Jump to content


BluRay preporuke


williamwallace

Recommended Posts

Posto polako ulaze u domove nas sa foruma, mogli bi da pocnemo sa razmenama iskustava. Iako vec imam jedno pedesetak naslova, jedan me je naveo da podelim odusevljenje sa vama. Po meni najbolja mini serija ikada napravljena "Band of Brothers" i njeno BluRay izdanje ce biti moja prva preporuka kao definitivni "MUST HAVE". Juce odgledah drugu epizodu " Day of days ", mislim da sam svih pedeset minuta odgledao otvorenih usta :bounce Totalno sam zaboravio koliko je serija vrhunski odradjena. Transfer je vrhunski, slika fenomenalna na dijagonali od 220 cm, a DTS MA ne treba komentarisati...

Dakle moj prvi predlog BLuRay izdanja :

"BAND OF BROTHERS"

http://www.highdefdiscnews.com/?p=9667

Link to comment
Share on other sites

BARAKA film ne smete propustiti da vidite na BlueRay-u.

http://www.amazon.com/dp/B001CDLATE?tag=thedigitalbit-20&link_code=as3&creativeASIN=B001CDLATE&creative=373489&camp=211189

"For the first time in history, a 65mm feature film camera negative would be mastered at 8192 pixels of resolution, creating a digital file in excess of an astounding 30 terabytes in size. This frame-by-frame scanning process – designed specifically for BARAKA by FotoKem Laboratory – has produced a detailed HD image unlike any ever seen"

Link to comment
Share on other sites

Djape ODLICNA ODLICNA tema!

Od par naslova koji su mi za sada stigli def. bi izvojio "Wall-e" i Kung-fu Pandu...vrhunski odradjena kako slika tako i zvuk.

Uz predlaganje sta valja, mene konkretno interesuje i varijanta odakle nabavljate. Ja za sada cepam sve sa Amazona (UK)...

Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

MOzda sam trebao da ostavim ovaj naslov za kraj, posto je definitvno najvredniji od moje kolekcije, ali sam toliko bio odusevljen sinoc da sam morao odmah to da podelim sa vama :bounce Sada kada malo razmislim, odusevili su me Underworld i Hellboy, oba imaju perfektnu sliku, a Underworld-ov PCM zvuk je jedan od najboljih soudtrack-ova moje kolekcije.

Dakle predlog broj 2:

UNDERWORLD

http://www.highdefdiscnews.com/?p=697

Sto se tice nabavljanja, sve sto sam kupovao od CD, DVD i sada BLuRay naslova, iskljucivo sam uzimao ili sa americkog ili engleskog Amazona.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Narode...hd ljubitelji...

ekstra su vam predlozi,ali ne mogu da verujem da nikome nije palo na pamet da pomene sledece:

AVP odnosno Alien vs Predator i to naravno prvi deo,posto je drugi teska smaracina...

Onoliko mraka na sve strane,onoliko pokreta u mraku da te jeza uhvati,pa jos svi oni brrr... zvuci !!!

Drugim recima ako ovo nije test za kvalitet reprodukcije crne boje,kontrasta,prirodnosti brzine pokreta onda ne znam sta je ???

BTW...ako vec neko nije pokusao onda toplo preporucujem da proba...

znate onu scenu kada one "zivotinjice" preplave piramidu na cijem se vrhu hrabro bori predator,dok moze...

E...onda,kad sve ode dodjavola onda aktivira onu cuvenu rucnu nuklearku !!!

To tako PUKNE,DRMNE...pa jos onda udarni talas posle toga...

TEST ZA CVRSTINU TEMELjA KUCE ali i toleranciju komsiluka(ako je bude posle toga).

Film je ekstra snimljen,cak i na dvd izdanju.Zivo me interesuje kakvi su vasi utisci,ako je jelte jos neko toliko "odlepio" ???

