Jump to content


AMAZON


boskogit

Recommended Posts

NaruÄivanje preko Amazon.co.uk i Amazon.com uglavnom funkcioniÅ¡e kako treba.

Stiglo mi je nekoliko pošiljki, a jednom su kutije diskova bile malo naprsle.

Diskovi sa Amazon.com putuju neÅ¡to duže, ali ne naroÄito.

Nisam probao preko Amazon.fr i Amazon.de, ali pretpostavljam da će i to biti u redu.

Da li je neko neÅ¡to poruÄio sa CDuniverse.com?

Na tom sajtu sam pronašao jeftinije diskove nego na Amazonu.

Miroljub

Link to comment
Share on other sites

NaruÄivanje preko Amazon.co.uk i Amazon.com uglavnom funkcioniÅ¡e kako treba.

Stiglo mi je nekoliko pošiljki, a jednom su kutije diskova bile malo naprsle.

Diskovi sa Amazon.com putuju neÅ¡to duže, ali ne naroÄito.

Nisam probao preko Amazon.fr i Amazon.de, ali pretpostavljam da će i to biti u redu.

Miroljube (ovako se obraćam ocu kad mu tepam),

diskovi će ultrabrzo stići kada se isporuÄuju iz Amazonovog skladiÅ¡ta u NemaÄkoj (ne meÅ¡ati sa Amazon.de!), nije bitno da li su naruÄeni sa .uk, .de, ili .fr sajta (pogledajte adresu poÅ¡iljaoca kada vam sledeći put stigne porudžbina).

Već sam jednom govorio o tome da Srbija ima najbrže poÅ¡tanske veze sa NemaÄkom, odnosno da se većina poÅ¡tanskog meÄ‘unarodnog (avio) saobraćaja odvija preko NemaÄke.

Da li je neko neÅ¡to poruÄio sa CDuniverse.com?

Na tom sajtu sam pronašao jeftinije diskove nego na Amazonu.

Mislim da cena Å¡ipinga jede razliku u ceni nosaÄa zvuka.

CDUniverse ima nezgodan obiÄaj da pri ubacivanju prvog nosaÄa zvuka u korpu odrapi 11-12$... Bar je tako bilo ranije, a svakako nije teÅ¡ko proveriti.

Link to comment
Share on other sites

RAS, hvala na informacijama.

Zanimljivo bi bilo znati odakle dolaze diskovi koji se poruÄuju sa Amazon.com.

Da li i oni dolaze iz NemaÄke?

InaÄe, poÅ¡tarina za jedan disk na CDuniverse.com je 9.99 dolara, a za svaki sledeći se dodaje joÅ¡ 2.25 dolara.

Ispada da je bolje poruÄiti tri ili Äetiri diska odjednom, ili Äak i viÅ¡e. Ali tu onda Äeka u zasedi naÅ¡a carina.

Neko je spominjao da CDuniverse.com možda ne šalje u Srbiju.

Da li neko ima iskustva sa njima?

Miroljub

Link to comment
Share on other sites

Malo sam posvetio vremena da proÄitam komentare kupaca Å¡irom sveta koji kupuju diskove na Amazon.com ili Amazon.de.

Ne retko se dešava i u svetu da se kupci žale da pošiljke stižu tako da su kutije diskova naprsle, polomljene, diskovi prljavi, a coveri pocepani.

Isto tako se desi da se poneki kupac žali da mu pošiljka uopšte nije ni stigla, itd.

Ovo se dešava na svim Amazon-ima, bilo da je u pitanju Evropa ili SAD.

Kada sam ovo proÄitao, malo mi je laknulo. Mislio sam da samo nama stižu naprsle i slomljene kutije.

Ako ništa drugo, bar po tome smo isti kao i ostali svet.

Opet Äekam neke diskove sa Amazon.com.

Nadam se da će stići celi.

