Jump to content


WAF faktor


Chowek

Recommended Posts

Možda ne bi bilo loše da se WAF* faktor uvrsti kao sintaksa prilikom izbora (barem zvučnih kutija) u ukupnu ocenu u časopisu, s' obzirom da nije nimalo naivna stavka prilikom izbora dotičnih. Ako ništa drugo, ono barem kao faktor diversifikacije u odnosu na konkurenciju...

*Wife Acceptance Factor

Link to comment
Share on other sites

Loš izbor reči :D. Recimo kao ocena dizajna izražena šaljivo kroz WAF faktor, a svrstana na dobru ili lošu stranu komponente. Predlog je zapravo da bi moglo malo više pažnje da se obrati na dizajn u smislu dodavanja istog ukupnom utisku na kraju recenzije, kao zasebnoj kategoriji, umesto dosadašnjeg provlačenja epiteta kroz tekst.

Link to comment
Share on other sites

Idi na AV-Impuls sajt pa na OMEGA pa na SUPER 5 Monitor.

Glavni argument je:

Super 5 Monitor

Pure single-driver sound. With great WAF

(Wife Acceptance Factor)

:D

Pazi, stvarno ljudi stavili WAF. Ljuboooo!

:D

EDIT: gde nestade onaj Sonikov post sa papucama?

Ma pusti barabu, pojede mi džigericu. Mada, lepo je što misli na moje zdravlje u ovim hladnim decembarskim danima. :D

Link to comment
Share on other sites

A da ti probas da izlobiras doticni Hi-Files, i visokouvazenog urednika :D da se uvede neka ocena? Ne mora cak biti i negativna, nek dele samo "kviska" za one izuzetne... ili sta god, samo nek bude NEKA ocena. Postojanje kratkog spiska preporucenih komponenti bi smanjilo i sum ovde po forumu, sa gomilom pitanja "sta da kupim", jednostavno odes na hi-files sajt i vidis sta ima kviska...

Link to comment
Share on other sites

A da ti probas da izlobiras doticni Hi-Files, i visokouvazenog urednika :D da se uvede neka ocena? Ne mora cak biti i negativna, nek dele samo "kviska" za one izuzetne... ili sta god, samo nek bude NEKA ocena. Postojanje kratkog spiska preporucenih komponenti bi smanjilo i sum ovde po forumu, sa gomilom pitanja "sta da kupim", jednostavno odes na hi-files sajt i vidis sta ima kviska...

Ha! Odlična ideja! Doduše, prvo moram da ga izlobiram da pogleda temu... :D

Link to comment
Share on other sites

pa sad jedino ako procena WAF faktora bude dolazila direktno od bolje polovine onoga ko pise tekst.

posto je vecina review-era muskog pola nesto bas i sumnjam u njihovu subjektivnu procenu estetskog/gabaritnog efekta opreme na zene. Da ne uvredim nikoga i cast izuzecima(o njima su napisane knjige i snimljeni sitcom-i sa George Clooney-em u naslovnoj ulozi) WAF procena od strane muskaraca je SF na nivou Blade Runner-a :D

ali vredi mozda pokusati. Za pocetak ekstrapolirati koliko velika saksija moze da se stavi na xy zvucnik....

Link to comment
Share on other sites

Smatram da su WAF komentari jedna od bitnijih stavki ocene dizajna i funkcionalnosti uredjaja. Zasto? Do sada sam upoznao mali milion audiofila koji, siroti, svoje supruge lazu koliko su platili neku komponentu, kako im navedena ne bi dosla glave :D.

Zamislite sada kada na to dodje ubi boze ruzan uredjaj? A, hvala bogu, ima ih puno.

Zbog cega onda u tekstovima ne dajem WAF komentare?

Zato sto kada je drugi saradnik napisao kako je njegova devojka prokomentarisala male Dayens zvucnike (u petanestom broju Hi-Files-a, radilo se o Premium Micrama) komentarom da su to "najsladji zvucnici do sada", jedan od clanova foruma je rekao da je to potpuno neprofesionalno. Od tada krijem komentare svoje supruge kao zmija noge.

Link to comment
Share on other sites

Smatram da su WAF komentari jedna od bitnijih stavki ocene dizajna i funkcionalnosti uredjaja. Zasto? Do sada sam upoznao

Zbog cega onda u tekstovima ne dajem WAF komentare?

Zato sto kada je drugi saradnik napisao kako je njegova devojka prokomentarisala male Dayens zvucnike (u petanestom broju Hi-Files-a, radilo se o Premium Micrama) komentarom da su to "najsladji zvucnici do sada", jedan od clanova foruma je rekao da je to potpuno neprofesionalno. Od tada krijem komentare svoje supruge kao zmija noge.

Link to comment
Share on other sites

Da li neko cita tekstove Sam Tellig-a iz Stereophile? On redovno pominje svoju zenu koja je ruskinja i jos ubacuje u tekst dozivljaje sa njenim stricem koji je, takodje, hifista. Naravno, oboje imaju jak ruski akcenat kada govore engleski.

Meni je sve to veoma duhovito i cini da se tekstovi o hifi razlikuju od suvoparnih nabrajanja podataka.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...