Link to comment
Share on other sites

Jednu stvar nikako ne mogu da razumem...

zasto toliko gnjave sa blu-ray izdanjem "Star Wars" ???

Vala bas. Ja ga cekam kao ozebao sunce!

Za chowek-a - ako ne znas zasto, ne moze niko da ti objasni... :D Ako nisi proveo detinjstvo uz to, onda tebi verovatno ne znaci toliko.

Link to comment
Share on other sites

Vala bas. Ja ga cekam kao ozebao sunce!

Za chowek-a - ako ne znas zasto, ne moze niko da ti objasni... :banana Ako nisi proveo detinjstvo uz to, onda tebi verovatno ne znaci toliko.

Offtopic: Ma jesam! Ujak me svojevremeno početkom '80-ih vodio u bioskop i prepričavao radnju. A onda sam... Porastao? Skapirao neke stvari/propuste? Npr: Poslednji deo - Han Solo u šumi odalami storm trupera granom po glavi i onesvesti ga. Čemu, do kurda, služe ti oklopi - storm trupera rokneš svetlosnom sabljom, laserskim pištoljem, puškom, granom... Neka neko proba da "sašije" bilo kog (današnjeg) motociklistu granom po kacigi. Opišite mi utiske. Pliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiz...

Hajdemo opet na poslednji deo. Orkestar kod Jabe - da li je iko primetio Å¡av na nosu i glavi klavijaturiste?

Prvi, drugi, treći deo. Razočaranje moje mladosti... Spilberga u krečanu!

Link to comment
Share on other sites

Kako je krenulo...jos cemo da se sprijateljimo...

I meni se cini :) I kojih nesuglasica, ja sam to zaboravio... :banana

@chowek: Oklop troopera je pravljen da bude i jak, ali i da ne ometa pokrete. Kao takav, on jeste "blast armour", ali mu je namera da odbije, tj. spreci povrede samo ako je pogodjen odbijenim ili oslabljenim blasterom, a ne i pogodak pune snage. To cak nisu mogli ni Mandalorijanski crusader oklopi, koji su sluzili kao inspiracija za troopere, bas kao sto su ti truperi nastali kao klonovi jednog od poslednjih Mandalorijanaca. Blokirati "light saber" je vec mnogo tezi zadatak, u sustini jedini poznati materjali koji to mogu su "mandalorian iron" i "cortosis", oba jako retka i skupa. Cortosis je bio i prilicno nepodesan za koriscenje, posto su bio jako krt. Ono sto je korisceno je tzv. cotroris weave, koji kombinuje sam materijal sa drugim materjalima cineci ga laksim za obradu. Iako i dalje skup, takav materijal je mogao da izdrzi udarac light saber-a, ali bez efekta koji je imao cist cortosis, a to je da "iskljuci" saber. Od svih trupera jedino je oklop shadowtrooper-a imao u sebi cortosis weave. Jedini vojnici koji su imali deo opreme od cistog cortosisa su Imperial Knights, pod imperatorom Roan Fel-om koji su imali rukavice od njega. Doduse, oni su i sami bili trenirani force user-i, koje je novi red Dzedaja smatrao "sivim Dzedajima", mada su se zajedno borili protiv Sita. Oprema od Beskara, kako je originalno ime mandalorijanskog gvodzdja, je bila samo pojedinacni slucaj. Boba Fett je imao nesto od te opreme, ali tek negde oko 40 ABY. Beskar je bio materijal sa sjajnim karakteristikama, ali i basnoslovno skup, plus sto je svega nekoliko njih znalo da ga proizvede...

To za motku u glavu jeste preterano. To je i mene nerviralo...

