Jump to content


AMAZON


boskogit

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

За уважене чланове форума који купују на Ðмазону ево једног кориÑног малог програма који Ñе зове Amazon Price Watch Ñа којим могу пратити кретања цијена производа који их интереÑују. У програм унеÑу производ преко одговарајућег радио дигмета и јединÑтвеног ASIN кода и програм периодично врши провјеру а и Ñам кориÑник може покренути тражење. Пад одноÑно пораÑÑ‚ цијене приказан је одговарајућом бојом и Ñтрелицом. Програм ће такође дати обавјештење да ли је неки производ ушао у продају или је поÑтао out-of-print. У овој верзији, може Ñе погледати графички приказ кретања цијена производа у одређеном периоду тако Ñто Ñе кликне деÑним таÑтером миша на Ñтавку, Misc->View price history.

Софтвер даје још једну интереÑантну могућноÑÑ‚. Ðаиме, Ðмазон гарантује рефундирање разлике у цијени ако је до ње дошло у року од мјеÑец дана од дана куповине. Дакле, пратите још мјеÑец дана производ који Ñте купили па ако дође до пораÑта цијене ником ништа али ако дође до пада, фино доÑтавите Ðмазону рекламацију и паре Ñтижу на рачун :wave2 .

Уздравље, ВаÑо

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Kada sam prosli put narucivao 3 cd-a, cena postarine je bila 6,5 funti, sada sam narucio 5 i cena postarine je porasla na 9,5 funti. Da li to zavisi od broja cd-a, ili je poskupela postarina ili nesto trece? Cisto me zanima , ako neko zna neka objasni. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Зна ли ко важи ли још на Amazon.co.uk правило да Ñе надокнади разлика у цијени нарученог производа, ако је пад наÑтупио у периоду од мјеÑец дана од датума наруџбе? Колико Ñам Ñхватио, ово Ñу укинули на Amazon.com :heat

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 2 weeks later...

Stigla su mi dva diska sa Amazon.co.uk. PoruÄena su u sredu, a stigla su u idući Äetvrtak. Diskovi su besprekorno upakovani u tvrdi karton. Svaki je bio u posebnom pakovanju. Stigli su potpuno neoÅ¡tećeni.

Da li je neko poruÄivao sa Amazon.com?

Pozdrav, Miroljub

Link to comment
Share on other sites

PoruÄivao sam sa amazon.de i imam jako dobra iskustva sa njima. Cene su uglavnom takve da ja mislim da se ne isplati plaćati prekookeanske troÅ¡kove transporta. Jedna poÅ¡iljka je "zapela", pa sam se obratio njihovom korisniÄkom servisu, od kojeg sam dobio odgovor za otprilike jedan sat (!), gde sam zamoljen da se joÅ¡ malo strpim, pa će mi onda oni ili poslati novu poÅ¡iljku, ili vratiti pare. Usledilo je ono prvo, a Äak su me u meÄ‘uvremenu obavestili i da im je prva poÅ¡iljka vraćena.

Link to comment
Share on other sites

Stigla su mi dva diska sa Amazon.co.uk. PoruÄena su u sredu, a stigla su u idući Äetvrtak. Diskovi su besprekorno upakovani u tvrdi karton. Svaki je bio u posebnom pakovanju. Stigli su potpuno neoÅ¡tećeni.

Da li je neko poruÄivao sa Amazon.com?

Pozdrav, Miroljub

Amerikanci su priliÄno aljkavi sa pakovanjem. Samo nabacaju CD-ove u neku poveću kutiju, eventualno ubace poneku zaÅ¡titnu naduvanu kesu. Retko mi stiže neoÅ¡tećeno pakovanje, nekad je kutija razvaljena, mogu se vaditi diskovi bez problema. Skoro svaki put ima polomljenih plastiÄnih kutija, jednom je Äak i disk bio napukao.

Englezi imaju dobro, tvrdo pakovanje, ali se ipak desi da stoka nagazi na paket sa 5-6 diskova - tu pomoći nema.

Link to comment
Share on other sites

http://www.elusivedisc.com/searchprods.asp

http://www.elusivedisc.com/prodinfo.asp?number=CS8163QP

Lepa cena za izdanje za koje se zna kada je izdato i naplaceno mnogo puta u razlicitim oblicima./lp,cd,remaster cd,hdcd,vinil remaster,vinil 180g,200g.../

Izdavacke kuce lepo koriste jedan te isti snimak i to po solidnim cenama.

Link to comment
Share on other sites

http://www.elusivedisc.com/searchprods.asp

http://www.elusivedisc.com/prodinfo.asp?number=CS8163QP

Lepa cena za izdanje za koje se zna kada je izdato i naplaceno mnogo puta u razlicitim oblicima./lp,cd,remaster cd,hdcd,vinil remaster,vinil 180g,200g.../

Izdavacke kuce lepo koriste jedan te isti snimak i to po solidnim cenama.

FIRST-CLASS MAIL INTERNATIONAL (NOT INSURED) $17.20

PRIORITY MAIL INTERNATIONAL (6-10 DAYS) $32.50

EXPRESS MAIL INTERNATIONAL (3-7 DAYS) $37.96

+carina i pdv ...

Link to comment
Share on other sites

Da li kad se kupuje sa Amazom.com, opet mora da se kupuje samo direktno kod Amazona, ili može i kod drugih prodavaca?

Konkretno me interesuje seller betamusic?

Kod njega stoji FULFILLMENT BY AMAZON.

Miroljub

Probaš, pa ako te pusti - može. :banana

Jednom sam probao kod neke sliÄne firme, ne sećam se koje, i nije moglo.

Link to comment
Share on other sites

Da se ponovim... :loveface

UPOZORENJE!!!

Elem stigao mi paket sa Amazona.uk - i opet'a ocarinjen - okrenoh ja tel i dobih nadasve ljubaznog carinika koji mi potanko objasni - a ja vama ukratko otkuco...

Na sve se placa carina osim na licne posiljke do vrednosti 20 e - ono sto prodje neocarinjeno je verovatno kod razvrstavanja posta prosledila kao paket bez vrednosti...

Tako da poneki put ce da prodje a poneki put Carina...

I dalje i uz placanje Carine je to jeftinije nego Mamut,Ips itd...

Link to comment
Share on other sites

...sto se mene tice, nije bilo nekih pravila u vrednosti diskova koji su mi stizali. Iz Britanije nijedan paket mi nije bio ocarinjen, a iz Amerike dva jesu, jedan nije.... moguce da posta previdi kad razvrstava ali pecass je u pravu, opet ispadne jeftinije nego kod nas... Znam samo da po zimi kupujem mnogo manje diskova nego ostalim godisnjim dobima jer po mrazu stignu iskrckane kutije katastrofa, inace nema problema....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...