Jump to content


Monitor Audio RS6 kao centralni zvucnik


williamwallace

Recommended Posts

Obzirom da je to oduvek bio najbolji setup, da su centralni zvucnik i dva fronta identicni, interesuje me da li su vlasnici ovih kutija ili RS8 zainteresovani za kupovinu istih. Naime, ja bih stavio RS6 kao centralni zvucnik, ali oni se ne prodaju po komadu, pa ako jos neko ima ovakvu ideju neka se javi pa mozemo zajedno da kupimo jedan par.

Ja se izvinjavam ako je tema za male oglase, ali ima veze sa HT-om, pa sam odlucio da je ovde stavim.

Link to comment
Share on other sites

Obzirom da je to oduvek bio najbolji setup, da su centralni zvucnik i dva fronta identicni, interesuje me da li su vlasnici ovih kutija ili RS8 zainteresovani za kupovinu istih. Naime, ja bih stavio RS6 kao centralni zvucnik, ali oni se ne prodaju po komadu, pa ako jos neko ima ovakvu ideju neka se javi pa mozemo zajedno da kupimo jedan par.

Ja se izvinjavam ako je tema za male oglase, ali ima veze sa HT-om, pa sam odlucio da je ovde stavim.

Link to comment
Share on other sites

odakle sad ideja da se svađam?

izneo sam svoje miÅ¡ljenje jer tvrdiÅ¡ neke stvari koje su proizvoljne. centralni zvuÄnik je zvuÄnik za dijaloge a nikako 'nosilac celokupne surround slike'. i ne znam od kada važi pravilo

da je to oduvek bio najbolji setup, da su centralni zvucnik i dva fronta identicni
Link to comment
Share on other sites

Moram se sloziti da centralni ne mora biti isti kao ostali zvucnici i da u surround sistemu nosi samo dijalog a ne celu zvucnu sliku, samim tim i u RS i i Platinum seriji postoji centralni zvucnik kao takav. Njegov izgled odgovara nameni da bude sto blizi ekranu.

Link to comment
Share on other sites

:D definitivno cu postaviti oglas, jer tesko da cu ista pametno cuti ovde, srecom pa je moj vecerasnji sagovornik cuo dosta toga glupog :D

Volim kada se tudje reci izvrcu, pokusavajuci da se time dokaze sopstveni stav. Upravo sam zavrsio sa gledanjem Master& Comander-a u DTS Master Audio zvuku. Efekti na surround zvucnicima su vrhunski. Steta sto su surround aktivni samo, sve ukupno, petnaestak-dvadeset minuta u filmu, a ostatak filma su izvukli frontovi, sto se tice muzike i dijaloga... Srecom pa ce jos malo desetogodisnjica kako sam kupio svoj prvi originalni DVD i surround pojacalo, tako da ovo nije jedini audio zapis na osnovu koga iznosim SVOJE, skromno misljenje.:D Moram se izvinuti za svoj prvi post ako je zvucao kao cinjenicno stanje, brzopleto sam ga napisao. No, vidim da je nemoguce razmenjivati misljenja normalnim tonom, a da te neki intelektualac, koji te ne poznaje, pita :"gde se to uci? ":)) tako da bih zavrsio sa temom.

Dakle ako nekoga interesuje neka mi se javi, a ja otvaram oglas.

Hvala na "razumevanju" :D:D

Link to comment
Share on other sites

Wow, OTH hvala za link, nesto slicno sam vec zamislio za svoju sobu, ne sto se tice sakrivanja zvucnika iz platna, vec boje zida oko samog platna, i jos bolje materijala koji bi ujedino sluzio kao absorber a i kao tamna podloga na koju ide platno. Inace hteo sam da otvorim temu, po ko zna koji put, o akustici sobe, ali cu prvo, ponovo, procitati sve sto ste vec napisali, pa ako mi i tada ne bude bilo jasno, zatrazicu savet od ninje ili bilo kog clana foruma.

Link to comment
Share on other sites

Heh, naravno da ti mozes postaviti sve zvucnike istog gabarita za sve kanale ali kao sto si sam rekao surround kanali bili su aktivni nekih 15-50min. Koji zvuk je bio na njima? Da li je bilo potrebe da budu podni? Isto tako skuplji centralni imaju veliki opseg zvuka tako da bih ja isao na namenski sistem. Daleko od toga da licno ja "branim" upotrebu ovako necega, moje misljenje je da je nepotrebno.

