Jump to content


tv Vox beo ekran?


pigy

Recommended Posts

Prijatelji dragi, tv radio godinu dana i onda odjednom polako navlaci sivu boju i zatim jako siva boja nista se ne vidi i na kraju beo ekran a zvuk je u redu?

Odnesem tv kod majstora kad tamo radi besprekorno i to punih 7 dana,vratim kuci radi i posle 7 dana opet sivilo, a sada ponekad i bude bledo ljubicast ceo ekran i na kraju jako beo?

tv VOX 29" model J2939 proizvodnja P.R.C. mart 2007

kupljen septembar 2007

Na koji kondenzator sumnjate ako su kondenzatori u pitanju, jel vrednost 10uF/250V, i gde bi trebao da se nalazi.

Kod mene ima tri trafoa,jedan veci i dva manja, ima jedan procesor, a na katodnoj cevi ima cetiri mislim da su tranzistora na hladnjacima,znaci cetiri strane, pa svaki na jednoj.

Inace kad sam prodrmao tv, samo sam neke elektrolite pipnuo i kablove i posle toga je tv nekoliko dana normalno radio.Ali opet posle par dana problem koji sam opisao.

Sta da radim? :wave2:D:cheers:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Poslusao sam te prijatelju, tv je u servisu, i to u onome sto je bio zaduzen za servisiranje u garantnom roku, naravno da sad moram da platim jer je istekla garancija, ali valjda ce znati da ga poprave. :wave2

Nesto su mi se mrstili kad sam rekao da nekad mu treba 2 sata da pobeli kran, nekad pola sata a nekad 10 sekundi,valjda im se ne ceka, jos da sam im rekao da nekad zn iz cista mira da proradi i po 10 dana..... :D:D:D

Pozdrav :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Nije po drugi put, pre toga je biokod drugog servisera i tv je radio normalno 7 dana, i kuci posle jos 10 dana pa sam ga juce odneo u taj ovlasceni servis, i danas zovem ,oni kazu da tv radi normalno a ja cu da poludim :thumbsup2:P

Verovatno od klackanja i transporta posto Pozega-Uzice 25km i zbog truckanja se ponovo to nesto namestilo sto je zafrkavalo.

Prvi put kad me zezao tv ja ga otvorim i prodrmam kablove, trafoe,kondenzatore i spakujem racunajuci da ga nosim kod majstora, kad ajde da probam jos jednom da ga upali i omo radi!!! i radio je tako skoro mesec dana?

Kako da otkrijem gde je problem jer verovatno ni u servisu se nece zezati ako je u pitanju hladan lem.

Cime mogu da dok radi tv da pipkam delove a da me ne spici VN struja, necim plasticnim, jer bojim se da srafciger nece me spasiti od visokog napona?

Savetujte me ljudi,hocu da poludim,najradije bih ga bacio, ali nemam sada para za drugi?

Sta da radim ako u servisu ne otkriju kvar( a napominjem pre nego sto smo krenuli tv je bio ugrejan i ekran je bio beo!)?? :wave2:D:D:D:x:D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...