Jump to content


NAK 680ZX


PrimozS

Recommended Posts

  • Replies 130
  • Created
  • Last Reply

OK, nije mi pomoÄi ...

NAK no6. Platit Äu ga sutra i onda se nadam da Äe bit do sledeÄega vikenda kod kuÄe ... Fale mu rack ruÄke ali inaÄe je izgledao priliÄno lijep.

Koji? E pa u treÄe ide rado :wink: Samo da ovaj put manualno umjesto auto :order Uvjeren sam, da Äe NAKoljubci brzo znati o Äemu govorim :boxing

Btw - a skoro sam dogovoren i za no7. Ovaj put u srebrnoj boji, da neÄe 700TT bit samotan u družbi 5 crnih NAKova .... Samo kaj znam. Možda je vreme, da malo oÅ¡trije stanem na koÄnicu, jel ...

Link to comment
Share on other sites

OK, nije mi pomoÄi ...

NAK no6. Platit Äu ga sutra i onda se nadam da Äe bit do sledeÄega vikenda kod kuÄe ... Fale mu rack ruÄke ali inaÄe je izgledao priliÄno lijep.

Koji? E pa u treÄe ide rado :D Samo da ovaj put manualno umjesto auto :D Uvjeren sam, da Äe NAKoljubci brzo znati o Äemu govorim :D

Btw - a skoro sam dogovoren i za no7. Ovaj put u srebrnoj boji, da neÄe 700TT bit samotan u družbi 5 crnih NAKova .... Samo kaj znam. Možda je vreme, da malo oÅ¡trije stanem na koÄnicu, jel ...

Link to comment
Share on other sites

No6 još nije tu. No stigao ne No7 :D

Lijepo ohranjen, dobro zapakiran (air bubbles, stiropor, airbubbles, joÅ¡ jednom stiropor) - no al ne dovoljno za majmuna od poduzeÄa DPD (koji opet uspio negdje preuzeti paket od druge firme) - jer ga doveo stavljenega vertikalno. I tako zaglavio mi vrata mehanizma, slomio jedan plastiÄan distanÄnik u mehanizmu i uniÅ¡tijo AC prikljuÄak ...

Tak da - zasada samo znam, da upali, da vrti, da radi tiho ... al nisam još uspio raklopiti mehanizma do te mere, da bi uspio otvoriti vrata :D

InaÄe - vidim, da LX-3/5 i ZX-7 oÄito imajo sliÄan mehanizam (a i vidno se razlikuje od mehanizma u 480/58x/68x serije) ... Tak da SM za ZX-7 imam pa Äu pokuÅ¡ati pomoÄom njega naglumiti kako skloniti feler ...

//malo sam se igrao close up posnetkima dugmetina, jer mi se LX-3/5 uvjek vizuelno jako sviđao zbog njih...

Link to comment
Share on other sites

@Andrija - malu UPD - prodavaÄ mi je sam od sebe vratio 30EUR na raÄun toga, kaj sam dobio zaglavljena vrata - tak oda zasada me deck koÅ¡tao ukupno 55EUR :-(

Btw - ima li tko ideju, kaj kod NAK classic mehanike ide u ....., da se totalno zaglavi mehanizam za otvaranje ... uopšte ne mrda ... dugme OPEN ide lijepu unutra, a i digne se jedna mala "kajla" lijevo gore u kutu a glavni dio sa pistonom za otvaranje totalno zaglavljen ... nikud.

@ScepanBG -- Hvala hvala. E pa Äekam joÅ¡ na NAK no6 (obiÄna 680). A onda? Hmm. Vidjet Äemo. Principelno mi je želja jedan ZX-7/9 i jedan originalni 1000.

Link to comment
Share on other sites

Evo,

rasklopio deck ...

U transportu je nastradao lijevi predni dio ... to je sad jasno - pukla sta obadva plastiÄna distanÄnika koja povezivata "etaže" mehanizma. No svejedno, to ne bi trbalo zaglaviti mehanizam.

ALI - našao sam kaj je problem - ima mehanska blokada koja se ugura tako, da ne dozvoli dovoljno pomika da bi se mogla otvoriti vrata ... na ruke sam ljepo premaknio blokadu i voila - vrata su se otvorila ...

no sve fino ... ali nije mi jasno Å¡ta neka bi taj dio pomikalo ljevo/desno i tako u block/release poziciju ... jer kad zatvoriÅ¡ vrata - opet skoÄi nazad u "blokirnu" poziciju i ostane tamo ... dok opet ruÄno ne stavim na desno i tako sprostim open funkciju ...

Link to comment
Share on other sites

Evo,

to je ovaj "blokirni" dio:

zoom_17498427.jpg

Tako se mora premaknuti da open normalno radi:

zoom_17498426.jpg

A kaj neka bi to uradilo "automatsko" mi je zasada neznanka. OK, ima varianta da rasklopim jedna od preostalin NAKova ... samo tih dana nemam vremena za još to a i ovaj LX-3 mi je sasvim zauzeo radni stol.

Link to comment
Share on other sites

E taÄno - na drugi fotografiji se može desno od siegerovog obruÄka vidjeti kako fali dio plastike u koju doÄ‘e vijak, koji drži mehanizam u kuÄiÅ¡tu. Ovo je jedan od dvih slomljenih plastiÄnih distanÄnika. No, drugi ja zasada samo pukao ali ovaj - kad sam odvio vijak - otpao je ...

//UPD - RADI. Malo logike. Sve kaj bi moglo da pomica ovaj plastiÄni komad - je ona kovina koja muva ukupno sa glavama ... I okrenem - i naravno ... oÄito je deck doživio priliÄno jaki udarac ( :bounce ) - jer je bilo rasklopljen cjeli mehanizam ... za skoro pola cm ga "otvorilo" ... no k sreÄi samo sam polako stisnuo i lijepo je sve sjelo nazad .... :screwy

No sada se pitam kolka je verojatnost, da je razÅ¡telalo glave ... ali ajde, to Äemo veÄ urediti ...

Link to comment
Share on other sites

Eto, dobio danas joÅ¡ NAK no6 --> joÅ¡ jedan primer serije 68x - ovaj put taÄno 680 --> model sa manuialnim podeÅ¡avanjem record head azimuth.

Nije najljepÅ¡e ohranjen (nekoliko veÄih ogrebaotina na gornjoj strani Äelke), fale mu i rack ruÄke, ali nije bio tolko skup - jer mu posle 2min crkne VU metar (kaj veÄ znam u Äemu je trik :thumbsup2 ).

Tako ... sada bude dovoljno za par mjeseci ... a inaÄe u lov na neki klasiÄki 1000 i ZX-7.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...