Jump to content


Pass F5 A class Amp PCB by Impuls (GB)


stein

Recommended Posts

Kolega Impuls je pripremio nacrt vodova, razmestio elemente i upario tranzistore. Filmovi su naruÄeni, trebalo bi da bude u narednim danima. Za sada ima 8 komada ploÄica na spisku. PloÄice idu sa jednostranim vodovima, ukljuÄenim strujnim krugom za zaÅ¡titu, lot stop zaÅ¡titom i Å¡tampom sa rasporedom elemenata. PCB-i su 0.43dm2 ako se niÅ¡ta nije menjalo, a to je oko 1.9€ po ploÄici plus neka mala svota kada se podele troÅ¡kovi izrade filmova. Kao i uvek do sada, profesionalna Å¡tampa, vitroplast itd...

Ako je neko kojim sluÄajem uspeo da omaÅ¡i, informacije su tu: viewtopic.php?p=177260#p177260 a bazirano na temi http://www.diyaudio.com/forums/showthread.php?s=&threadid=121228&perpage=25&pagenumber=1' rel="external nofollow">

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 138
  • Created
  • Last Reply

@Boban: Ja nemam nameru da se petljam sa ploÄicom za napajanje zato Å¡to koristim one kockaste "generic" grecove 35A/400V a za recimo brze diode je dovoljna i mala ploÄica, plus bi onda (moje skromno miÅ¡ljenje) dobro trebalo razmisliti o kondenzatorima. Tu je reÄ o svim mogućim kombinacijama koje ukupno sastave bar 100mF dakle i 22.000, 25.000, 33.000... Oni od 33mF koje sam stavio u prvenca su 42mm preÄnika, a oni od 25mF koje sam strpao za Aleph5 su 76mm... mislim da bih uvek samo imao neki problem... Ali nisam protiv ako neko misli da treba...

@CarAca: Kako to misliš još jedan par? Pa ni od onih prvih ne videsmo ništa ;)

@svi: spisak raste (18kom za sada) pa ćemo da vidimo dokle će... Hvala na interesovanju ;)

Link to comment
Share on other sites

Daj upiÅ¡i i mene za 2 komada ploÄica.

P.S. Da li je neko uporeÄ‘ivao ovaj F5 sa Hiragom od 25W koja se isto napaja sa +-24V. Ovo pitam jer imam takvu Haragu i Å¡ta bih dobio zamenom ploÄica sa F5, napajanje bih ostavio postojeće - 500W torus i 12x22.000uF + 2x1uF.

Pozdrav

Zeka

Link to comment
Share on other sites

Daj upiÅ¡i i mene za 2 komada ploÄica.

P.S. Da li je neko uporeÄ‘ivao ovaj F5 sa Hiragom od 25W koja se isto napaja sa +-24V. Ovo pitam jer imam takvu Haragu i Å¡ta bih dobio zamenom ploÄica sa F5, napajanje bih ostavio postojeće - 500W torus i 12x22.000uF + 2x1uF.

Pozdrav

Zeka

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...