Jump to content


Pass F series PSU grupna nabavka


stein

Recommended Posts

Da ne pobrljavimo u meÅ¡anju odluke o tipu i veliÄini kondenzatora i broju komada, tu onda lepo krenemo pa se javljamo o troÅ¡enju resursa i finansija.. :ruganje

Dakle, priÄa je o nabavci kondenzatora reda 33.000uF/25V za pojaÄala F serije (sva su mu napajanja manje viÅ¡e ista) a mi gledamo da izvuÄemo 200 komada na gomilu. Ko ima slabo srce i drhtavu ruku, nek se ne zadržava na ovoj stranici...

Dakle, spomenuo boban cenu od cca 2.42 (približno) po jednom ako se kupuje 200 ili više komada.

Ja sam in za 24 komada (da, svestan sam da je to cena u evrima i da na to dođe još troškova... a trebalo bi da to važi i za druge)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 315
  • Created
  • Last Reply

:ruganje

Vezano za buducu PCB... Hoćemo li da ispostujemo varijantu PCB-a koju koristi Pass: CCRCC po polu napajanja ili idemo sa CRC? Prva varijanta uzimajuci u obzir PCB uzima danak od 8 konda, druga 4 (zamenjujemo dva od 15m sa jednim od 33m)... Rekosmo da je bolje vise kapaciteta... I ovo moramo resiti vezano za PSU PCB. Mogli bi ovde i da se koriguju kolicine ako je potrebno.

steinika - 24 kom

CarAca - 16 kom

ZM -10 kom

Boban - 8 kom (CCRCCx2)

Link to comment
Share on other sites

:ruganje

Vezano za buducu PCB... Hoćemo li da ispostujemo varijantu PCB-a koju koristi Pass: CCRCC po polu napajanja ili idemo sa CRC? Prva varijanta uzimajuci u obzir PCB uzima danak od 8 konda, druga 4 (zamenjujemo dva od 15m sa jednim od 33m)... Rekosmo da je bolje vise kapaciteta... I ovo moramo resiti vezano za PSU PCB. Mogli bi ovde i da se koriguju kolicine ako je potrebno.

....

Link to comment
Share on other sites

steinika - 24 kom

CarAca - 16 kom

ZM -10 kom

Boban - 8 kom

Nessha - 8 kom

DJ.NIK - 8 kom

Davor - 8 kom

Palamudin - 16 kom

sp300b - 10 kom

neskor - 8 kom

SandroNS - 8 kom

WEISS - 16kom.

tot = 124+16=140 kom

Ja ne ucestvujem u kupovini ovih kondova. Mogu proveriti odakle moze da se dovuce najpovoljnije. Jedino odakle sam do sad porucivao Digikey je Sprint elektronika. Da li neko drugi od dobavljaca radi ovu kucu.
Link to comment
Share on other sites

Zbog odredjenih dugorocnih problema koji su se javili u toku dana/jutra, ja cu ipak morati da odustanem :ruganje

Ali cu pratiti sta se desava, zaista je lepo krenulo...

steinika - 24 kom

CarAca - 16 kom

ZM -10 kom

Nessha - 8 kom

DJ.NIK - 8 kom

Davor - 8 kom

Palamudin - 16 kom

sp300b - 10 kom

neskor - 8 kom

SandroNS - 8 kom

WEISS - 16kom.

tot = 124+16=140 kom - 8 = 132 kom

Boban

Link to comment
Share on other sites

Neću da mutim vodu, videli smo cene sa linka, a treba nam neko ko to radi. Dakle, neka firma koja naruÄi, plati, uveze, uraÄuna svoju maržu obraÄuna PDV i da nam cenu ovde. Ja raÄunam da ne možemo proći za manje od dodatnih 50% na izvornu cenu a nadam se da se i drugi ne zaluÄ‘uju takvim idejama jer znamo svi veoma dobro da Å¡to ne platimo na mostu, platićemo na ćupriji. Zato spominjem da ne bude da se skupilo dovoljno ljudi da se kupi 200 ili viÅ¡e komada i da onda sve padne u vodu zbog toga Å¡to će neki odustati jer im je matematika bila nerealna. Ja sam već rekao da sam nesposoban za takve stvari ali podržavam svaki napor da se obavi. Dakle, daj da vidimo kako se realno može ili mora.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...