Jump to content


Grupna nabavka TDK kaseta


palamudin

Recommended Posts

  • Replies 122
  • Created
  • Last Reply
moracje pauza na ovaj GB....

Pufta ga ureko.... imam real time prepisku sa Scepanom oko kaseta i prve vesti nisu dobre.... na 3 kasete se pojavljuje problem u prvih 10-20 minuta, kasete imaju ulubljenje (ulegnucje ) po duzhini sto verovatno dovodi do nepravilnog kontakta sa glavom snimacha i prouzrokuje probleme koje cje Scepan detaljnije objasniti...

Postoji mogucjnost da se traka ulezhala, i premotavanje par puta ne jednu i drugu stranu ume da pomogne ALI ne ako je defekt izazvan ulezhavanjem NA TOPLOM... to dovodi do trajne deformacije...

Na zhalost u ovom trenutku izvesna je sudbina povracjaja robe nazad prodavnici.....

Ja se izvinjavam svima....

Link to comment
Share on other sites

Jakove, bas mi je zao za kasete. Moracemo da se snalazimo na drugi nacin (citaj: preko ebay-a). :bounce

U svakom slucaju, svaka cast i veliko hvala tebi i Scepanu na trudu koji ste ulozili da bi sve funkcionisalo kako treba, pa se onda cujemo i dopisujemo kad budes imao svezih vesti iz Antike.

Link to comment
Share on other sites

Evo... kupio sam kasete neke dve nedelje pre grupne nabavke, na istom mestu. Donete iz skladista.

Testirao na RX505, Dragonu i Z6000 - nikakvih problema nije bilo.

Drndao kasete na cetiri deka - RX505, Dragonu, Z6000 i AL90. Veceras proverio maltretiranu kasetu - postoje poprecne linije na traci koje najcesce nastaju od brzog premotavanja - samo B215 odrzava linearnu brzinu premotavanja jednakom sve vreme i iskljucuje se pre kraja trake (na providnom delu), drugi je "zakucaju" na kraju.

Otvorio novu kasetu: udubljenje na sredini koje opisuje Scepa postoji, odnosno traka je blago konkavnog oblika.

Scepa ima vrlo ostro uho i oko za dekove... ako on kaze da ne valja, najbolje je da ih vratite, a ja cu da posaljem par Ciga da se cenkaju upola cene, da imam posle sta da snimam za kola :bounce.

Salu na stranu... proverio sam i TDK MA kupljenu pre nekoliko meseci u istoj radnji i traka nije konkavna.

Prakticno, konkavna traka bi mogla da prouzrokuje dva problema, logicno razmisljajuci:

1. Nujednaceno naleganje na glavu kasetofona usled konkavnosti - ovo se najpre mora videti kod dekova sa tzv. pressure pad lifter-om (iliti srpski podizacem jastuceta) a to su koliko znam upravo Nakamichi (ne svi) i Alpine (ne svi) dekovi. No, problema nije bilo. Kod ostalih dekova jastuce cvrsto drzi traku na glavi i to ne bi smelo da se desava.

2. Neadekvatno ponasanje trake na rolerima - najpre prednjem roleru gde traka, bez obzira ne pritisak, ne naleze adekvatno. Ovo moze imati vezu sa starosti i iskoriscenim resursom rolera - ipak su skoro svi stari bar deset godina a treba ih menjati na bar pet. Usled ovoga dekovi postaju daleko osetljiviji na razlicite trake...

3. Postoji i trece objasnjenje: podrhtavanje usled krivljenja trake na glavi (skew flutter) i neka dodatna izoblicenja mogu da prouzrokuju efekte koje je Scepa naveo a koji takodje mogu biti izrazeni ovog puta bas kod dekova koji imaju klasicnu konstrukciju (bez podizaca jastuceta)...

Ovo je samo moje skromno misljenje.

Link to comment
Share on other sites

scepan kazhe da se problem javlja na prvih 10-20 minuta....

Posle toga kaseta snima kao pravi sa-x... znaci kako treba... e sad.. kome ne smeta da umesto 100 ima 60 minuta kasetu... super... neka mu :blah ja cju najverovatnije tj. sigurno zadrzhati kasete koje su otvorene i mozda jedno 10ak komada chisto da imam... ostalo se vracja i to je to....

(sem ako neko necje drugacije)....

:bounce

Link to comment
Share on other sites

Palamudine nisi ti kriv za kasete i ne treba ni najmanju krivicu da osecas,jer imao si zaista najbolju nameru i svaka ti cast na tome :oops: .Iz razgovora sa tobom znam da ti jos 7000 dinara nije uplaceno(znaci dao si ih iz svog dzepa),sto govori u prilog tvom angazovanju u kupovini ovih kaseta,svaka cast na tome :oops: .Kao sto si i opisao posle nase prepiske,kasete imaju ulegnuce(da se tako izrazim).Traka nije ravna kao druge kasete.Premotavanje po 5-6 puta pa i vise je uradjeno kod traka,ali prvih 5-10 minuta trake na nekim i 20 prave probleme koji se na 4 deka na kojima sam probao manifestuju uglavnom muljanjem u zvuku,slabim kvalitetom snimka ili jakim izoblicenjem koje se od 6 kaseta na 5 desilo na Pioneer-u cts-670d(koji mi je do sad uvek besprekorno radio sem na dve Tdk sa),u jednom slucaju gde nije bilo jakog izoblicenja i pojacanja nivoa snimanja u odnosu na cd(cak za 7-8 db) opet je snimak muljao u prvih 10-ak minuta.Kasnije posle tih 10-20 pa i vise minuta na nekim kasetama snimak je dobar na nekim malo slabiji u odnosu na original.Neka probaju i drugi kasete mozda se meni zalomila losa(feler) tura.Obavezno ih premotajte po nekoliko puta pre snimanja,jer kasete su dugo stajale.
Link to comment
Share on other sites

