Jump to content


INFO o napredovanju konstrukcija


boraomega

Recommended Posts

Studio Special Edition.....posebna u svakom slucaju - g. Boro hvala ... brz i profesionalan - svaka cast jos jednom :=)

idem to staviti na acco forum :o

da li bi bilo moguce slucajno dobiti nekakve pisane preporuke sto bi gdje trebalo staviti kada bi se radilo Studio SE "do jaja"...da se tako izrazim... :listen prvenstveno mislim preporuke vezane za tip kondica ...

hvala

;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 383
  • Created
  • Last Reply

VAZNO OBAVESTENJE U VEZI RASPOREDA I SEME ZA STUDIO-2!

Na rasporedu postoje 3 greske.

1. 150pF kod BD139(kod + grane) na semi je izmedju B I C a na rasporedu izmedju B i E

2. Emitor MJE350(kod + grane) nije spojen na +vod

3. Emitor MJE340(kod - grane) nije spojen na -vod

Boro,Boro... :listen

Link to comment
Share on other sites

VAZNO OBAVESTENJE U VEZI RASPOREDA I SEME ZA STUDIO-2!

Na rasporedu postoje 3 greske.

1. 150pF kod BD139(kod + grane) na semi je izmedju B I C a na rasporedu izmedju B i E

2. Emitor MJE350(kod + grane) nije spojen na +vod

3. Emitor MJE340(kod - grane) nije spojen na -vod

Boro,Boro... :o

Link to comment
Share on other sites

da li bi bilo moguce slucajno dobiti nekakve pisane preporuke sto bi gdje trebalo staviti kada bi se radilo Studio SE "do jaja"...da se tako izrazim... :wink: prvenstveno mislim preporuke vezane za tip kondica ...

hvala

:banana

Link to comment
Share on other sites

Gde vi Boro nabavljate izlazne 2SC3264 i 2SA1295 i po kojoj ceni?RETAM ili ITC?Ja sam pogledao radioklub katalog i imaju 2SC3264(353dinara) i 2SA1295(315dinara).Radio klub ima 2SC2922(506dinara) ali nema 2SA1216 :wink: .U ITC-u 2SA1295 kosta 485dinara a 2SC3264 kosta 378dinara.

Nikako mi nisu jasne razlike u ceni izmedju radio kluba i itc-a!Kod jednih je NPN skuplji kod drugih PNP(i to znatno!).valjalo bi proveriti i naslikati te trandze...

U silkenu ima 2SC2922 po ceni od 339dinara(imam stari cenovnik i treba proveriti cene i da li e ili nije original) a takodje i 2SA1216 po istoj ceni...

Link to comment
Share on other sites

Ma jeste, nego nedelja je. Kad Mlava vidi prijavice se i on sigurno.

Ajde preliminarno da vidimo koliko ima zainteresovanih.

Prijavljujem se za dve plocice i cetiri para tranzistora.

Link to comment
Share on other sites

Znam da se Bora sigurno ne ljuti, ali rasprava vec na nekoliko strana nema bas mnogo veze sa temom.

Predlazem otvaranje nove teme Studio SE i brisanje ovog posta.

Ovo ce biti zanimljiva tema. Prijavljuju se "najjaci" igraci. :wink:

Sta bi sa trandzama. Min 2 x 50 kom. da bi bila dobra cena.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...