Jump to content


ima li medju forumašima BIKERA????


safet

Recommended Posts

Ja volim da idem gde god samo sto vise. Uglavnom po Srbiji malo Bosna. Ima kod nas dosta lepih mesta koje treba obici. Slab sam sa vremenom pa na zalost ne stizem previse. Uglavnom mi je suvozac zena, a vozim se u drustvu kuma on sa dragom i jos par drugara. Najvise volim duze ture kroz prirodu. Planiram kada otopli da idem na nekih dan-dva u voznju dunavskom magistralom. Krenucemo starim Smederevskim putem iz bg-a pa preko Smedereva, Pozarevac, Veliko Gradiste, Golubac, Donji Milanovac, Nacionalni park Djerdap. Pa tu ubacimo neko prenociste itd...

Link to comment
Share on other sites

Ja volim da idem gde god samo sto vise. Uglavnom po Srbiji malo Bosna. Ima kod nas dosta lepih mesta koje treba obici. Slab sam sa vremenom pa na zalost ne stizem previse. Uglavnom mi je suvozac zena, a vozim se u drustvu kuma on sa dragom i jos par drugara. Najvise volim duze ture kroz prirodu. Planiram kada otopli da idem na nekih dan-dva u voznju dunavskom magistralom. Krenucemo starim Smederevskim putem iz bg-a pa preko Smedereva, Pozarevac, Veliko Gradiste, Golubac, Donji Milanovac, Nacionalni park Djerdap. Pa tu ubacimo neko prenociste itd...

:klanjanje Dakle, pravi bajkeri, a ne kao ovi Å¡to se samo Å¡epure!

Link to comment
Share on other sites

Ja sam od juÄe ponosni vlasnik novog bajsa (kupljen iskljuÄivo za troÅ¡enje "energije" (Äitaj sala) preko zime)

Neverovatno je to da je situacija ista svuda.Samo sam pratio forum, uÄlanio sam se kasnije.

poÄetnik . "kupio bi bajs do 200e"

iskusni Älanovi : "za te pare nemaÅ¡ niÅ¡ta novo da valja ,juri neÅ¡to polovno ili dodaj joÅ¡ 100 pa kupi neÅ¡to OK"

P.S. Kupio sam Caprolo Monitor,aluminijumski ram i.t.d. to je kao best buy za 200e. :blah:blah:blah

Link to comment
Share on other sites

Voleo bi da neki iskusniji i upućeniji bajker odgovori na moje pitanje, da li je dozvoljeno voziti maloletnu decu na motociklu veće kubikaže (ili uopÅ¡te prim. skuteru) , u pitanju je 650ccm, jel postoji neka regulativa u vidu nekih sigurnosnih držaÄa za dete plus kaciga itd. ili je skroz zabranjeno??? ViÄ‘ao sam u katalozima moto opreme da imaju kao neko sediÅ¡te za decu sa polu držaÄima sa strane ali nema nikakav sigurnosni pojas.

LogiÄno bi bilo da dok vozim dete ne divljam odnosno brzinu prilagodim , jedino da li je to po zakonu ili ne?

Link to comment
Share on other sites

Voleo bi da neki iskusniji i upućeniji bajker odgovori na moje pitanje, da li je dozvoljeno voziti maloletnu decu na motociklu veće kubikaže (ili uopÅ¡te prim. skuteru) , u pitanju je 650ccm, jel postoji neka regulativa u vidu nekih sigurnosnih držaÄa za dete plus kaciga itd. ili je skroz zabranjeno??? ViÄ‘ao sam u katalozima moto opreme da imaju kao neko sediÅ¡te za decu sa polu držaÄima sa strane ali nema nikakav sigurnosni pojas.

LogiÄno bi bilo da dok vozim dete ne divljam odnosno brzinu prilagodim , jedino da li je to po zakonu ili ne?

Ne znam za zakon,mada pretpostavljam da ispod 12 godina ne može.

Ali je moje mišljenje da deca nemaju šta da traže na motoru :nono

Nikad se ne zna kakav ispad vreba na ulici,nemoj raditi neÅ¡to zbog Äega ćeÅ¡ se,ne daj bože,gorko kajati.

Bajkerski pozdrav :wave2

Link to comment
Share on other sites

Moj komÅ¡ija, policajac (saobraćajac) u penziji. Vozi svog <2g unuka tako Å¡to dete (beba) sedi njemu iza leÄ‘a... Bez iÄega...

Milina...

Naravno, (ni) njemu ne treba kaciga, ništa...

Čuvajmo decu, oni su najveće blago. Ostalo je...

Dva toÄka su (ja sam biciklista) lepota slobode, al' i velika odgovornost... Mislite i gledate, najmanje, za dvojicu...

Uživajte!

Link to comment
Share on other sites

Aman zaman ljudi, pa neću valjda dete da vozim buntovniÄki na motoru. Mislio sam sad kad doÄ‘e proleće pa leto da je tih kilometar do vrtića lepo i kulturno oko 30 kmh provozam (a ona obožava). Svestan sam svih rizika vožnje po drumu, situacija je takva da je opet poželjno noÅ¡enje kratkih cevi a opet moj kraj je relativno miran Å¡to se tiÄe saobraćaja.

Pitam jer viđam da vozaju decu i bez ikakve zaštite i to još deca sede IZA roditelja i jedva da mogu da zagrle oko struka da se zadrže.

Uostalom , nikad me R-ovi nisu zanimali ni ostale trkalice.

Link to comment
Share on other sites

Aman zaman ljudi, pa neću valjda dete da vozim buntovniÄki na motoru. Mislio sam sad kad doÄ‘e proleće pa leto da je tih kilometar do vrtića lepo i kulturno oko 30 kmh provozam (a ona obožava). Svestan sam svih rizika vožnje po drumu, situacija je takva da je opet poželjno noÅ¡enje kratkih cevi a opet moj kraj je relativno miran Å¡to se tiÄe saobraćaja.

Pitam jer viđam da vozaju decu i bez ikakve zaštite i to još deca sede IZA roditelja i jedva da mogu da zagrle oko struka da se zadrže.

Uostalom , nikad me R-ovi nisu zanimali ni ostale trkalice.

Kada sam napisao poruku (gore) nisam ni mislio na Vas. Naravno...

Kada sam rekao da mora da se misli za dvojicu, nisam mislio na dete nego na druge „uÄesnike u saobraćaju“...

Bicikl Vas nauÄi... ÄŒak viÅ¡e od motora...

Ni ne pomišljam da bi trebalo da propustite te trenutke uživanja sa detetom... Život kratko traje...

Sve najbolje! Lepo vreme, dobro raspoloženje, prvenstveno...

Link to comment
Share on other sites

Ne znam za zakon,mada pretpostavljam da ispod 12 godina ne može.

Ali je moje mišljenje da deca nemaju šta da traže na motoru :nono

Nikad se ne zna kakav ispad vreba na ulici,nemoj raditi neÅ¡to zbog Äega ćeÅ¡ se,ne daj bože,gorko kajati.

Bajkerski pozdrav :wave2

Do 12 godina na motoru ZABRANJENO! :type

Link to comment
Share on other sites

...ja bih pre zabranio beciklove preko 10 brzina! Toliko je tih zupcanika da to vise nije normalno, a nigde lancobrana! Stalno mi nogavice prcvrlji lanac! :bounce..A boga mi..nije ni bezbedno!!!15cei2x.gif

Za lancove na beciklovima ne znam teram motor a i imam lancobran :bounce

A ono do 18.... sam mislio na maloletnice :rolleyes::D:nono

:cheers

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...