Slazem se sa Scepom da konkavnost trake nije normalna pojava. Nisam ucestvovao u nabavci ali bih preporucio samo jedno: oni koji su dobili kasete neka otvore po jednu i neka je testiraju. Ja imam tri sa konkavnom trakom i niti jedna ne pravi probleme, testirano na Alpini 90, Teac-u Z6000 i Nakamichi Dragonu. Na sva tri deka uradjena je kalibracija 100% bez ikakvih problema (AL90 radi autokalibraciju i ima jedan od komplikovanijih, citaj osetljivijih, algoritama).

Nikako ne kazem da Scepa nije u pravu, kazem da se ovaj problem ne javlja kod mene, sto znaci da je verovatno slucaj od deka do deka. Zbog toga nekome ove kasete mogu odgovarati. Ja cu svojih 50 kom zadrzati.

Link to comment
Share on other sites

Uzeo sam u istoj radnji CD ing i DJ2 od 90 minuta i sve imaju konkavno udubljenje manje vise izrazeno koje je po mom misljenju posledica vlage ili prekomernog izlaganja toploti (dakle lose lagerovanje ili zub vremena. Ove trake imaju nalepnicu made in Japan, za razligu od SA-X trake. Nisam ih jos testirao na TEAC 7000 i RSM-253, ali cim to uradim obavestavam zainteresovane.

Link to comment
Share on other sites

Slazem se sa Scepom da konkavnost trake nije normalna pojava. Nisam ucestvovao u nabavci ali bih preporucio samo jedno: oni koji su dobili kasete neka otvore po jednu i neka je testiraju. Ja imam tri sa konkavnom trakom i niti jedna ne pravi probleme, testirano na Alpini 90, Teac-u Z6000 i Nakamichi Dragonu. Na sva tri deka uradjena je kalibracija 100% bez ikakvih problema (AL90 radi autokalibraciju i ima jedan od komplikovanijih, citaj osetljivijih, algoritama).

Nikako ne kazem da Scepa nije u pravu, kazem da se ovaj problem ne javlja kod mene, sto znaci da je verovatno slucaj od deka do deka. Zbog toga nekome ove kasete mogu odgovarati. Ja cu svojih 50 kom zadrzati.

Link to comment
Share on other sites

ja lepo napisao... mole se posiljaoci novca da mi daju broj racuna ne bih li im vrnuo novac... ja sam sebi ostavio oko 30-ak komada.... i che-u ide 10.. svi ostali cje dobiti novac nazad jer ne zhelim da rizikujem da uvalim nekom neshto pa da se posle srdite na mene ....

sreletu i quatoru treba da legne danas kinta...

Link to comment
Share on other sites

S obzirom da sam obecao evo par komentara o ostala dva modela TDK hromki koje se mogu nabaviti u istoj prodavnici.

Unapred se ogradjujem jer nisam neki iskusni audofil i oslanjam se samo na slusni aparat i ne mogu za sebe reci da tezim perfekciji.

Technics RSM 253 sam odbacio kao opciju za testiranje s obzirom da nema mogucnost kalibracije. Dakle ostao je samo TEAC V-7000 za koga mogu da tvrdim da je u jako dobrom stanju.

Obe trake su bile blago udubljene, ali ne kao TDK SA-X koju sam imao prilike da vidim, ali na zalost nisam uzeo da je probam. Obe trake su made in Japan za razliku od SA-X i duzine su 90 minuta.

DJ-2 se pokazala izvanredno. Koliko god sam se trudio nisam mogao da osetim razliku na source i tape pri preslusavanju na izlazu za slusalice. Kalibracija je u startu i za level i za bias bila takoreci odmah na nuli, bez nekih posebnih podesavanja i na pocetku i na sredini trake.

Kod CD-ing modela to vec nije bio slucaj. Takoreci nisam ni uspeo da u pojedinim segmentima kalibrisem traku, cak je na pocetku trake bilo lakse, kasnije je bilo potrebno znatno podesavanje biasa u levo, takoreci da je bezao van opsega podesavanja(koliko mi je poznato V-7000 nema bas sirok opseg kalibracije). Zvuk nije bio los, ali se osecala razlika.

Interesantno je (ili sam postao fobican) da su trake vremenom izgubile konkavnost, tako da mi se sada cini i da je skoro nemaju.

U savakom slucaju, bar sto se tice moga deka DJ-2 se pokazala kao izuzetno dobra kaseta.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...