Miroljub

Link to comment
Share on other sites

Sa amazon.com su mi diskovi uvek, bez izuzetka stizali u savrsenom stanju, ali oni ih i drugacije pakuju od britanaca, ameri stave u kutiju i ubace omanji airbag... i bar u mom slucaju je uvek bilo OK, dok iz Britanije to vec nije bila praksa ali na svu srecu nijedan omot ili disk nije bio ostecen, samo kutije...

Link to comment
Share on other sites

15 dana je joÅ¡ uvek OK, da li si tražio standard ili expedited delivery? ako je standard, onda je najverovatnije sve u redu, a i za expedited je to neko normalno vreme, zavisi kada su ga poslali. Meni su zadnje ploÄe stigle za nekih 15-20 dana.

Jednom prilikom mi 1 CD nije stigao i kada sam prijavio Amazonu sluÄaj, ponudili su mi ili da mi refundiraju ili da poÅ¡alju ponovo, tako da ne brini.

Link to comment
Share on other sites

Danas mi je stigao disk sa Amazon.com. Prošlo je 17 dana od kad su napisali da je disk poslat.

Disk je u redu, ali je kutija na jednom mestu malo naprsla.

Pakovanje je drugaÄije nego Å¡to pakuju kad se poruÄi sa Amazon.co.uk.

Na koverti je zalepljena nalepnica Deutsche Post. Istina je dakle da bez obzira sa kog Amazona se poruÄi disk, poÅ¡iljka uvek stuže iz NemaÄke.

Jedino mi nije jasno zašto diskovi sa Amazon.co.uk stižu za 7 dana, a diskovi sa Amazon.com za 17 dana.

Link to comment
Share on other sites

I meni su slali ponovo jednom kad nije stiglo. Tako da - zalite se. Traje, ali vredi. A to sto putuje duze iz US, to je valjda normalno? :)

Cenim da to sto pise da je iz Nemacke samo znaci da oni posalju djuture mnogo toga iz US za Nemacku, tamo prepakuju u pojedinacne pakete i onda salju po Evropi. Ima rezona da je to jevtinije.

Link to comment
Share on other sites

Na nemaÄkom Amazon-u su cene diskova date sa obraÄunatim MwSt (PDV). U NemaÄkoj MwSt. iznosi 19%.

Kada se konkretan proizvod iznosi van NemaÄke, MwSt. se može odbiti od cene, odnosno uz potvrdu da je roba izneÅ¡ena van NemaÄke, vrÅ¡i se povraćaj novca.

Da li se pri poruÄivanju od cene diska taj MwSt. odmah odbija, pa tako disk postaje jeftiniji za 19 %, ili se tih 19 % naknadno refundiraju?

Link to comment
Share on other sites

Na nemaÄkom Amazon-u su cene diskova date sa obraÄunatim MwSt (PDV). U NemaÄkoj MwSt. iznosi 19%.

Kada se konkretan proizvod iznosi van NemaÄke, MwSt. se može odbiti od cene, odnosno uz potvrdu da je roba izneÅ¡ena van NemaÄke, vrÅ¡i se povraćaj novca.

Da li se pri poruÄivanju od cene diska taj MwSt. odmah odbija, pa tako disk postaje jeftiniji za 19 %, ili se tih 19 % naknadno refundiraju?

Kada pristupiš korpi (a za to treba da si registrovani korisnik), porez se odmah odbija, ako si registrovan iz Srbije.

Bar je tako na UK Amazonu.

Link to comment
Share on other sites

Do sada sam poruÄivao sa Amazon.co.uk i Amazon.com.

Sa Amazon.com sam poruÄio od prodavca betamusic. To znaÄi da to nije direktno Amazon.com, već je jedan od nezavisnih prodavaca kod kojeg doduÅ¡e piÅ¡e: FULFILLMENT BY AMAZON. Diskovi su uredno stigli.

Treba reći da može da se desi da se diskovi istih izvoÄ‘aÄa razlikuju u ceni skoro dvostruko u zavisnosti sa kog se Amazon-a poruÄuju.

Sada ću da pokuÅ¡am da poruÄim par diskova sa Amazon.de.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...