Jump to content


Ispravlja�ka jedinica za Pass poja�ala


stein

Recommended Posts

Jasno.

Ja bih na kraju prelomio sa 8 komada Panasonic TS-UP 33000uF/25V i da se to napakuje na PCB ko sto Papa koristi, onaj sto videsmo u manualu.

Nek se ostali zainteresovani izjasne oko situacije sa elektrolitima da se tu prelomi, pa da vidimo sta sa ostatkom delova.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 320
  • Created
  • Last Reply

Slažem se sa Bobanovim odabirom, 8 komada po 33mF/25V, napon ako se ide na 18V AC meni nikada nije dostigao preko 23.8 na prvom kondu a tada je u mreži bilo skoro pa preko 230. Kod mene je realnije da bude oko 21-22V na kondovima jer mi ne tako retko napon kući padne i do frikin 170V pa UPS urla da nema struje a ono ima, samo nekako kilavo. Dakle, može za stereo varijantu kako je Boban predložio. Ako je cena 2.41 onda je to pre transporta poreza i carine 40 evra za 16 komada (meni) na to da dodam joÅ¡ recimo BU! 50% to je 60... (naglas razmiÅ¡ljam...) Ok, onda sam je recimo dobar za 24 komada ako idemo na grupnjak. To i sve da rak raku na maku lepi žvaku neće biti 100€... Ajd onda da se vidi kakav je odziv drugih i miÅ¡ljenje, rasteri, veliÄina ploÄice itd a odmah potom može u grupnjak nova tema za kondove i ostatak. Naravno, ako se stvori kritiÄna masa... :ruganje

Link to comment
Share on other sites

Ja bih na kraju prelomio sa 8 komada Panasonic TS-UP 33000uF/25V i da se to napakuje na PCB ko sto Papa koristi, onaj sto videsmo u manualu.

Nek se ostali zainteresovani izjasne oko situacije sa elektrolitima da se tu prelomi, pa da vidimo sta sa ostatkom delova.

Link to comment
Share on other sites

OK, reseno je da budu Panasonic TS-UP serija, kapacitivnosti 33000uF/25V. Za upis na listu otidjite ovde: http://www.hifi-forumi.com/forum/viewtopic.php?f=41&t=12513

Nazad na PSU PCB...

Oćemo li da radimo kao original, ovako:

screenshot001988.jpg

i da koristimo grecove u jednom kucistu

druga ver... ista varijanta PSU PCB-a ali da na istu dodamo shottky diode...

ili nesto trece... cetvrto... predlozi...

ps: ovde bi mogao da upadne maestro za PCB Zocky :ruganje , pa da pretvori onu papinu PSU PCB u jednoslojnu...

...

Link to comment
Share on other sites

Ja ne ucestvujem u kupovini ovih kondova. Mogu proveriti odakle moze da se dovuce najpovoljnije. Jedino odakle sam do sad porucivao Digikey je Sprint elektronika. Da li neko drugi od dobavljaca radi ovu kucu.

Sto se tice kondova ja se zadrzavam na 15000uF ne zato sto je Nelson tako radio vec zbog teoriju Junji Kimure pri pravljenju Gainclona koja kaze da velik kond ima i veliku induktivnost pa ga to usporava a i ta induktivnost sa malim ESR i kapacitetom pravi oscilatorno kolo na odredjenoj frekvenciji a to pretstavlja velik otpor u prenosnoj karakterisnici napajanja. Bajpasovanje elektrolita drugim kondovima samo pogorsava stanje jer dobijate dva razlicita oscilatorna kola. Drugi problem je veca impulsna struja pri punjenju elektrolita a time i sansa za vece smetnje unutar pojacala. Ovo se resava rednim otporom i onda sve pogorsamo i tako u krug. Ukoliko sumnjate u moje reci neka vam SP300B isprica njegovu pricu sa velikim kondovima.

Link to comment
Share on other sites

Ja ne ucestvujem u kupovini ovih kondova. Mogu proveriti odakle moze da se dovuce najpovoljnije. Jedino odakle sam do sad porucivao Digikey je Sprint elektronika. Da li neko drugi od dobavljaca radi ovu kucu.

Sto se tice kondova ja se zadrzavam na 15000uF ne zato sto je Nelson tako radio vec zbog teoriju Junji Kimure pri pravljenju Gainclona koja kaze da velik kond ima i veliku induktivnost pa ga to usporava a i ta induktivnost sa malim ESR i kapacitetom pravi oscilatorno kolo na odredjenoj frekvenciji a to pretstavlja velik otpor u prenosnoj karakterisnici napajanja. Bajpasovanje elektrolita drugim kondovima samo pogorsava stanje jer dobijate dva razlicita oscilatorna kola. Drugi problem je veca impulsna struja pri punjenju elektrolita a time i sansa za vece smetnje unutar pojacala. Ovo se resava rednim otporom i onda sve pogorsamo i tako u krug. Ukoliko sumnjate u moje reci neka vam SP300B isprica njegovu pricu sa velikim kondovima.

Link to comment
Share on other sites

Razlika u precniku kondova je 5mm. Stampa moze da se odradi da stanu i jedni i drugi samo ce biti sira za 2cm pa svako moze da stabi sta zeli. Ostaje jos da se razmotri da li ici na dve stampe zbog varijante za odvojeni napajanjima za svaki kanal. U tom slucaju bi se plocice sa elkovima mogle svaka pribliziti svom kanalu a time i skratiti put od kondova do fetova.

Pre ponedeljka se sigurno nista nece porucivati pa nek ostane ovaj vikend da se dogovorimo oko konacnih nabavki. Ako neko zna tacnu oznaku onog otpora od 0,47 oma da napise.

Link to comment
Share on other sites

Razlika u precniku kondova je 5mm. Stampa moze da se odradi da stanu i jedni i drugi samo ce biti sira za 2cm pa svako moze da stabi sta zeli. Ostaje jos da se razmotri da li ici na dve stampe zbog varijante za odvojeni napajanjima za svaki kanal. U tom slucaju bi se plocice sa elkovima mogle svaka pribliziti svom kanalu a time i skratiti put od kondova do fetova.

Link to comment
Share on other sites

osnovno pravilo kod pojacala A klase ....... pa cak i kod F5 koji jeste u stanju da izadje malo iz ciste A klase , je da "ne mozes preterati" sa uF , watt-ima u trafou i velicini hladnjaka .....

naravno da mozes preterati po pitanju novcanika ..... ali nikako po pitanju zadovoljstva i krajnjih zvucnih rezultata ...... hehe- kad zvucni rezultati prilaze asimptotski max . mogucem kvalitetu ..... tim strmije raste zadovoljstvo pod motom "ima se - moze se" (copyr. Dr. Nele Karajlic );

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...