Jump to content


DAYENS ECSTASY IV


borjan

Recommended Posts

  • Replies 115
  • Created
  • Last Reply

Borjane,

Ajde da zavrsimo polako ovu diskusiju. U principu mislim da smo jasno postavili pozicije i one verovatno i nisu toliko razlicite ako se izbaci nesto emotivnog dela ....

Mozda samo jos par kratkih komentara ... Onaj deo koji se odnosi na Audio - za mene ne postoji iznad HiEnda nista vise. Zato sam ti i rekao da MF nije po Audiu Hi End. U Audiu postoji medjutim iznad Hi Enda jos i Reference - otuda terminoloske neuskladjenosti. Ali rekao sam ti vec - vrlo je tesko govoriti o necemu a ne znati tacno sta je to. Svaki casopis definise to na svoj nacin.

Sto se Dayensa tice - pazi ja sam iz Sapca i volim taj grad kakav god da je: prljav, zagadjen, prekriven Zorkinim smogom, ali ja sam u njemu odrastao. Dejan Dobrin je otvorio prvu HiFi radnju u Sabackoj istoriji i on je za mene vazna licnost - ma koliko to blesavo zvucalo. Ja nisam komentarisao njegove kutije iz jednog vrlo prostog razloga - nisam ih cuo izuzev tri najmanja modela. O njima sam u jednom davnom postu rekao sta mislim i to mozes da procitas na ovom forumu. U kontaktu sam sa Dejanom i nadam se da cu za ovu Novu Godinu uspeti da pronadjem malo vremena i poslusam njegove kutije.

Ajde ostani pozdravljen i nemoj se na mene ljutiti ako sam rekao nesto preostro ...

Pozdrav

Dejan

Link to comment
Share on other sites

Ma, kako mogu da se ljutim na coveka koji je slusao toliko sistema. Jedino je nastao nesporazum oko glupog pomenutog caopisa cije testove ni je ne uzimam kao reference, ali zaista, jer ako neko stavi T+A SACD plejer za medju najbolje na svetu,a to nije sigurno, onda tu nesto nije u redu. Slusao sam proizvode pomenute firme i nisu bash toliko losi ( dobro, ja sam ih slusao na drugim zvucnicima ) ali nisu nista posebno. Slazem se potpuno sa tobom, al se seti da je pojam Referentna klasa uveden znatno ranije ( Marantz CD10, 74... ). Zaista tu postoji problem, jer bi hi-end znacilo vrh, ali bih ja pre okarakterisao kao " vrhunska izrada, visoka izrada", jer end u proizvodjackom svetu to upravo znaci. Mada, onda bi mnogi proizvodi mogli da udju u tu klasu, iako optimalno njoj ne pripadaju, pa ipak to nije adekvatan prevod. Pozdrav majstore !

BataRoo, ajde sad i sa tobom da nastavim polemiku, Sto se objektivnog pristupa tice, ne bih se bash slozio sa tobom, jer ti poredish komponente cija je cena poptuno razlicita, tj. gorepomenuti Relevator dosta je skuplji, pa mislim da ti nije najbolje poredjenje, jer recimo Relevator nema sta da trazi pored Ring radiatora, pa bi onda ispalo da nijedan zvucnik nije hi-end sem njega. Jasno je naznaceno da je to ulazak u hi-end vode, ali ne po ceni,mozda ni toliko po merenjima ( pazi, merenja umeju da budu dosta varljiva, firme tu cesto varaju i skrivaju mane )koliko po zvuku. E, tu se uopste ne slazem sa tobom, jer ove male kutijice zaista imaju kompaktan, odlican i fenomenalan zvuk, ako se gleda ulozeno/dobijeno. V

Znaci, ako se uzme u obzir tvoj kriterijum, ni po tebi gore navedene jedinice nisu state of art, jer ima dosta boljih od njih, po prilicno vishoj ceni.Zato ipak misli da ti nije najbolji kriterijum, jer postoji puno jedinica koja u razlicitom dijapazonu cenovnog ranga pruzaju vrhunski zvuk, cak dosta slican,a u nekim slucajevima isti. Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Sto se objektivnog pristupa tice, ne bih se bash slozio sa tobom, jer ti poredish komponente cija je cena poptuno razlicita, tj. gorepomenuti Relevator dosta je skuplji, pa mislim da ti nije najbolje poredjenje, jer recimo Relevator nema sta da trazi pored Ring radiatora, pa bi onda ispalo da nijedan zvucnik nije hi-end sem njega. Jasno je naznaceno da je to ulazak u hi-end vode, ali ne po ceni,mozda ni toliko po merenjima ( pazi, merenja umeju da budu dosta varljiva, firme tu cesto varaju i skrivaju mane )koliko po zvuku. E, tu se uopste ne slazem sa tobom, jer ove male kutijice zaista imaju kompaktan, odlican i fenomenalan zvuk, ako se gleda ulozeno/dobijeno. V

Znaci, ako se uzme u obzir tvoj kriterijum, ni po tebi gore navedene jedinice nisu state of art, jer ima dosta boljih od njih, po prilicno vishoj ceni.Zato ipak misli da ti nije najbolji kriterijum, jer postoji puno jedinica koja u razlicitom dijapazonu cenovnog ranga pruzaju vrhunski zvuk, cak dosta slican,a u nekim slucajevima isti.

Link to comment
Share on other sites

Gledao Trilok-a daleke ´96. na jednom summit-u perkusionista. Svirao je sa svojim band-om u kojem su bili, izmedju ostalih, njegova zena i onaj fenomenalni bugarski kavalista, Spasov cini mi se. Odlican sound, komplikovana muzika, neparni metar sve vreme, malo pece mozak dok slusas ali je bilo dobro. Istih dana je nastupio i kao gost na koncertu Mino Cinelu-a, jednog od najvecih perkusionista danasnjice (Sting, M. Davis, W. Report, C. Wilson i zillion drugih). Prisustvovao sam i workshop-u gde je Trilok objasnjavao kako broji dok svira tablu i gde je odprasio par mind blowing ritmova nevidjenih metrickih modulacija i podela karakteristicnih za predele zapadne Indije - niko nije nista shvatio - cak je i Vinnie Colaiuta u neverici vrteo glavu (mada je njemu odavno jasno sve sto se tice metra, ritma i svih mogucih podela). Da ne davim, Trilok je super muzicar i divan covek.

greendolphin

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...