Jump to content


Hi-Files 28 - najava


Ljuba

Recommended Posts

  • Replies 71
  • Created
  • Last Reply

Pitanje u vezi dynaudio-a:

da li je testiran usviran ili nov (iz kutije) model? Koliko je trajalo testiranje ovih zvucnika (dana, nedelja) i da li se zvuk menjao protokom vremena? Preporuka kompanije je vise od 100 sati burn-in perioda (da ne kazem usviravanja), pa me interesuje da li je test obuhvatio taj period i naravno kako ze zvuk menjao tokom istog

Link to comment
Share on other sites

Tekstovi i opisi su na maksimalnom mogucem nivou, fotografije takodje, uredjaji su "out of my league" :D , ali mi uvek smetaju neke sitne greske koje odvlace paznju i zbog kojih ne mogu da kazem da je casopis potpuno stasao :D

u proslom broju (27) na strani 8 opisuje se novi zvucnik iz eposa (els 8 ). Zvucnik se opisuje kao podni zvucnik sa refleksom sa prednje strane. Pored je i slika (naravno bookshelfa bez refleks cevi napred)

U ovom broju se recimo u recenziji grundig tv-a ni u jednoj jedinoj recenici ne opisuje izgled i kvalitet slike (na cemu je inace bio akcenat u opisu samsunga i lg-a). Dakle opis se sveo na nabrajanje konektora, polozaj ugradjenih zvucnika...

Philips Np2900 ...(ukoliko su vam strani neki od navedenih izraza, pogledajte uokvireni pasus pod nazivom "Pojmovi")...

Ovaj, hm, gde se nalazi taj pasus? U casopisu? Ili...?

Zaista nisam zlonameran :D , jednostavno zelim da ukazem na neke greske/propuste u zelji da casopis bude sve bolji

pozdrav :D

Link to comment
Share on other sites

Po mom skromnom misljenju..ubedljivo najjaci broj do sada, stvarno svaka cast :D ..sve je na svom mestu! Hi-Files

ne samo sto zadrzava kvalitet, nego postavlja i veoma visoke standarde kada su u pitanju hi-fi casopisi...Jos jednom svaka cast! :D

Link to comment
Share on other sites

@wipeot

Da, Zoran je napisao rec racunarskih (mreznih) pojmova, ali za njega nije bilo mesta u casopisu. Ovo je iskljucivo moja greska, jer sam zaboravio da je u tekstu pominjan recnik pojmova. Moje izvinjenje i Zoranu i citaocima.

Link to comment
Share on other sites

Trece, ne znam kako ovo zvuci ali cenovnik za risivere nema kategoriju da li podrzava HD zvuk ili ne, nema broj HDMI prikljucaka vec samo ima ili nema. Ja sam skoro kupio AVR i def mi je bilo bitno dali podrzava najnovije formate i to da li ima 1,2 ili vise ulaza.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

glavni razlog zaÅ¡to sam kupio aktuelan broj je test pro-ject boxova. i sad vidim da sam mogao da proÄ‘em i bez toga. poÅ¡to sam nedavno kupio pro-ject usb box zanimalo me je da vidim kako je "proÅ¡ao" na testu u Äasopisu. na moju veliku žalost "test" usb box-a je kombinacija propagandnog materijala i testova koji se mogu naći na netu. malo infoa koji se može naći svuda, i malo ubaÄenih primedbi koje se ponavljaju iz tuÄ‘ih izvora.

to mi je bilo dosta. dalje nisam Äitao niÅ¡ta, i novina je na hrpi drugih novina oÄekujući tužan put na kome zavrÅ¡avaju sve novine. pokuÅ¡avam da ne koristim bez potrebe teÅ¡ku retoriku, ali svejedno se dvoumim izmeÄ‘u reÄi jadno i žalosno. takva vrsta amaterizma nije dozvoljena za Äasopis koji pretenduje da bude ozbiljan. Äak bih mogao da razumem da je u pitanju prvi- drugi broj, stvari se uhodavaju, ali nakon toliko vremena to je nedopustivo. potpuno razumem, i to naravno i ne oÄekujem, nemogućnost merenja, itd, ali ako niÅ¡ta drugo Äitaoci zaslužuju jedan koliko toliko ozbiljan sluÅ¡ni/operativni test. i naravno, nakon takvog testiranja teÅ¡ko je poverovati da se i drugi "testovi" ne rade na sliÄan naÄin. Å¡to je najgore, ja zaista verujem da su pomenuti ureÄ‘aji zaista bili dostavljeni autorima na test, i upravo zbog toga je Äitava priÄa joÅ¡ bezveznija...

P.S. pozdrav sonicu, kod koga sam bio inkognito ( mislim na forumski nick) u kupovini :bounce

P.P.S. kako sam od pro-ject usb box-a napravio mali muzic server sa mac laptopom, ako budem imao vremena napisacu nesto vise o zvucnim i ostalim utiscima u rubrici pc and hi-fi, u ime svih razoÄaranih Äitalaca :D

Link to comment
Share on other sites

glavni razlog zaÅ¡to sam kupio aktuelan broj je test pro-ject boxova. i sad vidim da sam mogao da proÄ‘em i bez toga. poÅ¡to sam nedavno kupio pro-ject usb box zanimalo me je da vidim kako je "proÅ¡ao" na testu u Äasopisu. na moju veliku žalost "test" usb box-a je kombinacija propagandnog materijala i testova koji se mogu naći na netu. malo infoa koji se može naći svuda, i malo ubaÄenih primedbi koje se ponavljaju iz tuÄ‘ih izvora.

