Jump to content


Preporuke za dobre i jeftine dekove


PrekoBare

Recommended Posts

Ovo za 75aka nije cudo , ima on svojih mana ( imao sam ga znam zasto sam ga i prodao) .

Kada se dodje kod vrhunskih dekova ala Dragon CR 7 , Zx9 , Teac 6000 , Alpine , Tandberg-a 30.. koji bese , stvar se malo menja. Ovi su zaista u stanju da naprave cudo od trake. Drugo VCR mi nije ni malo sexi sprava pa ma kako dobro svirao , trece na drugom VCr-u pitanje je kako ce svirati , VCR traku ne mozes nositi u auto da slusas ( snimak sa modifikovanog CD-a na traku svira za dva koplja bolje nego original CD u changer-u ) .

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 95
  • Created
  • Last Reply

Tacno je da VCR nije ni malo sexy kako kazes, ne mozes je nositi u auto itd...sve stoji....ali ajde budi iskren, da li postoji losiji nosac zvuka ikad izmisljen??? Slazem se da kaseta ima svoje cari i drazi ali kazi mi samo koliko ti se puta desilo da traku koju obozavas i snimak do kog si jedva dosao od nekog ortaka koji je imao tu plocu a sada vise ne, postane neupotrebljiv jer se traka blago deformisala....i onda jedan kanal cujes a drugi ti se gubi na trenutak, neko ce reci da i to ima drazi.....ali meni ne! Zelim samo da kazem da je za mene traka stvarno nosac zvuka kojeg se rado secam ali ne zelim da imam vise....inace GX75/95 i u to vreme Excelia 009....Teac V9000/V7000 ....cini mi se po lepoti da retko koji uredjaj moze da im stane na "crtu"...i na kraju... zar bi se ukljucivao u polemiku oko dekova da i ja nisam ex-zaljubljenik u tu napravu

pozdrav :oops:

Link to comment
Share on other sites

Pa upravo o tome i pricam, nema previse kvaliteta, nego sentimenta, ja imam drugu pricicu, kada sam sasvim sl od poznanikovog poznanika nabavio jedan album od Tim Buckleya i sa kakvim sam zadovoljstvom snimio i vratio, naravno pricam o ploci i vremenima skoro 20 godina u nazad (znas ono kad ti iskrsne da ti neko pozajmi LP na sat-dva dok je presnimis i nakon toga ti se vise ne ukazuje ta sansa (ne znam koje si godiste)) i ...o kaseti tipa SA-X ili nekoj maxel...nije vise ni vazno i .......posle par dana dek mi je zaguzva tako da joj nije bilo pomoci....i ??? Ne kazem da ne moze da ti se desi sa plocom ili diskom da ih izgrebes....ali sa kasetom sanse se mnogo vece a tvoj uticaj da to sprecis skoro nula!!

Jos jedna pricica ako ne davim, kada sam imao 4-5 godina, roditelji su me snimali dok se recitovao pesmicu "sedi Cira na Vrh slame, brkovima plasi vrane... :listen:oops::D:D i to nekim mikrofonom prikljucenim na kasetas tipa Riz ili sta vec....i sta se desilo?....posle 15 godina kada smo hteli da je pustimo....zamrsila se i ....samounistenje!! :facehearts:D cale i keva i dan danas prpricavaju i jadikuju za tim snimkom...mislim da se razumemo i da shvatas o cemu pricam?!

Pozdrav :oops:

Link to comment
Share on other sites

Alex je dotaknuo jednu vrlo zanimljivu stvar, a to je da svi ti stari, vintage uređaji, pa tako i deckovi, s lakoćom prenose glazbu s emocijma.

Za razliku od sterilnosti danaÅ¡njih, Äak i high end ureÄ‘aja.

Dijelim mišljenje s M. Levinsonom o današnjem Hi-Fi-ju i produkciji....

http://www.youtube.com/watch?v=0e14YzXxpcw&feature=related

Da ne bi bio skroz offtopic, moja preporuka za jeftine i dobre deckove su svakako Yamahini modeli, ne toliko dobrih mehaniÄkih rjeÅ¡enja, ali zvuÄno izuzetno transparentnih!

Link to comment
Share on other sites

@creative4m

Ovde moram da dodam - jedini slucajevi da dek zguzva traku mi se dogadjalo kada im je neophodna zamena gumica i rolera na mehanici ( ovo bi inace tebalo 1 x u 10 godina uraditi) . Dekovi koji su dugo kod mene , odrzavani i cisceni kako pripada , sta da kazem , ubacujem trake i nikad i ne pomislim da bi joj se sta moglo desiti. Svaki iole kvalitetnije uradjen mehanizam vrlo brzo prepoznaje ovu opasnost i staje.

@Bozzam

480 , 580 su jos bolji - bolja mehanika i glave + prepoznatljivi nak zvuk , na novijim serijama nesto manje.

