Jump to content


Ugrami ugradnja satelita? Sta?Kako?


stefan989

Recommended Posts

Dakle, ja ne znam da li je to u ljudskoj prirodi, ili me je prosto takav hobi, pa hocu sve vise i vise, jos i jos..

Sad na red dolazi i pitanje "digitalizacije" TV-a, jer me nervira kako to sve izgleda sa analognim signalom, a fala bogu pa sam dobar student, pa moji hoce da mi (nam) ucine uslugu.

Dakle, zelim HD sliku.

Cuo sam da sama ugradnja i tanjir ne kostaju mnogo..oko 200 i nesto evra, al kad razmislim kako me ovi deru iz Radijus Vektora,pa cas ima Tv-a pa cas im neko pokrao kablove... :cheers Krajnje neprofesionalno.

Sta meni dakle treba?

Tanjir sam odlucio da uzmem staticni ali sa dva "predajnika", 1.30 m

I sta mi je tu jos potrebno? Risiver HD? Koji je trenutno u modi? :oops:

I sta bi mi bilo jos potrebno?

Da li plazma Panasonic 42pv80 ima digitalni tjuner?

Hvala.

Link to comment
Share on other sites

Hehe..

U pravu si..znam da pucam dosta kesa, ali mislim da je ovo na duge staze..:P

Audio sam vec sastavio manje vise. Da se razumemo, meni nisu potrebna prepojacala, NAD, transporteri i sta ti ja znam..:cheers Meni je dosta ovog audia sto imam..eventualno jos neki subwoofer.

Sto se tice Videa, to tek treba da resim. A i resenje je na pomolu. Verovatno cu uzeti onu panasonic plazmicu, jer sam video da se prodaje ko alva, a to znaci kvalitet.

A ovo oko satelita, mi je na gtrecem mestu, a i to ce doci na red, zar ne ? :oops:

Ja kad sastavljam onda sastavaljam do kraja, ili uopste ne sastavljam :)

Pozzz

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Pozdrav svima, moj prvi post ovde, pa evo neka ne bude odmah pitanje...

Stefane ne znam da li si odustao od ugradnje satelitske i gledanja HD kanala ali moja preporuka svima koji su zainteresovani za HD.

Na poslu imam prilike da pratim neke HD kanale preko satelita i poslednjih par kola Lige šampiona sam gledao u HD-u na BSkyB i razlika između gledanja HD utakmice na Sky-u i iste te tekme npr. na HRT-u je kao nebo i zemlja ili možda bolje reći kao crno-bela i slika u boji.

Moja preporuka ti je da ne uzimaÅ¡ fiksnu antenu sa dva LNB-a nego pokretnu sa jednim LNB-om i naravno pozicionerom. Motor i pozicioner nisu toliko skupi a prednost je ogromna. Å to se tiÄe sat receiver-a na poslu imamo Dream Box (DM 800 HD) koji je priliÄno skup (mislim da smo platili oko 600 €) i plaćamo card sharing 50 € meseÄno. Jeste skupo ali znam da se može naći i jeftinije.

Neka druga opcija bi bila SkyStar HD kartica ali kako ona radi to ti ne mogu reći.

Sve u svemu, ko može sebi da priušti ima moju toplu preporuku da nabavi sebi "satelitsku HD".

Link to comment
Share on other sites

Cena od 600€ za hd 800 je stvarno prejaka...oko 400 je trenutno.....ako Äovek ima kintu onda neka uzme hd8000 to je multimedijalni ureÄ‘aj ima hd i dvd. I kod satelitske televizije se ne radi o 1080p već o 1080i......znaÄi hd ready tv je sasvim dovoljan.......

Link to comment
Share on other sites

Cena od 600€ za hd 800 je stvarno prejaka...oko 400 je trenutno.....ako čovek ima kintu onda neka uzme hd8000 to je multimedijalni uređaj ima hd i dvd. I kod satelitske televizije se ne radi o 1080p već o 1080i......znači hd ready tv je sasvim dovoljan.......

E, ovo bi neko mogao da pojasni.... Ja koliko kapiram taj signal ima 1080 linija, samo prikazuje uvek pola od njih. Teoretski, ovo bi trebalo da moze lepo da se interpolira na 1080p (uz dobar hardver i JAKO lepo), dok je "hd ready" ekran za 720 ili 768 linija losije resenje, koje sve to skalira i nekako... budzi. Ili ja bar tako razumem tu tehnologiju.

Link to comment
Share on other sites

To isto i ja mislim...

U principu 1080i/50Hz bi trebalo da bude isto Å¡to i 1080p/25p zar ne?

U sluÄaju 1080i imamo jedan frejm gde neparne linije nose informaciju a parne su prazne, dok u drugom frejmu imamo parne linije kao nosioce informacije. PoÅ¡to svi znamo da LCD/Plasma televizori ne mogu da prikažu interlace sliku onda iz toga prozilazi da 1080i mora biti pretvoren u progressive da bi se prikazao.

A kako će biti pretvoren? Pa ja mislim tako što će se paran i neparan frejm stopiti u jedan progressive.

P.S. Znam da misliti i cveće brati nije isto :cheers

Link to comment
Share on other sites

Ono sto ja prihvatam kao cinjenicu, s obzirom da Sky HD risiver gajim bezmalo dve godine, je da je 1080i signal malo, ali sasvim vidljivo, bolji od 720p, ukoliko se gleda na full HD televizoru i sa relativnom male udaljenosti.

Ne znam sta o tome pisu "strucnjaci", znam samo sta kazu moje oci.

Po drugim forumima se neki likovi ubise da dokazu suprotno, jedini je problem sto je ocigledno da nisu gledali to o cemu pisu.

Link to comment
Share on other sites

Ono sto ja prihvatam kao cinjenicu, s obzirom da Sky HD risiver gajim bezmalo dve godine, je da je 1080i signal malo, ali sasvim vidljivo, bolji od 720p, ukoliko se gleda na full HD televizoru i sa relativnom male udaljenosti.

Ne znam sta o tome pisu "strucnjaci", znam samo sta kazu moje oci.

Po drugim forumima se neki likovi ubise da dokazu suprotno, jedini je problem sto je ocigledno da nisu gledali to o cemu pisu.

Link to comment
Share on other sites

starost valjda ali cu ti opet ponoviti,za gledanje satelitske hd televizije nije potrban full hd tv.da se satelitska emituje u 1080p to bi bilo u redu ali se to nece desiti uskoro jer je preskupo pa ti full hd tv ostaje za 1080p materijale sa interneta ili BR diskove.to sto se tebi cini da je bolja slika,pa naravno,plazma je generalno bolja od lcd-a pogotovo ako upredjujes kuro i samsung.zakljucak,slika najvise zavisi od kvaliteta hd materijala.ko prati sat. hd televiziju odmah vidi razliku izmedju snimka hd kamerom i skalirane sd slike.

Link to comment
Share on other sites

starost valjda ali cu ti opet ponoviti,za gledanje satelitske hd televizije nije potrban full hd tv.da se satelitska emituje u 1080p to bi bilo u redu ali se to nece desiti uskoro jer je preskupo pa ti full hd tv ostaje za 1080p materijale sa interneta ili BR diskove.to sto se tebi cini da je bolja slika,pa naravno,plazma je generalno bolja od lcd-a pogotovo ako upredjujes kuro i samsung.zakljucak,slika najvise zavisi od kvaliteta hd materijala.ko prati sat. hd televiziju odmah vidi razliku izmedju snimka hd kamerom i skalirane sd slike.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...