to mi je bilo dosta. dalje nisam Äitao niÅ¡ta, i novina je na hrpi drugih novina oÄekujući tužan put na kome zavrÅ¡avaju sve novine. pokuÅ¡avam da ne koristim bez potrebe teÅ¡ku retoriku, ali svejedno se dvoumim izmeÄ‘u reÄi jadno i žalosno. takva vrsta amaterizma nije dozvoljena za Äasopis koji pretenduje da bude ozbiljan. Äak bih mogao da razumem da je u pitanju prvi- drugi broj, stvari se uhodavaju, ali nakon toliko vremena to je nedopustivo. potpuno razumem, i to naravno i ne oÄekujem, nemogućnost merenja, itd, ali ako niÅ¡ta drugo Äitaoci zaslužuju jedan koliko toliko ozbiljan sluÅ¡ni/operativni test. i naravno, nakon takvog testiranja teÅ¡ko je poverovati da se i drugi "testovi" ne rade na sliÄan naÄin. Å¡to je najgore, ja zaista verujem da su pomenuti ureÄ‘aji zaista bili dostavljeni autorima na test, i upravo zbog toga je Äitava priÄa joÅ¡ bezveznija...

P.S. pozdrav sonicu, kod koga sam bio inkognito ( mislim na forumski nick) u kupovini :bounce

P.P.S. kako sam od pro-ject usb box-a napravio mali muzic server sa mac laptopom, ako budem imao vremena napisacu nesto vise o zvucnim i ostalim utiscima u rubrici pc and hi-fi, u ime svih razoÄaranih Äitalaca :D

Link to comment
Share on other sites

prilicno sam iznenadjen da si kupio tu kutijicu jer koliko sam ja cuo i procitao i nije neka spravica. navodno, najveca zamerka je sto se napaja preko usb. znam da si trazio neku ext.karticu pa zato pitam. i ja trazim, ali jos nista nisam valjano pronasao

Link to comment
Share on other sites

Arty, u svojstvu autora članka a ne moderatora, žao mi je što test nije zadovoljio tvoja očekivanja. Koliko sam video, Hi Files je jedini testirao ovoliko komponenti iz serije Boxes. Svrha članka je da prikaže Boxes kao celinu, osvrćući se kratko na osobine i performanse svake komponente. Ni u jednom članku u audio časopisima nisam našao duži opis zvuka nego što smo mi to uradili.

Moram da napomenem da sam iz promotivnih publikacija i kataloga preneo samo tehničke karakteristike a nikako i slušne utiske. Moj princip inače leži u tome da u slušanje i testiranje svakog uređaja uđem potpuno čist, bez mnogo znanja, tuđih utisaka i tehničkih detalja. Svakako da po završetku testiranja svoje utiske uporedim sa onime što su drugi audio mediji zapazili ali to nikada ne utiče na moj sud niti tekst. To je moj pristup ovom poslu i moj pošteni odnos prema njemu.

Ako već praviš music server sa mac laptopom, onda ti i nisu potrebne ništa bolje informacije od ovoga što je u testu napisano.

Nizak output level postoji, naveden je u specifikaciji, ja sam ga izmerio a i pažljivom čitaocu ne bi promakao deo teskta u kome se navodi zbog čega je i koliko tiši.

Link to comment
Share on other sites

Arty, u svojstvu autora Älanka a ne moderatora, žao mi je Å¡to test nije zadovoljio tvoja oÄekivanja. Koliko sam video, Hi Files je jedini testirao ovoliko komponenti iz serije Boxes. Svrha Älanka je da prikaže Boxes kao celinu, osvrćući se kratko na osobine i performanse svake komponente. Ni u jednom Älanku u audio Äasopisima nisam naÅ¡ao duži opis zvuka nego Å¡to smo mi to uradili.

Moram da napomenem da sam iz promotivnih publikacija i kataloga preneo samo tehniÄke karakteristike a nikako i sluÅ¡ne utiske. Moj princip inaÄe leži u tome da u sluÅ¡anje i testiranje svakog ureÄ‘aja uÄ‘em potpuno Äist, bez mnogo znanja, tuÄ‘ih utisaka i tehniÄkih detalja. Svakako da po zavrÅ¡etku testiranja svoje utiske uporedim sa onime Å¡to su drugi audio mediji zapazili ali to nikada ne utiÄe na moj sud niti tekst. To je moj pristup ovom poslu i moj poÅ¡teni odnos prema njemu.

Ako već praviš music server sa mac laptopom, onda ti i nisu potrebne ništa bolje informacije od ovoga što je u testu napisano.

Nizak output level postoji, naveden je u specifikaciji, ja sam ga izmerio a i pažljivom Äitaocu ne bi promakao deo teskta u kome se navodi zbog Äega je i koliko tiÅ¡i.

Link to comment
Share on other sites

Zahvaljujem se na savetima. Činjenica da ti koristiš Mac (BTW i ja) uopšte nije dovoljna da se bavimo time kako USB Box funkcioniše na Mac-u ili drugom oprativnom sistemu budući da ne zahteva ni drajver ni instalaciju što znači da razlike nema jer koristi običan USB 1.0 protokol.

Ne znam šta su realni rad i realni uslovi. Svi utisci su o realnom radu i realnom okruženju.

Što se tiče lab, kolone, Hi-Files ne radi laboratorijska merenja.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...