Hajden Kristensen nikada nije glumeo u Star Wars TRILOGIJI. OK ? :nerd

Link to comment
Share on other sites

I meni se cini :D I kojih nesuglasica, ja sam to zaboravio... :D

@chowek: Oklop troopera je pravljen da bude i jak, ali i da ne ometa pokrete. Kao takav, on jeste "blast armour", ali mu je namera da odbije, tj. spreci povrede samo ako je pogodjen odbijenim ili oslabljenim blasterom, a ne i pogodak pune snage. To cak nisu mogli ni Mandalorijanski crusader oklopi, koji su sluzili kao inspiracija za troopere, bas kao sto su ti truperi nastali kao klonovi jednog od poslednjih Mandalorijanaca. Blokirati "light saber" je vec mnogo tezi zadatak, u sustini jedini poznati materjali koji to mogu su "mandalorian iron" i "cortosis", oba jako retka i skupa. Cortosis je bio i prilicno nepodesan za koriscenje, posto su bio jako krt. Ono sto je korisceno je tzv. cotroris weave, koji kombinuje sam materijal sa drugim materjalima cineci ga laksim za obradu. Iako i dalje skup, takav materijal je mogao da izdrzi udarac light saber-a, ali bez efekta koji je imao cist cortosis, a to je da "iskljuci" saber. Od svih trupera jedino je oklop shadowtrooper-a imao u sebi cortosis weave. Jedini vojnici koji su imali deo opreme od cistog cortosisa su Imperial Knights, pod imperatorom Roan Fel-om koji su imali rukavice od njega. Doduse, oni su i sami bili trenirani force user-i, koje je novi red Dzedaja smatrao "sivim Dzedajima", mada su se zajedno borili protiv Sita. Oprema od Beskara, kako je originalno ime mandalorijanskog gvodzdja, je bila samo pojedinacni slucaj. Boba Fett je imao nesto od te opreme, ali tek negde oko 40 ABY. Beskar je bio materijal sa sjajnim karakteristikama, ali i basnoslovno skup, plus sto je svega nekoliko njih znalo da ga proizvede...

To za motku u glavu jeste preterano. To je i mene nerviralo...

Hajden Kristensen nikada nije glumeo u Star Wars TRILOGIJI. OK ? :D

Prijatelja nikad dosta. Iako nije upućeno meni...

Dobro, dobro... Jesam fan. Jesam igrao KoTOR(e). Jesam od devojke pre mesec dana naručio da mi donese model Millenium Hawka iz SAD :). Ko me terao da se gurkam sa GEEKfanom... :wink: Ali motkaaaaaaaaaa!!! Hvala na razumevanju. Nemam više primedbi. Uživajte(mo). :nerd

Ko je Hajden Kristensen? :order:):nerd:banana

Link to comment
Share on other sites

Prijatelja nikad dosta. Iako nije upućeno meni...

Slazem se! Evo, sad upuceno tebi. :banana

Jesam od devojke pre mesec dana naručio da mi donese model Millenium Hawka iz SAD :nerd.

Od svih stvari si nasao Millenium Hawk? Mislim, ima i boljih fightera... Ajde, posalji sliku kako izgleda, nisam ni znao da postoji model.

Link to comment
Share on other sites

odakle ovakav LORE za StarWars... ja sam poteshki geek sto se serijala tiche..... pogledao sam svaki deo (one prave IV V VI ) bar 30 puta.... i danas ih sa uzhivanjem pogledam.... one fekalije od prva 3 (da ne bude zabune mislim na I II i III deo ) smatram nuzhnim zlom... i mislim da su mogli da upakuju prva 2 u jedan a da malko ozbiljnije porade na psihoslomu Skywalkera seniora malo podrobnije...

izvinjavam se na chistom i nepatvorenom offtopiku...

Link to comment
Share on other sites

Slazem se! Evo, sad upuceno tebi. :nerd

Thx. :banana

Od svih stvari si nasao Millenium Hawk? Mislim, ima i boljih fightera... Ajde, posalji sliku kako izgleda, nisam ni znao da postoji model.

Ložana primljena k' znanju. Ebon Hawk. Millenium Falcon. Whatever...

post-1726-128510800246_thumb.gif

post-1726-128510800246_thumb.gif

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...