Link to comment
Share on other sites

Heh, naravno da ti mozes postaviti sve zvucnike istog gabarita za sve kanale ali kao sto si sam rekao surround kanali bili su aktivni nekih 15-50min. Koji zvuk je bio na njima? Da li je bilo potrebe da budu podni? Isto tako skuplji centralni imaju veliki opseg zvuka tako da bih ja isao na namenski sistem. Daleko od toga da licno ja "branim" upotrebu ovako necega, moje misljenje je da je nepotrebno.
Link to comment
Share on other sites

Pazi, ja te savrseno kapiram zasto ti treba veliki centralni za SA-CD, DVD-A ili neku vec visekanalnu muziku. Ali za surround zvuk u filmovima, plasim se da imas mali problem u razmisljanju... OK je da zvucnici budu isti/slicni, voice-matched i sve ostalo, ali ti sve vreme razmisljas o tome da na taj zvucnik ide full zvuk. Jednostavno, kad se mixa surround za video to nije tako - niko ne pravi mix u kome na centralni kanal ide bilo sta ispod 80Hz, kao uostalom ni na surround-e. Jednostavno, lik u studiju koji pravi zvuk to sve trpa na LFE kanal. Time rasterecuje kodek (AC3 je lossy, to znas), a i rezon je da ionako 99.9% ljudi nema centralni koji to moze da podrzi....

Ne ulazim u raspored tvoje sobe, samo mislim da, ako vec hoces "normalan" zvucnik, nista neces izgubiti time da tu ide bookshelf, ili centralni sa stalkom, a da razliku doplatis za bolji sub. Stavise, centralni sa stalkom uopste ne deluje kao losa ideja... Ako vec imas MA Silver, njihov RS LCR zapravo ima ISTE drajvere kao RS6, samo drugacije spakovane...

Link to comment
Share on other sites

Pazi, ja te savrseno kapiram zasto ti treba veliki centralni za SA-CD, DVD-A ili neku vec visekanalnu muziku. Ali za surround zvuk u filmovima, plasim se da imas mali problem u razmisljanju... OK je da zvucnici budu isti/slicni, voice-matched i sve ostalo, ali ti sve vreme razmisljas o tome da na taj zvucnik ide full zvuk. Jednostavno, kad se mixa surround za video to nije tako - niko ne pravi mix u kome na centralni kanal ide bilo sta ispod 80Hz, kao uostalom ni na surround-e. Jednostavno, lik u studiju koji pravi zvuk to sve trpa na LFE kanal. Time rasterecuje kodek (AC3 je lossy, to znas), a i rezon je da ionako 99.9% ljudi nema centralni koji to moze da podrzi....

Ne ulazim u raspored tvoje sobe, samo mislim da, ako vec hoces "normalan" zvucnik, nista neces izgubiti time da tu ide bookshelf, ili centralni sa stalkom, a da razliku doplatis za bolji sub. Stavise, centralni sa stalkom uopste ne deluje kao losa ideja... Ako vec imas MA Silver, njihov RS LCR zapravo ima ISTE drajvere kao RS6, samo drugacije spakovane...

Link to comment
Share on other sites

Hej hvala na savetu, i razmisljao sam i da stavim bookself kao centralni, ali da pravim poseban stalak za centralni mi je glupo a i ne svidja mi se, zauzima tri puta vise mesta nego neki slim floorstander tipa Mission 782 ili MA RS6. a to sto je centralni kanal lisen LFE-a, ne znaci da ce zvucnik koji ima pun opseg ostati neiskoriscen. Plus, ja kod Onkyo-a imam opciju da izaberem da i centar ima pun opseg. Daleko od toga da meni treba bas i sa centralnog kanala, ali ako on vec moze da prihvati kompletan spektar, zasto da ne, plus sto ja i pravim sistem za nove lossless surround audio formate.

Tvoj prostor, tvoj raspored, tvoj novac, ali ne zanosi se tim Onkyo-om. Ne kazem da je to losa sprava, nije, ali nije to do njega.... Ono sto ti pokusavam reci je da ti na snimku nemas nista od zvukova iz donjeg spektra na centralnom kanalu. Mozes ti da pustis pun opseg na centralni, ali time ne dobijas nista, ako na tom kanalu nema nicega ispod, recimo, 80Hz (preporucena THX rezna frekvencija). Kapiras u kom cucu grmi zeka?

Za surround audio, to ima smisla. Naravno. Samo dobro prebroj koliko toga imas i da li ti se upusta u avanturu zbog par snimaka....

Link to comment
Share on other sites

Eto, to sam ja UDOMIO u 2008. tj. zaboravio sam projektor Panasonic PT-AX200U i Panasonic BluRay DMP-BD30 i jedno tridesetak BluRay naslova... (kada samo pomislim koliko godina ja moram da radim za ovo sto imam u sobi... bolje ne ):beer
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...