno mislim da je engleski amazon najbojli, sto se cena tice i brzine isporuke. Sa americkog ume dugo da se ceka.

Link to comment
Share on other sites

NaruÄio u Äetvrtak uveÄe 5 diskova, u petak poslato obaveÅ¡tenje da su otpremljeni, danas u utorak stiglo!!!

Ovo do sada nikad nije bilo - za 5 dana.

Your order #026-0090522-0553149 (received February 03, 2011)

-------------------------------------------------------------------------

Qty Item Price Delivery Subtotal

-------------------------------------------------------------------------

Amazon.co.uk items (Sold by Amazon EU S.a.r.L.):

1 Blue Light 'til Dawn £4.56 1 £4.56

1 Caught In The Act [CD + DVD] £4.16 1 £4.16

1 Songbird £3.73 1 £3.73

1 Loverly £4.06 1 £4.06

1 Somewhere £4.94 1 £4.94

Dispatched via Royal Mail (estimated arrival date: February 25, 2011).

-------------------------------------------------------------------------

Item Subtotal: £21.45

Delivery and handling: £9.54

Total: £30.99

Sa kartice skinuto 3.900,00 din, znaÄi 780,00 po disku. Pristojno.

Ja sam takodje narucio 5 kom. u petak 04.02.2011. i stiglo mi juce, nikad pre do sad za 4 dana.

Link to comment
Share on other sites

Можда ми је оÑјећај погрешан, али ми Ñе чини да Ñу Ñтвари кренуле низбрдо откако Ñам Ñилом прилика морао да пређем Ñа Србије и Црне Горе на Црну Гору као одредиште. Ðаиме, Amazon.it је Србију и Црну Гору третирао као да је ван Европе и поштарина је била 14 евра умјеÑто 6. И шта Ñе Ñада дешава. Amazon.com ми за два Ñтандардна Blu-rey-a додаје по 6 долара за Ñваки као "surcharge for heavy or bulky media"?! Свашта! Ð Amazon.de Ñтавља 14 евра за поштарину. Са Њемцима Ñам некако завршио да ми умање цијену производа за разлику у поштарини (тако добијам Taxi Driver Blu-ray за 3,87 евра!) али Ñа Ðмeриканцима никако да Ñредим Ñтвар, Ñве дају неке уопштене одговоре. Рево како Ð½Ð°Ñ Ð´Ð²Ð¾Ñ˜Ð°ÐºÐ¾ третирају: иÑти диÑкови Ñа иÑпоруком у ФранцуÑкој немају овај додатни трошак од 12 долара. Ðаравно, не могу да кориÑтим пријатељеву адреÑу тако чеÑто већ Ñамо за најнеопходније Ñтвари Ñа француÑког Ðмазона.

2uer0w0.jpg

Link to comment
Share on other sites

Postarina se razlikuje u zavisnosti sa kog amazona porucujes, a ovde vidim na slici da su ti samo 2 diska u pakovanju. To malo povecava cenu postarine.

PS. Jel si probao sa engleskog da narucis isto? Cini mi se da su na engleskom malo bolji uslovi nego na americkom.

Ово Ñу диÑкови амаричког издавача па је логично да Ñе купују у Ðмерици.

Поштарина за Црну Гору: 3,99(по наруџбини) + 2 x 2,49(по артиклу)+ 2 x 6,00(додатни трошак за тешке и кабаÑте медије по артиклу)= 20,97 долара

Све иÑто али за ФранцуÑку: 8,97 долара.

Ових диÑкова има на британÑком Ðмазону али Ñамо на маркетплејÑу а они не шаљу овамо.

Link to comment
Share on other sites

Sto se tice americkog i britanskog amazona, ima istine da je britanski u nekim slucajevima povoljniji, ali.... bas zato sam namenski narucivao diskove gde pise da je LABEL od maticne izdavacke kuce. Recimo, ako narucite nesto od Sade ili Metallice, Pink Floyd-a... obratite paznju ko je izdavac jer u dosta slucajeva su izdanja radjena pod licencom... tako da sam do sada uvek gledao da uzmem od maticne kuce koja je to izdala i verujte mi da su diskovi ako nista drugo, onda bar u 70% slucajeva bar vizuelno bolje odradjeni! Mozda ostali primete jos poneku razliku...

A sto se posiljki tice, ovo sto covek navede par postova unazad... da mu je jedan od diskova stigao, a ostali nisu jos... desava se ali to uvek stoji naznaceno da ce mu trebati vise dana ili slicno, imao sam prilike da vidim. I dalje, nemojte da se cudite sto sve to stize za 4 dana, rekao sam nekoliko puta do sada da je to uobicajeno i da uglavnom stizu iz Britanije za 4 dana, a iz Amerike za maximum dve nedelje...

Link to comment
Share on other sites

Naravno sto se licencnih izdanja tice, treba izbegavati, ukoliko je moguce. Kao sto ti kazes, pod label obavezno videti ko izdaje album. To drasticno utice na zvuk, kao i na kvalitet samog proizvoda.

Sto se amazona tice, jednostavno ono sto ja slusam, na britanskom amazonu sve je povoljnije, tako da obicno odatle uzimam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...