Jump to content


Vladavina


gvlada

Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Presao sam u 7.1 sistem, dodati Mission MH3s zvucnici. Mogu reci da je razlika primetna i nekako mi je zanimljivije. Da li je neophodno preci sa 5.1 na 7.1? Pa... sto da ne... Sada def nemam predstavu gde su sur zvucnici, jednostavno cujem zvuk i neprekidnu atmosferu filma. Pre sam nekako znao levo ili desno sada primecujem tacan put projektila iz Transformersa ali ne znam vise koji zvucnik daje koji zvuk. Accuphase je bio u pravu, uz pomoc 7.1 se dobija 360 stepeni zvucne slike. Ujedno sam dodao i nove kablove za frontove Oehlbach Silver 2.5mm i Rattle Snake 3mm. Pojacalo je next in line (ubacilo se ispred BD playera :wave2 ) a slusao sam NAD355 i dopao mi se mada mislim da cu sacekati naslednika. Ako je slicno kao u 326 i 325 slucaju, vredi. To je tek trenutni utisak, svasta je moguce.... Slikao sam mozda i vise nego sto treba ali dodao sam moja 3 sistema, hehe.... A, B, C... doduse nisu svi neki besni ali sta je tu je. Sistem A cini Onkyo 706 sa Monitor Audio BR serijom, Mission i Yamaha SW, sistem B je Logitech Z-5500 a sistem C cini Samsung X20 u drugoj sobi.

Link to comment
Share on other sites

znas kako njemu je cena pre nekih godinu i po' dana bili oko 9.000, pa je posle skocila na 10.000-10.500, zbog enormne prodaje, e sad verovatno posto je doslo ovakvo vreme ljudi manje kupuju pa je verovatno pala cena na 9.000... ok je on za te pare, ali steta sto nema bolje zvuncike i samim tim bolji zvuk , kad kazem ok. mislim na funkionalnost.... pozz :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Cena, nista drugo. Planiram da kasnije (sto uopste nece biti skoro) zamenim surr u glavnom sistemu sa dva para BR-FX zvucnika i jacim modelom SW a da onda BR1 sa MH3 kompletom i SW216 povezem u zasebni sistem za neku drugu prostoriju.

Link to comment
Share on other sites

Slazem se sa time da je najpozeljnija varijanta da su svi zvucnici istog proizvodjaca (na kraju krajeva isti ili slicni iznutra) ali takodje surr back bas i nemaju najveci autoritet tokom filma, uz to su u surr kompletu sa BR1 pa eto... mogu reci da su se fino uklopili cak bolje nego sto sam ocekivao.

Link to comment
Share on other sites

Izborom pojacala ogranicen sam koliko budzetom, toliko i klasom. Ne zelim da kupim pojacalo koje bi bilo "previse dobro" za BR5 pa da ih kasnije menjam. Kupio sam ovo sto sam kupio, hteo sam, zadovoljan sam njima i to je to. U igri je bilo vise opcija ali ostali su C355 i PM7003, od kojih je 7003 po osobinama daleko ispred 355. Poseduje zasebni main in, koji je klik daleko, pre-out, buffer za CD koji moze pomoci kod mog CD playera i sl. Zvuk 355 mi se dopao uz BR5 ali i Marantz zvuci lepo uz MA. Stos je sto "imam problem" sa basom. Lepo se cuje ali mi nekako nije dovoljan, kada u filmovima bude neke muzike uz SW jednostavno zvuci mnogo ubedljivije i mocnije. Kada stigne pojacalo videcu kakav bas bude bio tada pa onda mogu eksperimentisati sa povezivanje SW i sl "glupostima" :listen

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...