Jump to content


Vladavina


gvlada

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Evo me opet u Vladavini :)

Ljubaznoscu mr sirome dobio na probu OPA2111 i zamenio na STX kartici umesto JRC2114. Na prvu loptu sam prijatno iznenadjen zvukom. Otovrenije, vise detalja, bass prisutniji i definisaniji, deluje i glasnije..... kao da se cuje i ono sto nije pre.... mozda se (kao i obicno) tripujem ali def sam ubedjen da je bolje. :) Opamp za bufer nisam menjao za sada ali moguce da cu sutra i umesto njega staviti 2111 da probam ima li razlike.

Link to comment
Share on other sites

Sta ce ti otvorenije i detaljnije od ovoga sto vec jeste - zato sam i promenio EMU 1212M :)

Kako zvuci neki sirovi hard rock / metal sa ovom kombinacijom?

Takodje, gde ces vise bass-a? :)

(definicija se uvek ceni, ali ni tu ne vidim problem sa "originalom")

Svojevremeno sam citao dosta toga o kombinacijama opamp-ova na raznim forumima i izgubio se u utiscima ljudi - ne secam se da su se 2 coveka slozila oko neke kombinacije da je najbolja :rolleyes:

(poigratcu se i ja malo kad budem imao vremena za to...)

p.s. Cekaj malcice da se utisci slegnu. Optepoznato je da ljudima prija kratkotrajno bilo kakva promena, ali se relativno brzo formira pravo misljenje. To mi je rekao prijatelj audiofil odavno i apsolutno je bio u pravu :listen

Link to comment
Share on other sites

Sta ce ti otvorenije i detaljnije od ovoga sto vec jeste - zato sam i promenio EMU 1212M :)

Kako zvuci neki sirovi hard rock / metal sa ovom kombinacijom?

Takodje, gde ces vise bass-a? :)

(definicija se uvek ceni, ali ni tu ne vidim problem sa "originalom")

Svojevremeno sam citao dosta toga o kombinacijama opamp-ova na raznim forumima i izgubio se u utiscima ljudi - ne secam se da su se 2 coveka slozila oko neke kombinacije da je najbolja :rolleyes:

(poigratcu se i ja malo kad budem imao vremena za to...)

p.s. Cekaj malcice da se utisci slegnu. Optepoznato je da ljudima prija kratkotrajno bilo kakva promena, ali se relativno brzo formira pravo misljenje. To mi je rekao prijatelj audiofil odavno i apsolutno je bio u pravu :listen

Link to comment
Share on other sites

Vlado, da li je sa novim opampovima zvuk postao previse svetao, harsh, sto bi rekli englezi?

Dogovaram se sa Brankom za probu OPA2111 u minidisk deku koji koristim kao DAC, pa da se raspitam posto si ti verovatno u poslednjih par dana detaljnije analizirao zvuk pre i posle ugradnje ovog opampa.

Link to comment
Share on other sites

Svetao? Sa mnogo prisutnijim bassom? :)

Dok ne probas neces znati, meni se uklopilo fantasticno i zvuk je (po meni) neutralan.

Ima vise bassa ali nije napadan, visoki su prisutni ali ne vriste, glasovi su prirodni.... sve se uklopilo. STX na Marantz sa diy ic koji sam sam napravio od mikrofonskog kabla i dynavox nekih cinceva iz lokalne radnje a po kvalitetu zvuka ne primecujem razliku u odnosu na QED Ref a sa Marantza na RX2 idu Kimber 8PR i 4VS kao bi wire.

Link to comment
Share on other sites

:rolleyes:

Video sam opis za bas podrucje, interesuje me drugi ekstrem. Ne mora da znaci da visoki nece da provriste i ako je bas dobio na definiciji i punoci. To me upravo i plasi. Ne volim vristanje :wink: .

"Ima vise bassa ali nije napadan, visoki su prisutni ali ne vriste, glasovi su prirodni...." ovo vec obecava.

I kod mene je diy IC od mikrofonskog kabla i njega ne nameravam da menjam.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...