A ovako izgleda kada preterate ( tesim se da nisam sam - ZoranBG , PrekoBare , ScepanBG :oops: )

post-1917-128510777473_thumb.jpg

post-1917-128510777473_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sviđa mi se pristup Nakamichi-ja kad su uradili serije 48x/58x/660/670/68x. Naime:

- 48x ko entry linija ima Al frontu, brušen Al finiš, normalne dimenzije ...

- 58x jeste dimenzijsko totalno van svih standarda - stvarno OGROMAN deck. Ali interesnatno - fronta plastiÄka ... Mada meni u živo daleko od toga, da bi bio ružan ... samo vrlo drugÄiji dizajn ... za mene dandanas klasika dizajna neke dobe.

- 6xx - opet neki treÄi pristup. KoliÄina metala na fronti je u prvom planu - Äak su svi dugmiÄi metalni. Å to se vizuelnog dojma tiÄe zame jedan najljepÅ¡ih deckova ikada ... Priznajem, da mi je i vizuelni utisak bio moÄan argument, da sam se odluÄio za jednog 680 ...

Kad bude svi tri deckovi podeÅ¡eni pomoÄom istih kaliracijskih kaseta, ipd - budeva sa "hi-endom" uradila usporedni test 480/581/680ZX i sigurno Äete saznat rezultate ...

Link to comment
Share on other sites

U moru lose i osrednje polovne robe, tesko je naci nesto sto je dobro i jeftino. Engleski termin "sleeper" oznacava odlican proizvod koji moze da se nabavi za malo para jer nema prodju.

Dekovi predstavljaju najlosiju i najriskantniju investiciju. Za razliku od drugih delova sistema koji rade i radice godinama, za dek se to nikad ne moze znati unapred, a delova i majstora nema. Alternativa je kupovina dekova koji nisu na glasu a odlicno sviraju, i koji se kupuju u paru, jedan da radi, jedan za delove.

Samo, sta kupiti, i na sta obratiti paznju? Izvikani modeli nikad nisu jeftini.

Mislim da bismo mogli da formiramo hit listu "spavaca" a lose i izvikane modele da stavimo na shitlistu.

Ja kad naletim na nesto sto znam da dobro svira a nema komercijalnu prodju, obavezno kupim, malo se poigram, sredim i dam kao poklon kad idem u goste umesto flase vina. Naravno, ubacim i dobro snimljenu kasetu sa vinila. Uzivanje mi je da gledam kako se ljudi izbece na zvuk.

Evo nekih mojih predloga:

Hitlista (5-50eura)

1. Harman Kardon CD 201, 191, 292. Ruzan k'o djavo ali svira.

2. Nakamichi 600.

3. JVC TD-V6, V6xx V7xx. Izuzetno snima, pristojno reprodukuje

4. Onkyo Integra TA-2070, 2600, 2700, 2800

5. pojedini Sony TCK-xx, TCK-X i TCK-xxx

Nastavite sa vasim iskustvima. Nikad se ne zna ko ce na sta da naleti.

Link to comment
Share on other sites

Da se i ja prikljucim temi , iz iskustva znam da u moru dekova 2 kom su mi se posebno izdvajala. TEAC V8030s, i SONY TCK-990ES !!!! Mada moram odmah da kazem da mi je zvuk na Sondzi bio bolji ali je TEAC vizuelno pa i mehanicki jaci(meni bar)!! E sad obzirom da je tema `jeftini dekovi` ja sad stvarno ne znam koliko su sada ti polovnjaci mada bih najiskrenije voleo opet Teac-a da imam. Iskren da budem nisam bas neki ljubitelj Vyntage uredjaja mada verujem da su svojevremeno i Tandberg, i Sansui itd,, radili dobre uredjaje pa i dekove ali generalno smatram da je po meni najbolji dek svih vremena(mada cu sigurno biti osporavan posle ove izjave) REVOX B-215!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Evo upravo ovo treba da mi stigne... zato i prodajem ostale dekove... nemam mesta za sve a ova sprava moze dugo da stoji bez bojazni za narandzaste kondenzatore, remenove, idlere itd...

Ovo je moj izbor za "dek sistema A" (u konkurenciji Teac Z6000, Nak Dragona, RX505 i Cassette Deck 1, Alpine AL-90, Aiwa-e XK-S9000 i Pioneer-a CTF-1250, kao i Braun-a C4 koje sam sve imao do pre neki dan...). Revox B215 je jedan od retkih dekova kojima je skoro nemoguce naci manu, bar ja nisam uspeo.

[attachment=1]B215S-1.jpg[/attachment]

[attachment=0]B215S-2.jpg[/attachment]

Link to comment
Share on other sites

Alex,

ne, ovaj je sa ebay-a. Kupljen od Revox servisa koji ga je nabavio od prvog vlasnika, kazu da su ga sredili, zamenili elektrolite i kalibrisali ga ponovo. Dobio sam sliku izmerenih vrednosti opsega na Audio Precision opremi.

To je B215S, poslednja verzija sa dodatim bocnim stranicama.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...