Jump to content


SFRJ HI-FI


accuphase

Recommended Posts

  • Replies 197
  • Created
  • Last Reply

Nije samo on imao dekove. 1988 sam uzimao u HIfi centru u Strahinjica bana muziku na kasetama. Dva puta nedeljno su dobijali maxi singlove iz inostranstva u saradnji sa, mislim, Radetom sa studia B. I hifi centar je imao gomilu skupih dekova i sto je bilo interesantno snimali su muziku direktno sa gramofona dok je Rade radio matrice pa sa njih presnimavao. Snimak na kasetama je bio neverovatan.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam u to vreme voleo da pozajmim diskove iz cd klubova koji su radili u Beogradu, pa da sam snimim sebi kasetu. Najveci cd klub su drzali dvojica brace. Prvo su ga otvorili u Skadarliji i zvao sa bas tako, a ubrzo su se preselili u Galeriju Atrijum u Siminoj ulici i prozvali se CD Klub Atrijum. Da li je neko od vas tamo zalazio? Inace, primetio sam da su diskovi posle samo par meseci eksploatacije bili toliko izrebani, prljavi, a knjizice izguzvane i iscepane toliko da sam se cudio kako neko moze tako da postupa sa nosacima zvuka, pa makar i pozajmljenim :thumbsup2:listen:wink:

Link to comment
Share on other sites

Ja sam u to vreme voleo da pozajmim diskove iz cd klubova koji su radili u Beogradu, pa da sam snimim sebi kasetu. Najveci cd klub su drzali dvojica brace. Prvo su ga otvorili u Skadarliji i zvao sa bas tako, a ubrzo su se preselili u Galeriju Atrijum u Siminoj ulici i prozvali se CD Klub Atrijum. Da li je neko od vas tamo zalazio? Inace, primetio sam da su diskovi posle samo par meseci eksploatacije bili toliko izrebani, prljavi, a knjizice izguzvane i iscepane toliko da sam se cudio kako neko moze tako da postupa sa nosacima zvuka, pa makar i pozajmljenim :thumbsup2:listen:wink:
Link to comment
Share on other sites

Narode...uvalice te me u neplanirane troskove !!!

Ima 2 modela Akai-ja gx-f95...jedan je sa neprovidnim poklocem za kasetu a drugi klasican,razlikuju se i po ceni,u cemu je razlika sem toga ???

Secam se da je svojevremeno u Hrvatskoj reviji ,,Sam,, bio clanak o ,,kraljevskim dekovima,, poput Nakamichi 1000zxl,Tanderg tcd-3014,Technics rs-m280 ali i pomenuti Akai gx-f95...!!!

Ima li ko taj clanak ,,skeniran,, rado bih se podsetio...

Link to comment
Share on other sites

Na zalost nisam mogao ni da ga dodirnem prstima...imali su ga u negadasnjem predstavnistvu,gde je kostao strasno,strasno mnogo...

na moje balavacko navaljivanje su me udostojili tme sto su ga ukljucili...da zasvetle sijalice na njemu...valjda mi je zbog tretmana ostao u secanju ko veliki i malo ruznjikav...!!!

Kad smo vec kod Tandberga zna li neko tehnicko objasnjenje njihove dve cuvene tehnologije DUNEQ i ACTILINEAR recording,ili su to i drugi koristili ali pod drugim imenom ???

Je li neko sacuvao njihov cenovnik da se malo tesimo...imao sam u Galaksiji ali ko sad da trazi medju ,,tonama,, stare stampe...

Link to comment
Share on other sites

Kad smo vec kod Tandberga zna li neko tehnicko objasnjenje njihove dve cuvene tehnologije DUNEQ i ACTILINEAR recording,ili su to i drugi koristili ali pod drugim imenom ???

Je li neko sacuvao njihov cenovnik da se malo tesimo...imao sam u Galaksiji ali ko sad da trazi medju ,,tonama,, stare stampe...

Link to comment
Share on other sites

Bese li to onaj u blizini Pravno -birotehnicke :thumbsup2:listen

Lepa okolina bila.

Joj ljudi muke bile u to vreme , kupis Cd plejer a Cd-a nigde ni za leka , islo se u klubove , pozajmljivalo , prebacivalo na trake. Tada se pazljivo birala muzika jer se nije imalo para za po 10 nosaca koje preslusas u bacis u orman i 8 vise ne izvlacis za slusanje ili skidanje GB muzike sa neta.

Link to comment
Share on other sites

U jednom od ,,Galaksija,, za 1981 godinu...ne mogu da se setim tacnog broja ali sam sigutan za godiste ima mali clanak sa cenama cele 3004 serije.

Cak se pominje i saradnja sa Niskom fabrikom ,,Ei,, u proizvodnji kolor-televizora,i mislim da nije toliko bio skup.

Mozda ,,TapeMan,, moze da nadje taj broj u arhivi...

Ako me secanje dobro sluzi na koricama je neka fantasticna umetnicka slika,sa nezemaljskim svetom na cijem nebu leti neki nas ,,buduci,, medjuzvezdani brod a pozadini velika planeta nalik jupiteru !!!

Imao sam i ja taj broj negde...ali...

Inace se secam da su objavljivali i cene Yamaha opreme...bilo je kod nas znaci ipak dosta toga !!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...